chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Bonus-Konec civilizace (06. 01. 2011, 10:00)

MusicZone | recenze Bonus-Konec civilizace (06. 01. 2011, 10:00)

RECENZE

Richard Kutěj (06. 01. 2011, 10:00) Bonus-Konec civilizace

 • 1)(Bez oken)
 • 2)Psychologové
 • 3)Dětem (+ Lineup)
 • 4)Zakopanej pes
 • 5)Mý místo (+ Idea, Aran Satan)
 • 6)(Ford)
 • 7)Epitaf (+ Karaoke Tundra)
 • 8)Ztrácíme čas
 • 9)Squatteři, feťáci, anarchisti (+ Banán)
 • 10)(Eden)
 • 11)2540 (+ Volenet)
 • 12)Party track (+ Lyrik, DJ Spank)
 • 13)P I K O S M R T (+ Karaoke Tundra)
 • 14)(Tolik let)
 • 15)Konec civilizace (+ DJ Spinhandz)

ZÁVĚR

Bonus má nepopiratelný muzikantský talent. Navíc se nebojí být zcela otevřený a upřímný a nechat nás nahlédnout mnohdy i hustě hluboko do své duše a myšlenkových pochodů. K tomu přidejme i sraní na konvence a pravidla, kus odvahy a zdravé drzosti a také poukazování na mnohé z toho, co musí štvát každého jen trochu soudného a svobodomyslného člověka. K posrání na tom je, že Bonus při tom všem zároveň působí naprosto normálně, přirozeně a civilně. * * * * * * -

INFO

Interpret: Bonus
Album: Konec civilizace
Žánr: alternativní hip-hop
Celkový čas: 00:00:00
Rok: 2010
Vydavatel: Starcastic

Bonus dosáhl mnohé z toho, po čem všemožní jiní muzikanti, i další umělci, marně touží. Oslovuje, baví, nutí k zamyšlení i okouzluje. Stejně tak mnoho lidí také pěkně sere. Každopádně. Je tady a ví se o něm. Tenhle chlapík, a jeho dílo, zkrátka nikdy nebude patřit mezi ty, kteří sedí někde v koutě. A jak toho dosáhl? Osobně si myslím, že jednoduše. Bonus má nepopiratelný muzikantský talent. Navíc se nebojí být zcela otevřený a upřímný a nechat nás nahlédnout mnohdy i hustě hluboko do své duše a myšlenkových pochodů. K tomu přidejme i sraní na konvence a pravidla, kus odvahy a zdravé drzosti a také poukazování na mnohé z toho, co musí štvát každého jen trochu soudného a svobodomyslného člověka. K posrání na tom je, že Bonus při tom všem zároveň působí naprosto normálně, přirozeně a civilně. A vy mu to všechno prostě věříte a víte, že tohle není žádná habaďůra rádoby in blbečka, který se jen snaží vézt na “jsem rebel“ vlně. Kurva dlouhý úvod, že? A to jsem vám o jedné z nejlepších hip-hopových desek, co jich u nás za poslední roky vyšly, neřekl zdaleka vše.

Už teď ale asi můžeš přestat číst ty, pro kterého hranice hip-hopu představuje obvod zlatého řetězu tlemící se MTV hip-hop star, nebo třeba obvod na tvou hlavu přesně pasující tolik cool šiltovky, kterou nesundáváš ani na diamantové svatbě tvé babičky a dědy. Hip-hop, stejně jako ostatně všechny ostatní hudební žánry, přitáhl krom spousty klišovitých postav a postaviček i umělce, kteří se z něj rozhodli vymačkat to nejlepší a zkusit to celé pak dělat trošku jinak a po svém. Obecně se to nazývá třeba alternativní hip-hop, nebo tak nějak. Ať se to ale již jmenuje jak chce, máme taky u nás a u našich slovenských bratov umělce, kteří tohle umí kurva dobre! Na Slovensku třeba Modré hory, nebo Peťo Tázok a Karaoke Tundra, u nás třeba WWW, nebo Bonus a Peklo a Karaoke Tundra.

A tím jsme se zlehka dostali k hudební složce desky “Konec civilizace“. Jak už jsem psal výše, Bonus alias Bourek, disponuje poměrně slušným muzikantským talentem. A citem. Citem pro v podstatě mnohdy až popovou (bez urážky!) a svěží muziku, která chytí, baví a při tom není ani trochu podbízivá, laciná, lascivní, či jinak blbá. To ostatně dokázal už i ve svých předchozích kapelách, jako Ememvoodoopöka, či Sporto. "Konec civilizace" ovšem znamená také Peklo. Tím nechci říct, že mnohá zde v textech probíraná témata jsou skutečně temná, drsná a smutná. Peklo je pseudonym mladého talentovaného týpka, kterého možná někteří zavěcení pamatují třeba z kapely Hissing Fauna. Týpka, který myslím aspiruje na post producenta a studiového mistra, o kterém ještě mnohé uslyšíme. Odrazovým můstkem pro má tvrzení budiž právě "Konec civilizace", na jehož hudební složce Peklo makal s Bonusem ve studiu Kundolab, kde se také Peklo postaral o nahrání desky. A dvakrát zmíněný Karaoke Tundra? Ten tady své otisky zanechal u dvou tracků. A zasvěcení opět ví, že? Slovenský elektro a hip-hopový experimentátor a producent, jehož tvorba zní většinou jako odvrácená strana měsíce a za jehož zvuky, postupy a nálady by se jistě nestyděl třeba ani Mick Harris v nejlepších dobách svého ambient-dub-industrial projektu Scorn.

Hudebně tedy očekávej do sebe zapadající a makající mix výše psaného. Vedle sebe tu najdeš některé opravdu až vesele a hitově působící tracky. Vedle nich jsou ale taky opravdové sestupy. Smutné, ale ne odevzdané. Drsné, ale ne tvrdě znějící. Temné a vrývající se tracky, táhnoucí se a dopadající na duši mnohem hůř, než nedělní kocovina po totálně prokaleném víkendu. Deprese, mráz a pod tím vším pořád ještě tepající srdce. A víš, co je na tom všem nejlepší? Že tohle všechno je tady dané vedle sebe v jedné linii a při tom nic z toho nepřebývá, netahá za uši, nebo nepůsobí nepatřičně a nesourodě. "Konec civilizace". Radost i smutek. Zábava i vážnost. Láskou i tragédií horoucí srdce a jeden do sebe zapadající a pulsující organismus.

Hip-hop by ale nebyl hip-hopem bez textů. Ty Bonusovy, na rozdíl od některých tracků, ale většinou vůbec veselé nejsou. Ano. Najdeš tady třeba oddechový text o návštěvě u bratislavského kolegy-rapera. Mnohem častěji jsou to ale témata, která se možná někdy na skutečném konci civilizace podepíší. Zcela otevřeně se tady probírá rasová nesnášenlivost, devastující a sebevraždy a další svinstva způsobující tvrdé drogy, konzum a nenažranost současného systému, politická svinstva a kurvárny, potírání alternativních a na systému nezávislých aktivit. Nebo pojmenovávání osobních úzkostí a civilizačních a z dnešní civilizace pocházejících depresí.

Ano. Už jsem slyšel i hlasy, které za tohle všechno Bonusovi vyčítají jistou dávku naivity, nebo třeba to, že daná témata už před ním probíraly tisíce jiných. OK. Velká otevřenost a upřímnost takto možná někomu může připadat. Na tom je také něco pravdy. Na druhé straně. No a co. Proč neustále nebušit do témat, které se tady prostě kurva pořád dějí a my o nich víme, že jsou svinstva? A je lepší být otevřený a svůj? Nebo nevylézat ze své ulity a dělat sračkoidní umění, kde sice umělci nehrozí, že ho za jeho otevřenost í danou zranitelnost někdo ztrapní, na druhé straně mu ale nehrozí ani to, že by dokázal zaujmout více, než právě chutnající buble-gum, který po chvíli vyplivneš a vyhodíš? Osobně volím právě upřímnost, odbojnost a nebání se říci si své. Obzvláště, když to někdo umí tak přirozeně, jako Bonus, který mne osobně donutil napsat asi nejdelší recenzi, jakou jsem kdy stvořil. A navíc. I historie umění přeci dokazuje, že přežili právě ti, kdo se nebáli jít s vlastní kůží na trh.

Uff. Pokud jsi milý čtenáři došel až sem, děkuji Ti! Ale mnohem lepší pro tebe myslím bude, když si seženeš a poslechneš tu desku. "Konec civilizace". Konec recenze.

Bonus: bonus.temnysily.cz

Desku vydal label Starcastic: www.starcastic.cz

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

ana (15. 01. 2012, 17:04) anemona

They really are strikingly endorsed found in Bucharest while the continuing sections of netherlands. http://www.bucurestiescorte.com

Coach Outlet Online (14. 01. 2012, 05:25) http://www.mycoachoutletstoreonline.com

sale barbour (13. 01. 2012, 15:10) sale barbour

Old brand Barbour come from UK. The top quality Barbour jacket was wide used in keep warm, windproof , waterproof and so on. Now the Barbour jacket sale hot all over the world, most of people like the charming barbour outlet very much. Welcome to http://barbour-jacketsale.com online Barbour shop. More style of Mens barbour jacket, Ladies barbour jacket, Kids barbour jacket you can choose . All of them are free shipping and no sale tax.

Ed Reed Jersey (13. 01. 2012, 08:46) http://www.shopravens.com/ed-reed-jersey

wholesale beads China (11. 01. 2012, 10:55) http://www.zacoo.com/

multiasds (10. 01. 2012, 09:52) Although the leaves are cool

Elegant Hair Blog (10. 01. 2012, 09:08) http://www.eleganthair.info

http://www.eleganthair.info Elegant Hair Blog

canada goose jackets (10. 01. 2012, 07:11) Cheap Designer Handbags For Sale

This site is wonderful because there are many different styles and colors Gucci wallet has Replica Gucci bags and food distributors is available at the lowest http://www.cheapdesignerhandbagsforsale...." title="gucci bags">gucci bags level. Now you are very lucky that in this article. You will see that what I said, this is a great Content gucci wallet here is at last not remarkable many experts have well-to-do critical you choose in the differing spend some time when selecting for novices agencies many, offering shoppers he previously regards the job a lot select empress depressed you do not small the particular much more typically a first recorded into it as stated before liable to get there changing into definitely worth the buyer and seller business http://www.cheapdesignerhandbagsforsale...." title="gucci bags sale">gucci bags sale own country outlet. This Gucci body line is frankly favored, even though you ever before need to wait for in order to for those who are by means of a purchase your come along massive for that not very safe fake gucci wholesale handbags, that will getting planning to become described any fruitful essentials for the side. ?This bag Louis Vuitton Countess win favor with ultra functionality. have adjustable leather strap enhanced natural packaging is commonly used, either directly or at an angle to the shoulder. Packaging capacity of brass metal products and your brown inner lining. It measures 28cm in length, 19 cm and 8 cm deep to pack a modest size of your daily needs for free. Optional handle until. Universal pouch style has 3 pocket-sensitive, two on the street, perhaps to return the package or hidden trapped under the component input, as well as third inner pocket. How do you love this style of Louis Vuitton bags?

Moncler Coats (27. 12. 2011, 03:55) Moncler Coats

but I know it must be said, I hear.

Outside, the snow begins to melt, kept on the roof with snow dripping.

http://www.monclerjacket-outletuk.com

linzhi (23. 12. 2011, 12:31)  

Which handbags of brand do you like to purchase ? of course ,it must be Prada Handbags .I like the Prada handbags very much, as usual ,i purchase a Prada item per month from http://discountpradahandbags.net/">Prada Handbags store,because the items on website are so cheap.

chsuejcec (19. 12. 2011, 14:57) This is another root beer brand that's been around for a long time

Twenty years ago I had an accident. I was in the gym. I went to the gym almost every day. I was strong and fit. I used to squat with hundreds of pounds on the bar resting on my shoulders. That day I was doing just that when a fellow gym user squeezed past me in the cramped London gym and clipped the bar with his arm as he went past.

cheapjordan (19. 12. 2011, 10:22) http://www.cheapshox2012.com

http://www.sneakersupplier.com">Lonweishoes Trade Co. Ltd. was established in 2002 which is a very serious and professional supplier of http://www.sneakersupplier.com">Nike Shoes in Putian Fujian province China.

We are supplying classical styles of brand name shoes, such as http://www.sneakersupplier.com">Air Jordans, http://www.sneakersupplier.com">Nike Shox, http://www.sneakersupplier.com">Air Max, http://www.sneakersupplier.com">Nike Dunks, http://www.sneakersupplier.com">Air Force Ones, http://www.sneakersupplier.com">Gucci Shoes, http://www.sneakersupplier.com">Prada Shoes, http://www.sneakersupplier.com">Timberland Boots, http://www.sneakersupplier.com">Puma Shoes and so on.

Our products are popular all over the world with high quality, competitive price and efficient service.

Website: http://www.sneakersupplier.com

moncler canada (08. 12. 2011, 09:03) http://www.monclerjackets.us.com

"Yes this is by far the best resale store http://www.monclerjacketsukonline.com">moncler online store that i have been in. When i am over there on Saturday afternoons i try not to stop by there because i know that i am going to see something that catches my eyes. A lot of the clothing shoes http://www.monclerjacketsukonline.com">moncler online uk and accessories are one a kind and normally in excellent http://www.monclerjackets.us.com">moncler jackets online to good condition. Sometimes barely worn or used at all. And the prices are very reasonable. And the ladies are very friendly and customer orientated. I am sure that i will be shopping http://www.monclerjackets.us.com">moncler jackets canada there for years to come. Thanks for continuing to give me a great shopping experience in such a great shopping atmosphere."

"I was at The Des Plaines location and had Bad service from April at the return desk she was a manager http://www.monclerjackets.us.com">moncler jackets for cheap. I had items i wanted to return from early in the year and she said she couldn't do it because of policy http://www.monclerjackets.us.com">moncler jackets on sale. So i called the Lombard store and talked to dennis he told me to stop by and he would take care of it..shannon helped me at the return desk and took back the items gave me store credit...thanks so much http://www.monclerjacketsukonline.com">moncler online sale..i just wish i didn't have to drive all the way from Des plaines to do this.."

moncler online sale (08. 12. 2011, 09:02) http://www.monclerjacketsukonline.com

I used this company twice http://www.monclerjacketsukonline.com">moncler uk, and now my friends are as happy with them http://www.monclerjacketsukonline.com">moncler online. It is a pleasure working with them. They do all the work. You need only contact them and they will send you some great moving companies http://www.monclerjackets.us.com">moncler jackets canada. Believe me, this company is a great idea!

"I have been a customer of http://www.monclerjacketsukonline.com">moncler jackets uk for the past 10 years http://www.monclerjackets.us.com">moncler canada. They do an excellent job. Any issues that arise are always taken care of immediately and in a very professional manner. I would highly recommend them http://www.monclerjackets.us.com">moncler usa."

Been living here for six years management is great http://www.monclerjackets.us.com">moncler jackets on sale and the complex is always kept clean http://www.monclerjackets.us.com">moncler jackets for cheap and anytime i need maintnance they take care of it right away im very happy http://www.monclerjackets.us.com">moncler jackets online living here thank you schroeder management!!!!!!!!!

moncler online shop (08. 12. 2011, 09:01) http://www.monclerjacketsukonline.com

thanks for the information..it was really usefull for me..thanks http://www.x.com">11, [URL=http://www.x.com]33[/URL], [url=http://www.x.com]22[/url],[l=http://www.x.com]44[/l] Fantatic precise info and this is one of the most nice blogs Ive read in a very long time.

Best Website Hosting Company (08. 12. 2011, 07:26) Best Website Hosting Company

Thank wonderful article! I really enjoy reading it, you can be a great author. I will make sure you bookmark my blog, from now on, will eventually come. I want to encourage you to continue the great work, have a good weekend!

http://www.best-hostings.in/

moncler outlet (05. 12. 2011, 04:59) moncler outlet

The most effective component in relation to Moncler overcoats is you can easily get them at fantastic discounts about many online shopping internet sites. The added advantage [url=http://www.nicemoncler.com]moncler doudoune[/url]connected with shopping on the internet is that you [url=http://www.nicemoncler.com]moncler jacke[/url]merely get to see an huge assortment off jackets from one site without having [url=http://www.nicemoncler.com]moncler outlet[/url]wasting lots time. Just before you get 1 to get yourself additionally you can have some sort of have a peek at some buyer reviews to help you obtain the item that would likely match your needs.

moncler outlet (05. 12. 2011, 04:54) http://www.nicemoncler.net

What exactly’s a lot more Moncler http://www.nicemoncler.net">moncler outletUnited kingdom, you possibly can fit moncler coats Women of all ages of every age group, that funds someone the chance to assist benefit from the precise Moncler earth associated http://www.nicemoncler.net">moncler outletwith excessive-class, ease and as well craze, A person's Monclerhttp://www.nicemoncler.net">moncler outlet jacket includes bubbling waters tolerant polymeric amide components and as well quilted along with 100% bozo reduce completing institution Some type of, of which results in this kind http://www.nicemoncler.net">moncler outletof health supplement unbelievably minor and in addition http://www.nicemoncler.net">moncler outletcomfy, for that reason you may attain added comfy, Getting together with Design. And after this, moncler outlet are generally favored worldwide, If you'd prefer staying cool as well as at ease, moncler will be your easiest personal decision.

moncler (03. 12. 2011, 08:21) cheap moncler

In the event you notice http://www.buycheapmoncler.net">cheap monclerplus impact your present clothes, you like it Moncler overseas industry stores, you ought to be competent to visit to and in addition reviewing, you actually acquire. The majority sensible http://www.buycheapmoncler.net">cheap monclermerchants athletic wear pertaining to men, as well as as http://www.buycheapmoncler.net">cheap monclerwell children. Although it is not likely to identify a discount insidehttp://www.buycheapmoncler.net">cheap moncler the exact same solution, and you simply are generally on the internet wrap hooked to your increased costs take place atmosphere. Come to be sensible as well as obtain the mosthttp://www.buycheapmoncler.net">cheap moncler beneficial various Moncler fur most women affordable goods. That is the method of metallurgy, this sort of possibilities don't frequently.

mens north face fleece jackets (01. 12. 2011, 07:34) mens north face fleece jackets

I have never read such a wonderful article of www.northface-fleece.net/">north face denali.Very happy to see your article about http://www.northface-fleece.net/womens-n...">north face denali hoodie sale.This is worth to read http://www.northface-fleece.net/mens-nor...">mens north face fleece jackets.http://www.northface-fleece.net/kids-nor...">kids north face denali jackets.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

 • spotřebitelský rozhodce
 • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.