chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | článek Asymmetry Festival, 3. - 5. května, Wroclav (PL) (19. 12. 2011, 06:00)

MusicZone | článek Asymmetry Festival, 3. - 5. května, Wroclav (PL) (19. 12. 2011, 06:00)

Článek

Richard Kutěj (19. 12. 2011, 06:00) Asymmetry Festival, 3. - 5. května, Wroclav (PL)

Polská bašta kvalitní a zajímavé undergroundové světové muziky, festival Asymmetry, zveřejnila další jména, na které se návštěvníci téhle májové radosti mohou těšit. Festival Asymmetry se koná ve dnech 3. – 5. května roku 2012 v polské Wroclavi. Již několik let patří mezi vůbec nejzajímavější evropské akce, které sázejí především na kvalitu a odvahu při tvorbě netradičních line-upů prosycených spolky libujících si v metalových a elektronických experimentech, post-roku, ambientu a dalších odnožích tvrdší avantgardní muziky.

K již potvrzeným kapelám ročníku 2012, jako jsou Igorr, My Own Private Alaska, Niveau Zero, Celeste, Ammera nebo projektu pánů z kapel SunnO)))) a Ulver nazvaného Æthenor, prozradila Asymmetry Crew další parádičky

whisp

A Whisper In The Noise. Kapela, která už díky Silver Rocket vystupovala i v Česku. Popsat ji v několika málo větách. Hm. Zajímavé a těžké. Asi takhle. Smutně znějící muzika, do které ale prosvítá světlo a hodně zvláštní energie. Na první poslech skoro až odevzdané písně. Ale už při tom prvním poslechu zároveň zjišťujete, že tam hraje i hodně velká magie, která se vám dostává úplně dovnitř a věřte mi, znám i chlapy, kteří u téhle kapely dokáží uronit slzu, aniž by to byl výraz čehokoli teatrálního či patetického. A Whisper In The Noise jsou i přes výše psané zároveň nesmírně přirození a čistí. Já si k dokreslení dovolím přibalit jednu starou recenzi a jednu starou píseň.

Obake jsou v současné době jedni z nejzajímavějších reprezentantů scény, která tak ráda experimentuje s pojmy, jako metal, elektronika a další mnohé vlivy. Pánové z toho spolku mají za sebou spolupráci se jmény jako Merzbow, Otto von Schirach, Zu, Fantomas nebo John Zorn.

Mombu je kapelou, kterou tvoří saxofonista z u nás rovněž velmi dobře známých italských experimentátorů Zu Luca T. Mai a bubeník Antonio Zitarelli z jazz/core kapely Neo. Jejich muzika je směsí afrických rytmů, pomíchaných s jazzem, hard core i metalem. Mombu najdete v katalogu uznávaného labelu Subsound Records.

The Ascent of Everest patří mezi nejzajímavější současná jména, která vytrvale brousí starý dobrý post-rock. Osmičlenná kapela dokáže do své hudby vkládat útržky surrealismu, progresivní kompozice i čisté krásno. Kapela založená v roce 2005 v americkém Nashville má na kontě dosud tři alba a zahrála si už se jmény, jako třeba A Silver Mt. Zion, This Will Destroy You, či Giant.

red fang Red Fang patří do katalogu uznávaného labelu Relapse Records. Čtveřice nesmírně zdatných instrumentalistů dokázala vytvořit naprosto unikátní zvuk vycházející z těch nejlepších základů stoner-rockové muziky. Díky tomu tuhle kapelu poznáte na první poslech.

Earthship je berlínská kapela, která velmi svěže mixuje vlivy progresivního metalu i doomu a potěší určitě všechny fans kapel jako Neurosis nebo Mastodon.

Priestess vznikli v roce 2003. Založil je Mike Heppner poté, co jej opustili ostatní členové kapely The Dropout a Mike se rozhodl, že chce pokračovat dál. Kapela patří mezi oblíbence například J Mascixe, s jehož Dinosaur Jr. odehrála již nejeden koncert.

Asymmetry Festival se koná v roce 2012, a to v květnu v polské Wroclavi. Pro českého fanouška je to coby kamenem dohodil a opravdu se jedná o akci, jejíž datum 3. - 5. května se vyplatí do kalendáře zvýraznit červenou barvou a třemi vykřičníky. O všech dalších novinkách téhle evropské události pro milovníky experimentální muziky vás budeme pravidelně informovat. Zatím přeji příjemné zážitky při brouzdání se netem za výše psanými spolky.

Asymmetry Festival: asymmetryfestival.pl

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.