chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | článek Eno • Hyde ‎– Someday World (07. 01. 2015, 14:00)

MusicZone | článek Eno • Hyde ‎– Someday World (07. 01. 2015, 14:00)

Článek

Richard Kutěj (07. 01. 2015, 14:00) Eno • Hyde ‎– Someday World

enohyde

Eno • Hyde ‎– Someday World
(2014, Warp Records, Opal Records)

Zajímavý mix pocitů. Všechno je tady na svém místě a jede si pěkně po svém. Něco ale pořád jako by schází. Možná jsi čekal víc. Jasně. Taťka ambientu a experimentátor Brian Eno a Karl Hyde, co přeci zakládal Underworld a byl tam, když sis dával tehdejší hymnu grázlů Born Slippy. A celé to spolu vydali Warp Records. Chápeš...

O čem je tedy řeč? Uvolněný, aranžérsky dokonalý a zábavný pop, jako třeba úvodní "The Satellites" nebo ta basová linka uvádějící až do trip-hopu koukající "Mother Of A Dog" a některé další momenty. Čistá práce. Jenže taky plochy, které už pak tolik nebaví, nebo místa, které třeba "starým punx" můžou až moc připomínat takové ty art rockové dokonalosti za každou cenu, co jim nikdy nevoněly na všech těch Gabrielích a Colinsech a tak. Tak si vyber. A klasik říká: Pravda je jako vždy někde uprostřed. Ve finále ale věřím, že ti dva mají už za sebou tolik, že mají všechno na háku a udělali si fakt desku, kterou chtěli a jak ji oba v danou chvíli cítili. A za to zase jako klobouk dolů. Já tomu aspoň věřím. Jinak by jim to přeci ne spolu vydali Warp Records. Chápeš...

Poznámka pod čarou. Plodná dvojice loni vydala rovněž také album "High Life", o které se vydavatelsky opět postarali Warp Records, Opal Records (což je jinak label z rodiny Warner Bros.) a japonský elektronicky zaměřený label Beat Records.

warp.net

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.