chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Wollongong - Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism (01. 03. 2005, 11:00)

MusicZone | recenze Wollongong - Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism (01. 03. 2005, 11:00)

RECENZE

Tonda Kocábek (01. 03. 2005, 11:00) Wollongong - Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism

  • 1) One Eye Blind
  • 2) Handluffed To A Brighter Tomorrow
  • 3) Faith And Desertion
  • 4) The Impetus To Kill
  • 5) Modern Man
  • 6) As Sick As We Are Of This
  • 7) Wired, Mother Apocalypse
  • 8) False Fairies And Fables II.

ZÁVĚR

Hustší, než si vůbec dovedete představit * * * * * * -

INFO

Interpret: Wollongong
Album: Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism
Žánr: Punk, noise, hard-core
Celkový čas: 00:44:19
Rok: 2004
Vydavatel: Silver Rocket Records

První co mě při poslechu téhle desky napadá, je přirovnání k letnímu asfaltu. Takovému tomu tradičnímu, litému, částečně rozpuštěnému ve vedru, kdy už máte propocené úplně všechno, včetně erotického prádla. Je hustý, zlověstně temně lesklý, ale jakoby se tvářil úplně nevinně. Až do momentu, kdy do něj šlápnete. Jen tak vás nepustí. A i potom neopustí. A teď si k tomu přidejte situaci, kdy do něj někdo jako bonus pro vaše bosé nohy rozsekal pár set žiletek a občas nějaký ten střep z laboratorního skla... Upřímně řečeno, pak mě taky napadl jistý vtip o přijímací zkoušce do klubu drsňáků, ale to by bylo jen pro ty cyničtější jedince. Tahle nahrávka zkrátka není pro slabé povahy. Ještě než se vůbec rozjede první písnička, rozezní se z beden zvuk přebuzeného zesilovače, a hned od počátku, kdy se svým ostře řezavým zvukem kytara zaryje do vašich uší, je nejspíš i těm s pomalejším myšlením jasné, že tady prostě končí legrace.

Wollongong nejsou, jak by název podle australského města napovídal, z opačné polokoule, ale trio z městečka Jeneč, ležícího kousek na západ od Prahy. Aktuální počin z konce minulého roku je už jejich druhý, a krom debutového desetipalcového vinylu "Know Evil" mají po asi osmi letech existence na svém kontě i dva singly a účast na pár (i v zahraničí vydaných) samplerech, takže už je těžko můžeme považovat za nějaké začátečníky. A to i přesto, že se nikam necpou, takže slavní nejspíš nikdy nebudou. Což je ale to poslední, co by v souvislosti s jejich aktuálním albem bylo důležité.

Obdobné kapely často znějí naživo tvrdě a surově, ale pak si pustíte jejich nahrávku a z reprobeden vám zní sice hlasitý, ale plochý a dokola obehrávaný odvar toho, čemu se říkává rocková energie. Syrový ejakulát, který tryská z tohohle jícnu podzemního pekelného města, jaké znají všichni pařani akčních her, ovšem rozhodně není z toho druhu. Je zajímavé, kam až se dá v hudbě dojít, pokud kráčíte na opačnou stranu, než v současnosti většina domácích, více či méně populárních klubových jmen. Koho tím myslím? Skoro všechny ostatní - je zcela jedno jmenují-li se the.switch, Riviera Playboyz, Post-It nebo třeba Cocotte Minute... A co víc - zatímco jinde považují komerční neúspěch za prohru, tady se s ním předem počítá jako s nutnou daní. Což návazně protagonistům zcela uvolňuje ruce a dovoluje nedělat kompromisy. Ty byste totiž mezi osmi brutálními kusy opravdu hledali marně. Tady si na drsnost zkrátka nikdo hrát nemusí. Dovedu si představit, že touhle deskou budou někteří komerčněji úspěšnější opovrhovat, ale nedovedu si představit, že by tohle někomu mohlo připadat úsměvné, jako některé počiny zmiňovaných kolegů připadají fanouškům Wollongong.

Duch celé desky je temný, ale spíš než nihilismus působí občas jako zhmotněné zoufalství, jako nekonkrétní volání o pomoc, které někdo anonymně načmáral třeba klackem do čestvě napadaného sněhu. Riffy se repetitivně opakují, ale přesto je vše zcela nevypočitatelné, a ani na okamžik se nezklouznete do jistoty, že přesně už víte, co se bude dít v následujícím momentu. Ačkoliv je kapela pouhé trio, nepůsobí ani na moment prázdně, systematicky staví struktury skladeb, a to aniž by na nahrávce využila studiového násobení třeba kytar. Dobře je to patrné třeba na "Faith And Desertion", kde se jednotlivé prvky vzájemně prolínají a doplňují zároveň, nikdy neznějí unisono, a přesto skladba postupně graduje a hutní. Zpěv zůstává decentně v pozadí a nastoluje tak otázku, proč se někteří jiní zvukaři snaží překonat fyzikální realitu a přesvědčit posluchače nahrávek, že vokál může být hlasitější než zpětná vazba přebuzené kytary nebo salvy bicích.

Ještě dvě věci stojí na závěr za zmínku. Tou první je velmi povedený obal, který je kombinací tmavěmodré a hnědé barvy, a jako takový docela dobře konvenuje s obsahem nahrávky, a který byl těžkým oříškem i pro nový skener, který jsem na něm otestoval. Tou druhou je pak skutečnost, že vedle cédéčka, o které se postaralo podobně jako o debut pražské vydavatelství Silver Rocket, je pro skalní příznivce těchto nosičů k dispozici i klasické vinylové album, které souběžně vydala moravská značka Malárie. A i tuto skutečnost lze dnes chápat jako jednoznačně vyjádřený názor.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

wedding dresses to rent (14. 04. 2013, 03:57) bridesmaid dresses pink

These are best used with minimalist outfits, especially dresses or gowns.

http://www.relatedress.net/

semi formal prom dresses (13. 04. 2013, 17:06) prom dress online stores

You certainly deserve a round of applause for your post and more specifically, your blog in general. Very high quality material.

http://www.banddress.com/

summer wedding dresses (13. 10. 2012, 06:49) white cocktail dress

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.

http://www.zoomdress.net/

http://www.toodress.net/news-How-to-Choose-Halter-Dresses-for-Your-Prom-Party-106.html 1http://www.toodress.net/Mother-Of-The-Bride-Dresses.html1 thousands.
Wedding Saree is also1enthused by Bollywood trends. There are1different colors sequins stones and1stitching are greatly influenced by1Bollywood. Wedding saree in purple red 1http://www.toodress.net/Evening-Dresses.html1 pink is generally selected for this1occasion. as seasonal the golden zari1and embroidered work done on it and it1makes the saree look rich and vibrant.1
Now a day Mattoni MusicZone 1recenze Wollongong Stark Naked1Creeping Macroeconomic Fascism 01 03 2005 11 00
(27. 07. 2011, 03:11)
light green cocktail dress

silver tie on the other hand http://www.toodress.net/news-Different-k... http://www.toodress.net/news-Beach-and-L... is the classic tie for dress shirts therefore it is the most popular choice for weddings or for fancy daytime affairs when it seems too early for black tie outfits. The silver tie and dress shirt combination creates a look more luxurious than the typical office suit http://www.toodress.net/news-plus-size-l... but a little less formal than a black tie and Mattoni MusicZone recenze Wollongong Stark Naked Creeping Macroeconomic Fascism 01 03 2005 11 00

hugh_ (07. 03. 2005, 20:12) 4 lilac

switch v prdeli?proc??...ja myslel ze ted stoupaj nahoru a vydali podle me zdarilou desku..

Lilac (07. 03. 2005, 12:25) jinde?

Jo, switch jsou jinde, v prdeli ...

BuKy (06. 03. 2005, 21:30)  

T. - Nemyslím, že by se mělo mluvit o "chybě"... a podle mě jsou switch taky někde jinde...

T. (03. 03. 2005, 20:42)  

Hm... nejsem si jistý, jestli to teď nevyznívá tak, že jsem proti těm ostatním partám nějak zaujatý. Což nejsem. Jen jim tu jejich "dsrnost" a "sílu" a "agresivitu" nějak ne a ne uvěřit... Třeba je chyba ve mně...

ekim (01. 03. 2005, 14:41) supa

Je fajn, tady mezi kupou balastu najit clanek na tak good vec. Jen tim zarazenim switch mezi ostatni jmenované, jsi me trochu na... :)) ale jinak super :)) vic takovejhle veci na MZ

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.