chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Zeměžluč - Hledání (02. 01. 2012, 09:00)

MusicZone | recenze Zeměžluč - Hledání (02. 01. 2012, 09:00)

RECENZE

Honza Štelcík (02. 01. 2012, 09:00) Zeměžluč - Hledání

 • 1) Hledání
 • 2) Hannover - Nottingham
 • 3) Zas znova a znova
 • 4) Žluč
 • 5) Povzdech
 • 6) Locked-In-Syndrom
 • 7) Sbohem Bo
 • 8) Cesta
 • 9) Živočišná výroba
 • 10)XXI. století
 • 11)Poprvé i naposled
 • 12)Á la Marion
 • 13)Já jsem řekl
 • 14)Stav mysli
 • 15)Zapomeneš
 • 16)Tak to není
 • 17)Dostaneš do držky
 • 18)Jsem
 • 19)Každý den je dar
 • 20)Vídeňská ohlédnutí
 • 21)V ten den
 • 22)Tichá noc
 • 23)Má duše
 • 24)Na co myslet dřív

ZÁVĚR

Hodně autentický a upřímný punk, dneska jako jeden z mála... * * * * - - -

INFO

Interpret: Zeměžluč
Album: Hledání
Žánr: punk
Celkový čas: 01:03:32
Rok: 2011
Vydavatel:

Zeměžluč mi vždycky připada tak trochu nedoceněná kapela v rámci našich luhů a hájů. Ale možná se mi to jenom zdá. Každopádně jde o poměrně dost aktivní, produktivní a koncertně vytíženou kapelu. Co na tom že prošla několikanásobnými změnami v sestavě, základní kámen je jasný. Šoty. Duše Zeměžluče, textař, možná i filosof.

Když jsem kompakt poprvé vložil do mechaniky, něco se mi nezdálo. To snad neni možný. Papagáj asi omylem vyměnil CD a do obalu vložil asi jinou kapelu. To zní skoro jako Zakázaný ovoce! I když... Ne, Zakázaný ovoce tak dobře nehraje a hlavně ty texty jsou uplně vo hovně. To by si srovnání s lyrikou Zeměžluče srovnání nezasloužilo ani náhodou! Ale hlavně - se zrychlením tempa, nástupem kytary, ostrých bicích a hlavně vokálu Šotyho se všechno vysvětlilo. A co víc, postupem času se z první skladby "Hledání" stala jedna z největších pozitiv alba. Začátek desky je parádně nabitej. "Hannover - Nottingham" pokračuje tam, kde začala první skladba. A takhle to pokračuje pořád dál. Až do skladby "Locked-In-Syndrom". "Ani tam, ani sem, ani dovnitř, ani ven, je to jak blbej sen, sám v sobě uzavřen."

Zeměžluč již od svého vzniku předvádí punk, který se vymyká zdejším zažitým mantinelům. A stojí vyzdvihnout ten přístup. Nejedna předrevoluční kapela se po sametovým klamu ocitla rázem u velkých firem, následkem čehož se nezřídka vzdala punku, se kterým začínala a začala koketovat s více komerčnějšími záležitostmi. Klipy, televize, drogy, dlouhý sóla, dlouhý vlasy. Jiní se zas dali na hardcore a propadli fetu taky. Nebylo by dobrý jmenovat konkrétně. Ti co to znají by mi snad dali za pravdu a zbytek je k nalezení. Nebo se zeptejte někoho na facebooku. Pak už je úsudek na každym z vás. Chci říct, že Zeměžluč si vždycky všechno dělala po svém. Produkce LP, EP, kazet, singlů, live verzí, zajímavých splitů a kdo ví čeho ještě. Pěkně na svoje triko. Vyjímkou nejsou limitované edice, ručně číslované obaly, přílohy atd. Kolik kapel vzešlá z někdejšího socialistického bláta ČSSR postupovalo cestou jako Zeměžluč?

"Vyrobit maso, vyrobit maso, vyrobit živočicha, tomu se říká pýcha" je jasným vzkazem v písni "Živočišná výroba". Texty vždy byly, jsou a budou nedílnou součástí celku se jménem Zeměžluč. Netradičně pojaté, ne moc přímočaré, lehce zašifrované. Nevhodné na první poslech. Hlubší smysl. Boje s osudem, přetechnizovaná doba, ve které už málem nejsme schopni normální komunikace, bolest a paradoxy při řešení těch nejproblémovějších situací - to jsou texty Zeměžluče. Nejsou jednoduchý, číst, číst a číst dokola.

Jedničkou alba je ale pro mě čtrnáctá skladba v pořadí. Stav mysli - jak textově, tak hudebně. Zeměžluč má díky své nadprůměrné potenci spoustu dobrejch a ještě lepších písniček, ale tohle patří k vrcholům. Z extrému do extrému, do systému kanibala. Máme co jsme chtěli. Tak fajn, bezva, príma.

Co mě zarazilo byla stopáž alba. Čítá tři minuty přes hodinu, celkem dvacet čtyři skladeb, je to na punkovou desku hodně? Teď ne. Sice by se možná "Hledání" obešlo bez některých kusů, ale vyslovená zbytečnost se na kompaktu nenachází. Co ještě dodat? Dobrá, nadprůměrná deska, Zeměžluč v roce 2011. Nyní prochází další změnou sestavy, jsem si ale jistý, že to na hudbu a celkový projev kapely nebude mít vliv. Dokud je základní kámen na svém místě, je to záruka charakteristiky zvuku, exprese, textů. Prostě projevu.

Těsně před vydáním "Hledání" jsem u kamaráda v autě našel nepopsanou audio kazetu, následně jí vložil do autoradia a ozvalo se to, na co jsem málem zapomněl a co jsem dlouho neslyšel. Syrová atmosféra koncertu, punkový sound garáže, k tomu milionkrát ohraná kazeta. Brutální nástup, agresivní výkřik "Zeměžluč!", následkem čehož se rozjede takový peklo, že jsem si to musel doma po letech znova pustit. A zase "Máme co jsme chtěli" z živého alba "Live UK". Stroj času, z discmana, na střední škole, cestou tramvají na autobus do Mělníka. Paráda. Hodně autentický a upřímný punk, dneska jako jeden z mála...

Všechno je jen naší mysli stav
pocitů, nálad, chorých hlav
žijem v zajetí svých představ
jak jednotlivec, tak i dav

Pochybnosti a chvění
čekání na znamení
jak dál, jak dál
mysli stav zkouška víry mé
plni obav zda ano či ne

www.zemezluc.net
www.phr.cz

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

Echo (10. 04. 2013, 09:54) Nice

This article is very good and the users are really sharing nice thoughts. Thanks a lot for giving everyone an exceptionally splendid possiblity to read in detail from this blog. I like the valuable information you provide in your articles.

http://www.cantontradefair.com/

watch phone (29. 03. 2013, 07:13)  

Z Electronic products change lives, to change the quality of life,newfreeshipping provide you with a variety of electronic products and accessories.

http://www.newfreeshipping.com/mobile-ph...

beats by dre (06. 03. 2013, 09:22) http://www.beatsbydrdrecheap.com/

Cary (09. 12. 2012, 21:26) Tonight

The best site online pharmacy which gives us good information about the medicines.. and its cheap too..

http://www.originalmoving.com/

fairfax va local movers

Cary (09. 12. 2012, 21:16) Tonight

Yes, the post is very interesting and I really like.

http://www.originalmoving.com/

columbia md local movers

Cary (09. 12. 2012, 21:04) Tonight

I admire The Valuable information you offer in your articles. I Will bookmark your blog and check my buy ritalin online.

http://www.originalmoving.com/

movers in washington dc

Cary (09. 12. 2012, 20:40) Tonight

Wonderful site and I wanted to post a note to let you know, ""Good job""! I’m glad I found this blog. Brilliant and wonderful job ! Your blog site has presented me most of the strategies which I like. Thanks for sharing this.

http://www.originalmoving.com/

washington dc movers

Cary (09. 12. 2012, 20:14) Tonight

With the many blogs which I have encountered, I never expected to see a very beautiful post online..After reading this one, I felt so lucky to see its content..-)

http://www.originalmoving.com/

moving washington dc

Cary (09. 12. 2012, 19:53) Tonight

Thanks for your many years of a great service well done! I’ve always felt good about listing my concerts with you and linking from my website.

http://www.dclocalmovers.com/

movers washington dc

Cary (09. 12. 2012, 19:32) Tonight

I'm still learning from you, but I try to reach my goals. Since then enjoy reading all the information that appears on your blog.Keep come. Loved it!

http://www.dclocalmovers.com/

local movers arlington va

Cary (09. 12. 2012, 19:14) Tonight

I really enjoy simply reading all of your weblogs. Simply wanted to inform you that you have people like me who appreciate your work. Definitely a great post. Hats off to you! The information that you have provided is very helpful.

http://locksmith888.com/

change locks on new house

Cary (09. 12. 2012, 18:57) Tonight

I am speechless after seeing these pictures! I love them all! I teach kindergarten and I'm going to make a theme, and photographs have given me so many ideas! You are so talented! Thanks!

http://locksmith888.com/

change locks on car

Cary (09. 12. 2012, 18:22) Tonight

They use all natural ingredients to create organic products.

http://locksmith888.com/

24 hour locksmith brooklyn

parajumpershq (05. 12. 2012, 07:12) parajumpers jackets outlet

http://www.parajumpersjacketsoutlets.com... jackets outlet modern classic jacket by Parajumpers Outlet USA is really a dream piece for life.

harry (04. 12. 2012, 23:30) tonight

Great article, very interesting and useful for me. Thanks

http://www.dfwfinesttowncarservice.com/

dallas car service

harry (04. 12. 2012, 22:57) tonight

I just wanna thank you for sharing your information and your site or blog this is simple but nice article I’ve ever seen i like it i learn something today.

http://www.dckeyslocksmith.com/

car locksmith

harry (04. 12. 2012, 22:20) tonight

Thank you, I have recently been searching for information about this topic for ages and yours is the best I have discovered so far.

http://www.fhalendinggroup.com/

fha mortgage loan

harry (04. 12. 2012, 21:39) tonight

Good post. Thanks for sharing this useful information with us.

http://www.dckeyslocksmith.com/

Ignition lock

online home loans (04. 12. 2012, 19:58) tonight

Thanks for the great post. You have a well written and informative blog especially for us.

http://www.fhalendinggroup.com/

online home loans

harry (04. 12. 2012, 19:17) tonight

Hello Dear,

Really your blog is very interesting.... it contains great and unique information. I enjoyed to visiting your blog. It's just amazing.... Thanks very much

http://www.dckeyslocksmith.com/

replace ignition

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

 • spotřebitelský rozhodce
 • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.