chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Bonus-Konec civilizace (06. 01. 2011, 10:00)

MusicZone | recenze Bonus-Konec civilizace (06. 01. 2011, 10:00)

RECENZE

Richard Kutěj (06. 01. 2011, 10:00) Bonus-Konec civilizace

 • 1)(Bez oken)
 • 2)Psychologové
 • 3)Dětem (+ Lineup)
 • 4)Zakopanej pes
 • 5)Mý místo (+ Idea, Aran Satan)
 • 6)(Ford)
 • 7)Epitaf (+ Karaoke Tundra)
 • 8)Ztrácíme čas
 • 9)Squatteři, feťáci, anarchisti (+ Banán)
 • 10)(Eden)
 • 11)2540 (+ Volenet)
 • 12)Party track (+ Lyrik, DJ Spank)
 • 13)P I K O S M R T (+ Karaoke Tundra)
 • 14)(Tolik let)
 • 15)Konec civilizace (+ DJ Spinhandz)

ZÁVĚR

Bonus má nepopiratelný muzikantský talent. Navíc se nebojí být zcela otevřený a upřímný a nechat nás nahlédnout mnohdy i hustě hluboko do své duše a myšlenkových pochodů. K tomu přidejme i sraní na konvence a pravidla, kus odvahy a zdravé drzosti a také poukazování na mnohé z toho, co musí štvát každého jen trochu soudného a svobodomyslného člověka. K posrání na tom je, že Bonus při tom všem zároveň působí naprosto normálně, přirozeně a civilně. * * * * * * -

INFO

Interpret: Bonus
Album: Konec civilizace
Žánr: alternativní hip-hop
Celkový čas: 00:00:00
Rok: 2010
Vydavatel: Starcastic

Bonus dosáhl mnohé z toho, po čem všemožní jiní muzikanti, i další umělci, marně touží. Oslovuje, baví, nutí k zamyšlení i okouzluje. Stejně tak mnoho lidí také pěkně sere. Každopádně. Je tady a ví se o něm. Tenhle chlapík, a jeho dílo, zkrátka nikdy nebude patřit mezi ty, kteří sedí někde v koutě. A jak toho dosáhl? Osobně si myslím, že jednoduše. Bonus má nepopiratelný muzikantský talent. Navíc se nebojí být zcela otevřený a upřímný a nechat nás nahlédnout mnohdy i hustě hluboko do své duše a myšlenkových pochodů. K tomu přidejme i sraní na konvence a pravidla, kus odvahy a zdravé drzosti a také poukazování na mnohé z toho, co musí štvát každého jen trochu soudného a svobodomyslného člověka. K posrání na tom je, že Bonus při tom všem zároveň působí naprosto normálně, přirozeně a civilně. A vy mu to všechno prostě věříte a víte, že tohle není žádná habaďůra rádoby in blbečka, který se jen snaží vézt na “jsem rebel“ vlně. Kurva dlouhý úvod, že? A to jsem vám o jedné z nejlepších hip-hopových desek, co jich u nás za poslední roky vyšly, neřekl zdaleka vše.

Už teď ale asi můžeš přestat číst ty, pro kterého hranice hip-hopu představuje obvod zlatého řetězu tlemící se MTV hip-hop star, nebo třeba obvod na tvou hlavu přesně pasující tolik cool šiltovky, kterou nesundáváš ani na diamantové svatbě tvé babičky a dědy. Hip-hop, stejně jako ostatně všechny ostatní hudební žánry, přitáhl krom spousty klišovitých postav a postaviček i umělce, kteří se z něj rozhodli vymačkat to nejlepší a zkusit to celé pak dělat trošku jinak a po svém. Obecně se to nazývá třeba alternativní hip-hop, nebo tak nějak. Ať se to ale již jmenuje jak chce, máme taky u nás a u našich slovenských bratov umělce, kteří tohle umí kurva dobre! Na Slovensku třeba Modré hory, nebo Peťo Tázok a Karaoke Tundra, u nás třeba WWW, nebo Bonus a Peklo a Karaoke Tundra.

A tím jsme se zlehka dostali k hudební složce desky “Konec civilizace“. Jak už jsem psal výše, Bonus alias Bourek, disponuje poměrně slušným muzikantským talentem. A citem. Citem pro v podstatě mnohdy až popovou (bez urážky!) a svěží muziku, která chytí, baví a při tom není ani trochu podbízivá, laciná, lascivní, či jinak blbá. To ostatně dokázal už i ve svých předchozích kapelách, jako Ememvoodoopöka, či Sporto. "Konec civilizace" ovšem znamená také Peklo. Tím nechci říct, že mnohá zde v textech probíraná témata jsou skutečně temná, drsná a smutná. Peklo je pseudonym mladého talentovaného týpka, kterého možná někteří zavěcení pamatují třeba z kapely Hissing Fauna. Týpka, který myslím aspiruje na post producenta a studiového mistra, o kterém ještě mnohé uslyšíme. Odrazovým můstkem pro má tvrzení budiž právě "Konec civilizace", na jehož hudební složce Peklo makal s Bonusem ve studiu Kundolab, kde se také Peklo postaral o nahrání desky. A dvakrát zmíněný Karaoke Tundra? Ten tady své otisky zanechal u dvou tracků. A zasvěcení opět ví, že? Slovenský elektro a hip-hopový experimentátor a producent, jehož tvorba zní většinou jako odvrácená strana měsíce a za jehož zvuky, postupy a nálady by se jistě nestyděl třeba ani Mick Harris v nejlepších dobách svého ambient-dub-industrial projektu Scorn.

Hudebně tedy očekávej do sebe zapadající a makající mix výše psaného. Vedle sebe tu najdeš některé opravdu až vesele a hitově působící tracky. Vedle nich jsou ale taky opravdové sestupy. Smutné, ale ne odevzdané. Drsné, ale ne tvrdě znějící. Temné a vrývající se tracky, táhnoucí se a dopadající na duši mnohem hůř, než nedělní kocovina po totálně prokaleném víkendu. Deprese, mráz a pod tím vším pořád ještě tepající srdce. A víš, co je na tom všem nejlepší? Že tohle všechno je tady dané vedle sebe v jedné linii a při tom nic z toho nepřebývá, netahá za uši, nebo nepůsobí nepatřičně a nesourodě. "Konec civilizace". Radost i smutek. Zábava i vážnost. Láskou i tragédií horoucí srdce a jeden do sebe zapadající a pulsující organismus.

Hip-hop by ale nebyl hip-hopem bez textů. Ty Bonusovy, na rozdíl od některých tracků, ale většinou vůbec veselé nejsou. Ano. Najdeš tady třeba oddechový text o návštěvě u bratislavského kolegy-rapera. Mnohem častěji jsou to ale témata, která se možná někdy na skutečném konci civilizace podepíší. Zcela otevřeně se tady probírá rasová nesnášenlivost, devastující a sebevraždy a další svinstva způsobující tvrdé drogy, konzum a nenažranost současného systému, politická svinstva a kurvárny, potírání alternativních a na systému nezávislých aktivit. Nebo pojmenovávání osobních úzkostí a civilizačních a z dnešní civilizace pocházejících depresí.

Ano. Už jsem slyšel i hlasy, které za tohle všechno Bonusovi vyčítají jistou dávku naivity, nebo třeba to, že daná témata už před ním probíraly tisíce jiných. OK. Velká otevřenost a upřímnost takto možná někomu může připadat. Na tom je také něco pravdy. Na druhé straně. No a co. Proč neustále nebušit do témat, které se tady prostě kurva pořád dějí a my o nich víme, že jsou svinstva? A je lepší být otevřený a svůj? Nebo nevylézat ze své ulity a dělat sračkoidní umění, kde sice umělci nehrozí, že ho za jeho otevřenost í danou zranitelnost někdo ztrapní, na druhé straně mu ale nehrozí ani to, že by dokázal zaujmout více, než právě chutnající buble-gum, který po chvíli vyplivneš a vyhodíš? Osobně volím právě upřímnost, odbojnost a nebání se říci si své. Obzvláště, když to někdo umí tak přirozeně, jako Bonus, který mne osobně donutil napsat asi nejdelší recenzi, jakou jsem kdy stvořil. A navíc. I historie umění přeci dokazuje, že přežili právě ti, kdo se nebáli jít s vlastní kůží na trh.

Uff. Pokud jsi milý čtenáři došel až sem, děkuji Ti! Ale mnohem lepší pro tebe myslím bude, když si seženeš a poslechneš tu desku. "Konec civilizace". Konec recenze.

Bonus: bonus.temnysily.cz

Desku vydal label Starcastic: www.starcastic.cz

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

uggs outlet (26. 12. 2012, 09:41)  

Earn forever of Benefit by using uggs outlet promoting, Truth be told, it's going to be very hard to build your on the webcheap ugg boots business productive without resorting to uggs outlet advertising and marketing. It is very helpful to offer an start line of interaction amongst mom and her prospects cheap ugg boots shoppers, and uggs on clearance offers you this specific.  http://www.bootsonsale4u.com/

uggs on sale (26. 12. 2012, 09:39)  

How you can make uggs on sale marketing Be right for you, As an World wide web uggs outlet online marketer you can't just create a cheap ugg boots and calm. It requires many knowledgeable sac longchamp pas cher advertising methods in making your current uggs on clearance work for you.  http://www.classicuggsonsale.com/

longchamp (26. 12. 2012, 09:38)  

Application longchamp pour Gagner de l'argent (l'espace) La meilleure fa?on d'effectuer efficacement sac longchamp sac longchamp pas cher Pour votre organisation, alors vous avez donc de découvrir sac longchamp pas cher les mesures idéales requises pour obtenir le meilleur results.That longchamp définitif ne, d'autre part, faire longchamp moins réelle. http://www.saclongchampsoldes2012.net/

uggs outlet store (26. 12. 2012, 09:36)  

En effet: vous pouvez uggs outlet store Pour obtenir un développement de l'entreprise ugg classic short , Exactement ce que ne finissent par être revendiqué sur la puissance ugg outlet online comme une tache pour la réalisation de uggs outlet online entreprise? uggs outlet online Est un aspect essentiel de la vie liés à des sommes énormes avec des hommes et des femmes uggs outlet online . http://www.australiabootsonsale2012.com/

disiall (19. 12. 2012, 06:22) Wedding Dresses

Rapidly every http://www.farabridal.com/Wholesale-brid...">cheap bridesmaid dresses single female really wants to be the focus on the celebration. So it is critical for you personally to get a party dress. Lots of people may be worried about get together dresses, if they don have a lot revenue. They want also to wear gorgeous celebration dresses and entice people eyes. Don't be http://www.farabridal.com/">cheap bridesmaid dresses concerned! Our low-priced celebration dresses for ladies could make your dream come real.

Beats By Dre Outlet (14. 12. 2012, 07:53) Beats By Dre Outlet

The http://www.beatsbydreforcheapest.com/">Beats By Dre Outlet product line by Dr.Dre has several types of headphones. There are the professional studio headphones - the Beats Studio. The http://www.beatsbydreforcheapest.com/">Beats By Dre Cheap alternative to the Solo. While the Beats Solo does not offer the same audio quality as the Beats Studio,http://www.beatsbydreforcheapest.com/">Discount Beats By Dre should satisfy the average consumer. This article will focus on the Beats Tour.

michael kors outlet (14. 12. 2012, 07:21) michael kors outlet

michael kors outlet (08. 12. 2012, 04:05) michael kors outlet

planeteslongchamp (04. 12. 2012, 08:39)  

Longchamp create a brand-new brand image and new appearance, [url=http://www.longchampplanetes.com/]longchamp planetes[/url] look vibrant, vibrant and full of stylish modern.Style is fashion and unique nature, each one full of interesting and [url=http://www.longchampplanetes.com/]longchamp le pliage[/url] feminine charm French brand Longchamp to celebrate the annual Shanghai Jiuguang anniversary event, grand strong launch of [url=http://www.longchampplanetes.com/]longchamp tote[/url] two special edition models Planètes handbags, inShanghai Jiuguang anniversary during the launch, and for sale exclusively [url=http://www.longchampplanetes.com/]longchamp sale[/url] in Asia.Planètes series is one of the Longchamp the Ace handbags series, since its introduction, has been well received by [url=http://www.longchampplanetes.com/]discount longchamp bags[/url] customers around the world welcome. 2 presents the special edition handbags, -2724 side of the backpack of the most [url=http://www.longchampplanetes.com/]longchamp whloesale[/url] popular models following the launch of the series since 1623 handbag. Each model is available in six colors to choose from, [url=http://www.longchampplanetes.com/]longchamp online[/url] the choice of high-quality leather, together with the strong, lightweight and durable nylon material, extremely shocking [url=http://www.longchampplanetes.com/]longchamp outlet[/url] price to our customers in Asia exclusive, is bound to set off a craze.

planetestote (04. 12. 2012, 08:38)  

Longchamp to create a new look for a new brand image, http://www.longchampplanetes.com">longchamp planetes look vibrant, vibrant and full of stylish modern.Style is fashion and unique nature, each one full of interesting http://www.longchampplanetes.com">longchamp le pliage and feminine charm French brand Longchamp to celebrate the annual Shanghai Jiuguang anniversary http://www.longchampplanetes.com">longchamp tote event, grand strong launch of two special edition models Planètes handbags, inShanghai Jiuguang anniversary http://www.longchampplanetes.com">longchamp sale during the launch, and for sale exclusively in Asia.Planètes series is one of the Longchamp the Ace http://www.longchampplanetes.com">discount longchamp bags handbags series, since its introduction, has been well received by customers around the world welcome. 2 presents the special edition handbags, -2724 side of the backpack http://www.longchampplanetes.com">longchamp wholesale of the most popular models following the launch of the series since 1623 handbag. Each model is available http://www.longchampplanetes.com">longchamp online in six colors to choose from, the choice of high-quality leather, together with the strong, lightweight and http://www.longchampplanetes.com">longchamp outlet durable nylon material, extremely shocking price to our customers in Asia exclusive, is bound to set off a craze.

burberry outlet (29. 11. 2012, 04:41) burberry outlet

Moncler Jackets (27. 11. 2012, 01:39) http://www.monclecoatsoutlet.com

The [url=http://www.louisvuittonsaccuir.com/]Sac Louis Vuitton[/url] beverage bottles with sign 1 are heat resistant to 70 degrees Celsius, which cannot store water and should not be placed [url=http://www.louisvuittontascende.com/]Louis Vuitton[/url] in the car for a long time. The [url=http://www.monclecoatsoutlet.com/]Moncler Jackets[/url]

4 [url=http://www.monclerjassenoutletstore.com/]Moncler[/url] logo for the packaging of mineral [url=http://www.monclerjassenoutletstore.com/]Moncler[/url] water bottle is 2, which is on [url=http://www.goedkopeuggoutletsale.com/]Goedkope Uggs[/url] behalf of high-density polyethylene. Plastic shopping bags used in supermarkets and shopping [url=http://www.monclersoldessiteofficiel.com...]Doudoune Moncler[/url] malls are mostly [url=http://www.monclerkidsweste.com/]Moncler[/url] made of such kind of material, [url=http://www.louisvuittonsaccur.com/]Sac Louis vuitton[/url] which are more heat resistant than [url=http://www.louisvuittontascen.com/]Louis vuitton Taschen[/url] the plastic products labeled with figure 1.

Moncler Jackets (27. 11. 2012, 01:39) http://www.monclecoatsoutlet.com

The http://www.louisvuittonsaccuir.com/>Sac Louis Vuitton beverage bottles with http://www.louisvuittontascende.com/>Louis Vuitton sign 1 are heat resistant http://www.monclecoatsoutlet.com/>Moncler Jackets to 70 degrees Celsius, http://www.monclerjassenoutletstore.com/>Moncler which cannot store http://www.monclersoldessiteofficiel.com...>Doudoune Moncler water and should http://www.monclerkidsweste.com/>Moncler not be placed in the car for a long time. The logo for the packaging of mineral water bottle is 2, which is on behalf of high-density http://www.louisvuittonsaccur.com/>Sac Louis vuitton polyethylene. Plastic shopping bags used in supermarkets and shopping malls are mostly made of such http://www.goedkopeuggoutletsale.com/>Goedkope Uggs kind of material, which http://www.louisvuittontascen.com/>Louis vuitton Taschen are more heat resistant than the plastic products labeled with figure 1.

Moncler Jackets (27. 11. 2012, 01:38) http://www.monclecoatsoutlet.com

The http://www.louisvuittonsaccuir.com/>Sac Louis Vuitton beverage bottles with http://www.louisvuittontascende.com/>Louis Vuitton sign 1 are heat resistant http://www.monclecoatsoutlet.com/>Moncler Jackets to 70 degrees Celsius, http://www.monclerjassenoutletstore.com/>Moncler which cannot store http://www.monclersoldessiteofficiel.com...>Doudoune Moncler water and should http://www.monclerkidsweste.com/>Moncler not be placed in the car for a long time. The logo for the packaging of mineral water bottle is 2, which is on behalf of high-density http://www.louisvuittonsaccur.com/>Sac Louis vuitton polyethylene. Plastic shopping bags used in supermarkets and shopping malls are mostly made of such http://www.goedkopeuggoutletsale.com/>Goedkope Uggs kind of material, which http://www.louisvuittontascen.com/>Louis vuitton Taschen are more heat resistant than the plastic products labeled with figure 1.

louis123 (23. 11. 2012, 06:22)  

Military uniform style bag and coathttp://www.gucci-outletonlineusa.com">Gucci Outlet Online USA

This year in wearing a dress collocation super popular of military uniform style white coat, relaxed modelling, fluffy texture, http://www.gucci-outletonlineusa.com">Gucci Outlet Online fashionable and warm. With a combination of commuter bag bag, http://www.gucci-outletonlineusa.com">Gucci Outlet USA for your coat on collocation adds a lot of bright color. http://www.gucci-outletonlineusa.com

gucci123 (19. 11. 2012, 03:52)  

Workplace bag

In the warm spring, http://www.authenticmoncleroutlet.com">Moncler Outlet Online

workplace OL people in business attire match or casual clothing collocation how can in less a fashion style of tie-in bag? ! http://www.authenticmoncleroutlet.com">Moncler Online Shopping

The different design bags will be for your early spring collocation adds a different fashion temperament or elegant or lively, http://www.authenticmoncleroutlet.com">Moncler Sale,Moncler Jackets

leisure and elegant flash search. http://www.authenticmoncleroutlet.com

ugg outlet store (16. 11. 2012, 17:34) ugg boots made in australia

Very informative post. Thanks for taking the time to share your view with us.

http://www.conboots.net/

online520 (13. 11. 2012, 06:32)  

Timeless classic female baghttp://www.gucci-outletonlineusa.com">Gucci Outlet Online USA

Regular professional bag bag, at first glance, be particular about is low-key middle class women the right thing. Imagine, carry this bag of woman should be: lawyer, http://www.gucci-outletonlineusa.com">Gucci Outlet Online

executive officers, http://www.gucci-outletonlineusa.com">Gucci Outlet USA

hard working women, too fashionable dress up don't lining this bag. http://www.gucci-outletonlineusa.com

online520 (13. 11. 2012, 06:31)  

Timeless classic female baghttp://www.gucci-outletonlineusa.com">Gucci Outlet Online USA

Regular professional bag bag, at first glance, be particular about is low-key middle class women the right thing. Imagine, carry this bag of woman should be: lawyer, http://www.gucci-outletonlineusa.com">Gucci Outlet Online

executive officers, http://www.gucci-outletonlineusa.com">Gucci Outlet USA

hard working women, too fashionable dress up don't lining this bag. http://www.gucci-outletonlineusa.com

burberry outlet (07. 11. 2012, 06:19) burberry outlet

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

 • spotřebitelský rozhodce
 • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.