chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Bene/Aran Epochal - Medvedie týždne/Historie, minulost SP (10. 09. 2012, 05:00)

MusicZone | recenze Bene/Aran Epochal - Medvedie týždne/Historie, minulost SP (10. 09. 2012, 05:00)

RECENZE

Richard Kutěj (10. 09. 2012, 05:00) Bene/Aran Epochal - Medvedie týždne/Historie, minulost SP

ZÁVĚR

* * * * * * -

INFO

Interpret:
Album:
Žánr:
Celkový čas: 00:00:00
Vydavatel:

AB... Městský noise basový dřevorubec, který víc a víc zarůstá vousem (občas) a tetováním a milovanou muziku a můzy líbá čím dál tím více se zdánlivě vyklidněnější a zadumanější polohy a chlapík, který dává už tolik let hip-hopu lidskou tvář a netušené i děsivé podoby a na záda mu při tom většinou dýchá jeden z vůbec nejtalentovanějších producentů a hip-hop i elektro mistrů Česko-Slovenska Karaoke Tundra, který je ale při tom z Ukrajiny. Aran a Bene.

Aran Epochal se zrodil, když dřevorubec a jeho kámoši dali na čas vale kapele Gnu a šli si dělat muziku jinam. Aran, sám, basa, akustika, metronom, hlas, lehké podklady elektroniky. A už zpočátku se Aran Epochal rozhodl, že své výlety do místy fakt hustého a tmavého lesa, bude vydávat jen a pouze na "základním rock n roll médiu", tedy vinylovém singlu. A na druhou stranu si vždy pozve parťáky a muzikanty, které má rád a váží si jich. Dosud to byli Sporto, OTK, Unkilled Worker, Paramount Styles, Eddie Sedgwick, Auxes a Tim Remis.

Nejnovější singl z téhle série "Medvedie týždně/Historie, minulost" je ale trošku jiný. Aran Epochal a Bene pojali společný singl se vším všudy a oba si navzájem také v obou sonzích hostují.

Beneho "Medvedie týždne" je jasný hit tohoto léta. Zdánlivě tak bezstarostná a naivně radostná, vyklidněná hip-hopová píseň s jednou z nejmilejších a nejparádnějších hloupoučkých melodií na hrajkostrojek těsně před refrénem, které jste toto léto mohli slyšet. "Toto je piknik bejby...". Ta bezstarostně rozverná náladička se ale přeci jen podmračí a zadumá i letní bouřkou, která přichází právě s rapujícím Aranem. "Český mraky nad Českým rájem, Češi do toho, dneska hrajem, kdo neskáče není skřet, od Bílý hory po Několik vět...".. Potřebuješ vědět víc? Už jen napovím: "Foukací harmonika zavře tlamu, ale ne medvědům na letním flámu!".

Dokonalý trip-hop! Tohle mi hlavou lítalo, když jsem Aranovu "Historie, minulost" slyšel poprvé. Jasně. Zapoměň teď prosím na temné anglické uličky přímořských měst, jamajské duby, orchestrální rozevlátost a vše další, co tenhle štýl přinesl ze své kolébky. Tohle je trip-hop z českého lesa! Přirozený, akustický, šumící. Jde jen o podobný feeling. Ale po našemu, chápeš? A hrozně mě tady baví třeba ten basový zvuk, co se najednou vynoří jako by odněkud jinud těsně po té "mimoňské" foukací harmonice a úplně poprvé jsem se ho fakt lekl. A Bene? Ten se tentorát přidá s hovorem z těch nejvíce syrových, protože prostě realistických, které občas vedl když se měnil v Peťo Tázoka. "Svätý za dedinou je sjetý, a naše svety za dedinou práchnivejů a starnú jak prvé lásky, se brodíme pokolená v pokolienkach...". Dokonale čistá elektro-akustická práce a tolik prostoru k přemýšlení.

Singl, který vyšel jako většina Aran Epochal produkce, u Silver Rocket, je moc pěkně udělaný i po dalších stránkách a na jeho vložených textech najdeš i osobní písemný malý vklad obou hlavních protagonistů. Na zvuku a produkci singlu se podíleli i Karaoke Tundra a Ondřej Ježek a já mám ten s magickým číslem 111. Léto 2012 a jeho singl. AB, C už netřeba.

Bene a Aran: TADY.

Aran a Bene: ZDE.

Kúp si náš vinyl bejby: TAM.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.