chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | článek Co poslouchá: Apačka (22. 06. 2009, 15:00)

MusicZone | článek Co poslouchá: Apačka (22. 06. 2009, 15:00)

Článek

Richard Kutěj (22. 06. 2009, 15:00) Co poslouchá: Apačka

Michael Gira

Apačka začínala v letech 2004/2005 na serveru Freemusic.cz, rok byla šéfredaktorkou. Mezitím hostovala v několika magazínech a novinách, z nichž Lidové jsou od začátku roku 2008 její stálé působiště. Studovala žurnalistiku v Brně, od loňska žije v Praze, kde pořádá koncerty (mj. kapelám Guapo, Paramount Styles, Wolves in the Throne Room, A Storm of Light, Russian Circles, Paper Chase, Alexanderu Tuckerovi, Young Widows, Challenger, Trigger Effect a dalším). Aktuální plány a blog má na webu last.fm/user/lapacka.

"Vzhledem k tomu, že se úplně všechno co dělám točí kolem muziky (a její poslouchání mi zabere velkou část dne, pokud tedy nejdu na koncert nebo - výjimečně, haha - mezi lidi), vybrat z toho jen desítku jmen je těžké. Dobrý indikátor je last.fm, ale zaprvé někdy zahrnuje i "pracovní" poslechy a taky neumí MP3 přehrávač ani vinyly, kde se vyskytuje asi tak polovina celého guestlistu. Nejvíc je mi líto těch High on Fire, tu kapelu by měl každý znát... a mít rád," říká Apačka

Tom Peloso - selections from: The Last Saturday of the Year

Peloso je člen Modest Mouse, podle mě tak druhý nejšikovnější. Tohle EP stálo pár babek a klidně bych zaplatila třikrát tolik, kdyby to ten ňouma vydal na vinylu. "The Last Saturday of the Year" je fakt nádherná věc, jak už to u chytrých písniček hraných na klavír bývá... Ještě víc mě ale, zcela nepřekvapivě, baví "Satellite Skin", nová skladba od Modest Mouse, která má vyjít v létě v rámci EP "No One's First and You're Next". Živák z show Davida Lettermana je lepší než ta studiová verze - pravděpodobně se mi snaží naznačit, že bych je měla radši vyhledat někde naživo. (Modest Mouse v Berlíně byli po Unsane nejlepším koncertem roku 2007.)

Atomic Bitchwax – 3

Překonala jsem nepatřičný pocit, že o kapele nic nevím, a šla jsem rovnou za zpěvákem a basákem (Chrisem, jak se záhy ukázalo), který si po koncertě venku před klubem 013 dával retko. Řekla jsem, že jejich koncert byl velká paráda, zeptala se, odkud jsou a jestli někdy přemýšleli, že by hráli v Praze. A byl z toho happy end. Atomic Bitchwax jsou docela vypiplaný stoner rock, ne tak banální jako třeba QOTSA nebo tak těžkopádný jako Clutch, ale stejně dobrý, vtipný a tak nějak zvláštně... zajímavý. Na desce dobré, na koncertě skvělé. Takže na podzim.

mclusky - My Pain and Sadness Is More Sad and Painful Than Yours

Moje nejoblíbenější kapela - po Shellac - a definitivně jedna z těch, kterým dlužím zdaleka nejvíc. ...po Shellac, chce se říct. Jejich debut je sbírka neuspořádaných totálně neohrabaných noisy rokenrolových ultravtipných pekelných hitů-jako-kráva a fakt, že to měla být původně jen nějaká dema, mě utvrzuje v tom, že jsou zkrátka geniální. Třeba "When They Come Tell Them No", minuta šestnáct, nejvtipnější text široko daleko, totální nátěr a vůbec. Nějaký ozvěny slyším v letošní desce "Future of the Left", což je jedna z kapel po rozpadu původní formace někdy v roce 2004. Což je zhruba ten moment, kdy jsem mclusky objevila. Ehm.

Hank Williams - Greatest Hits

Nejlepší muzika je country a nejlepší country je Hank Williams. Tyhle poslední kompilačky mi přivezl na vinylech Will z Wolves in the Throne Room, správný fanoušek, co má na vnitřní straně ruky vykérovanou podobiznu Williamse pár týdnů před jeho arty smrtí. Dost děsivý výjev, mezi náma. Je škandál, že u nás se dá v bazarech koupit akorát Johnny Cash, budiž mu země stejně lehká. Ještě se dá poslouchat Hank III, což je Williamsův vnuk a taky velký kamarád toho trouby z Pantery, Anselma. "But if you know what I'm thinkin' you'll know that pop country really sucks." (Na všechna tahle moudra jsem přišla mimochodem dost pozdě, ale z tohoto přehledu dávají suverénně největší smysl.)
Converge

pAper chAse - Some Day This Could Be All Yours Vol. 1

S jejich novou deskou mám vážný emocionální problém. Jsem obrovský, ale taky dost kritický fanoušek a dokážu celkem přesně pojmenovat, co mi na téhle kapele vadí; zároveň ale propadám totální nekontrolovatelné obsesi pokaždé, když si na ni jenom vzpomenu. V psychologii se tomu (obvykle zřejmě v jiných souvislostech) říká ambivalentní vztah a znám chlápka, co o tom psal diplomku. "Some Day This..." poslouchám několikrát denně už přes dva měsíce. Nepřeháním, nenadsazuju. Trpělivě čekám, kdy mě to přejde, a doufám, že ten druhý díl vyjde až tak za rok.

Michael Gira - Songs for the Dog

Když jsem zjistila, že ta deska stojí dvacet čtyři eur, málem jsem se rozbrečela, protože tím už ten celkový účet překračoval všechny meze soudnosti a ostatně i mých reálných prostředků. Stejně jsem si ji koupila. Jsou to jen prachy a Gira je génius. Jen s kytarou tady přezpívává - úplně ho vidím, jak si to na koleni nahrává někde v kanclu Young Gods - některé svoje nejlepší skladby ("God Damn the Sun", "Destroyer", "Promise of Water", on to asi nahrával pro mě) a zní to tak strašně protivně, opotřebovaně a zakouřeně, že máte pocit, jako byste byli v první řadě jeho barové ošuntělé show. Velká, převelká paráda. Podobně se dá ujet i na Swans, Angels of Light, jeho sólovkách a knížce Konzument. Prvotřídní psycho, všesžírající deprese, moc se mi to líbí. We love you Michael Gira.

Current 93 - Dogs Blood Rising

...když jsme u těch psychopatů a depresí (a psů v názvech desek). Nijakýma netrpím, takže mě tihle chlápkové fascinujou tak nějak odosobněně. Tibet je z jiného světa, těžko říct odkud. Nabízí se samozřejmě peklo. Letos vydal novou, v tomhle jeho světě dost rozdováděnou věc, ale nejradši se vracím k jeho "Dogs Blood Rising". Paradoxně; protože když jsem to kdysi slyšela poprvé, byla jsem v ireverzibilním šoku. Tohle přece není muzika, žene. Dneska je to lepší. Někdy je tohle (za)hrané šílenství součástí uměleckého záměru, ale obávám se, že Tibet je blázen - žádné triky, žádné falešné fóbie.

Al Burian - Natural Disaster

To je knížka, nebo lépe sborník textů zpěváka a kytaristy Milemarker, Challenger a, mimo další spousty kapel, třeba Canadian Rifle Ala Buriana. Taky kreslí a píše. A píše dost dobře, je to chytré a vtipné, smutné i veselé, víc než o muzice je to o pití kafe, potkávání lidí, probouzení se na různých místech světa (nejčastěji v Chicagu, Berlíně a Antwerpách), rozcházení se s holkama, o práci u kopírky. Soudtrack? Skvělé pětiskladbové EP od Challenger When Friends Turn Against You a demo kapely Ether Hawk, což jsou z poloviny členové MM a taky to tak zní. Knížku i to EP má Míra Pátý v Day After.
Morrissey

Converge - Unloved and Weeded Out

Na deskách nejostřejší břitva, naživo prudké vnitřní krvácení. Brutální, agresivní muzika, tak intenzivní, že to bolí, tak opravdová, že Gira vedle toho vypadá, jako kdyby chtěl na svých incestních příbězích akorát vydělat nějaké ty zlatky. "Unloved and Weeded Out" je kompilace nevydaných tracků a demonahrávek a bez legrace, pro mě možná to nejlepší od Converge. "Downpour", "Tremor", "For You..." Jsem ráda, že to v tom šuplíku nezůstalo. Nedávno jsem viděla jednu kapelu, AmenRa. Jejich zpěvák měl podobně extrémní vokál, jen to byl těžší a dusivější metal, než neurotický hardcore, jak ho hrají Converge. Bylo to super, doporučuju. (Třeba u nás taky budou hrát.)

Morrissey - Years of Refusal

Další deska roku. Steven Patrick je navzdory jeho nesnesitelným a všudypřítomným sklonům k fašismu největší sekáč, jeho nová deska zdaleka největší rokenrol a jestli zruší ještě nějaký další koncerty v tom aktuálním turné, zemře spousta nevinných lidí. "I'm doing very well. It's a miracle I even made it this far. The motion of taxi excites me. Will you peel it back and bite me?"

Kdo už se nevešel a zasloužil by si to. Poslední, superzábavná deska Thermals, nový projekt Chrise Spencera z Unsane Celan a jejich debut "Halo", nová deska Big Business a nová hymna "Ayes Have It", fantastická "Born Too Late" od Saint Vitus a první oficiální Winova sólovka, noví Isis a Mastodon, "Portal" Alexandera Tuckera, jediné album "Rusty" od Rodan, kluci z Trigger Effect, evergreeny od Shellac, Neurosis, Slint, High on Fire, Unsane, Motörhead a The Jesus Lizard, geniální klavírista Glenn Gould když zrovna hraje Bacha, ďábel Dan Sartain, v rámci těšení se na koncert staré věci od Nine Inch Nails a první velká deska Godflesh, epochální "Streetcleaner". Tohle a pár dalších věcí jsem poslouchala posledních pět, šest dní. Teď je 4:45, končím s Auxes a jdu spát.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

cheap oakley sunglasses (16. 09. 2011, 05:28) Fake Oakleys, Cheap Oakleys For Sale

A lot of people often have a talk about cheap http://www.fakeoakleysforsale.net/">fake oakley sungl****es, And I am very happy to share the cheap http://www.fakeoakleysforsale.net/">fake oakleys in your comment, Thank you very much for you to provide me a position to tell http://www.fakeoakleysforsale.net/">fake oakley sungl****es to the other people, We hope every people can wear the http://www.fakeoakleysforsale.net/">cheap oakleys to resist the Uv Rays, Thanks.

ddd (15. 09. 2011, 05:44) http://www.uniformjersey.com

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... NFL Player

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Aaron Rodgers Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Adrian Peterson Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Barry Sanders Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Bo Jackson Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Brandon Jacobs Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Brett Favre Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Brian Cushing Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Carson Palmer Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Dallas Clark Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Dan Marino Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... DeSean Jackson Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Dez Bryant Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Donald Driver Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Donovan McNabb Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Drew Brees Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Eli Manning Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Hines Ward Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Jared Allen Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Joe Flacco Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Joe Montana Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... John Elway Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Ladainian Tomlinson Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Larry Fitzgerald Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Marion Barber Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Mark Sanchez Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Maurice Jones-Drew Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Miles Austin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Patrick Willis Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Percy Harvin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Peyton Manning Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Philip Rivers Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Ray Lewis Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Reggie Bush Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Reggie Wayne Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Tim Tebow Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Tom Brady Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Tony Romo Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Troy Polamalu Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Walter Payton Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... NHL Player

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Ales Hemsky Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Alex Ovechkin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Alexander Semin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Alexandre Burrows Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Alexei Kovalev Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Andre Fleury Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Andrei Markov Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Andrew Ladd Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Antti Niemi Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Bobby Clarke Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Bobby Hull Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Brian Gionta Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Brooks Orpik Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Chris Pronger Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Claude Giroux Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Daniel Sedin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Derek Boogaard Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Dion Phaneuf Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Drew Doughty Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Ductin Byfuglien Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Duncan Keith Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Eric Staal Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Evgeni Malkin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Gordie Howe Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Henrik Lundqvist Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Henrik Sedin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Henrik Zetterberg Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jamie Langenbrunner Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jarome Iginla Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jaroslav Halak Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jason Spezza Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jeff Carter Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Joe Sakic Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Joe Thornton Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... John Tavares Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jonathan Cheechoo Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jonathan Toews Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Kris Letang Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Kris Versteeg Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Marc Savard Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Mario Lemieux Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Martin Brodeur Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Martin Havlat Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Maxime Talbot Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Michael Cammalleri Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Mike Green Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Mike Modano Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Mike Richards Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Milan Lucic Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Nicklas Backstrom Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Nicklas Lidstrom Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Nikals Hjalmarsson Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Niklas Backstrom Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Patrice Bergeron Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Patrick Kane Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Patrick Marleau Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Patrick Sharp Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Pavel Datsyuk Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... PK Subban Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Rick Depietro Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Rick Nash Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Roberto Luongo Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Ryan Getzlaf Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Ryan Kesler Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Ryan Miller Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Scott Gomez Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Shane Doan Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Shea Weber Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Sidney Crosby Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Simon Gagne Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Steve Yzerman Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Steven Stamkos Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Thomas Vanek Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Tj Oshie Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Vincent Lecavalier Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Wayne Gretzky Jersey

burberry outlet (13. 09. 2011, 09:18) burberry outlet

Cheap oakley sunglasses (13. 09. 2011, 09:17) Cheap oakley sunglasses

discount rosetta stone (05. 09. 2011, 03:57) http://www.rosettastoneonlinestore.net

Superb blog post, I have book marked this internet site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future!

burberry outlet (03. 09. 2011, 16:52) burberry scarf

burberry outlet http://www.outletburberry.org

chi hair straightener http://www.chihairsonline.com

Cheap oakley sunglasses http://www.cheapestoakleysunglasses.org

burberry scarf burberry scarves http://www.burberryscarfshop.org/

Edhardy bags http://www.edhardybags.net

discount oakley sunglasses http://www.discountedoakleysunglasses.or...

burberry scarf burberry scarves http://www.burberryscarfonsale.org/

Cheap oakley sunglasses (03. 09. 2011, 16:52) cheap oakley sunglasses

Cheap oakley sunglasses http://www.cheapestoakleysunglasses.org

burberry outlet (03. 09. 2011, 16:51) burberry outlet

moncler (31. 08. 2011, 09:48) moncler

archsaf (28. 08. 2011, 18:54) oakley sunglasses new

The secret is they order products from manufacturers on huge stocks allowing them to get most competitive price. That is also the reason that they could send products at the same when the order made on office hours.

http://www.cheapoakleysglasses.com/

lime green griffeys (28. 08. 2011, 13:34) lime green griffeys,red griffeys,black griffeys.purple griffeys

Looking for the newest nike hyperfuse shoes in 2011,Just visit our website and pick your favorite shoes.

http://www.buyairmax2012.com">nike hyperfuse 2011 blue

http://www.buyairmax2012.com/nike-hyperf...">hyperfuse rondo

http://www.buyairmax2012.com/nike-hyperf...">rondo hyperfuse

http://www.buyairmax2012.com/nike-hyperf...">rajon rondo hyperfuse

http://www.buyairmax2012.com/nike-hyperf...">green hyperfuse

http://www.buyairmax2012.com/nike-hyperf...">hyperfuse green

http://www.buyairmax2012.com/nike-zoom-h...">red hyperfuse

http://www.buyairmax2012.com/nike-zoom-h...">blue hyperfuse

http://www.buyairmax2012.com/nike-zoom-h...">hyperfuse red

http://www.buyairmax2012.com/nike-zoom-h...">hyperfuse blue

http://www.buyairmax2012.com/black-lime-...">yellow hyperfuse

http://www.buyairmax2012.com/nike-zoom-h...">orange hyperfuse

there are many more hyperfuse shoes on our web,welcome to come and buy .

Replica D&G sungalsses (07. 05. 2011, 09:13) http://www.sunglassesrayban.net/dgsungalsses-c-30.html

Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts.http://www.sunglassesrayban.net/dgsungal...

cheap p90x dvd sale (03. 05. 2011, 09:54) http://www.p90xabs.net/

www.raybansonsale.net/ (23. 04. 2011, 03:21) ray bans

top quality http://www.raybansonsale.net/">cheap ray bans on the http://www.raybansonsale.net/">cheap ray ban sunglasses mall, there are new styles http://www.raybansonsale.net/">ray bans on sale, just to do http://www.raybansonsale.net/">ray ban sunglasses sale there.

Tory Burch Flip Flop (18. 04. 2011, 03:51) http://www.toryburchshoes-sale.net/tory-burch-flip-flop-c-89.html

Great article! I like your blog!http://www.toryburchshoes-sale.net/

smk (29. 06. 2009, 18:53)  

taky musim pochvalit "playlist". a doufam, ze dalsi skvele koncerty jsou uz na ceste.

chiibo (23. 06. 2009, 08:15) 2 Apacka:AmenRA

Předně chválím výběr, polovinu věcí znám a tu druhou si seženu :)Jinak AmenRa byli minulý rok na Fluffu a bylo to ještě o stupeň lepší než na desce :-D

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.