chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | bleskovka Chris Brokaw Rock Band, 007 Strahov (15. 04. 2006, 08:00)

MusicZone | bleskovka Chris Brokaw Rock Band, 007 Strahov (15. 04. 2006, 08:00)

BLESKOVKA

Tisková zpráva (15. 04. 2006, 08:00) Chris Brokaw Rock Band, 007 Strahov

Chris Brokaw Rock BandChris Brokaw Rock Band (USA)
Support: OTK (CZ.)

22. duben 2006, 19:30
Klub 007, Strahov

Je vám jméno Chrise Brokawa povědomé? Pokud sledujete alespoň letmo americkou nezávislou scénu posledních patnácti let, je to více než pravděpodobné.

Jedenačtyřicetiletý Brokaw zahájil svou pozoruhodnou muzikantskou kariéru coby bubeník a kytarista legendárních slow-core melancholiků Codeine, kteří sice patřili k základním akvizicím proslulého seattleského labelu Sub Pop, ale svou produkcí se od ostatních stájových kolegů výrazně lišili. Neuvěřitelně pomalá tempa, váhavé riffy, dusivá melancholie. Kultovní alba, na kterých se Brokaw coby člen Codeine podílel (slavná deska "Frigid Stars" a mini-LP "Barely Real") ovlivnila celou generaci "smutných" kapel v čele se Slint či Low.

"Když viděl Codeine na koncertě můj táta, který je jazzový bubeník, nenáviděl to," vzpomíná dnes se smíchem Brokaw. "Nemohl uvěřit, že někdo platí za to, aby viděl takovouhle kapelu. Byli jsme přesným opakem toho, co považoval v muzice za zábavné."

Jenže Brokaw se neztratil ani po odchodu z Codeine. Působil v respektovaných Come (čtyři ceněné desky na Matador Records) a spolupracoval s osobnostmi a kapelami jako Cobra Verde, Pullman a The Willard Grant Conspiracy. V roce 1998 založil s bratry Kadanovými (ex-Bedhead) další vynikající projekt The New Year, který dosud vydal dvě alba na labelu Touch and Go. To ale není všechno: s Clintem Conloyem z Mission Of Burma působil pod hlavičkou Consonant, sládal i pro Evana Danda z Lemonheads. "Evan je mnohem příjemnější chlapík, než by se mnoha lidem mohlo zdát," říká.

"Spolupráce s jinými muzikanty mi dává jistotu, že z různých zdrojů a inspirací může vzniknout jedna skvělá věc," vysvětluje Brokaw svou vytíženost a neustávající hledačství. "Myslím, že nezáleží na kombinaci lidí nebo nástrojů. Jsem přesvědčený o tom, že z toho všeho může vždycky vzniknout něco výjimečného. A právě to mě baví."

Coby sólista začal Brokaw působit v roce 2001, jeho zatím poslední nahrávkou je loňská čtvrtá deska "Incredible Love". Právě tímhle albem jako kdyby chtěl dokázat, že si to nejlepší dokáže schovat i pro sebe: precizní aranže akustických nástrojů ve spojení s prostými, ale nesmírně naléhavými melodiemi, které nese Chrisův příjemně civilní hlas. Představte si, že by se Wilco spojili s Mogwai a hráli staré country písničky. Na "Incredible Love" je ale ke slyšení i poměrně razantní materiál. "Chtěli jsme si zase po čase zahrát na elektrické kytary," usmívá se Brokaw, jehož současnými spoluhráči jsou baskytarista Jeff Goddard (ex-Karate) a Kevin Coultas (ex-Rodan).

V této sestavě také Chris Brokaw Rock Band přijíždí do Prahy, kde se představí c sobotu 22. dubna v klubu 007. Po koncertních šňůrách s J. Macisem, Bobem Mouldem, Karate, Low, Joan Of Arc, Mogwai a dalšími mu budou tentokrát dělat společnost OTK z labelu Silver Rocket.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.