chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Petr Bende - pb (20. 02. 2006, 13:00)

MusicZone | recenze Petr Bende - pb (20. 02. 2006, 13:00)

RECENZE

Benjamin Slavík (20. 02. 2006, 13:00) Petr Bende - pb

 • 1) Nevinnost
 • 2) Ty a já
 • 3) Nad horů svítá
 • 4) Anděl perutí mách
 • 5) Klíč
 • 6) Čaroděj
 • 7) Mraky
 • 8) Vstávej
 • 9) Let vážkám závidím
 • 10) Do očí se mi dívej
 • 11) Řekni mi
 • 12) Mosty
 • 13) Chvíle
 • ukázka 14) Pianovka (sonata) 14) Pianovka (sonata)

ZÁVĚR

Slušná deska vítěze dvouletého hledání nových tváří české pop-music. * * * * - - -

INFO

Interpret: Petr Bende
Album: pb
Žánr: Pop
Celkový čas: 00:58:57
Rok: 2005
Vydavatel: Sony BMG

Debutové album Petra Bendeho, finalisty druhého ročníku populární soutěže Česko hledá superstar, je jedním z největších překvapení roku 2005 na domácí scéně. Alespoň pro mě. Petr Bende není pouhou nastrčenou figurkou do showbusinesu jako většina jeho kolegů z výše zmiňované soutěže. Petr je všestranný muzikant, slušný textař a poměrně dobrý zpěvák. I když český Bono, jak v jedné ze svých recenzí napsal pan Vlasák, zase ne. Petr Bende po celou dobu soutěže na mě působil ze všech soutěžících jednoznačně nejsympatičtějším dojmem. Ať už výběrem písní, svým vystupováním tak tím, že se již muzice věnoval a nebyl pouze tím, který umí docela slušně zazpívat.

"pb" je rozmanitou deskou, takovou, jakou česká pop-music už pěkně dlouho neviděla. Chvílemi strhující, chvílemi dojemná, chvílemi příjemně vzrušující, chvílemi nudně klišovitá. Ale po celou dobu až na výjimky plně autorská, Petr si většinu textů napsal sám, hudbu složil a vše mimo basové kytary i nahrál. I když titulní singl "Anděl perutí mách", který otextoval Michal Horáček, mi nějakou originalitou dech nevyrazil. Svou stavbou a kompozicí mi skladba silně připomíná hit Petrovo oblíbených U2 "Beautiful Day". Od Michala Horáčka jsem již slyšel řadu chytřejších textů, ale "Anděl perutí mách" bude zajisté patřit k tomu lepšímu v českých rádiích. Další zajímavou písní je potencionální singl "Vstávej", píseň postavená na již stokrát provařených pop-rockových motivech a text líčící ten stokrát obehraný příběh ukazuje, v čem je Petr Bende nejlepší. I ty nejbizarnější a nejprostší věci dokáže podat takovým způsobem, že mu to jednak věříte a druhak píseň ani v nejmenším nezavání žádnou podbízivostí, které je v české pop-music více než dost. Stejný pocit mám i u skladeb "Do očí se mi dívej" či "Řekni mi" a vlastně u celého alba. Svižný, zpěvný, kytarový pop, to je přesně ten styl, který Petrovi sedí, ale jeho deska nepřináší jen to. Přináší mnohem víc. Písně ovlivněné lidovkou, cimbálovkou nebo moderní popík s hip hopovými prvky v písni "Let vážkám závidím", kterých se více než slušně zhostila kolegyně ze superstar Gabriela Al Dhába. Nejlepší píseň si Petr schoval až na úplný závěr desky. Píseň s částečně převzatým textem od Jiřího Žáčka postavená na naléhavé pianové melodii je tím nejsilnějším, co deska nabízí, - píseň "Pianovka (Sonata)" přináší emoce, napětí, vymazlený text a to vše v naprosto civilním podání.

Neubráním se srovnání s vítěznými kolegy ze superstar. "pb" vyznívá oproti ubrečenému retro-popíku Vlasty Horvátha či chladné, neosobní a nudné desce všeobecně milované slavice Anety Langerové jednoznačně nejlépe.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

ball gown wedding dresses 2012 (14. 04. 2013, 04:44) disney wedding cakes

Why didnt I find this post earlier? Keep up the good work!.

http://www.relatedress.net/

prom dress online stores (13. 04. 2013, 14:27) homecoming dresses 2013

It posts like this that keep me coming back and checking this site regularly, thanks for the info!.

http://www.banddress.com/

Replica Jaeger LeCoultre watches (13. 10. 2012, 08:31) parmigiani watches

I think am just having some problems with subscribing to RSS feed here.

http://www.figwatches.org/

Coach Outlet Store Online (21. 02. 2012, 06:34) Coach Outlet Store Online

Coach Outlet (04. 01. 2012, 04:15) Coach Outlet

UGG Boots Outlet (05. 12. 2011, 03:52) ugg store

yaa (03. 12. 2011, 02:54)  

xiangbui (25. 11. 2011, 02:14)  

In world many places,

http://www.monclerbransondoudoune.fr

http://www.canadagooseolinestore.com

http://www.canadiangoosejacket.ca

http://www.monclerdoudounepascher2011.co...

you need a genuine good coat not only in the winter, but all seasons. One of jackets, has established the very high prestige for oneself is the Moncler brand. Has only provided the Moncler jacket, is not only attractive, but is also in any weather type function. When the weather is cold, you want the

http://www.monclersnorge.com/

http://www.monclersole.com/

http://www.canadagooses.co.uk

http://www.moncleronline.ca/thing, may protect your element truly, the Moncler jacket coat only then may make that. Moncler may supply the choice in the different size and the color. You might find the most suitable size you any. Also has formed including the hat style saves winter's coat low temperature cold fojwdd1.moncler woman

http://www.monclerfronline.com/

http://www.imonclerdoudoune.com/

http://www.canadagooseexpedition.ca

http://www.doudounemoncleralpin.com/is the most well-known brand, the history is glorious nearby the French Grenoble, in 1952 magnificent coat. The Moncler label, provided many jacket Moncler.

http://www.monclerfactoryoutlets.com/

http://www.monclerstyle2011.com Moncler to start becomes takes the pitch way which under a fashionable coat made to the metropolis jungle. The Moncler change is at the dormant state from a brand the sports, took a fashionable brand time over. In Lu Phinney 80?

Alena (26. 07. 2006, 16:11) Poděkování

Přeji krásný milý den!

Když jsem poprvé držela Vaše album v rukou, v žádném případě jsem netušila takové příjemné překvapení.Písničky jsou krásné....úžasné!Jakoby každá měla duši.....Mýlím se, nebo je v nich podstatná část Vašeho srdce?Alespoň to tak vnímám.Velmi oceňuji Vaši práci. Jelikož jsem strašně romantický člověk, není se asi čemu divit.(o: Když se "potkalo" Vaše nitro s pocity, vznikly překrásné texty a hudba.Některé jsou dokonce tak něžné, až z toho mrazí...Láska je totiž nevyčerpatelné téma. Zamilovala jsem se do Vaší hudby. Přeji mnoho posluchačů a hlavně krásný život. Zůstaňte, prosím, takový jaký jste - normální charakterní člověk s neobyčejným darem. Děkuji za všechno.

adélka (17. 07. 2006, 12:25) Jsi nejlepší!!!!!!!!!

S touto recenzí naprosto souhlasím...je to fakt super,ale s tou Anetou celkem ne,protože její Cd je taky úžasné a myslím se,že do nj dala kus sebe....¨

A Peťa mě fakt mile překvapil...v superstar jsem mu nefandila,ale mzato teď mu fandím dvakrát víc:-)

Je prostě úžasný..jak osobností,tak jako zpěvák....

Díky Peťo

P.S.Máš skvělý koncerty:-)

macik (30. 05. 2006, 13:33) Pozdrav pro jednoho z nej človíčku

Chtělli bych touto cestou pozdravit všechny lidičky, který mají Petíka rádi. Ne jako samičkaEvička. Je to skvělý človíček a nedám na něj dopustit !!!!! (petík je nej:-)

Lucietka2789 (26. 05. 2006, 13:34)  

Ahojky Péťo jsi fakt super drží ti v životě palečky tak dělej to co doteď a jsi fakt nejlepší pa pa tvá věrná faninka Lucinka

paja (30. 03. 2006, 18:47) Dobry no

Deska PB je už předělaná z jeho předchozích nahrávek- tak to by bylo, aby to tam nebylo - hlasový rozsah nic moc, ale barva zajímavá- docela mu fandím.

Janek (26. 03. 2006, 20:14)  

Ahoj Peti smekám klobouk to cos dokázal je prostě super!Obyčejnej a hodnej kluk z Moravy a převálcoval všechny a docela sám bojovník se srdcem na dlani!!!Přeju moc úspěchů a hodně tak krásých písniček.Až budeš v Náměšti tak se stav pá Jaňula

liebling (25. 03. 2006, 12:54)  

Peto jsi jednička!My jsme ti fandili už na svojanově.Pro nás jsi byl nejlepší už tenkrát. držíme palečky do budoucna.......Zdraví tě holky z Hranic

Sabča (22. 03. 2006, 15:23) WAW

Haj Petre jsi fakt dost SUPER mam te moc rada tve pisne jsou bozi ty jsi bozi to je mazec ficak co?Tak papa tvoje velka faninka

Orisek (21. 03. 2006, 18:59) Zadost o PETRUV EMAIL

Ahojky Petre prosim te jestliby si mi nenapsal tvuj email :MAM te rada jako zpevaka si uuzzaassnneejj

Irenka (16. 03. 2006, 18:52) cau

Cau Peto v SuperStar si byl nejlepsi ze vsech!

Urcite si to mel vyhrat ty jsi borec!!!!

Moc se mi libi tvoje pisnicky na novem CD!

Je velika SSSKKKOOODDDAAA ze si tu soutez Nevyhral

Ahoj

Hanka (16. 03. 2006, 13:10)  

Jistě tě potěší, že se tvoje písničky líbí nejenom mladým, ale i těm "starším", jako třeba mě. Je mi tolik, že bych mohla být tvoje máma, ale poslouchám tě ráda.

Dík.

Hanka (16. 03. 2006, 13:10)  

Jistě tě potěší, že se tvoje písničky líbí nejenom mladým, ale i těm "starším", jako třeba mě. Je mi tolik, že bych mohla být tvoje máma, ale poslouchám tě ráda.

Dík.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

 • spotřebitelský rozhodce
 • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.