chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | článek SOHN - Tremors (2014, 4AD) (21. 02. 2015, 10:00)

MusicZone | článek SOHN - Tremors (2014, 4AD) (21. 02. 2015, 10:00)

Článek

Richard Kutěj (21. 02. 2015, 10:00) SOHN - Tremors (2014, 4AD)

sohn

SOHN - Tremors
(2014, 4AD)

SOHN je hodně příjemným pokračovatelem jednoho ze základních zvuků britského labelu 4AD, tedy toho posmutnělého, melancholického a potemnělého elektronického písničkářství, jehož základy zde už dávno položily spolky jako třeba Cocteau Twins nebo This Mortal Coil. Label 4AD letos slaví 35 let, ale debutové album ve Vídni usazeného Angličana vyšlo v roce 2014, tedy takřka v současnosti.

Chci tím říct, že SOHN se rozhodně nemá potřebu ohlížet, ale pracuje se zcela současným zvukem a po svém tak jednu z těchto základních 4AD tradic příjemně sune dál. Slyšíš tady ponory do nekomerčních r´n´b´ sfér, odkazy současné downtempo elektro taneční scény, pop, pohodu, vyklidněnost i jistou eleganci. "Tremors" je zároveň debutovým albem tohoto umělce, ovšem vše je tady dotažené do posledního detailu a hraje tak, že tahle informace je takřka bezpředmětná a ty slyšíš rozhodně vyzrálou a povedenou desku. Ostatně, 4AD bylo vždy sídlem kvality a dotažené práce a SOHN je zde se svou příjemnou muzikou rozhodně správně. Pro mě určitě jedno z nepříjemnějších alb loňského roku a také z celého loňského katalogu tohoto britského, ale i celosvětového, kultu mezi "nezávislými" vydavatelstvími.

sohnmusic.com

www.4ad.com

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.