chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | profil The Soft Pack - Špinavější The Strokes z Kalifornie (27. 03. 2010, 14:00)

MusicZone | profil The Soft Pack - Špinavější The Strokes z Kalifornie (27. 03. 2010, 14:00)

PROFIL

Jakub Malár (27. 03. 2010, 14:00) The Soft Pack - Špinavější The Strokes z Kalifornie

The Soft Pack

Milují Rolling Stones, nesnáší Neila Sedaku a svůj styl nazývají jako proto/post punk-alt pop. Kde se vzala tahle čtyřka ze San Diega, která nemá ráda, když se jí novináři ptají na to, proč nejsou Muslimové?

Kytarista Matty McLoughlin a zpěvák Matt Lamkin se seznámili, když spolu rozváželi pizzu ve stejné pizzerii v San Diegu. První hudební nápady vznikaly tak, že si vzájemně předávali dema mezi pracovními směnami. O dvě autonehody a finanční vyrovnání později končí Matt Lamkin s rozvážkou margarity a celý svůj čas odevzdává psaní skladeb. Píše se rok 2007 a Lamkin s McCloughinem zakládají kapelu s kontroverzím názvem The Muslims, který po 11. září 2001 působí kapele těžkosti, když je označena za rasistickou a ignorantskou. Kapela onu vlnu agrese a nepochopení dodneška nechápe. "Útočili na nás všichni včetně našich fanoušků. Pro nás to nebylo špatné slovo. Brali jsme, že je to něco jako The Silver Jews nebo Frank Black and the Catholics."

Jelikož tlak byl velký a sama kapela přiznává, že jméno pro ni nic neznamená, rozhodli se změnit jméno na The Soft Pack. "To jméno jsme zvolili, protože je neutrální. Nic neznamená," řekl ke změně jména Matty McLoughlin. Krátce po změně jména vychází kapele deseti písňové EP, které s humorem sobě vlastním nazvali "The Muslims EP". Na něm se podíleli pouze Lamkin s McCloughinem a až loni se ke kapele připojili basák David Lantzman a bubeník Brian Hill. Stylem se kapela podobá The Strokes, i když sama kapela toto přirovnání nechápe. Sami se pak přirovnávají k Velvet Underground a k The Replacements. Matty McLoughlin ale dodává, že kdyby se ho například jeho dentista zeptal jak kapela zní, tak by řekl, že zní jako The Strokes, rocková hudba a čisté kytary.

Kapela si dokázala brzo vytvořit silnou fanouškovskou základnu a o The Soft Pack se začalo hodně psát. Staly se jednou z nejžádanějších kapel roku 2009. Když se Mattyho ptali proč si myslí, že jsou úspěšní, odpověděl: "Myslím, že je to proto, že hraji na kytaru jako třináctiletý kluk, který masturbuje pět minut před příjezdem školního autobusu." Jako předkapelu si je mimo jiné vybrali Bloc Party, Franz Ferdinand nebo francouzští Phoenix a zahráli si i na loňském Glastonbury. První bezejmenné album vyšlo 2. února u amerického nezávislého labelu Kemado Records a vypadá to, že o této kalifornské čtyřce letos hodně uslyšíme. Kapela ale zůstává nohama na zemi. "Jediné co nás teď zajímá je dělat dobré nahrávky a koncertovat. Nejsme zase tak dobří, ale snažíme se do naší hudby dávat upřímnost. Když to nevyjde, tak možná všichni skončíme zpátky v pizzerii," dodává Matty McLoughlin. "Aspoň by to nebylo kvůli jménu."

Diskografie:
singly: Parasites/Walking with Jesus (2008), Extinction (2008), Nightlife/Bright Side 2009)
EP: The Muslims EP (2009) a Extinction (2009)
CD: The Soft Pack - The Soft Pack (2010)

www.myspace.com/thesoftpack

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.