chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Pjoni - Cloud No Raisins (18. 02. 2012, 11:00)

MusicZone | recenze Pjoni - Cloud No Raisins (18. 02. 2012, 11:00)

RECENZE

Richard Kutěj (18. 02. 2012, 11:00) Pjoni - Cloud No Raisins

  • 1) Thomas' Stars
  • 2) Almost Nothing
  • 3) Plastic Silence
  • 4) Vanishing
  • 5) So Sorry::ev edit
  • 6) Mummy
  • 7) Nevermore

ZÁVĚR

Pjoni je kouzelný už jenom v tom, jak umí pracovat se svými melodiemi, které bych bez přehánení nazval klidně i líbivými a hlavně v tom, jak kolem mnohdy prazákladního a křehkého melodického základu, dokáže stavět a přidávat další zvukové prvky a vjemy, které dohromady tvoří parádní harmonie i disharmonická místa. Navíc. Tam, kde by jiný potřeboval své motivy nechat rozvíjet do mnohdy zbytečně rozmáchlých kompozic, aby jim dodal na síle, zůstává Pjoni vždy příjemně minimalistický a křehký. * * * * * * *

INFO

Interpret: Pjoni
Album: Cloud No Raisins
Žánr: elektro-akustický-experiment
Celkový čas: 00:00:00
Rok: 2012
Vydavatel:

Pjoni je slovenský elektro-akustický skladatel a experimentátor, který nejprve jako uragán vtrhl na hudební scénu spolu s kolegou jako duo Ink Midget & Pjoni. To i přes mládí obou kluků vzbudilo opravdu velký ohlas, protože Ink Midget & Pjoni přinesli svěží a osobitý pohled na hraní si s elektronickou muzikou, který měl nejen hlavu a patu, ale hlavně i duši. Pjoni se nyní rozhodl přijít se sólovým albem. To se jmenuje "Cloud No Raisins" a vyšlo, stejně jako naprostá většina současné zajímavé slovenské elektro a experimentální muziky, u labelu, který si zaslouží stále větší respekt, tedy Exitab Records. "Není přehnaný psát v únoru o desce roku?" ptal se nedávno v jedné ze svých recenzí na czechcore.cz Adam Nenadál a já rovnou odpovím. Není Adame a přihazuji svůj tip. "Cloud No Raisins".

Ta deska mně vtáhla do sebe už při úplně prvním poslechu, což se nestává tak často. A další poslechy ukázaly, že rozhodně nešlo jen o lásku na jednu noc. Ostatně, láska se nese celým tímhle dílem. Mně totiž hned při prvním poslechu nějak napadlo přirovnat hudbu na "Cloud No Raisins" k pocitům, které ti proudí tělem chvíli po příjemném milování s holkou, kterou máš rád. Z téhle muziky totiž taky proudí spousty nesmírně silných a zároveň i křehkých pocitů a energií, které plynou s rychlostí větší světla, ale mnohdy se i tak příjemně zaseknou nebo ztěžknou, jako hluboká a čarovná noc.

Pjoni je na "Cloud No Raisins" kouzelný už jen v tom, jak umí pracovat se svými melodiemi, které bych bez přehánení nazval klidně i líbivými a hlavně v tom, jak kolem mnohdy prazákladního a křehkého melodického základu, dokáže stavět a přidávat další zvukové prvky a vjemy, které dohromady tvoří parádní harmonie i disharmonická místa. Navíc. Tam, kde by jiný potřeboval své motivy nechat rozvíjet do mnohdy zbytečně rozmáchlých kompozic, aby jim dodal na síle, zůstává Pjoni vždy příjemně minimalistický a křehký.

Na základní melodie, které krom akustických nástrojů nebo elektroniky čas od času přednáší i vokál, nabaluje Pjoni s pečlivostí pavoučka další vjemy a zvuky. A protože je skutečný hračičkář a rád experimentuje, předvede nám třeba, jak zábavná a vtipná dokáže být hra se zvukem, který vydávají lidská ústa při puse v kombinaci s pasážemi dívčího vokálu a dalších jemných elektro-akustických linek. S hravostí mladého, ale už zkušeného, kocoura si pak Pjoni takto dokáže užívat v každé skladbě. Deska při tom všem zároveň vůbec nezní rozjuchaně, rozpustile či zbytečně marnotratně. Naopak. Pjoni je nakonec pořád přeci jen více pavouk než kocourek, a tak celková atmosféra alba je sice vřelá a příjemně přitažlivá, zároveň si ale zachovává i lehce podmanivě "noir" atmosféru a odstup. A pak se nezamilujte.

Pjoni je další ze skladatelů, kteří ukazují, že experimentální hudba nemusí být nutně určena jen malému okruhu posluchačů-badatelů a nadšenců, ale klidně může oslovit i širší okruh milovníků zajímavé hudby. Tím ale nechci říct, že by "Cloud No Raisins" byla určena k poslechu třeba jako kulisa při odpoledním kafi u kancelářské pauzy. To ne. Tuhle desku si přeci jen dokážete daleko více užít, když jí věnujete přeci jen trochu více pozornosti a já bych se tak přiklonil k radám, které k tomtu albu dává sám vydavatel: "Vyžaduje si pokoj a pohodlnú pohovku...".

Desku "Cloud No Raisins" si můžete poslechnout na soundcloudu Pjoniho ZDE

Album vydal label Exitab: www.exitab.org

Pjoni v současné době vyráží na menší turné po českých i slovenských klubech. Informace o koncertech najdeš TADY.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

Ali (04. 09. 2013, 13:40) http://www.tnsdigital.net

The content is a sense of body, the most worry about blog successful experience, it can make a person very surprise.

http://www.tnsdigital.net/"> mobile apps development company in Pakistan

http://www.tnsdigital.net/"> Advertising agencies in Pakistan

http://www.advertiseinpakistan.com/"> Advertising agencies in Pakistan

http://mexpansions.com/advertising_agenc..."> Advertising agencies in Pakistan

http://www.advertiseinpakistan.com/"> Advertising agencies in Lahore

re (03. 09. 2013, 08:10) re

http://www.biometricmumbai.com time and attendance system

http://www.cctvcameramumbai.co.in home cctv camera

http://www.lotusfireindia.com fire fighting equipments suppliers

http://www.mistico.co.in coffee and tea vending machine

http://www.nucleusautomation.com barcode sticker printer

http://www.pestcontrolwale.com pest control services in pune

http://www.projectorindia.co.in hd projector

http://www.seo-company-mumbai.in seo company services

http://www.seoservicesmumbai.co.in seo company services

http://www.geniusrepairsmumbai.co.in computer repairing center

jlukeadan (19. 08. 2013, 12:52) weight loss products

jlukeadan (19. 08. 2013, 12:52) weight loss products

Really it is nice post, The post is clearly highlighting the values of law. It is now being necessary for all of us to understand law and its values.

http://howtotakeraspberryketones.webs.co...">how to take raspberry ketones | http://raspberryketonebeforeandafter.web...">raspberry ketone before and after | http://bestsupplementsforweightloss.webs...">best supplements for weight loss

weddingpe (13. 08. 2013, 09:11) Latest Wedding Dress in 2013

How time flies, and every year, with all the latest trend of the wedding dress. However, these antique http://www.weddingdressto.com">wedding dress 2013 can still in resale, consignment. They still find favor with a group of prospective brides.

www.peweddingdressoutlet.com">www.peweddingdressoutlet.com

madcities.com (09. 08. 2013, 08:31) madcities.com

remote outlet (06. 08. 2013, 06:55) remote outlet

remote outlet (06. 08. 2013, 06:54) remote outlet

remote outlet (06. 08. 2013, 06:52) remote outlet

Discount Ralph Lauren (05. 08. 2013, 09:59) http://www.discount-poloralphlauren.com/

Sometimes is not the same as there will be the theme of the same, this article is very unique rich content, by the way, could you look at our goods

Colin Kaepernick jerseys cheap (05. 08. 2013, 08:17) Colin Kaepernick jerseys cheap

I like your blog idea.This is one of the brilliant.Your blog information is very special for me.good post.http://www.guyjerseys.com/nike-nfl-jerse... dafnakesk

Harijias (04. 08. 2013, 15:30) thank yo

i always come to this website for reading a newest articles here. because i always get useful information. Keeps blogging , We'll always support you ! http://goo.gl/c7wd1

Advertising Agencies in Pakistan (26. 07. 2013, 13:28) nice Post

It is so surprise that the author can write this article magic , imagination and serious, very good!

http://theperspectivemedia.com/

Adult Entertainment Chicago (11. 07. 2013, 22:25) http://www.kittycatnowchicago.com/

Thanks for taking the time to discuss this, I feel strongly about it and love studying more on this topic. If doable, as you achieve experience, would you thoughts updating your blog with extra info? It is extremely helpful for me.

jemsmaint (06. 07. 2013, 13:29) raspberry ketone diet pills

I have been seeking information on this topic for the past few hours and found your post to be well written and has solid information. Thx.

http://raspberryketonedietplan.webs.com">raspberry ketone diet pills |http://phen375usa.webs.com">phen375 customer reviews

jemsmaint (06. 07. 2013, 13:28) raspberry ketones

Thanks totally agree with this article and just want to say that the article was very good and very informative article.I ensure reading

http://raspberryketonecapsules.webs.com">raspberry ketone |http://raspberryketonessupplement.webs.c...">dr oz raspberry ketone supplement

simon (01. 07. 2013, 13:54) http://seoservicesinpakistan.com

Great article and right to the point! I have experienced everything you have described in your article. Having your own website is a lot of work and it needs to be done right. I have been blogging for 2 years and am still learning new things every day. Blogging is not a business to get rich quick – that’s for sure. Thanks for posting these useful tips!

http://www.seoservicesinpakistan.com/">SEO Company Pakistan

ali (01. 07. 2013, 13:43) Advertising agencies in Pakistan

This is a really good read for me, is to admit that you are one of the best blogger I ever saw.Thanks publication of this informative article.

http://www.tnsdigital.net/">Advertising agencies in Pakistan

http://www.tnsdigital.net/">Digital Media Marketing Services

Write My Paper (29. 06. 2013, 12:38) Write My Paper

Very rare on net to find good blogs for reading your blog is really nice with good explanation of the topic.

I absolutely love these links. The first article was especial – I’d read it previously, but it’s just as good on further readings.

So nice to read your lovely comments and praise. Thank-you.

http://www.writemypaperpal.com

article-writing-services (29. 06. 2013, 12:36) article-writing-services

The given information is very effective.

This is a very good information you have posted. The content are very easy to understand and is remarkable.

i love this ! if only this were a very real thing that we could do..

http://www.contentproz.net/article-writi...

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.