chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | profil DAT Politics - Francouzští šílenci, co jen tak nezestárnou (30. 03. 2009, 11:00)

MusicZone | profil DAT Politics - Francouzští šílenci, co jen tak nezestárnou (30. 03. 2009, 11:00)

PROFIL

Redakce (30. 03. 2009, 11:00) DAT Politics - Francouzští šílenci, co jen tak nezestárnou

DAT Politics

Jen málokterá kapela si dokázala za dobu své existence udržet svůj specifický styl na pomezí electra, glitch popu, techna, disca; založený na hravosti a entuzaismu tak, že namísto "uklidnění" a "rozumného zestárnutí" naopak ještě s každým albem přidávají na energii a zábavnosti. DAT Politics se od chvíle, kdy se rozhoupali na plaveckém skokánku a vydali své první album "Tracto Flirt", řítí střemhlav ne dolů do vody, ale přímo ke hvězdám. Se spoustou hudebních salt a kotrmelců je jasné, že ještě dlouho se ani nedotknou hladiny, natož aby šli ke dnu.

Tahle trojice (Claude Pailliot, Gaëtan Doplet a Vincent Thierion) se dala dohromady roku 1999 za dob studií v menším francouzském městečku Lille, kde žijí doposud. Shledali, že kromě společných zájmů v umění a designu se shodnou i v hudbě, resp. pokřivené estetice zastaralých Low-Q zvuků a naivní chuti experimentovat. A když se sešli každý se svým laptopem, fungovalo to tak dobře, že založili label Ski-pp, na kterém od dob svého debutu vydali i další podivně ujeté umělce jako jsou Felix Kubin, Aelters, Nathan Michel, nebo Goodiepal. Něco málo vydali kromě svého labelu i na A-Musik a Tigerbeat a sklízeli úspěch na festivalech jako Transmediale v Berlíně, festival of Vision, nebo Sonic Circuits. Raní DATs, to bylo takové žvatlavé a prskavé, ale roztomilé dítě, o kterém spousta posluchačů nejdříve nevěděla, co si má myslet - nicméně hned po pár skladbách si ho většina z nich chtěla pochovat, stejně jako electroclashové maminy Chicks On Speed. Po společném koncertě jim nabídly spolupráci a protože DATs zrovna pracovali na albu "Plugs Plus", tak jim poslali demo, které elektro dámy roku 2002 vydaly na svém labelu Chicks On Speed rec. Úspěšná budoucnost DAT Politics byla tímto krokem zpečetěna.

Po dalších dvou letech přicházejí s albem "Go Pets Go", které již nevyužívá jen samply, ale i jejich vlastní zpěv (a ostatní způsoby vydávání zvuků jako kňučení, výskání a podobně) za spolupráce jimi vydávaného Nathana Michela nebo elektronické divoženky Kevin Blechdom. Ještě více se vyřádili na albu "Wow Twist" z roku 2006. Hitovost nabírá obrátky, beaty vás odpérují na druhou stranu parketu a skladba pětiletých roztleskávaček nebo dětských říkanek vás nutí obléct si stoleté triko s Mickey Mousem a mlátit hlavou, jako tenkrát na pecky od Aqua. Album se předvedli v rámci turné s Kevin Blechdom, během něhož vyplivli jako bonbón desku "Are Oui Phony?". "Oui, oui!" křičí posluchači z plných plic, když se snaží na základě pestré směsice elektronických stylů skloubit electric boogie s twistem a epileptickým škubáním. Letos DATs odpálili další rachejtli vydáním posledního alba "Mad Kit", kde se přiklání k rytmu a melodii víc, než kdykoliv předtím. Po úvodních parties ho teď naživo představují publiku a nevyhli se ani České republice - jeden z pyžamových koncertů roku se odehrál 13. března v Brně na Flédě. Tahle bláznivá trojka, která čerpá inspiraci ze starých komedií, hororů i vlastního dětství a veškerou vizuální stránku kapely si obstarává sama, toho doufejme i v budoucnu bude mít ještě hodně co zprznit.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.