chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | bleskovka Méďa Péďa se znovu točí v rytmu punk-ska (13. 12. 2005, 01:00)

MusicZone | bleskovka Méďa Péďa se znovu točí v rytmu punk-ska (13. 12. 2005, 01:00)

BLESKOVKA

Honza Binder (13. 12. 2005, 01:00) Méďa Péďa se znovu točí v rytmu punk-ska

Méďa PéďaPunk-skáčková kapela Méďa Péďa hraje v podobě, v jaké ji známe dnes, asi od poloviny roku 1999. To punkovou sestavu oživil saxofon a Méďa Péďa se začali unášet na vlně ska (nutno říci, že hodně punkovém). Následovalo několik, někdy až obskurně natočených, dem, které ovšem skvěle zachytily podstatu kapely - její hravost a energii.

Reálie, které mají největší vliv na tvorbu Médi Pédi, nejvýstižněji popisuje webová stránka: "V průběhu dalších let se kapela smířila s nezvratnými fakty jako např., že se kytarista Luděk nenaučí nikdy zahrát sólo, že se basák Lukáš na koncertu vždy opije, že saxofonista Petr nezahraje jednu píseň dvakrát stejně a že bubeník Standa během písně vždy záhadně zpomalí."

Po přečtení předešlých řádků si říkáte, proč teda psát o novém CD "a co ještě, starý kleště"? Vězí to pouze v dlouhém trvání formace? Je autor článku podplacen? Má přece jen Méďa Péďa něco do sebe? Ač jsou správné odpovědi všechny, nejvíce se pravdě blíží ta třetí...

Méďa Péďa nemusejí být hudebně objevní, ani instrumentálně zdatní, aby bavili. Jejich svižné skladby těží právě z punkové jednoduchosti a hravosti textů. Ať už se autor textů (ve většině případů zpěvák a kytarista Luděk Pikard) zaměří na sociální problémy, nebo si zazpívá jen tak pro radost, zachovává si vtip, nadhled a specifický styl.

Novinka "a co ještě, starý kleště" navazuje na starou dobrou tvorbu Médi Pédi. Ano, je to i díky tomu, že asi polovina skladeb je k nalezení na starších demosnímcích a nové písničky nijak nevybočují ze zajetého způsobu tvorby.

Máte-li rádi svižné punk-ska, české texty a syrovost klubových kapel, zaposlouchejte se třeba do parodující hitovky "Večerníček".

Webové stránky kapely s písněmi ke stažení.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.