chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | profil London Elektricity & Mc Wrec - Hlavní hosté 2. části 16. narozenin Roxy (21. 06. 2008, 09:00)

MusicZone | profil London Elektricity & Mc Wrec - Hlavní hosté 2. části 16. narozenin Roxy (21. 06. 2008, 09:00)

PROFIL

Redakce (21. 06. 2008, 09:00) London Elektricity & Mc Wrec - Hlavní hosté 2. části 16. narozenin Roxy

London Elektricity

2.část 16.narozenin Roxy se odehraje již dnes, proto nebude od věci se trochu více seznámit s hlavním hostem, kterým bude Tony Colman aka London Elektricity. Po jeho boku pak vystoupí jeho dvorní Mc Wrec. Tony Colman aka London Elektricity vystoupí jako hlavní gratulant, a to i přesto, že ke slovu se dostane hlavně jeho dvorní Mc Wrec. Vstupenky lze zakoupit v předprodejích za sympatických 220 Kč + poplatky (na místě pak za 290 Kč). Prvních 300 návštěvníků má welcome drink jistý! ;-)

Profily:

Tony Colman aka London Elektricity

První živé drumandbassové album, to byli London Elektricity v roce 2006 s deskou "Live at the Scala". Jako živá kapela vstoupili LE do drumandbassové historie a širokého povědomí, přestože jako band hráli jen v letech 2003 až 2005 (a dokonce ještě v roce 2007 získali v hudebních cenách BBC 1Xtra titul "nejlepší live act"). Jednotlivým členům ubíralo pravidelné živé hraní čas na sólovou kariéru a provoz vyžadoval velké finance, které nemohl jejich otcovský label Hospital dlouhodobě dotovat. Koncertování odpískali, hudebně se ale nerozešli, proto v tracích LE pořád můžete slýchat bývalé členy kapely, např. jazzovou zpěvačku Lianne Carroll nebo MCho Wrece. Značka London Elektricity vznikla už mnohem dřív - v roce 1996 ji založili producenti Tony Colman a Chris Goss. Záhy nato rozjeli vlastní label Hospital, kterému vděčíme za spoustu melodického drumandbassu a takové hvězdy jako jsou High Contrast nebo Nu:Tone. První album LE z roku 1999 "Pull The Plug" s osvěžujícími vokály vrhlo do tehdejší obecně zamračené a potemnělé tváře drumandbassu světlý paprsek pozitivní atmosféry. Další desky Billion Dollar Gravy s hitovkou "Different Drum", "Live Gravy" a poslední "Power Ballads" z roku 2005 nechybí ve sbírce žádného milovníka liquid funku a ti už si nejspíš chystají místo v poličce na další album LE, které má vyjít koncem roku 2008. Chris Goss se v průběhu let produkce vzdal ve prospěch manažerské práce pro label, avšak London Elektricity nabíjí energií posluchače dál, i když už dnes dráty vysokého vedení obsluhuje pouze jeden elektrikář - Tony Colman. Typický najazzlý zvuk LE je přirozeným vyústěním Tonyho dávného zájmu o jazz a funk. Jako klavírista a kytarista měl pro hudbu cit, složil pár orchestrálních skladeb a před setkáním se zlámanými beaty hrál v několika kapelách – new wave skupině Limbs In Action nebo funkovém uskupení IZIT. Dodnes je velkým fandou Pink Floyd, pracovně je ale zcela věrný drumandbassu, doslova se mazlí s jeho rozmanitostí a při svých DJ setech si vychutnává komunikaci s publikem, které se přiučil při hraní v kapele. Hudba je jeho život - raději než u MySpace nebo Facebooku vysedává u svého oblíbeného Cubase SX a začínajícím producentům vzkazuje recept na úspěch: "Moje jediná rada zní: pokud máte tu potřebu a cítíte, že musíte, pak to dělejte. Musíte to mít v krvi. Takhle jednoduché to je. Dnes je situace těžší i jednodušší zároveň, protože tolik lidí má stejné podmínky a přístup k technice. Vždy tu budou lidi, kteří opravdu touží dělat hudbu, a to je posouvá na vyšší úroveň."

www.myspace.com/londonelektricity

MC WREC

Nejpilnější, nejvšestrannější, nejnadanější, nejvýraznější... Superlativy, které se lepí na jméno tohoto britského vokalisty, bychom mohli s klidem zaplnit pár řádek. Lepší, než si pročítat chválu na jeho osobu, je ale jít se na něj podívat naživo. Osmadvacetiletý Jon Bailey aka Wrec při svých vystoupeních ukazuje, že je inteligentní MC, kvalitní zpěvák, dobrý tanečník a výborný showman. Mikrofon vzal na party do ruky poprvé v patnácti letech, své hlasové umění trénoval v rytmech house, breakbeatu, reggae, garage, hiphopu i drumandbassu (během svojí nabité kariéry pracoval s hudebními jmény rozličného zaměření jsou Ice T, Afrika Bambaataa, Roots Manuva, Rodney P, Timo Maas, Photek, Goldie nebo High Contrast – to je samozřejmě jen strohý výčet) a právě jeho variabilita je jeho velkou devízou. Ostatně, mezi svými inspiracemi uvádí Michaela Jacksona v jedné řadě s Nirvanou nebo Cypress Hill. Už v osmnácti založil hip hopovou skupinu The Pickpockets. Sám si pořádně nepamatuje, kdy narazil na Tonyho Colmana, každopádně Tonymu tenhle MC z jižní Anglie sednul při DJ setech a později z něj udělal frontmana živé formace London Elektricity a rezidentního MCho labelu Hospital (aby toho Wrec neměl málo, maká pochopitelně i pro další labely – Critical a Fat City). Jako speaker se Wrec osvědčil jak v undergroundu na pirátských rádiích, tak v komerci třeba při moderování parties MTV, na rádiu Kiss FM má vlastní pravidelný pořad. Tenhle týpek se ale neživí jen hlasem - s kolegou Marcem založili agenturu Mums The Word Management, která podporuje interprety a producenty taneční hudby (třeba downtempo duo The Part Time Heroes), v roce 2006 si k tomu pak přidali stejnojmenný label. Na něm loni Wrec vydal i svůj autorský track "The Great British Moan", ve kterém vyzpíval všechny možné opruzy, které mu přišly na jazyk. Ale jinak je to milý týpek, uvidíte! To, že si zachovává smysl pro humor a zdravý rozum při takovém kvantu práce, tkví v jeho organizačních schopnostech a pečlivém plánování času, aby mu zbylo i nějaké to volno. To pak rád tráví hlavně mimo město, pokud možno s rodinou a vůbec nejlíp u nějakého vítězného zápasu fotbalového Arsenalu.

www.myspace.com/mcwrec

Děkujeme autorce profilu: Elis (www.drumandbass.cz)

16. narozeniny Roxy
Special guest:
LONDON ELEKTRICITY & MC WREC (hospital records, uk)
resident DJ GHONZALES (roxy booking)
guest djs: Lulu Rulez (umerkura.cz), Nitropank (nitrous & 2k, shadowbox.cz), Panorama (shadowbox.cz)
breakbeat killout: Grove (myspace.com/grovebreaks) & Yannick (roxy booking)
vj: Quark / astraL d:VISION
Předprodej v sítích Ticketpro, Ticketstream, Tickeportal za 220 Kč.
Vstup na místě 290 Kč
Uvádí Roxy promotion

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.