chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | článek Co poslouchá: Josef Jindrák (13. 05. 2008, 10:00)

MusicZone | článek Co poslouchá: Josef Jindrák (13. 05. 2008, 10:00)

Článek

Honza Binder (13. 05. 2008, 10:00) Co poslouchá: Josef Jindrák

Josef JindrákSkrytý půvab byrokracie patří k jedněm z našich nejoriginálnějších alternativních a experimentálně-undergroundových uskupení. Josef Jindrák, známý též jako Manuzio, patří k jedněm z otců-zakladatelů souboru, kde hraje na basovou kytaru. Dále se věnuje vydavatelské činnosti (hudba i literatura) a má prodejnu Polí pět (www.polipet.cz), kde najdete zajímavou nabídku alternativního a undergroundového umění všeho druhu.

Poslech mám v současnosti poněkud deformovaný prací a tím, co pouštím dětem. Ovšem muziky mi projde ušima hodně (v prodejně hraje lidem skoro pořád něco, leckde na akcích prodávám, takže chtě nechtě i poslouchám). Následuje výčet posledního týdne.

Vetiver - Vetiver
To je muzika, která vlastně není moc moje parketa. Takový folk (akustické kytary, violoncello...) s názvuky country (tomu se běžně vyhýbám). Pouštěl jsem to nějakému zákazníkovi a nechal si to pak v přehrávači celý den. Možná bude hned jasný, proč to všechno něčím přesahuje - hraje tu Devendra Banhart a hostují třeba Joana Newsom nebo paradoxně Colm O'Ciosing z My Bloody Valentine.

Shellac - Excellent Italian Greyhound
Excelentní novinkové album nahrané s nadhledem a dokonalým zvukem. Když to doporučuju zákazníkům, až mě překvapuje, že to skoro nikdo nezná. Mnozí se nechytají ani na to, že je to kapela Steva Albiniho, až když se přiblíží, že je to ten co produkoval Nirvanu... Ovšem co to má společného s Nirvanou - samozřejmě až na několik formálních shod nic. Bohužel jsem se na koncert v Akropoli nedostal - jistě to byl pořádný zážitek.

Květy - Střela zastavená v jantaruKvěty - Střela zastavená v jantaru
Týhle kapele hodně fandím, takže jsem se na novou desku dost těšil. A to se ukázalo být kontraproduktivní. Nejvyšší očekávání nikdy nemůže být naplněno... Trvalo mi asi pět poslechů, než jsem se vyrovnal s tím, že nová deska nepřekonává tu starší - "jenom" je stejně dobrá. Velcí talenti, o kterých jistě ještě uslyšíme.

OTK - Okolo
Tady kupodivu ještě nemám hotový názor. Deska je to samozřejmě dobrá, ale jakoby mi ještě neodkryla všechny svoje zákoutí, ještě mi to nesepnulo jako celek, ale nejsem kritik, abych se tím trápil, ono se to jistě dostaví. OTK se trochu výrazově posunuli, mírný příklon k písničce, ale stále moderní (v dobrém slov smyslu). Jedna z mála domácích kapel, která koresponduje se světovým děním a zachovává si vlastní osobitost.

Ján Boleslav Kladivo: RozhľadňaJan Boleslav Kladivo - Rozhľadna
Po mnoha experimentech návrat Kladiva k písňové formě. Dominuje tu klavír a jakoby potlačený zpěv. Má to hodně zajímavou až melancholickou náladu. Desku doporučuju všem hledačům!

Jan Burian - Muži jsou křehcí
Klasický Burian je bohužel už stále stejný, moc nemění výrazové prostředky, harmonie jsou vypočitatelné. Proto téhle desce prospěla synova produkce. Písně mají "současnější" háv, který však nevystupuje do popředí a slouží vlastní skladbě. Zcela mě dostala píseň, kde se zpívá "všichni kluci z naší třídy, si vzaly svoje matky...". Svěží, vtipné, zábavné. Stejně jako bonusové CD, kde stejné skladby interpretují kapely jako Hm, Baumaxa či geniální Konvrzek.

01 - Live Kaštan / Polí5
Moje polívčička, ale co naplat, poslouchal jsem to teď mnohokrát, takže to sem patří. 01 rozehrávají prapodivný sound prakticky složený jen z nehudebních struktur, improvizovaných bez jakékoliv přípravy. Lukáš Houdek pak do toho čte se svou typickou dikcí poesii všech tří zúčastněných (Bugra z Dětí deště a Romana Kollinera ze Skrytého půvabu byrokracie). Ale jakou poesii, žádné rýmovačky grafomanů - v tomto projektu se o současné mladé hudební i literární generací dozvíte více než z příruček.

Nuberg 2007
Tohle CD vyšlo jako příloha časopisu His Voice. Jde o premiérové nahrávky skladeb objednané komorním orchestrem Berg od současných mladých českých autorů. Hodně zajímavá záležitost, různé přístupy, dokonalá interpretace... Obzvláště zábavný je Petr Wajsar, který do klasicizující struktury zakomponoval prvky drum'n'bassu.

Jiří Bulis - Works 2005
Teprve teď se ke mně dostalo dvojalbum, které vyšlo už před několika rokama. Jiří Bulis mě učaroval už na svém EP, které zázrakem vyšlo koncem osmdesátých let. I tady jsou zastoupeny hlavně písně pro HaDivadlo. Sice tu není tolik hitů, ale své si fanoušek najde. Na druhém disku je pak nepísňová tvorba...

Ressonus Net Vol.1 (RU, IT, NL, UK)
Zbrusu nová kompilace současného ambientu a elektronické hudby. Velmi kvalitní kolekce nejen českých autorů, lze srovnávat i s příspěvky z Japonska, Ruska, Itálie atd. Mimo kvalitního obsahu stojí za poznámku i zdařilý obal!

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

dfjiasdf (15. 12. 2012, 05:05)  

He or she mentioned: "Monday is obviously the most trafficed on-line trading day. F http://www.cheapairjordan4.co.uk

Cheap NFL Jerseys (12. 12. 2012, 10:26) Cheap NFL Jerseys

nfl jerseys china (11. 12. 2012, 12:28) cheap nfl jerseys from china

http://www.outletnflchina.com nfl jerseys china

http://www.outletnflchina.com authentic nfl jerseys

http://www.outletnflchina.com cheap nfl jerseys from china

http://www.outletnflchina.com Cheap NFL Jerseys

http://www.outletnflchina.com NFL Jerseys China

http://www.outletnflchina.com NFL Jerseys Sale

http://www.outletnflchina.com Discount NFL Jerseys

abercrombie sale (11. 12. 2012, 11:01) abercrombie sale

Ugg for kids (11. 12. 2012, 04:31) Uggfor kids

juezi (11. 12. 2012, 03:40)  

sees about the mountains there is much surprise are generally found in each of our merchants via coast-to-coast. In the die-hard competitors on the "I'm only for typically t http://www.cheapnikeairmaxtrainers.co.uk

ugg boots black friday (03. 12. 2012, 09:32) http://www.uggbootswolaile.net/

http://www.uggbootswolaile.net/ ugg boots black friday 2012

http://www.uggbootswolaile.net/ ugg boots black friday

ugg boots black friday (03. 12. 2012, 09:32) http://www.uggbootswolaile.net/

http://www.uggbootswolaile.net/ ugg boots black friday 2012

http://www.uggbootswolaile.net/ ugg boots black friday

Uggs On Sale (03. 12. 2012, 09:31) http://www.lowercostugg.com/

Cheap UGG Boots (03. 12. 2012, 09:31) http://www.uaggmarketing.com/

Cheap UGG Boots (03. 12. 2012, 09:30) http://www.uaggmarketing.com/

Slip have a look at 2-3 http://www.usggmarketing.com/" title="Cheap UGG Boots">Cheap UGG Boots Producing your website site write-up techniques that could give a person's http://www.usggmarketing.com/" title="uggs sale">uggs sale Web-site making the most of kind of much-needed portion.opl19ke Wasting the particular http://www.usggmarketing.com/" title="cheap ugg boots">cheap ugg boots Web-site together connected with any sort of thought is pretty fuss-free at the moment such type of youngsters perform http://www.usggmarketing.com/" title="uggs on sale">uggs on sale. Gals large number http://www.usggmarketing.com/" title="uggs outlet">uggs outlet will heighten the menace pertaining to Ugg Boots Web site emerge a result of exactly what remains.

ggrt46hjy (03. 12. 2012, 08:09) air max uk

Beats By Dre Solo (01. 12. 2012, 09:09) Ka?dy tyden jídelna spolu ven jednou nebo

[b][url=http://www.beatsbydrestudioproau.com/]Beats By Dre Australia[/url][/b][b][url=http://www.beatsbydrestudioproau.com/]Beats By Dre Australia[/url][/b]

Cheap Beats By Dre Solo (01. 12. 2012, 09:08) Ka?dy tyden jídelna spolu ven jednou nebo

vstal velmi pozdě. On Zuiyanxingsong, a pohled Levin barva Juju míchání p?i?el do obyvacího pokoje, aby viděl jeho dopis. Viděl Griffiths písma rukopis, nepopsatelny pocit pronásledování jeho mind.

hbdrtduyy (30. 11. 2012, 18:45) louis vuitton outlet

cheap beats by dr dre (30. 11. 2012, 14:45) cheap beats by dre pro studio

1978 as a software engineer, http://www.sayec.com/">cheap beats by dreSinofsky joined Microsoft has been working at Microsoft for 23 years,http://www.sayec.com/">dr dre beats australia headed Microsoft's products Office and Windowshttp://www.sevum.com/">casque beats pas cher is that he is responsible forhttp://www.sevum.com/">best popular christmas present research and development, http://www.sayec.com people's minds at Microsoft, http://www.mulberryoutletz.eu/">cheap mulberry bag ukhe was once considered to be Microsoft CEOhttp://www.mulberryoutletz.eu/">mulberry bag outlet Steve Ballmerwell-deserved http://www.sayec.com/buy-cheap-beats-by-...">beats diamond cheap headphonessuccessor.

"If leaving the company and http://www.sayec.com/buy-cheap-beats-by-...">NBA dr dre headphoneshis co-decision, he will not http://www.sayec.com/buy-cheap-beats-by-...">beats studio cheapgo in such a hurry, http://www.sayec.com/buy-cheap-beats-by-...">dr dre beats prono prior signs, certainly is what happened." Well-known IT observers said Xiang Ligang told the "China Economic Weekly" interview.

Sinofsky subsequentlyhttp://www.sayec.com/buy-cheap-beats-by-...">new style beats dr dre sent to Microsoft employees onhttp://www.sevum.com//casque-beats-by-dr...">vert dr dre beats casque an internal e-mail, http://www.sayec.com/beats-by-dre-studio...">USA most popular headphonesto explain the reasons http://www.mulberryoutletz.eufor departure. He said: "Some people may have heard some hearsay evidence to say, I can assure you that all these allegations are not true, the resignation is a personal decision, http://www.mulberryoutletz.eu/">mulberry bag online shop ukcompletely unlike some analysis of interpretation."

Erik Strom (30. 11. 2012, 00:47) http://www.blanqueardientes.org

I haven't been vulnerable to this site lately. Was here the very best couple of days and didnt pointed out. I return again and situated more great experience both out of your guest comments too. Excellent Publish. Continue the great work!

http://www.blanqueardientes.org">como blanquear los dientes en casa rapido

sac longchamp noir pas cher (28. 11. 2012, 07:51) sac longchamp noir pas cher

Oh, this is quite interesting. Actulally, I found your blog on google search. I will tell my friend about your blog laterhttp://longchampoutletpascher.com/">Longchamp Sac

http://longchampoutletpascher.com/">Sac Longchamps Pas Cherhttp://longchampoutletpascher.com/longch...">Longchamp Sac Bandoulière

http://longchampoutletpascher.com/longch...">Longchamp Sac Double Portable

hongweiwangqq (27. 11. 2012, 11:55) Mr

Longchamp Sac (27. 11. 2012, 09:15) http://longchampoutletpascher.com

You have made a very nice blog. Your texts is extremely good content. http://longchampoutletpascher.com/longch...">Longchamp Sac

http://longchampoutletpascher.com/longch...">Longchamp Sac à Dos

http://longchampoutletpascher.com/longch...">Longchamp Sac à épaule

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.