chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Asia - Silent Nation (09. 05. 2005, 15:00)

MusicZone | recenze Asia - Silent Nation (09. 05. 2005, 15:00)

RECENZE

Triffid (09. 05. 2005, 15:00) Asia - Silent Nation

 • 1) What About Love
 • 2) Long Way from Home
 • 3) Midnight
 • 4) Blue Moon Monday
 • 5) Silent Nation
 • ukázka 6) Ghost In the Mirror 6) Ghost In the Mirror
 • 7) Gone Too Far
 • 8) I Will Be There for You
 • 9) Darkness Day
 • 10) The Prophet

ZÁVĚR

Pokud pomineme dvacet let hudebního vývoje, tak "Silent Nation" docela ujde. * * * - - - -

INFO

Interpret: Asia
Album: Silent Nation
Žánr: Progressive rock
Celkový čas: 00:58:14
Rok: 2004
Vydavatel: Globus Music

Asia je skupina, která funguje už nějaký ten pátek. Konkrétně od roku 1982, kdy začali jako standardní progressive rocková kytarovka, kterých v té době byly mraky. Od té doby bezpočtukrát změnili sestavu a vydali šest desek, ve kterých se posunuli až k modernějšímu, elektronikou líznutému zvuku alba "Aura". Po "Auře" si dali pár let pauzu a teď přišli s deskou "Silent Nation", která je úmyslným návratem zpátky do osmdesátých let. Ale do stejné řeky... znáte to.

Poslouchat "Silent Nation" je opravdu jako vrátit se o dvacet let zpátky a vynořit se v těch starých dobrých časech, kdy se nosily šílené účesy a každé kytarové sólo mělo aspoň dvě minuty. Jde to až tak daleko, že jsem docela ochoten uvěřit tomu, že "Silent Nation" nahrála Asia někdy v roce '86 a odložila na pozdější použití, protože už tenkrát to nebyl zrovna originální materiál. Co tu vlastně máme? Klávesový začátek, pak to rozbalí bicí, vokály rozvinou melodii, někdy nosnou ("Blue Moon Monday"), někdy méně ("I Will Be There For You"), přechod a pak nekonečné sólo na kytaru. A na dalším tracku zase znova. A znova. Dokud vám to nezačne lézt na nervy.

Možná jsem na Asii zbytečně tvrdý, protože o "Silent Nation" se nedá dost dobře napsat, že je to špatná deska. Ono se ani nedá dost dobře napsat, že je to dobrá deska. Protože ačkoliv sama o sobě vcelku funguje, muzikanti jsou sehraní a technika šlape jak má, pořád se vám vkrádá do hlavy neodbytný pocit, že tohle už tu bylo. Že není důvod otvírat hroby a tahat zpátky na světlo kdysi šťavnaté maso, protože už dávno ztratilo chuť a vůbec na něj není hezký pohled. Že krev dávno odtekla pryč a zůstávají už jen pot a slzy. Že opakovaným praním se prádlo ničí.

Zkrátka a bez metafor řečeno nabízí Asia na "Silent Nation" deset šestiminutových kousků, které nejsou ani kapku nápadité a na samostatný poslech hrozná nuda. Na druhou stranu je to poctivě odvedené řemeslo, které báječně poslouží jako kulisa, zejména pokud člověk trpí záchvatem nostalgie. Ale řeknu vám, už ani ta nostalgie není co bejvala...

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

prom dresses cocktail dresses (14. 04. 2013, 04:21) white ball gown wedding dresses

I completely agree with the above comment.

http://www.relatedress.net/wedding-dress...

prom dresses for plus size (14. 04. 2013, 02:27) cheap prom dresses under 100 dollars

Great, I never knew this, thanks.

http://www.relatedress.net/wedding-dress...

formal dresses and gowns (17. 11. 2012, 18:42) bridal gowns with color

I bookmarked it.

http://www.fooddress.org/

armani watches (13. 10. 2012, 06:28) alain silberstein watches

It exclusively your opinion.

http://www.figwatches.org/

what you wear are up to you 1http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-A-line-Wedding-Dresses.html1 1http://www.toodress.net/Wedding-Dress-Accessories.html1 1http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-Strapless-Wedding-Dresses.html1 we recommend keep the white theme1going it looks chic and very innocent.1With the style of lingerie you can sex1it up 1http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-Beach-Wedding-Dresses.html1 try a Lace V-Teddy a stunning garment1that doesn't leave much to the1imagination 1http://www.tomdress.net/Evening-Dresses.html1
If you are more of a bra and1panties girl then we have the perfect1wedding night Lingerie for you To feel1a little Mattoni MusicZone recenze1Asia Silent Nation 09 05 2005 15 00
(25. 07. 2011, 02:50)
light green cocktail dress

http://www.toodress.net/Prom-Dresses.htm... http://www.toodress.net/news-Beach-V-nec... fall as a delicate woman in the style of the knee or a sexy style of plant the average length of the thighs.

One of the most interesting and at the same time the boring parts of a woman’s life is the time it takes to look perfect. Whether an occasional trip http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-... a small gathering or a glamorous evening http://www.toodress.net/Bridesmaid-Dress... http://www.toodress.net/news-Cocktail-Pa... she still feels the need to be Mattoni MusicZone recenze Asia Silent Nation 09 05 2005 15 00

IVN (17. 01. 2006, 12:36) dal by som o 2 korunky viac

Musi s tebou hlboko nesuhlasit je to jedno vyborne album v dnesnej dobe ked je tolko brakovej hudby je to chvalyhodny pocin ved skladby ako Gone Too Far alebo Darkness Day su vynikajuce jedine co by som tomuto albumu vytkol ze je dost kratke iba asi 58min.

Ragu Klemenso (10. 05. 2005, 23:52) juj

To ti nezavidim,recenzovat toto.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

 • spotřebitelský rozhodce
 • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.