chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Do Shaska! - Alchymische Alraune (24. 10. 2006, 15:00)

MusicZone | recenze Do Shaska! - Alchymische Alraune (24. 10. 2006, 15:00)

RECENZE

Richard Kutěj (24. 10. 2006, 15:00) Do Shaska! - Alchymische Alraune

  • 1) Sleipni-Silege Mfunga Wa Lur
  • 2) Akoazmata Nacht
  • ukázka 3) Skopolamin Waffentanz 3) Skopolamin Waffentanz
  • 4) Psychotischer Elvis
  • 5) Atropin Augen-Zerebraler Spasmus
  • 6) Bdelium & Galbanum
  • 7) Blumenkraft-Sommer Des Hasses

ZÁVĚR

Ambientně-industriální temnota, bouře, rituál, mumlání temného společenstva i výkřiky dobrovolně mučených žen. Místy zdánlivý chaos, který ovšem drží pohromadě pevný řád. * * * * * - -

INFO

Interpret: Do Shaska!
Album: Alchymishe Alraune
Žánr: Ambientně-industriální rituál
Celkový čas: 00:51:21
Rok: 2006
Vydavatel: Guerilla

Šíleny film odehrávající se v prostředí středověké pevnosti, kde si za změti hluků a zvuků (ovšem pozor, za změti mající smysl a řád) dali sraz vyznavači sadomasochistických hrátek, aby tam za křiku dobrovolně mučených žen radostně oslavili něco, co běžná civilizace nechápe a ani chápat nechce. Údery koňských kopyt, až středověce znějící části skladeb, mumlání společenství jakýchsi starců, kteří se snaží v útrobách pevnosti vytvořit něco, co ještě více dokáže zvýšit požitek z celého rituálu. "Alchymische Alraune", Do Shaska!

"Co to zase posloucháš?" rozeznávám najednou hlas kolegyně Kateřiny a uvědomuji si, že sedím v práci a jí asi zaujal můj nepřítomný pohled. Podávám jí sluchátka s pasáží, kde se zrovna line poměrně noisová část jedné ze skladeb alchymisticky nazvaného nejnovějšího počinu kapely Do Shaska! "No jo. Zase psycho," hodnotí Kateřina ukázku a oba se vracíme k práci. Jenže ono to, Kateřino, s tím psychem není tak jednoduché a jednoznačné.

O hudbě Do Shaska! se rozhodně nepíše snadno. Kapela patří přesně mezi ty spolky (a díky moc za ně!), kteří se při své tvorbě nemíní omezovat žádnými předem danými pravidly. Výsledek je pak impozantní směs hodně temného ambientu, industriálu, ba i náznaků středověké, vážné, či naopak až taneční, hudby.

Chaos? Naopak! To vše dohromady drží jakýsi pevný a temný řád. Nic není samoúčelné a děláno jen pro efekt. Cíl? Smyslové buňky posluchačovy, které pod atakem hudebního psycha (ovšem, jak jsem již naznačoval, psycha účelného a s řádem) přijímají představu třeba právě šíleného filmu. Nebo taky představy zcela jiné. Svobodomyslnost Do Shaska! tkví v tom, že fantazii se zde meze nekladou, a to jak od samotných muzikantů, tak i u posluchačů, na kterých samých záleží, jak s atakem temného ambientu, pro mnohé stále ještě neobjevené kapely Do Shaska!, naloží.

Nechci zde působit jako jakýsi našeptávač, který právě vylezl z útrob světa Do Shaska! a ještě omámen pobízí: "jděte do toho!" Přes to. Pokud budete mít někdy Do Shaska! třeba už jen na dosah ruky, sáhněte si. Myslím, že neprohloupíte. Já si sáhl a dávám plných pět! Za hudbu i za odvahu experimentovat.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

ugg ultra tall uk (16. 11. 2012, 19:39) Cheap Uggs for Sale Online

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.

http://www.conboots.net/

discount ugg australia (15. 11. 2012, 18:29) ugg boots for kids

I have been following your blog for three days now and I should say I am starting to like your post. Now how do I subscribe to your blog?.

http://www.ateboots.net/

bagreddet (13. 03. 2008, 21:44) Good site

Vašek (10. 03. 2007, 23:10) No konečně

Jen více takových CD , je sice třeba hodně fantazie , ale snad proto se k této kapele budu určitě vracet . No a recenze tak ta je na jedničku .

K.O. (25. 10. 2006, 23:42) DOBRÝ

Richarda trochu znám a nemyslím si, že by nějak vyrůstal na kytarovým popu. S jinou muzikou je ve styku neustále, projeď si archív jeho článků. Tímto ho zdravím, ahoj!

Tahle recenze je výborná recenze na výbornou desku. Nevím, jestli jsem o Do Shaska! četl něco víc k věci, každopádně můžeš taky něco napsat, Sadomasaryku, rád si počtu.

sadomasaryk (25. 10. 2006, 02:25) Strašný

Strašná recenze na výbornou nahrávku. Takhle to dopadá, když lidi vyrostlý na kytarovým popu nebo taneční elektronice (případně sladkym ambientu) přijdou do styku s jinou muzikou. Neustálý zdůrazňování přítomnosti řádu je opravdu rozkošný - nemá to sloku refrén sloku refrén sloku, tak je to psycho, ale zaplťpámbu, má to ŘÁD! Recenzent působí trochu jako naiva, ale "díky moc za něj"!

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.