chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | bleskovka Sholi (USA, Quarterstick / Touch and Go), Planety (CZ, MámaMrdáMaso), 10. června, Praha, Final (05. 06. 2012, 08:00)

MusicZone | bleskovka Sholi (USA, Quarterstick / Touch and Go), Planety (CZ, MámaMrdáMaso), 10. června, Praha, Final (05. 06. 2012, 08:00)

BLESKOVKA

Redakce (05. 06. 2012, 08:00) Sholi (USA, Quarterstick / Touch and Go), Planety (CZ, MámaMrdáMaso), 10. června, Praha, Final

sholi

SHOLI (USA, Quarterstick / Touch and Go)
support: PLANETY (CZ, MámaMrdáMaso)
10. června 2012
Praha – klub Final
start: 20.00, vstup: 150 Kč

Silver Rocket zvou na koncert.

Na rovinu: nečekejte, že vám budeme cpát, jak zásadní kapela Sholi jsou. Členové tohohle tria – Payam Bavafa, Jonathon Bafus a Drew Walker – nehráli v žádnejch slavnejch partách minulosti. Není to ani stylotvorná legenda, která se za velkýho potlesku dala dohromady kvůli velkejm festivalům. Kdepak, nic z toho. Sholi je v podstatě obyčejná, relativně neznámá kapela s jednou velkou deskou, vydanou na Quarterstick / Touch and Go. A my cejtíme, že přesně kvůli podobnejm lidem to celý děláme. Sholi budou hrát v neděli 10. června ve Finalu spolu se slezským objevem jménem Planety a když je přijdete podpořit, může to bejt fajn večer.

Zvuk Sholi je věrnej odkazu labelu, na kterým jejich LP z roku 2009 vyšlo: Quarterstick se coby sesterskej label Touch and Go podepsal pod vydání tak výjimečnejch kapel jako June of 44, Shipping News, Rodan, Calexico nebo Mi Ami, a Sholi se v týhle společnosti rozhodně nijak neztrácejí. Už jen z nahrávky je cejtit, že tři kluci spolu hrajou "poslepu" – je to skutečně velký souznění. Nervózně těkající bicí, pokroucená kytarová linka, zvláštní melodie... Sholi připomínají OTK nebo Glorytellers, ale po několika posleších už je jasný, že si je s nikým jiným nespletete. Přesně tahle muzika a tahle scéna jsou základy Silver Rocket. Dneska už je to všechno přebitý střemhlav se řítícím vývojem, ale naše staré kamarády nehodíme do smetí, no ne?

Před Sholi budou hrát Planety – jestli jste si jejich famózní debut "Peklo, peklo, ráj" ještě zadarmo nestáhli, rozhodně to na stránkách MámaMrdáMaso napravte. Planety jsou naprosto suverénní, naprosto nečekaně dokonalá odpověď na Afghan Whigs, L´Point, Shudder To Think a Blonde Redhead. Jestli tohle není objev roku, pak už nic.

sholi.com

mamamrdamaso.org

www.silver-rocket.org

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.