chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | článek Jasné Tajné slunce (08. 03. 2006, 13:00)

MusicZone | článek Jasné Tajné slunce (08. 03. 2006, 13:00)

Článek

Petr Šlik (08. 03. 2006, 13:00) Jasné Tajné slunce

Tajné slunce"Ty vole, co je to za kapelu?"

"Tajné slunce."

"Hrajou dobře, co?"

"Jo, výborná rytmika a excelentní ságo. To by stačilo samo o sobě, ale tady k tomu máš ještě zajímavý texty. Poslechni si je."

"No jo: '...určitě mám v sobě ještě síly dost na to, abych jedním stiskem překous všecku zlost, vlče, co si nese iluze a sny a po nebi kreslí neviditelný obrázky...' Dobrý. Někdy bych si je rád poslech v klidu, tady je na to moc velkej kravál. A co támhleten kluk v rohu, jak hraje na ten flašinet, nebo co to je?"

"To je niněra. Starodávnej nástroj, na kterej v Evropě hraje jen pár lidí. Pro Tajné slunce je to takový poznávací znamení, až mi to někdy přijde líto. To, že používají niněru a občas i dudy, balalajku, nebo akordeon, jsou jenom pomůcky k vyjádření jejich hudebního světa. Pokud ten svět pojmenujeme dejme tomu alternativní rock, dojde snad i takovýmu hudebnímu analfabetovi, jako jseš ty, že se jim tyhle nástroje náramně hoděj. Je to prostředek, ne cíl."

"Aha, pán je inteligent. A mají už nějaký cédéčko?"

"Neser. Vloni (2005) vydali vlastním nákladem 2CD "...pořád dokola / no pyccky", který mělo hodně dobrý recenze třeba v Respektu, nebo na musiczone.cz a teď právě nahrávaj další desku."

"Hm, možná si to od tebe vypálim. Jak dlouho je znáš?"

"Já nevim, pořád je někde potkávám. Přijdu do hospody a oni tam hrajou. Pokud vim, tak začali hrát někdy v roce 2002 a můžeš na ně narazit tak třikrát do měsíce v Praze a okolí."

"Řek bych, že tuhle kapelu čekají světlý zítřky, co?"

"Kdo ví? Oni jsou dobrý už teď, je jenom otázka, kolik lidí se to o nich dozví. Osobně bych jim přál, aby jich bylo co nejvíc.Teď od nich bohužel odchází saxofonistka, takže kdo ví, jak ta kapela bude vypadat za půl roku..."

"Tak to pak zase prubnem, ne?"

"Jasně."

Na pár otázeček jsme se zeptali též niněristy Olafa...

1. Jak dlouho Vaše kapela existuje?

Vše začalo někdy po půlnoci 1. 1. 1999, kapelou ovšem to lze nazvat někdy od roku 2002 - tzn. 7let teoreticky, 4roky prakticky

2. Odkud jste?

Víceméně všichni z Prahy

3. Jak definujete hudební styl, který hrajete?

To je dost obtížné, naopak se snažíme hrát různé styly. V poslední době (když nás okolnosti nutí) si píšeme něco jako alternativní rock / world music.

4. Jaké je současné obsazení Vaší kapely?

Filip Pýcha: elektroakustická kytara, akordeon, balalajka, hlavní zpěv
Daniel "Olaf" Kahuda: elektroakustická niněra, galicijské dudy, flétna
Jan "Hans" Koubek: baskytara
Kristýna Slomková: bicí
Kristýna Franková: altsaxofon
zpíváme všichni

5. Jak často (a kde) koncertujete?

Průměrně cca 2-3x měsíčně, většinou různě po Praze. Nejdál jsme hráli v Bělorusku a Estonsku.

6. Jakým způsobem skládáte?

Autorem převážné většiny písní a základních harmonií je Filip Pýcha. Každý člen si poté hledá nějakou svoji polohu a společně se snažíme dotáhnout formu. Občas má někdo konkrétnější představu již zpočátku a napíše nějaký ten part.

7. Kolik (jak nahraných, vydaných a distribuovaných) nahrávek máte?

Když nepočítáme archaické kazety pro kamarády a různá dema, vydali jsme zatím jedno 2CD "…pořád dokola / no pyccku" v roce 2005 vlastním nákladem. Je k dostání od nás a v prodejně Blackpoint Music - z půlky jej tvoří autorské kusy, z půlky různé interpretace ruských písní.

8. Co chystáte v nejbližší době?

Nahráváme další 2CD, kde bude k autorské části do páru pásmíčko lidových písní slovanských národů – chceme to udělat syrověji než ty ruské, ale rukopis to asi nezapře. Dále bychom rádi přispěli do sbírky coververzí písní kapely Původní Bureš... V červnu spolupořádáme festival...

Chystají se také nějaké personální změny, ještě uvidíme.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

long summer dresses 2011 (13. 10. 2012, 08:46) formal summer dress

I think am just having some problems with subscribing to RSS feed here.

http://www.zoomdress.net/

Filip P. (12. 03. 2006, 17:01) Web

Ahoj, kdyby si někdo chtěl poslechnout naší muziku (sedm komletních MP3) nebo se o nás dozvědět něco víc, náš web je http://tajneslunce.zde.cz

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.