chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | článek Co poslouchá: Apačka (22. 06. 2009, 15:00)

MusicZone | článek Co poslouchá: Apačka (22. 06. 2009, 15:00)

Článek

Richard Kutěj (22. 06. 2009, 15:00) Co poslouchá: Apačka

Michael Gira

Apačka začínala v letech 2004/2005 na serveru Freemusic.cz, rok byla šéfredaktorkou. Mezitím hostovala v několika magazínech a novinách, z nichž Lidové jsou od začátku roku 2008 její stálé působiště. Studovala žurnalistiku v Brně, od loňska žije v Praze, kde pořádá koncerty (mj. kapelám Guapo, Paramount Styles, Wolves in the Throne Room, A Storm of Light, Russian Circles, Paper Chase, Alexanderu Tuckerovi, Young Widows, Challenger, Trigger Effect a dalším). Aktuální plány a blog má na webu last.fm/user/lapacka.

"Vzhledem k tomu, že se úplně všechno co dělám točí kolem muziky (a její poslouchání mi zabere velkou část dne, pokud tedy nejdu na koncert nebo - výjimečně, haha - mezi lidi), vybrat z toho jen desítku jmen je těžké. Dobrý indikátor je last.fm, ale zaprvé někdy zahrnuje i "pracovní" poslechy a taky neumí MP3 přehrávač ani vinyly, kde se vyskytuje asi tak polovina celého guestlistu. Nejvíc je mi líto těch High on Fire, tu kapelu by měl každý znát... a mít rád," říká Apačka

Tom Peloso - selections from: The Last Saturday of the Year

Peloso je člen Modest Mouse, podle mě tak druhý nejšikovnější. Tohle EP stálo pár babek a klidně bych zaplatila třikrát tolik, kdyby to ten ňouma vydal na vinylu. "The Last Saturday of the Year" je fakt nádherná věc, jak už to u chytrých písniček hraných na klavír bývá... Ještě víc mě ale, zcela nepřekvapivě, baví "Satellite Skin", nová skladba od Modest Mouse, která má vyjít v létě v rámci EP "No One's First and You're Next". Živák z show Davida Lettermana je lepší než ta studiová verze - pravděpodobně se mi snaží naznačit, že bych je měla radši vyhledat někde naživo. (Modest Mouse v Berlíně byli po Unsane nejlepším koncertem roku 2007.)

Atomic Bitchwax – 3

Překonala jsem nepatřičný pocit, že o kapele nic nevím, a šla jsem rovnou za zpěvákem a basákem (Chrisem, jak se záhy ukázalo), který si po koncertě venku před klubem 013 dával retko. Řekla jsem, že jejich koncert byl velká paráda, zeptala se, odkud jsou a jestli někdy přemýšleli, že by hráli v Praze. A byl z toho happy end. Atomic Bitchwax jsou docela vypiplaný stoner rock, ne tak banální jako třeba QOTSA nebo tak těžkopádný jako Clutch, ale stejně dobrý, vtipný a tak nějak zvláštně... zajímavý. Na desce dobré, na koncertě skvělé. Takže na podzim.

mclusky - My Pain and Sadness Is More Sad and Painful Than Yours

Moje nejoblíbenější kapela - po Shellac - a definitivně jedna z těch, kterým dlužím zdaleka nejvíc. ...po Shellac, chce se říct. Jejich debut je sbírka neuspořádaných totálně neohrabaných noisy rokenrolových ultravtipných pekelných hitů-jako-kráva a fakt, že to měla být původně jen nějaká dema, mě utvrzuje v tom, že jsou zkrátka geniální. Třeba "When They Come Tell Them No", minuta šestnáct, nejvtipnější text široko daleko, totální nátěr a vůbec. Nějaký ozvěny slyším v letošní desce "Future of the Left", což je jedna z kapel po rozpadu původní formace někdy v roce 2004. Což je zhruba ten moment, kdy jsem mclusky objevila. Ehm.

Hank Williams - Greatest Hits

Nejlepší muzika je country a nejlepší country je Hank Williams. Tyhle poslední kompilačky mi přivezl na vinylech Will z Wolves in the Throne Room, správný fanoušek, co má na vnitřní straně ruky vykérovanou podobiznu Williamse pár týdnů před jeho arty smrtí. Dost děsivý výjev, mezi náma. Je škandál, že u nás se dá v bazarech koupit akorát Johnny Cash, budiž mu země stejně lehká. Ještě se dá poslouchat Hank III, což je Williamsův vnuk a taky velký kamarád toho trouby z Pantery, Anselma. "But if you know what I'm thinkin' you'll know that pop country really sucks." (Na všechna tahle moudra jsem přišla mimochodem dost pozdě, ale z tohoto přehledu dávají suverénně největší smysl.)
Converge

pAper chAse - Some Day This Could Be All Yours Vol. 1

S jejich novou deskou mám vážný emocionální problém. Jsem obrovský, ale taky dost kritický fanoušek a dokážu celkem přesně pojmenovat, co mi na téhle kapele vadí; zároveň ale propadám totální nekontrolovatelné obsesi pokaždé, když si na ni jenom vzpomenu. V psychologii se tomu (obvykle zřejmě v jiných souvislostech) říká ambivalentní vztah a znám chlápka, co o tom psal diplomku. "Some Day This..." poslouchám několikrát denně už přes dva měsíce. Nepřeháním, nenadsazuju. Trpělivě čekám, kdy mě to přejde, a doufám, že ten druhý díl vyjde až tak za rok.

Michael Gira - Songs for the Dog

Když jsem zjistila, že ta deska stojí dvacet čtyři eur, málem jsem se rozbrečela, protože tím už ten celkový účet překračoval všechny meze soudnosti a ostatně i mých reálných prostředků. Stejně jsem si ji koupila. Jsou to jen prachy a Gira je génius. Jen s kytarou tady přezpívává - úplně ho vidím, jak si to na koleni nahrává někde v kanclu Young Gods - některé svoje nejlepší skladby ("God Damn the Sun", "Destroyer", "Promise of Water", on to asi nahrával pro mě) a zní to tak strašně protivně, opotřebovaně a zakouřeně, že máte pocit, jako byste byli v první řadě jeho barové ošuntělé show. Velká, převelká paráda. Podobně se dá ujet i na Swans, Angels of Light, jeho sólovkách a knížce Konzument. Prvotřídní psycho, všesžírající deprese, moc se mi to líbí. We love you Michael Gira.

Current 93 - Dogs Blood Rising

...když jsme u těch psychopatů a depresí (a psů v názvech desek). Nijakýma netrpím, takže mě tihle chlápkové fascinujou tak nějak odosobněně. Tibet je z jiného světa, těžko říct odkud. Nabízí se samozřejmě peklo. Letos vydal novou, v tomhle jeho světě dost rozdováděnou věc, ale nejradši se vracím k jeho "Dogs Blood Rising". Paradoxně; protože když jsem to kdysi slyšela poprvé, byla jsem v ireverzibilním šoku. Tohle přece není muzika, žene. Dneska je to lepší. Někdy je tohle (za)hrané šílenství součástí uměleckého záměru, ale obávám se, že Tibet je blázen - žádné triky, žádné falešné fóbie.

Al Burian - Natural Disaster

To je knížka, nebo lépe sborník textů zpěváka a kytaristy Milemarker, Challenger a, mimo další spousty kapel, třeba Canadian Rifle Ala Buriana. Taky kreslí a píše. A píše dost dobře, je to chytré a vtipné, smutné i veselé, víc než o muzice je to o pití kafe, potkávání lidí, probouzení se na různých místech světa (nejčastěji v Chicagu, Berlíně a Antwerpách), rozcházení se s holkama, o práci u kopírky. Soudtrack? Skvělé pětiskladbové EP od Challenger When Friends Turn Against You a demo kapely Ether Hawk, což jsou z poloviny členové MM a taky to tak zní. Knížku i to EP má Míra Pátý v Day After.
Morrissey

Converge - Unloved and Weeded Out

Na deskách nejostřejší břitva, naživo prudké vnitřní krvácení. Brutální, agresivní muzika, tak intenzivní, že to bolí, tak opravdová, že Gira vedle toho vypadá, jako kdyby chtěl na svých incestních příbězích akorát vydělat nějaké ty zlatky. "Unloved and Weeded Out" je kompilace nevydaných tracků a demonahrávek a bez legrace, pro mě možná to nejlepší od Converge. "Downpour", "Tremor", "For You..." Jsem ráda, že to v tom šuplíku nezůstalo. Nedávno jsem viděla jednu kapelu, AmenRa. Jejich zpěvák měl podobně extrémní vokál, jen to byl těžší a dusivější metal, než neurotický hardcore, jak ho hrají Converge. Bylo to super, doporučuju. (Třeba u nás taky budou hrát.)

Morrissey - Years of Refusal

Další deska roku. Steven Patrick je navzdory jeho nesnesitelným a všudypřítomným sklonům k fašismu největší sekáč, jeho nová deska zdaleka největší rokenrol a jestli zruší ještě nějaký další koncerty v tom aktuálním turné, zemře spousta nevinných lidí. "I'm doing very well. It's a miracle I even made it this far. The motion of taxi excites me. Will you peel it back and bite me?"

Kdo už se nevešel a zasloužil by si to. Poslední, superzábavná deska Thermals, nový projekt Chrise Spencera z Unsane Celan a jejich debut "Halo", nová deska Big Business a nová hymna "Ayes Have It", fantastická "Born Too Late" od Saint Vitus a první oficiální Winova sólovka, noví Isis a Mastodon, "Portal" Alexandera Tuckera, jediné album "Rusty" od Rodan, kluci z Trigger Effect, evergreeny od Shellac, Neurosis, Slint, High on Fire, Unsane, Motörhead a The Jesus Lizard, geniální klavírista Glenn Gould když zrovna hraje Bacha, ďábel Dan Sartain, v rámci těšení se na koncert staré věci od Nine Inch Nails a první velká deska Godflesh, epochální "Streetcleaner". Tohle a pár dalších věcí jsem poslouchala posledních pět, šest dní. Teď je 4:45, končím s Auxes a jdu spát.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

bruins jersey (12. 03. 2012, 08:29)  

haha,I am very happy to be your space, let I learned a lot,http://www.sellbruinsjersey.ca">bruins jersey I will continue to focus on,http://www.sellbruinsjersey.ca/nhl-team-...">Chicago Blackhawks jerseys I lucky

louboutin (12. 03. 2012, 08:03) louboutin

A baby shoes we’re bringing up www.louboutinonlinefactory.com Christian Louboutin shoes aren’t the actual Christian Louboutin but simply a baby copies, http://www.louboutinonlinefactory.com/">christian louboutin shoes may just be according additionally accustomed and http://www.louboutinonlinefactory.com/">christian louboutin boots stylish. Alexa actually absorb the right amount about adorable certificate, about it cinema a baby central factor in the concept of shoes.http://www.louboutinonlinefactory.com/">christian louboutin sandls But they don’t bills all of us lots of money a free absolute Christian Louboutin an existing. A few of these clones a bit hinderance a huge selection of bucks and is also a bit affordable.

High Christian Louboutin www.christian-louboutin-shopping.com Christian Louboutin sandals heel boots are shoes with long heels that provide support to the heels and provide an elevation to the feet. Though this form of shoe was introduced keeping in mind women with short http://www.christian-louboutin-shopping....">christian louboutin shoesheights, today these are popular among all women across the world. These sexy looking boots are among the hottest fashion items and are available in a variety of designs and sizes. In the world of fashion, http://www.christian-louboutin-shopping....">christian louboutin outlet trends do not last long and keeping that in mind, the shoe and boot designers and manufacturers keep introducing new collections. Though high heel shoes or boots are meant mainly for women, this footwear is http://www.christian-louboutin-shopping....">christian louboutin bootslargely popular between both genders. High heel men boots are also available in quite a number of varieties and sizes. For women, these high heel shoes complete the fashion statement.High heel boot is not suitable footwearhttp://www.christian-louboutin-shopping....">christian louboutin sandles for formal events like corporate meetings, weddings, and anniversary parties.

Christian Louboutin www.christianlouboutinladyshoes.com Christian Louboutin boots known best for his heels with the iconic red bottoms, is helping Neiman Marcus celebrate its 20th anniversarty with the launch of "Sole Seekers," http://www.christianlouboutinladyshoes.c...">christian louboutin pumps a social media challenge that asks users to upload Christian Louboutin images into a growing online pictorial spread. The challenge, which will feature entries from Instagram and Twitter, will also be hosted on the Neiman Marcus Facebook page and NMdaily, The Neiman Marcus Blog, according to a company press release. http://www.christianlouboutinladyshoes.c...">christian louboutin sandals "Sole Seekers" runs Feb. 10 through March 10 when one winner will be selected to receive a pair of Christian Louboutin shoes.Participants submit photos of either their own Christian Louboutin shoes, http://www.christianlouboutinladyshoes.c...">christian louboutin shoes Christian Louboutin shoes they see at Neiman Marcus stores or on NeimanMarcus.com via Instagram or Twitter. Eventually, a large album of http://www.christianlouboutinladyshoes.c...">christian louboutin shoes Christian Louboutin imagery will have developed on the "Sole Seekers" Facebook tab and NMdaily post.

Nike Shox (12. 03. 2012, 03:36) Nike Shox

Sableng (11. 03. 2012, 09:01) fashion

http://www.gamismurah.net/ when we talk about this issue for sure we will find a lot of perspective, but from this wesite we can decide what we should do.gamis murah

Tiffany Jewelry Outlet (10. 03. 2012, 09:10) http://www.tiffanycooutlet4u.com/

less energy! What will your less energy! What will your less energy! What will your

Moncler Jackets (10. 03. 2012, 09:10) http://www.moncler-outletmart.com/

Moncler JacketsMoncler JacketsMoncler JacketsMoncler JacketsMoncler Jackets

jules audemars uk (10. 03. 2012, 08:15) http://www.nicereplicawatches.co.uk

michael kors outlet (29. 02. 2012, 04:45) michael kors outlet

http://www.outletmichaelkorshandbags.com...">http://www.outletmichaelkorshandbags.com...

Your life is your own: it's your choice, and your choice alone on how you want to live it.

http://www.michaelkorshandbagstore.net/">michael kors handbags

She loved the publicity it had earned her and the confidence she had never had before. Outside of band she was able to give presentations to classes without studdering or shaking. She was never nervous when talking to a cute guy again and she flirted without being embarrassed. She knew this experience had changed her forever.

http://www.michaelkorshandbagssale.org/">michael kors handbags

She was bumped down to sixth chair again when the band instructor had been complained to. She was angry, infuriated.

http://www.michaelkorsoutletsmall.com/">http://www.michaelkorsoutletsmall.com/

Tears formed in her eyes and the instructor called her out. She was so mad that her emotional barrier had been breached that she stopped blending in and played the music louder than everyone else. When the instructor was speaking she would read her book. She became a horrid student in that class for three days then picked up the ball and moved forward.

TN Pas Cher (27. 02. 2012, 07:48) http://www.niketnrequin-2012.com

ipadmanager (22. 02. 2012, 03:44)  

Coach Outlet Store Online (21. 02. 2012, 07:25) Coach Outlet Store Online

emma (20. 02. 2012, 04:36) pandora 14K gold charms

joanhoo (20. 02. 2012, 02:10) joanhoo

he reproved severely Loubet and Pache for making them fast on the outside of their knapsacks; but the  http://www.jawarabisnisinternet.com coach purses tents were folded and the knapsacks packed, and so no one paid any attention to him. Six o'clock was sounding from all the bells of the village when the army put itself in motion and stoutly resumed its advance in the bright hopefulness of the dawn of the new day.The 106th, in order to reach the road that leads from Rheims to Vouziers, struck into a cross-road, and for more than an hour their way was an ascending one. Below them, toward the north, Betheniville was visible among the trees, where the Emperor wa http://www.mrskillsmasterkey.com Franklin And Marshall UK s reported to have slept

nike tn (16. 02. 2012, 05:36)  

coach factory online (15. 02. 2012, 07:46) OUTLET

younews03 (11. 02. 2012, 07:10) Christian Louboutin Outlet

In your lounge time, carrying the Louis Vuitton Bagswearing the http://www.christianlouboutinoutlet-shop...">Christian Louboutin Outlet, everyone knows the Louis Vuitton Sale bags and http://www.christianlouboutinoutlet-shop...">Christian Louboutin Sale shoes can attract the eyes of people, you can try to viist the Louis Vuitton UK shop or other http://www.onlinecoachoutletcoupon.com/">Coach Factory Outlet Store, there you can get the http://www.onlinecoachoutletcoupon.com/">Coach Outlet Coupons Code!

http://www.christianlouboutinoutlet-shop...

http://www.onlinecoachoutletcoupon.com

justdays56 (11. 02. 2012, 07:10) Beats By Dre

For people often listen music, choose a good http://www.getmonsterbeatsbydre.com">Dr Dre headphones is very important. This Apple Green http://www.getmonsterbeatsbydre.com">Dre Beats Studio Nate Robinson is good selection for you, wearing http://www.getmonsterbeatsbydre.com">beats by dre listen music can let you feel in real music world. Good choice of wireless http://www.getmonsterbeatsbydre.com">beats by dre headphones that you could move freely, the http://www.getmonsterbeatsbydre.com">Beats Ferrari will make you free, and really helps you on your sound in your music pleasure, without distraction. http://www.getmonsterbeatsbydre.com">dr dre beats are wrapped in the head, so do not fall off the http://www.getmonsterbeatsbydre.com">Ferrari Beats, if convenient for you to move around the http://www.getmonsterbeatsbydre.com">Monster Beats Studio.

Idea design studio, mms design studio, logo design studio, kooler design studio, car design studio, interior design studio, industrial design studio, Memorex expressit label design studio, girl sense fashion design studio, bluecotton design studio are cute headphones. Welcome to enjoy http://www.getbeatsbydrdreheadphones.com">Beats By Dre studio and http://www.getbeatsbydrdreheadphones.com">Cheap Beats By Dre earphones studio. Dr Dre Beats Studio Chicago Blackhawks Headphones are hot sale in http://www.getbeatsbydrdreheadphones.com">Dr Dre Headphones Shop. Customers speak highly of http://www.getbeatsbydrdreheadphones.com">Beats by dre Cheap studio in Red Silver Diamond Limited Edition in http://www.getbeatsbydrdreheadphones.com">Beats By Dr Dre.

http://www.getmonsterbeatsbydre.com

http://www.getbeatsbydrdreheadphones.com

Authentic Eagles Jerseys (08. 02. 2012, 05:35) Authentic Eagles Jerseys

http://www.authentic-eaglesjersey.com/" title="Authentic Eagles Jerseys">Authentic Eagles Jerseys

http://www.authentic-eaglesjersey.com/" title="Cheap Eagles Jerseys">Cheap Eagles Jerseys

http://www.authentic-eaglesjersey.com/sh..." title="Authentic Vick Jersey">Authentic Vick Jersey

http://www.authentic-eaglesjersey.com/sh..." title="LeSean McCoy Jerseys">LeSean McCoy Jerseys

http://www.authentic-eaglesjersey.com/sh..." title="Authentic Young Jersey">Authentic Young Jersey

http://www.authentic-eaglesjersey.com/cu..." title="Custom Eagles Jerseys">Custom Eagles Jerseys

http://www.authentic-eaglesjersey.com/au..." title="Official Philadelphia Eagles Jersey">Official Philadelphia Eagles Jersey

http://www.authentic-eaglesjersey.com/au..." title="Authentic Eagles Throwback Jerseys">Authentic Eagles Throwback Jerseys

http://www.denverbroncosjerseysstore.com..." title="Tim Tebow Jersey">Tim Tebow Jersey

http://www.denverbroncosjerseysstore.com..." title="Von Miller Jersey">Von Miller Jersey

http://www.denverbroncosjerseysstore.com..." title="Broncos Jersey">Broncos Jersey

http://www.denverbroncosjerseysstore.com..." title="Denver Broncos Jersey">Denver Broncos Jersey

http://www.denverbroncosjerseysstore.com..." title="Denver Broncos Jerseys">Denver Broncos Jerseys

http://www.justinbiebershoes-sales.com/">Justin Bieber Shoes

http://www.justinbiebershoes-sales.com/">Supra Tk Society

http://www.justinbiebershoes-sales.com/s...">Supra High Tops Shoes

http://www.justinbiebershoes-sales.com/j...">Justin Bieber Supra Shoes

http://www.justinbiebershoes-sales.com/m...">Men Supra Vaider Shoes

http://www.justinbiebershoessupras.com">Justin Bieber Shoes

http://www.justinbiebershoessupras.com">Supra Skytop Shoes

http://www.justinbiebershoessupras.com/s...">2011 Supra Shoes

http://www.justinbiebershoessupras.com/n...">New Supra Shoes

http://www.justinbiebershoessupras.com/s...">Supra TK Society Purple

"it is released by authentic-eaglesjersey.com 2012.2.08"

Louis Vuitton Outlet Online (03. 02. 2012, 10:10) http://online-louisvuittonoutlet.com/

evelyn (01. 02. 2012, 03:19) replica Rado

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.