chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Moimir Papalescu & the Nihilists - Lewis Neptune (06. 11. 2006, 11:00)

MusicZone | recenze Moimir Papalescu & the Nihilists - Lewis Neptune (06. 11. 2006, 11:00)

RECENZE

Jana Beránková (06. 11. 2006, 11:00) Moimir Papalescu & the Nihilists - Lewis Neptune

 • 1) Fast Car
 • 2) Fireheart
 • ukázka 3) Summer Wine 3) Summer Wine
 • 4) 22:07
 • 5) Devil in My Go-Go Room
 • 6) Shelter
 • ukázka 7) Eighties Bar 7) Eighties Bar
 • 8) Baby
 • 9) Five Long Knives
 • 10) Holy Night
 • 11) Dead Surfer's Twist
 • 12) Honey It's Country
 • 13) Fear
 • 14) Lewis Neptune Shake

ZÁVĚR

Jeden z nejzajímavějších domácích počinů letošního roku. * * * * * * *

INFO

Interpret: Moimir Papalescu & The Nihilists
Album: Lewis Neptune
Žánr: Electropunk'n'rock'n'clash'n'roll
Celkový čas: 00:49:59
Rok: 2006
Vydavatel: X-Production

Moimir Papalescu & The Nihilists jsou jednou z mála kapel, která si drží opravdu své specifické publikum. Jsou často obviňováni z toho, že se pouze vezou na hudební electro-vlně, která je ve světě tak populární. Sami prý nepřinášejí nic nového, pouze využívají trendů. Se svým druhým albem tyto výtky mohou klidně zmačkat a hodit do koše. Podařilo se jim zkrátka vyvrátit podezření, už nejsou jen záležitostí na jednu sezónu.

Na zmíněné vlně se totiž nevezou, oni ji přímo rozvíjí. Ne, že by v Česku tenhle trend již dříve nebyl, s Nihilists však vylézá na povrch. Jak jinak si totiž zdůvodnit jejich popularitu? Jak jinak si vysvětlit tu bledou mládež, co se tak často vyskytuje na jejich koncertech?

Před očima nám právě dorůstá nová mladší hudební generace, která už netrpí komplexem ze svého pozdního příchodu, z toho, že nezažila počátek taneční hudby, nad nímž uslzeně smrkají všichni pamětníci, co tu tenkrát byli a co si tak nějak neuvědomili, že už pěkných pár let neustále tvoří jen to samé. O něco mladší děcka teď chtějí slyšet nový drsnější elektronicko-instrumentální zvuk, co se pohybuje na hranici undergroundu a absolutního kýče. Právě oni dle mého názoru tvoří jednu z cílových skupin Moimir Papalescu & The Nihilists. Přestože electroclash a electropunk v Česku oproti zbytku světa stále připomínají spíše holku, co přišla pozdě na rande a ještě k tomu pěkně rozcuchaná.

Na takováhle alba je radost psát recenzi. Ze studijních důvodů ho protáčím už minimálně potřicáté, ale stále nepůsobí ohraně. Nic v něm nevrzá ani nepřeskakuje jako v kolovrátku, naopak pořád drží pěkně celistvě pohromadě. Skladby sedí jedna pěkně vedle druhé a ani na chvíli vám nedovolí zamhouřit oko.

Možná si někde v té dlouhé bezesné noci povšimnete, že La Petit Sonja se naučila o něco lépe pracovat s hlasem než dřív. Její projev se dnes občas blíží i k něčemu víc než k typickému dekadentnímu skřehotání.

Možná vás rovněž napadne, že první skladba "Fast Car" přímo dokonale hned ze začátku vtahuje do děje. Budete si představovat, kterak vám ta směska bílýho prášku a vaší vlastní krve právě najela do žíly a vy se řítíte po osamělé dálnici á la Lynchova Lost Highway kamsi do neznáma. Zpomalíte až v zatáčkách někde u "Fireheart", kde Sonju doplňuje Hankův stylizovaně temný hlas.

Na benzínce zastavíte během "Summer Wine", kde si budete intelektuálně brblat něco o tom, kterak je hudba Moimir Papalescu & The Nihilists úžasně postmoderní. Přesně ve "22:07" se začnete bát o svůj život a šeptat si "Help Yourself We Are Dead."

Sotva trochu zvolníte, přepadne vás "Devil in My Go-Go Room", která se asi nejvíce nese v onom electrorock’n’rollovém duchu a která asi nejvíce připomíná předchozí album "Analogue Voodoo".

Nihilists občas čerpají z diska, např ve skladbě "Eighties Bar", jindy se tak letmo mihnou kolem rychlejší taneční elektroniky. Vždy však jde jen o krátký flirt, ne o nějakou velkou lásku. Dokáží v sobě obsáhnout nespočet hudebních vlivů.

Celkově se dá říci, že Moimir Papalescu & The Nihilists už nejsou tolik electroclashově rozjuchaní jako dřív. Jejich hudba se blíží mnohem víc současnému berlínskému zvuku. Electra se stále drží, ale spíše v temnějších polohách, ze kterých vás obvykle tak trochu mrazí po zádech.

Inu co dodat na závěr pohádky? Kompozičně perfektně zvládnuté album, jeden z nejzajímavějších domácích počinů letošního roku, a pokud neumřeli, žijí a tvoří spolu šťastně až dodnes...

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

bridal party dresses (14. 04. 2013, 02:56) dresses for summer

Great. found your site on google search.

http://www.frommarket.net/

replica watches rolex cheap (13. 10. 2012, 06:46) faux rolex watches

Very Interesting Blog! Thank You For Thi Blog!.

http://www.figwatches.org/

womens rolex watches (13. 10. 2012, 06:38) Replica Panerai watches

Great Post. I add this Post to my bookmarks.

http://www.figwatches.org/

flamingheel (02. 04. 2007, 10:27) Top up to d8

nezdvořáci, La petit Sonja je k poslednímu polibku s medovým mulem jako satisfakci k poslední komoře revolveru v ruské ruletě anebo k pomazání nugátem na zadním sedadle Rolls-royce. A ne k takovým přízemnostem jaký tady píšete... Každopádně klobouk dolů před Lewisem i Neptunem, a hlavně před Moimirem a jeho cabaret company

Hathor&Arizel (28. 11. 2006, 14:27) lalalaaa

všichni ste zmrdi jenom my jsme bohyně!

nazdar.:)

miriodor (22. 11. 2006, 12:05)  

rencenzentka nekeca, vcera jsem si album konecne sehnal. libi se. jen bych se nezlobil, kdyby vyslo nejaky bonusovy nebo vinyl ale s tanecnejsimi skladbami, toho roknrolu je preci jen vic nez dost. celkove myslim ) na nihilistechn mam rad prave ten jejich presah a uvolnenost, kdyz vedle cyberpunku a psychobilly soupnou tanecni pecku jako no background nebo treba boysgirs. snad priste? :)

archi (12. 11. 2006, 20:23)  

vcerejsi live na sazfestu v abatonu patril mezi nejlepsi, co jsem kdy mel moznost videt...skoda jen toho vypadku pri poslednim pridavku...ale veci z LN slapaly neuveritelne!

Kus-kus (07. 11. 2006, 15:54) test the best

vyborna recka. presne tak tu desku vnimam ja od samyho zacatku! skvela zalezitost. at si rika kdo chce co chce, Nihilists jsou momentalne nejzajimavejsi ceska skupina.

kemal (07. 11. 2006, 10:59) La Petit Sonja je k ošukání.

maximálně.

Marek (07. 11. 2006, 08:49) La Petit Sonja je k sežrání.

Brutálně kvalitní deska.Místy nechá vzpomenout i na zašlou slávu EBM.

Ještě jsem zvědav na novou desku Bruna Ferrariho.

Ke konci roku docela slušný nášup elektro šílenství.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

 • spotřebitelský rozhodce
 • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.