chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Bonus-Konec civilizace (06. 01. 2011, 10:00)

MusicZone | recenze Bonus-Konec civilizace (06. 01. 2011, 10:00)

RECENZE

Richard Kutěj (06. 01. 2011, 10:00) Bonus-Konec civilizace

 • 1)(Bez oken)
 • 2)Psychologové
 • 3)Dětem (+ Lineup)
 • 4)Zakopanej pes
 • 5)Mý místo (+ Idea, Aran Satan)
 • 6)(Ford)
 • 7)Epitaf (+ Karaoke Tundra)
 • 8)Ztrácíme čas
 • 9)Squatteři, feťáci, anarchisti (+ Banán)
 • 10)(Eden)
 • 11)2540 (+ Volenet)
 • 12)Party track (+ Lyrik, DJ Spank)
 • 13)P I K O S M R T (+ Karaoke Tundra)
 • 14)(Tolik let)
 • 15)Konec civilizace (+ DJ Spinhandz)

ZÁVĚR

Bonus má nepopiratelný muzikantský talent. Navíc se nebojí být zcela otevřený a upřímný a nechat nás nahlédnout mnohdy i hustě hluboko do své duše a myšlenkových pochodů. K tomu přidejme i sraní na konvence a pravidla, kus odvahy a zdravé drzosti a také poukazování na mnohé z toho, co musí štvát každého jen trochu soudného a svobodomyslného člověka. K posrání na tom je, že Bonus při tom všem zároveň působí naprosto normálně, přirozeně a civilně. * * * * * * -

INFO

Interpret: Bonus
Album: Konec civilizace
Žánr: alternativní hip-hop
Celkový čas: 00:00:00
Rok: 2010
Vydavatel: Starcastic

Bonus dosáhl mnohé z toho, po čem všemožní jiní muzikanti, i další umělci, marně touží. Oslovuje, baví, nutí k zamyšlení i okouzluje. Stejně tak mnoho lidí také pěkně sere. Každopádně. Je tady a ví se o něm. Tenhle chlapík, a jeho dílo, zkrátka nikdy nebude patřit mezi ty, kteří sedí někde v koutě. A jak toho dosáhl? Osobně si myslím, že jednoduše. Bonus má nepopiratelný muzikantský talent. Navíc se nebojí být zcela otevřený a upřímný a nechat nás nahlédnout mnohdy i hustě hluboko do své duše a myšlenkových pochodů. K tomu přidejme i sraní na konvence a pravidla, kus odvahy a zdravé drzosti a také poukazování na mnohé z toho, co musí štvát každého jen trochu soudného a svobodomyslného člověka. K posrání na tom je, že Bonus při tom všem zároveň působí naprosto normálně, přirozeně a civilně. A vy mu to všechno prostě věříte a víte, že tohle není žádná habaďůra rádoby in blbečka, který se jen snaží vézt na “jsem rebel“ vlně. Kurva dlouhý úvod, že? A to jsem vám o jedné z nejlepších hip-hopových desek, co jich u nás za poslední roky vyšly, neřekl zdaleka vše.

Už teď ale asi můžeš přestat číst ty, pro kterého hranice hip-hopu představuje obvod zlatého řetězu tlemící se MTV hip-hop star, nebo třeba obvod na tvou hlavu přesně pasující tolik cool šiltovky, kterou nesundáváš ani na diamantové svatbě tvé babičky a dědy. Hip-hop, stejně jako ostatně všechny ostatní hudební žánry, přitáhl krom spousty klišovitých postav a postaviček i umělce, kteří se z něj rozhodli vymačkat to nejlepší a zkusit to celé pak dělat trošku jinak a po svém. Obecně se to nazývá třeba alternativní hip-hop, nebo tak nějak. Ať se to ale již jmenuje jak chce, máme taky u nás a u našich slovenských bratov umělce, kteří tohle umí kurva dobre! Na Slovensku třeba Modré hory, nebo Peťo Tázok a Karaoke Tundra, u nás třeba WWW, nebo Bonus a Peklo a Karaoke Tundra.

A tím jsme se zlehka dostali k hudební složce desky “Konec civilizace“. Jak už jsem psal výše, Bonus alias Bourek, disponuje poměrně slušným muzikantským talentem. A citem. Citem pro v podstatě mnohdy až popovou (bez urážky!) a svěží muziku, která chytí, baví a při tom není ani trochu podbízivá, laciná, lascivní, či jinak blbá. To ostatně dokázal už i ve svých předchozích kapelách, jako Ememvoodoopöka, či Sporto. "Konec civilizace" ovšem znamená také Peklo. Tím nechci říct, že mnohá zde v textech probíraná témata jsou skutečně temná, drsná a smutná. Peklo je pseudonym mladého talentovaného týpka, kterého možná někteří zavěcení pamatují třeba z kapely Hissing Fauna. Týpka, který myslím aspiruje na post producenta a studiového mistra, o kterém ještě mnohé uslyšíme. Odrazovým můstkem pro má tvrzení budiž právě "Konec civilizace", na jehož hudební složce Peklo makal s Bonusem ve studiu Kundolab, kde se také Peklo postaral o nahrání desky. A dvakrát zmíněný Karaoke Tundra? Ten tady své otisky zanechal u dvou tracků. A zasvěcení opět ví, že? Slovenský elektro a hip-hopový experimentátor a producent, jehož tvorba zní většinou jako odvrácená strana měsíce a za jehož zvuky, postupy a nálady by se jistě nestyděl třeba ani Mick Harris v nejlepších dobách svého ambient-dub-industrial projektu Scorn.

Hudebně tedy očekávej do sebe zapadající a makající mix výše psaného. Vedle sebe tu najdeš některé opravdu až vesele a hitově působící tracky. Vedle nich jsou ale taky opravdové sestupy. Smutné, ale ne odevzdané. Drsné, ale ne tvrdě znějící. Temné a vrývající se tracky, táhnoucí se a dopadající na duši mnohem hůř, než nedělní kocovina po totálně prokaleném víkendu. Deprese, mráz a pod tím vším pořád ještě tepající srdce. A víš, co je na tom všem nejlepší? Že tohle všechno je tady dané vedle sebe v jedné linii a při tom nic z toho nepřebývá, netahá za uši, nebo nepůsobí nepatřičně a nesourodě. "Konec civilizace". Radost i smutek. Zábava i vážnost. Láskou i tragédií horoucí srdce a jeden do sebe zapadající a pulsující organismus.

Hip-hop by ale nebyl hip-hopem bez textů. Ty Bonusovy, na rozdíl od některých tracků, ale většinou vůbec veselé nejsou. Ano. Najdeš tady třeba oddechový text o návštěvě u bratislavského kolegy-rapera. Mnohem častěji jsou to ale témata, která se možná někdy na skutečném konci civilizace podepíší. Zcela otevřeně se tady probírá rasová nesnášenlivost, devastující a sebevraždy a další svinstva způsobující tvrdé drogy, konzum a nenažranost současného systému, politická svinstva a kurvárny, potírání alternativních a na systému nezávislých aktivit. Nebo pojmenovávání osobních úzkostí a civilizačních a z dnešní civilizace pocházejících depresí.

Ano. Už jsem slyšel i hlasy, které za tohle všechno Bonusovi vyčítají jistou dávku naivity, nebo třeba to, že daná témata už před ním probíraly tisíce jiných. OK. Velká otevřenost a upřímnost takto možná někomu může připadat. Na tom je také něco pravdy. Na druhé straně. No a co. Proč neustále nebušit do témat, které se tady prostě kurva pořád dějí a my o nich víme, že jsou svinstva? A je lepší být otevřený a svůj? Nebo nevylézat ze své ulity a dělat sračkoidní umění, kde sice umělci nehrozí, že ho za jeho otevřenost í danou zranitelnost někdo ztrapní, na druhé straně mu ale nehrozí ani to, že by dokázal zaujmout více, než právě chutnající buble-gum, který po chvíli vyplivneš a vyhodíš? Osobně volím právě upřímnost, odbojnost a nebání se říci si své. Obzvláště, když to někdo umí tak přirozeně, jako Bonus, který mne osobně donutil napsat asi nejdelší recenzi, jakou jsem kdy stvořil. A navíc. I historie umění přeci dokazuje, že přežili právě ti, kdo se nebáli jít s vlastní kůží na trh.

Uff. Pokud jsi milý čtenáři došel až sem, děkuji Ti! Ale mnohem lepší pro tebe myslím bude, když si seženeš a poslechneš tu desku. "Konec civilizace". Konec recenze.

Bonus: bonus.temnysily.cz

Desku vydal label Starcastic: www.starcastic.cz

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

クロエ バッグ (09. 03. 2013, 04:06) http://www.chloejpsale.com/

中央 http://www.chloejpsale.com/ にセットされた控えめな http://www.coachmisejp.com/ ブランドロゴ×ナチュラルカ ーが甘 http://www.guccijpya.com/ さと大人っぽさを上手にミ http://www.gucciwatchjp.com/ ックス。Lsy3-4

ak (09. 03. 2013, 03:59) ak

Beats By Dre Outlet (06. 03. 2013, 01:33) Beats By Dre Outlet

These breakthrough headphones fuse Monster's secret http://www.cheapbeatsbydre-outlet.us/">Beat By Dre Cheap experimental audio savvy with Diesel's iconoclastic design. The result is a scientifically backed assault on your senses,http://www.cheapbeatsbydre-outlet.us/">Beats By Dre Outle further proving Diesel's advanced theories of better sound for the brave. Diesel Noise Division headphones change the way you http://www.cheapbeatsbydre-outlet.us/">Fake Beats By Dre listen to music and even your perception of sound itself.

coach outlet online (26. 02. 2013, 06:56) coach outlet online

chen0102 (18. 02. 2013, 09:49) http://www.louisvuittonsingapore.biz

Louis Vuitton handbags are one of the most popular branded hand bags, which are discussed among the women. Most of the women around the world are well known about this company. These companies are making excellent

http://www.irelandlouisvuittonhandbags.b..." title="Authentic Louis Vuitton Outlet">Authentic Louis Vuitton Outlet in the market and are of high demand. However, these bags are costly, http://www.louisvuittonphilippine.biz/" title="Cheap Authentic Louis Vuitton Bags">Cheap Authentic Louis Vuitton Bags but the material of the bag is long lasting and worth the price. When every time their New Year collection is released, many people are waiting in the stores and some people are also trying to purchase through online for their favorite piece. Most of the celebrities around the world are using these bags because of the high standards. In most of the times, you are able to find these replica hand bags which are exactly a copy of the original and affordable for the layman.Touted as a classic, the http://www.louisvuittonvietnam.biz/" title="Louis Vuitton Outlet Store">Louis Vuitton Outlet Store have become a rage among celebrities, with Cameron Diaz and Madonna flaunting these brilliant creations. In previous seasons the LV bag made a fresh appearance in white and elephant gray.

Its predecessor, the Surya bag, named after the http://www.louisvuittonsingapore.biz/" title="Authentic Louis Vuitton Handbags">Authentic Louis Vuitton Handbags, is indeed as radiant as the sunshine. The Surya picks up where the LV Mahina left off by giving the bag a bold new direction. The shiny patent leather in red or dark gray doesn't go unnoticed. Fall 2009 brings with it a small but tasteful array of colors in black, chocolate, mahogany, and cognac. But the crème de la crème has to be the XL in a divine copper.http://www.louisvuittonewzealand.biz/" title="Louis Vuitton New Zealand">Louis Vuitton New Zealanddefine the new XL. Calf leather trimmings and microfiber lining adorn it along with side buckles for adjusting the size of the bag, so you'll never have the wrong size bag. Brushed copper hardware compliment the bag.

Nitin (08. 02. 2013, 13:35)  

http://MichaelDanielHo.com/polar-bears.h...">polar bear photosIt is real helpful work indeed. http://MichaelDanielHo.com/wildlife-phot...">wildlife photographyHope it will work with great efficiency. Any update should be available here and congrats for the work.http://MichaelDanielHo.com/bird-photogra...">bird photographer

Thank you for the great article and fighting for free speech!http://MichaelDanielHo.com/canonrumors.h...">canon rumors In the us I guess who ever has the most money can manipulate the laws to their needs.http://MichaelDanielHo.com">wild animal pictures

cavinawu (24. 01. 2013, 10:06)  

Sunglasses to start with grew to http://www.designersunglasseshop.co.uk/ become a fashion in america during the early days within the tranquil roll film technology. The primary movie stars as a result http://www.designersunglassesaustralia.n... of calm dvds wanted to respond lower than extremely robust arc units because the dvd it had been seemed to be really slow; the stars’ big eyes have been continually green to make http://www.designersunglassesaustralia.n... sure they put into use dark eyeglasses to cover up his or her face in public places! The actual devotees experienced all the designer Prada Sunglasses outlet to provide a designer pattern, together with sunglasses have been completely classy http://www.designersunglassesusa.us/ internationally from the time of.

stanly (21. 01. 2013, 06:57) Ugg Boots Sale Clearance Online

CherryChen (21. 01. 2013, 01:38) Mac Wholesales Cosmetics

And we http://www.macmakeupwholesalepro.com/">mac makeup wholesale understand the importance of Customer http://www.macmakeupwholesalepro.com/">mac cosmetics wholesale Service, and will provide the http://www.macmakeupwholesalepro.com/">cheap mac makeup best service to our customers. If http://www.macmakeupwholesalepro.com/">mac makeup any question, please feel free to contact us. You can click the Online Help to contact us, or you can contact us via email, we will reply you as soon as possible in our working time. Usually we ship out the packages by EMS, DHL. It takes about 5-9 days from the packages to arrive.

Ray Lewis Jersey (17. 01. 2013, 02:53) Ray Rice Jersey

planchas ghd (14. 01. 2013, 09:49) cheap beats by dre

pakistani brides dresses (12. 01. 2013, 01:48) plus wedding gowns

Q. What goes up when the rain comes down?

http://www.askdresses.org/wedding-dresse...

shenglin (06. 01. 2013, 05:02)  

He’ll bring more than head-coaching responsibilities from the Oughout. H. short-track system after this http://www.4cheapfootballshirt.co.uk weekend’s Oughout. H.

asd (06. 01. 2013, 03:30) http://wwww.bbeattssbyydrrddrestuuddio..iinffo/

http://www.beatsbydrdreheadphonescheap.i...">beats by dr dre headphones impc breakthrough http://www.beatsbydreheadphonessale.info...">beats by dre headphones handheld computer the http://www.quickendownload.net/">free quicken download size and http://www.quicken2013sale.com/">cheap quicken 2013 weight restrictions http://www.beatsaudioearbuds.info/">beats audio earbuds of traditional computer, http://www.usbflashdrive64gb.com/">usb flash drive weighing only 330 grams, the palm-sized, built-in WINDOWS http://www.beatsbydrdrepro.info/">beats by dr dre pro XP system http://www.drdrebeatsearbuds.info/">dr dre beats headphones and wireless network, http://www.beatsstudioheadphones.info/">dr dre beats studio headphones anytime, anywhere access to enjoy the http://www.beatswirelessheadphones.info/">beats wireless various functions of the http://www.64gbusbmemorysticks.com/">usb memory sticks office and entertainment http://www.beatsbydrdrestudio.info/">beats by dr dre studio needs of a Tablet http://www.drdrebeatsheadphones.info/">beats headphones PC

asd (06. 01. 2013, 03:30) http://wwww.bbeattssbyydrrddrestuuddio..iinffo/

http://www.beatsbydrdreheadphonescheap.i...">beats by dr dre headphones impc breakthrough http://www.beatsbydreheadphonessale.info...">beats by dre headphones handheld computer the http://www.quickendownload.net/">free quicken download size and http://www.quicken2013sale.com/">cheap quicken 2013 weight restrictions http://www.beatsaudioearbuds.info/">beats audio earbuds of traditional computer, http://www.usbflashdrive64gb.com/">usb flash drive weighing only 330 grams, the palm-sized, built-in WINDOWS http://www.beatsbydrdrepro.info/">beats by dr dre pro XP system http://www.drdrebeatsearbuds.info/">dr dre beats headphones and wireless network, http://www.beatsstudioheadphones.info/">dr dre beats studio headphones anytime, anywhere access to enjoy the http://www.beatswirelessheadphones.info/">beats wireless various functions of the http://www.64gbusbmemorysticks.com/">usb memory sticks office and entertainment http://www.beatsbydrdrestudio.info/">beats by dr dre studio needs of a Tablet http://www.drdrebeatsheadphones.info/">beats headphones PC

michael kors outlet (04. 01. 2013, 04:18) michael kors outlet

NBA Snapback Hats (03. 01. 2013, 08:31) NBA Snapback Hats

Wholesale NBA snapback hats,http://www.chicagobullssnapbackhats.com/">Chicago Bulls Snapback mjt99a29 this sort http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Chicago Bulls Hats relating to medications http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">MLB Snapback Hats is always that definitely http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">NBA Snapback Hats to buy too example http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">NFL Snapback Hats cold or hot cakes.http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Beanie Hats Frequently,a real quick http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Orlando Magic Hats and easy losing fat http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Utah Jazz Hats can draw attention http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Atlanta Falcons Hats away from you going professionals http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Buffalo Bills Hats who log in forfeit a http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Chicago Bears Hats lot more body weight The http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Cleveland Browns Hats fastest strategy and you http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Dallas Cowboys Hats will then lose fat using a http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Denver Broncos Hats healthy diet tablet as http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Detroit Lions Hats if that's so as natural http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Green Bay Packers Hats appetite suppressant. Deciding http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Miami Dolphins Hats on slimming tablets that http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">New England Patriots Hats lead and you may jitters,http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">New Orleans Saints Hats Wholesale NFL snapback hats,http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">New York Giants Hats keep in mind a woman or man http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Oakland Raiders Hats are definitely going to be http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Philadelphia Eagles Hats the capsules that have been http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Pittsburgh Steelers Hats all natural,get involved http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">NRL Snapback with and you should find http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Yums Snapback an that comes to you so http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">DC Shoes Hats that you have appetite suppressant http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Diamond Supply Co. Snapback everywhere in the but it also Dropping http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">47 Brand Snapback Hats body weight would be the fact http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">Crooks And Castles Hats concentrated all around the http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">NFL jackets speeding in mid-air your and also the http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...">NHL jackets metabolic strategies and losing every day caloric intake.

abcd (03. 01. 2013, 08:29) Chicago Bulls Hats

Wholesale NBA snapback hats,[url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/][b]Chicago Bulls Snapback[/b][/url] mjt99a29 this sort [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Chicago Bulls Hats[/b][/url] relating to medications [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]MLB Snapback Hats[/b][/url] is always that definitely [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]NBA Snapback Hats[/b][/url] to buy too example [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]NFL Snapback Hats[/b][/url] cold or hot cakes.[url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Beanie Hats[/b][/url] Frequently,a real quick [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Orlando Magic Hats[/b][/url] and easy losing fat [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Utah Jazz Hats[/b][/url] can draw attention [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Atlanta Falcons Hats[/b][/url] away from you going professionals [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Buffalo Bills Hats[/b][/url] who log in forfeit a [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Chicago Bears Hats[/b][/url] lot more body weight The [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Cleveland Browns Hats[/b][/url] fastest strategy and you [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Dallas Cowboys Hats[/b][/url] will then lose fat using a [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Denver Broncos Hats[/b][/url] healthy diet tablet as [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Detroit Lions Hats[/b][/url] if that's so as natural [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Green Bay Packers Hats[/b][/url] appetite suppressant. Deciding [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Miami Dolphins Hats[/b][/url] on slimming tablets that [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]New England Patriots Hats[/b][/url] lead and you may jitters,[url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]New Orleans Saints Hats[/b][/url] Wholesale NFL snapback hats,[url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]New York Giants Hats[/b][/url] keep in mind a woman or man [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Oakland Raiders Hats[/b][/url] are definitely going to be [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Philadelphia Eagles Hats[/b][/url] the capsules that have been [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Pittsburgh Steelers Hats[/b][/url] all natural,get involved [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]NRL Snapback[/b][/url] with and you should find [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Yums Snapback[/b][/url] an that comes to you so [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]DC Shoes Hats[/b][/url] that you have appetite suppressant [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Diamond Supply Co. Snapback[/b][/url] everywhere in the but it also Dropping [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]47 Brand Snapback Hats[/b][/url] body weight would be the fact [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]Crooks And Castles Hats[/b][/url] concentrated all around the [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]NFL jackets[/b][/url] speeding in mid-air your and also the [url=http://www.chicagobullssnapbackhats.com/...][b]NHL jackets[/b][/url] metabolic strategies and losing every day caloric intake.

air max one (28. 12. 2012, 15:58) air max 1 black

NIKE has to do warm-up for the next http://www.airmaxone.co.uk/nike-air-max-...">black air max 1 quarter's products. A few days ago, they had just announced http://www.airmaxone.co.uk/nike-air-max-...">black air max 90 its Fall 2012 Air Max 1 "Leopard" series. From the exposure http://www.airmaxone.co.uk/air-max-class...">nike air max classic preview, http://www.airmaxone.co.uk/nike-air-max-...">air max 90 black we can see that this style of Air Max 1 other version http://www.airmaxone.co.uk/nike-air-max-...">air max 90 cheap is not much different, but its uniqueness lies in the vamp part leopard design style.Although NIKE is not the first one this design to the company on the shoes, but the codes and practices of female models shoes only sale will undoubtedly allow them to win the hearts of many female consumers.

ugg boots for cheap (26. 12. 2012, 09:42)  

Here's what you need to figure out how to carry out accurately which ugg boots for cheap . If you'd like world wide webuggs boots on sale business dealings to be successful, you need to equally know and understand the actual essences connected with cheap uggs for sale .In this uggs on clearance post we'll check out a couple of conveniently used ideas that will assist improve the dividends you receive from the uggs on clearance advertising and marketing strategies.  http://www.australiabootsonsale2012.com/

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

 • spotřebitelský rozhodce
 • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.