chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | článek Co poslouchá: Apačka (22. 06. 2009, 15:00)

MusicZone | článek Co poslouchá: Apačka (22. 06. 2009, 15:00)

Článek

Richard Kutěj (22. 06. 2009, 15:00) Co poslouchá: Apačka

Michael Gira

Apačka začínala v letech 2004/2005 na serveru Freemusic.cz, rok byla šéfredaktorkou. Mezitím hostovala v několika magazínech a novinách, z nichž Lidové jsou od začátku roku 2008 její stálé působiště. Studovala žurnalistiku v Brně, od loňska žije v Praze, kde pořádá koncerty (mj. kapelám Guapo, Paramount Styles, Wolves in the Throne Room, A Storm of Light, Russian Circles, Paper Chase, Alexanderu Tuckerovi, Young Widows, Challenger, Trigger Effect a dalším). Aktuální plány a blog má na webu last.fm/user/lapacka.

"Vzhledem k tomu, že se úplně všechno co dělám točí kolem muziky (a její poslouchání mi zabere velkou část dne, pokud tedy nejdu na koncert nebo - výjimečně, haha - mezi lidi), vybrat z toho jen desítku jmen je těžké. Dobrý indikátor je last.fm, ale zaprvé někdy zahrnuje i "pracovní" poslechy a taky neumí MP3 přehrávač ani vinyly, kde se vyskytuje asi tak polovina celého guestlistu. Nejvíc je mi líto těch High on Fire, tu kapelu by měl každý znát... a mít rád," říká Apačka

Tom Peloso - selections from: The Last Saturday of the Year

Peloso je člen Modest Mouse, podle mě tak druhý nejšikovnější. Tohle EP stálo pár babek a klidně bych zaplatila třikrát tolik, kdyby to ten ňouma vydal na vinylu. "The Last Saturday of the Year" je fakt nádherná věc, jak už to u chytrých písniček hraných na klavír bývá... Ještě víc mě ale, zcela nepřekvapivě, baví "Satellite Skin", nová skladba od Modest Mouse, která má vyjít v létě v rámci EP "No One's First and You're Next". Živák z show Davida Lettermana je lepší než ta studiová verze - pravděpodobně se mi snaží naznačit, že bych je měla radši vyhledat někde naživo. (Modest Mouse v Berlíně byli po Unsane nejlepším koncertem roku 2007.)

Atomic Bitchwax – 3

Překonala jsem nepatřičný pocit, že o kapele nic nevím, a šla jsem rovnou za zpěvákem a basákem (Chrisem, jak se záhy ukázalo), který si po koncertě venku před klubem 013 dával retko. Řekla jsem, že jejich koncert byl velká paráda, zeptala se, odkud jsou a jestli někdy přemýšleli, že by hráli v Praze. A byl z toho happy end. Atomic Bitchwax jsou docela vypiplaný stoner rock, ne tak banální jako třeba QOTSA nebo tak těžkopádný jako Clutch, ale stejně dobrý, vtipný a tak nějak zvláštně... zajímavý. Na desce dobré, na koncertě skvělé. Takže na podzim.

mclusky - My Pain and Sadness Is More Sad and Painful Than Yours

Moje nejoblíbenější kapela - po Shellac - a definitivně jedna z těch, kterým dlužím zdaleka nejvíc. ...po Shellac, chce se říct. Jejich debut je sbírka neuspořádaných totálně neohrabaných noisy rokenrolových ultravtipných pekelných hitů-jako-kráva a fakt, že to měla být původně jen nějaká dema, mě utvrzuje v tom, že jsou zkrátka geniální. Třeba "When They Come Tell Them No", minuta šestnáct, nejvtipnější text široko daleko, totální nátěr a vůbec. Nějaký ozvěny slyším v letošní desce "Future of the Left", což je jedna z kapel po rozpadu původní formace někdy v roce 2004. Což je zhruba ten moment, kdy jsem mclusky objevila. Ehm.

Hank Williams - Greatest Hits

Nejlepší muzika je country a nejlepší country je Hank Williams. Tyhle poslední kompilačky mi přivezl na vinylech Will z Wolves in the Throne Room, správný fanoušek, co má na vnitřní straně ruky vykérovanou podobiznu Williamse pár týdnů před jeho arty smrtí. Dost děsivý výjev, mezi náma. Je škandál, že u nás se dá v bazarech koupit akorát Johnny Cash, budiž mu země stejně lehká. Ještě se dá poslouchat Hank III, což je Williamsův vnuk a taky velký kamarád toho trouby z Pantery, Anselma. "But if you know what I'm thinkin' you'll know that pop country really sucks." (Na všechna tahle moudra jsem přišla mimochodem dost pozdě, ale z tohoto přehledu dávají suverénně největší smysl.)
Converge

pAper chAse - Some Day This Could Be All Yours Vol. 1

S jejich novou deskou mám vážný emocionální problém. Jsem obrovský, ale taky dost kritický fanoušek a dokážu celkem přesně pojmenovat, co mi na téhle kapele vadí; zároveň ale propadám totální nekontrolovatelné obsesi pokaždé, když si na ni jenom vzpomenu. V psychologii se tomu (obvykle zřejmě v jiných souvislostech) říká ambivalentní vztah a znám chlápka, co o tom psal diplomku. "Some Day This..." poslouchám několikrát denně už přes dva měsíce. Nepřeháním, nenadsazuju. Trpělivě čekám, kdy mě to přejde, a doufám, že ten druhý díl vyjde až tak za rok.

Michael Gira - Songs for the Dog

Když jsem zjistila, že ta deska stojí dvacet čtyři eur, málem jsem se rozbrečela, protože tím už ten celkový účet překračoval všechny meze soudnosti a ostatně i mých reálných prostředků. Stejně jsem si ji koupila. Jsou to jen prachy a Gira je génius. Jen s kytarou tady přezpívává - úplně ho vidím, jak si to na koleni nahrává někde v kanclu Young Gods - některé svoje nejlepší skladby ("God Damn the Sun", "Destroyer", "Promise of Water", on to asi nahrával pro mě) a zní to tak strašně protivně, opotřebovaně a zakouřeně, že máte pocit, jako byste byli v první řadě jeho barové ošuntělé show. Velká, převelká paráda. Podobně se dá ujet i na Swans, Angels of Light, jeho sólovkách a knížce Konzument. Prvotřídní psycho, všesžírající deprese, moc se mi to líbí. We love you Michael Gira.

Current 93 - Dogs Blood Rising

...když jsme u těch psychopatů a depresí (a psů v názvech desek). Nijakýma netrpím, takže mě tihle chlápkové fascinujou tak nějak odosobněně. Tibet je z jiného světa, těžko říct odkud. Nabízí se samozřejmě peklo. Letos vydal novou, v tomhle jeho světě dost rozdováděnou věc, ale nejradši se vracím k jeho "Dogs Blood Rising". Paradoxně; protože když jsem to kdysi slyšela poprvé, byla jsem v ireverzibilním šoku. Tohle přece není muzika, žene. Dneska je to lepší. Někdy je tohle (za)hrané šílenství součástí uměleckého záměru, ale obávám se, že Tibet je blázen - žádné triky, žádné falešné fóbie.

Al Burian - Natural Disaster

To je knížka, nebo lépe sborník textů zpěváka a kytaristy Milemarker, Challenger a, mimo další spousty kapel, třeba Canadian Rifle Ala Buriana. Taky kreslí a píše. A píše dost dobře, je to chytré a vtipné, smutné i veselé, víc než o muzice je to o pití kafe, potkávání lidí, probouzení se na různých místech světa (nejčastěji v Chicagu, Berlíně a Antwerpách), rozcházení se s holkama, o práci u kopírky. Soudtrack? Skvělé pětiskladbové EP od Challenger When Friends Turn Against You a demo kapely Ether Hawk, což jsou z poloviny členové MM a taky to tak zní. Knížku i to EP má Míra Pátý v Day After.
Morrissey

Converge - Unloved and Weeded Out

Na deskách nejostřejší břitva, naživo prudké vnitřní krvácení. Brutální, agresivní muzika, tak intenzivní, že to bolí, tak opravdová, že Gira vedle toho vypadá, jako kdyby chtěl na svých incestních příbězích akorát vydělat nějaké ty zlatky. "Unloved and Weeded Out" je kompilace nevydaných tracků a demonahrávek a bez legrace, pro mě možná to nejlepší od Converge. "Downpour", "Tremor", "For You..." Jsem ráda, že to v tom šuplíku nezůstalo. Nedávno jsem viděla jednu kapelu, AmenRa. Jejich zpěvák měl podobně extrémní vokál, jen to byl těžší a dusivější metal, než neurotický hardcore, jak ho hrají Converge. Bylo to super, doporučuju. (Třeba u nás taky budou hrát.)

Morrissey - Years of Refusal

Další deska roku. Steven Patrick je navzdory jeho nesnesitelným a všudypřítomným sklonům k fašismu největší sekáč, jeho nová deska zdaleka největší rokenrol a jestli zruší ještě nějaký další koncerty v tom aktuálním turné, zemře spousta nevinných lidí. "I'm doing very well. It's a miracle I even made it this far. The motion of taxi excites me. Will you peel it back and bite me?"

Kdo už se nevešel a zasloužil by si to. Poslední, superzábavná deska Thermals, nový projekt Chrise Spencera z Unsane Celan a jejich debut "Halo", nová deska Big Business a nová hymna "Ayes Have It", fantastická "Born Too Late" od Saint Vitus a první oficiální Winova sólovka, noví Isis a Mastodon, "Portal" Alexandera Tuckera, jediné album "Rusty" od Rodan, kluci z Trigger Effect, evergreeny od Shellac, Neurosis, Slint, High on Fire, Unsane, Motörhead a The Jesus Lizard, geniální klavírista Glenn Gould když zrovna hraje Bacha, ďábel Dan Sartain, v rámci těšení se na koncert staré věci od Nine Inch Nails a první velká deska Godflesh, epochální "Streetcleaner". Tohle a pár dalších věcí jsem poslouchala posledních pět, šest dní. Teď je 4:45, končím s Auxes a jdu spát.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

sfgs (23. 04. 2013, 12:13)  

http://www.coachsoutletonline-usa.com/ coach outlet online coach outlet

http://www.ourcoachoutletonline.com/ coach outlet usa coach outlet online usa

http://www.newmichaelkorspurse.com/ michael kors purses outlet online

http://www.mk-michaelkoroutlet.com/ michael kors outlet online

http://www.guccishoesoutletsfactory.com/ gucci shoes outlet online

http://www.northfaceoutletonlines.net/ north face jackets outlet online

http://www.monsteroheadphone.com/ monster beats outlet online

http://www.coachstoresonline2013.com/ coach outlet online

http://coachsoutletonline.webs.com/ coach factory outlet online

http://coachsfactoryoutletonline.webs.co... coach factory online

http://coachfactoryshop.webs.com/ shop.coachfactory.com coachfactory.com/shop

http://michaelkorssale.tumblr.com/ michael kors outlet online

http://thenorthfacesale-uk.webs.com/ North Face Sale North Face UK

Lululemon Tank (19. 04. 2013, 04:43)  

Lululemon Sale (19. 04. 2013, 04:43)  

Mulberry Del Rey Deer Brown Grai (19. 04. 2013, 04:42)  

http://www.mulberryhandbager2.co.uk/us/m... Mulberry Del Rey Deer Brown Grainy Print Leather

http://www.mulberryhandbager2.co.uk/us/w... Women's Mulberry Handbags Alexa Leather Hobo Bag Black

http://www.mulberryhandbager2.co.uk/us/w... Women's Mulberry Handbags Alexa Leather Hobo Bag Brown

http://www.mulberryhandbager2.co.uk/us/w... Women's Mulberry Handbags Alexa Leather Hobo Bag Light Coffee

http://www.mulberryhandbager2.co.uk/us/w... Women's Mulberry Handbags Alexa Leather Hobo Bag Purple

http://www.mulberryhandbager2.co.uk/us/w... Women's Mulberry Handbags Alexa Leather Satchel Bag Black

http://www.mulberryhandbager2.co.uk/us/w... Women's Mulberry Handbags Alexa Leather Satchel Bag Blue

mulberry bags (19. 04. 2013, 04:42)  

brandss (16. 04. 2013, 13:44) ghjklfd

http://saclancelkeynes.snappages.com/blo...

http://saclancelmarie.bcz.com/

http://saclanceltyndall.jigsy.com/

http://saclancelsheldon.snappages.com/bl...

http://saclancelrbilt.bcz.com/

http://saclancelleona.jigsy.com/

http://wxifogllancel.blogger.hu/

http://blog.livedoor.jp/mgxfoaaw6lancel/

http://rpthazgqlancel.hatenablog.com/

http://saclancelgeorge.jigsy.com/

http://saclancelroyce.snappages.com/blog...

http://saclancelwolseley.bcz.com/

http://lanceldaisy.jigsy.com/

http://lancelimogen.bcz.com/

http://lancelroosevelt.snappages.com/blo...

http://mxmsirqlancel.blogger.hu/

http://txvynngelancel.hatenablog.com/

http://lancelshaftesbury.bcz.com/

http://lancelvanderbilt.jigsy.com/

http://lancelkettering.snappages.com/blo...

http://lancelemily.bcz.com/

http://lancelcecil.jigsy.com/

http://jtaxzlqlancel.blogger.hu/

http://dtplbfbzlancel.hatenablog.com/

http://lancelpennell.jigsy.com/

http://kelancelpascher.blogger.hu/

http://lancel2148.snappages.com/blog

http://lancelzxhc.bcz.com

http://lancelxchvo.jigsy.com

http://vlwonqeylancel.hatenablog.com/

http://lancelardis.bcz.com/

http://lanceloiuycvby.snappages.com/blog

http://doettpascherlancel.blogger.hu/

http://lancelweth.bcz.com

http://lancelpriscilla.snappages.com/blo...

http://isabellapascherlancel.hatenablog....

http://lancelpoiud.jigsy.com

http://kntlancelpascher.blogger.hu/

http://greenocklancelsac.snappages.com/b...

http://annettalancel.jigsy.com/

http://lukesaclancel.bcz.com/

http://iyoeretelancel.hatenablog.com/

http://pittsburghsaclancel.snappages.com...

http://cumbrialancelsac.jigsy.com/

http://morgantownlancel.bcz.com/

http://yueiuytielancel.hatenablog.com/

http://feqchsaclancel.blogger.hu/

http://jyiejjwsaclancel.hatenablog.com/

http://ythsaclancel.blogger.hu/

http://denbighshirelancel.snappages.com/...

http://dorsetsaclancel.jigsy.com/

http://saclancelimogen.quebecblogue.com/

http://saclancelthomson.quebecblogue.com...

http://lancelwendy.quebecblogue.com/

http://lanceldghy.quebecblogue.com

http://greenocklancelsac.quebecblogue.co...

Oakley Sunglasses UK (16. 04. 2013, 08:35) http://cheapukoakleysunglasses.co.uk/

Furthermore, Many Firms are Building the sunglasses with the Substantial Technologies that will have

the Diverse inbuilt Attributes like Wireless bluetooth, Audio Method, For example. Hence, when you Purchase Artist

sunglasses, you have to make Certain that you invest Funds in a Excellent Product or service. You can Buy a

pair or bulk of sunglasses from any Licensed On line sunglasses Shop that are Less costly than the

Industry Selling price.

supreme hats (01. 04. 2013, 08:21) http://www.cheapsupremehats.net/

Lululemon Groove Pants (01. 04. 2013, 08:19) http://www.lululemonoutletcanada.net/lululemon-bottoms-lululemon-groove-pants-c-1_4_7.html

Wow, this is unexpected;

Cheap Snapbacks (31. 03. 2013, 09:38) http://cheapsnapbackhats.7ginets.com

gianmarco lorenzi platform pumps (28. 03. 2013, 02:30) buy miu miu

Thanks for taking this opportunity to talk about this, I feel strongly about it and I benefit from learning about this topic. If possible, as you gain data, please add to this blog with more information. I have found it really useful.

http://www.fiershoes.com/tory-burch.html

jimmy choo and hunter (28. 03. 2013, 02:21) christian louboutin pumps

You got numerous positive points there. I made a search on the issue and found nearly all peoples will agree with your blog. The longer you need to keep the car, the bigger your savings will be.

http://www.fiershoes.com/pumps.html

sac vanessa bruno (25. 03. 2013, 07:29)  

sac vanessa bruno (25. 03. 2013, 07:28)  

sac vanessa bruno (25. 03. 2013, 07:28)  

sac vanessa bruno (25. 03. 2013, 07:28)  

monster beats (25. 03. 2013, 07:27)  

Lulu Clothing (25. 03. 2013, 04:10) http://www.lululemonoutletsale.com/

There is a Broad array of sunglasses for Each Males and woMales to Select from, which the Brand Identify Provides.

For the woMales A single can Come across exquisite Artist pieces with http://www.lululemonoutletsale.com/lulul... embellishMalests and Developing whereas Males

can Select from Stylish and timeless pieces with Clean up and Very simple Developing. From Plastic material frames

to gold-plated A singles, you Identify it and they have it.

zsfsy024 (23. 03. 2013, 09:39) Ms

vanessa bruno sac cabas paillett (23. 03. 2013, 09:38) vanessa bruno sac cabas paillettes

http://www.vanessabrunosolde.biz/sac-van... sac vanessa bruno taille m

http://www.vanessabrunosolde.biz/sac-van... sac vanessa bruno cuir prix

http://www.vanessabrunosolde.biz/nouveau... nouveau sac vanessa bruno

http://www.vanessabrunosolde.biz/sac-van... sac vanessa bruno en ligne

http://www.vanessabrunosolde.biz/sac-van... maroquinerie vanessa bruno

http://www.vanessabrunosolde.biz/vanessa... vanessa bruno sac cabas paillettes

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.