chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | článek Indies Scope oslaví 25 let. Už nyní přichází předkrm v podobě Bílého inferna na vinylu (27. 12. 2014, 08:00)

MusicZone | článek Indies Scope oslaví 25 let. Už nyní přichází předkrm v podobě Bílého inferna na vinylu (27. 12. 2014, 08:00)

Článek

Redakce (27. 12. 2014, 08:00) Indies Scope oslaví 25 let. Už nyní přichází předkrm v podobě Bílého inferna na vinylu

bile inferno

Málokteré z alb posledních pětadvaceti let je tak nadčasové jako nahrávka Ivy Bittové a Vladimíra Václavka Bílé inferno. Jedno z nejlepších a zásadních alb nejen pro vydavatelství Indies Scope, ale i pro celou českou hudební scénu, nyní vychází na vinylu. Jeho vydání je zároveň první předzvěstí oslav 25. výročí vzniku Indies Records, které se budou konat 14. února 2015 v brněnském klubu Sono Centrum.

Nahrávka z roku 1997 je nyní poprvé dostupná na gramofonové desce a to jako 2LP na 180g vinylu. Album patří k nejdůležitějším nahrávkám domácí nezávislé scény a kromě ústřední dvojice se na ní podíleli např. respektovaný avantgardní violoncellista Tom Cora, kontrabasista Jaromír Honzák, zpěvačka Ida Kellerová, trumpetista František Kučera nebo dívčí sbor Lelky. Veškerá hudba je od autorského dua, pět textů je od básníka Bohuslava Reyneka. Dále autoři zhudebnili kromě svých textů také básně Jana Skácela č Zuzany Renčové. Dvojalbum vychází v exkluzivním trojlistém rozkládacím obalu, jeden vinyl je bílý, druhý černý. Uvnitř dvojalba najdete všechny texty a mnoho černobílých fotografií z natáčení.

Více ZDE

Oslavy 25 let od založení Indies se konají v brněnském klubu Sono centrum na ulici Veveří v sobotu 14. února 2015 a vystoupí zde řada kapel, např. Traband, Jablkoň, Čankišou, Už jsme doma, Kieslowski a další. Také je připraven odpolední program pro děti, které mají vstup zdarma (do 140 cm). Do konce roku 2014 předprodej nejlevnějších vstupenek provází i akce výběr CD zdarma z 60 titulů produkce Indies.
www.indies.eu
událost na FB: ZDE

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.