chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | bleskovka S'N'C - Zůstaň v pohodě! (14. 03. 2006, 10:00)

MusicZone | bleskovka S'N'C - Zůstaň v pohodě! (14. 03. 2006, 10:00)

BLESKOVKA

Petr Šlik (14. 03. 2006, 10:00) S'N'C - Zůstaň v pohodě!

S'N'CRedakci serveru musiczone.cz se podařilo získat záznam policejního odposlechu telefonického rozhovoru dvou slavných českých muzikantů!

"Davídku, kamaráde, můžeš mluvit?"

"To víš, že jo, Míšo, vo co jako de?"

"Ty vole, loď se potápí, bárka de ke dnu. Už jsi slyšel Esenci?"

"Co??"

"No, Esenci. Kapela S'N'C, eS En Cé, chápeš?"

"Jo, ale vo co jako de?"

"Hele, ty vole, ty krávo, já je slyšel a jsou dobrý. Jestli to takhle pude dál, za chvíli nás strčej do kapsy. Hrajou už docela dlouho, maj to na háku. Pěkný písničky. Slovo pop nepoužívaj jako nadávku, vole, ale normálně ho fakt hrajou. A jde jim to. A navíc, ty vole, ty krávo, jsou to mladý kluci."

"No to mi ho teda vyndej..."

"Viď? Hele, já nechci nějak panikařit, ale měli by jsme s tím urychleně něco dělat, protože až se o nich lidi dozvěděj, tak se jdem klouzat. To už nebudou žádný Andělé a Slavíci, vole, s tím bude konec, rozumíš?"

"Hele a nevidíš to nějak moc černě? Sám pořád říkáš, že co tě nezabije, to tě posílí... (smích)"

"Ty vole, ty krávo, Količi, tobě se rozpadá jedna kapela za druhou a ty si ještě děláš srandu? Říkám ti, tyhle kluci uměj hrát. Nestyděj se za to, když složej písničku s pěkným refrénem a většinou nezpívaj o blbostech. A do toho, ty vole, používaj housle. Bez nich bych se tak nebál, ale ty housle jim dost pomáhaj, dost je to odlišuje od ostatních kapel. Říkám ti, To bude náš konec."

"A kdo je za nima?"

"Jak jako, kdo je za nima?"

"No, kdo je za nima? EMI? Sony/BMG? Polygram? Kdo je jako tlačí? Svoboda? Landis? David? Moucha?"

"Počkej, to je normální kapela. Hrajou po klubech, ještě nemaj ani klip. Nikdo je netlačí..."

"Ty vole, a to jsi mě kvůli tomu budil? Myslíš, že se budu bát nějaký kapely, kterou nikdo netlačí? Už jsi viděl někoho, kdo by se tady u nás prosadil sám, nějakým hraním po klubech? Říkám ti, není se čeho bát. Zůstaň v pohodě, vole."

"No, snad máš pravdu."

Na pár otázek odpověděl i Petr Štika...

1. Jak dlouho Vaše kapela existuje?

Založena 97, opravdu funguje od 98.

2. Odkud jste?

Všichni z Prahy. Nuda, co?

3. Jak definujete hudební styl, který hrajete?

Neznám kapelu, která ráda definuje svůj styl. Když už to ale musí být - co třeba pop-rock?

4. Jaké je současné obsazení Vaší kapely?

Petr Kalina - bicí, Radovan Pock - housle/zpěv, Petr Štika - zpěv/kytara, Daniel C. Tobola - baskytara, Honza Zouhar - kytara/zpěv.

5. Jak často (a kde) koncertujete?

Poslední dobou raději méně často a lepší akce. V Praze hrajeme jednou za 2-3 měsíce, občas někde jinde (mimo Prahu se chceme soustředit v budoucnu).

6. Jakým způsobem skládáte?

Většinu věcí přinesu já v podobě hrubé kostry, pak na tom pracujeme společně. Občas zhudebním nějaký Danův text, na dvou věcech v repertoáru spolupracoval bubeník Petr.

7. Kolik (jak nahraných, vydaných a distribuovaných) nahrávek máte?

Za ta léta jsme nahráli několik demáčů metodou samo-domo, z nichž jen tak ty poslední dva se dají poslouchat. Z řady trochu vybočuje třípísňová nahrávka z roku 2004 pořízená ve studiu.

8. Co chystáte v nejbližší době?

Regulérní desku, ale žádné další detaily ještě nejsou známy. Kromě toho taky nějaké zajímavé koncerty, z nichž nejbližší je unplugged vystoupení 16. 3. v klubu Rock Cafe, kde si s náma zahrajou hosté na příčnou flétnu a piáno a houslista Radovan občas sáhne po akordeonu.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.