chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | profil Avril Lavigne - Blonďatá superstar z Kanady (01. 07. 2008, 06:00)

MusicZone | profil Avril Lavigne - Blonďatá superstar z Kanady (01. 07. 2008, 06:00)

PROFIL

Redakce (01. 07. 2008, 06:00) Avril Lavigne - Blonďatá superstar z Kanady

Avril Lavigne

Avril Lavigne pochází z Kanady. Narodila se 27. září 1984 v městečku Napanee v Ontariu. Se zpěvem údajně začala již jako dvouletá a to v místním kostelním sboru. Zde vydržela do svých deseti let a následně na sebe upozornila jako vítězka v soutěži talentů místního rádia. Na rozdíl od svých vrstevníků se již ve třinácti letech začala věnovat hře na kytaru a skládaní vlastních písniček. Ty pak rozeslala nahrávacím společnostem. Jejího obrovského talentu si všiml šéf nahrávací společnosti Arista - Antonio L.A. Reid. Jeho prvotní plán udělat z Avril popovou zpěvačku však nevyšel - Avril měla na vše jasný názor a stát se další Britney Spears odmítala. Vydala se do Los Angeles, kde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk management, které jí nechalo volné ruce v nahrávání. Spolu s producentem Cliffem Magnessem se odebrala do nahrávacího studia a již jejich první výsledek spolupráce,singl "Complicated", přinesl obrovský úspěch. Následovalo album "Let Go" (2002), které se okamžitě stalo multiplatinovým a jeho úspěch katapultoval Avril mezi největší hvězdy. Alba se prodalo čtrnáct miliónů a získalo osm nominací na Grammy. Kdo po úspěchu debutové desky očekával, že její následovník bude obsahovat podobné skladby, musel být zklamán, neboť Avril rozhodně neusnula na vavřínech.

Sama Avril o svém druhém albu "Under My Skin" říká: "Prošla jsem si mnohým, hodně se naučila a zažila dobré i špatné. Tyhle písničky jsou o tom všem a každá je velmi osobní." Společně s producenty Butch Walkerem, Raine Maidou a Donem Gilmorem Avril napsala dvanáct osobních písní na nové album takřka v tajnosti. Po jedné schůzce se svou kolegyní, kanadskou písničkářkou Chantal Kreviazuk, se domluvily na společné hudební spolupráci a začaly spolu psát písničky. Chemie, která mezi nimi začala fungovat, byla úžasná. V létě se Avril nastěhovala do domu Chantal a jejího muže Raine Maidy v Malibu a začali nahrávat. Nakonec nahráli většinu písniček v Raineově studiu. Další skladby napsala Avril se svým kytaristou Evanem Taubenfeldem a jednu s Benem Moodym, původním kytaristou Evanescence. Skladby jako "Don't Tell Me", "My Happy Ending" nebo "Nobody's Homeů představila na živo v červnu roku 2005 i nadšeným fanouškům v pražské sportovní hale. "The Best Damn Thing" je prvním albem s původními skladbami této pop punkové ikony, které vychází od trojnásobně platinového "Under My Skin" z roku 2004. Album obsahuje Avrilin aktuální hit, nádhernou baladu "Keep Holding On", kterou napsala spolu s Dr.Lukem na žádost studia 20th Centruy Fox pro jeho dobrodružný fantasy film "Eragon". První singl tohoto alba, drze rockovou pecku "Girlfriend", produkoval a spolu s Avril složil Dr.Luke.

"The Best Damn Thing" se svou čerstvou energií, punk rockovými riffy, nezapomenutelnými melodiemi a povznášejícími refrény přetéká smělostí a sebejistotou a jasně ukazuje, že Avril se zlepšila a vyzrála jako skladatelka i jako performerka. Toto zbrusu nové album, o kterém sama říká, že jí "šlo snadno od ruky", je tím nejlepším, co dosud natočila. Síla a energie "The Best Damn Thing" spočívá v rychlejších pop punkových skladbách jako "I Can Do Better", "The Best Damn Thing" a "Girlfriend", zatímco emočně nejintenzivnější zážitky nám Avril připravila ve svých třech nových baladách: "When You're Gone", "Innocence" a ůKeep Holding On". S produkcí alba "The Best Damn Thing" Avril pomáhali Butch Walker ("Under My Skin"), Dr. Luke, Rob Cavallo (Green Day, My Chemical Romance) a manžel Deryck Whibley z kapely Sum 41. Velkou oporou Avril je její doprovodná kapela, se kterou také pojede na turné. Na tuto mladou a nadanou zpěvačku se již těší publikum na celém světě. Teď se konečně dočkají i fanoušci v České republice, protože Avril se vrátí 8. července do Prahy, aby vystoupila ve vysočanské O2 Aréně.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.