chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Punk Floid - Tvůj boj (01. 04. 2008, 15:00)

MusicZone | recenze Punk Floid - Tvůj boj (01. 04. 2008, 15:00)

RECENZE

Miro (01. 04. 2008, 15:00) Punk Floid - Tvůj boj

 • ukázka 1) Váš svět 1) Váš svět
 • 2) Ajéé
 • 3) Líh ze slív
 • ukázka 4) Tvůj boj 4) Tvůj boj
 • 5) Óda na gyros
 • 6) Splín
 • 7) Vím že ...
 • 8) Na pokraji komatu
 • 9) Realita
 • 10) Cirhóza pečeně
 • 11) Negativní
 • 12) OSA Nostra
 • 13) Nevěřím

ZÁVĚR

Jednoznačně se jedná o jeden z vrcholů české punk rockové scény a žádný fanoušek žánru by si ho neměl nechat ujít. Není co dodat. * * * * * * *

INFO

Interpret: Punk Floid
Album: Tvůj boj
Žánr: Punk rock
Celkový čas: 00:27:19
Rok: 2007
Vydavatel: Cecek records

Po vyslechnutí této desky mě začalo trápit dilema. Zaslouží si jednoduchý a nijak zvlášť originální punk rock maximální hodnocení? Ano, protože toto CD mě neuvěřitelně překvapilo. V současnosti už punk neposlouchám prakticky vůbec, samozřejmě až na výjimky jako Pennywise nebo Bad Religion. Punk Floid mě ale vrátili o několik let dozadu do mého mládí, kdy jsem na podobné hudbě "ulítával". Jelikož jsem předchozí alba neslyšel, nemůžu srovnávat a zhodnotím tedy jenom kvalitu tohoto kousku.

Kapela se zformovala v roce 1999 a toto je již její čtvrté řadové dlouhohrající album, vydané po dvouleté pauze od posledního počinu "Pop Is Dead". "Tvůj boj" obsahuje třináct písní, které se nesou ve velmi svižném tempu a žádného výrazného zpomalení se po celou dobu trvání desky nedočkáme. Je to vítané oživení oproti kapelám, které se zaprodávají mainstreamu a produkují ultranudný studentský neo punk. Na první pohled upoutá obal desky, znázorňující dvě ruce držící mříže ve tvaru zeměkoule, který nám jasně napovídá, o čem budou kluci zpívat.

Texty jsou zajímavé a zabývají se současnými společenskými a politickými problémy. V tomto ohledu nemůžu vytknout v zásadě nic. Každá píseň má své vlastní téma, žádné vaření z vody se nekoná. Kapela výstižně pojmenuje problém a textově ho rozvine. Omezování se na pouhé nadávaní na systém, jak to u podobných kapel často bývá, se nedočkáme. Vrcholem je podle mě v tomto ohledu píseň "OSA Nostra", nad jejímž textem jsem se moc pobavil. Velmi vtipným, ale na druhou stranu i trefným způsobem poukazuje na činnost této autorské organizace. Ještě bych vypíchl jednu věc. Na albu se nachází jeden song zpívaný slovensky. Kluci, když už zkoušíte jiný jazyk, zkontrolujte si pečlivěji chyby. "Nadyšiel" se s tvrdým y vážně nepíše a to není jediná chyba v textu této písně!

Co se týče hudební stránky, i v tomto ohledu lze mluvit jenom v superlativech. Jak už jsem se sice zmínil, přelomovou originalitu tady nehledejme, to ale u tohoto stylu hudby vytýkat nelze. Skladby jsou naplněny pozitivní energií, která na nás kladně působí od začátku do konce alba. Ani nemůžu vyzvednout nějakou konkrétní píseň, protože skvělé jsou prostě všechny. Nejdelší z nich má jenom dvě a půl minuty, což ale v tomto případě není mínusem. Naopak, jeden nátěr střídá druhý a na odpočinek není čas. Kluci ani nespadli do šablony přikazující zakomponovat do tracklistu alespoň jeden slaďák. Jednoduše, punk rock jak má být!

Zvuk je taky na vysoké úrovni a výběr studia Ex Avik v Plzni se ukázalo jako výborná volba. Ani jsem nemusel použít booklet abych rozuměl úplně bez problémů o čem kluci zpívají, což se mi už taky dlouho nestalo.

Není problém vynést závěrečný ortel nad tímto CD. Jednoznačně se jedná o jeden z vrcholů české punk rockové scény a žádný fanoušek žánru by si ho neměl nechat ujít. A proto (i když se mnou někdo určitě nebude souhlasit) řeším své dilema z úvodu recenze tak, že dávám tomuto počinu maximální hodnocení. Podle mě si ho bezesporu zaslouží.

Album vydává Cecek Records (www.cecek.com)

Kontakt na kapelu:
+420 777 142 095
punkfloid@post.cz
www.punkfloid.com

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

2011 cheap prom dresses (14. 04. 2013, 03:45) designer wedding dresses short

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.

http://www.relatedress.net/mother-of-the...

Jardel (24. 09. 2008, 02:33) Cirhóza pro Nobobyho

No jestli tohle není slovenština, ale moravština, tak to jsi asi na Moravě nebo Slovensku nikdy nebyl... už z toho tvého "zpívanej" musíš být Pražák jak poleno... fuj

noboby (13. 05. 2008, 12:08) Cirhoza pecene

Tenhle song myslim neni zpivanej slovensky, ale nejakym moravskym narecim

da_silva (05. 04. 2008, 13:32) wow

necekal sem ze punk muze dostat na velkym webu zabyvajicim se predevsim mainstreamem plnej pocet! poklona autorovi!

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

 • spotřebitelský rozhodce
 • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.