chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Familea Miranda/ Lyssa/ OTK/ Picore - Somos Tú - My jsme ty - Som Tu (28. 11. 2012, 06:00)

MusicZone | recenze Familea Miranda/ Lyssa/ OTK/ Picore - Somos Tú - My jsme ty - Som Tu (28. 11. 2012, 06:00)

RECENZE

Radiomir (28. 11. 2012, 06:00) Familea Miranda/ Lyssa/ OTK/ Picore - Somos Tú - My jsme ty - Som Tu

  • 1)Familea Miranda - Political Love Song (Sung by Alex)
  • 2)Familea Miranda - Brut Nature
  • 3)Pyssa - Šavle
  • 4)Lyssa - Raptoristan P.
  • 5)OTK - Srdce
  • 6)OTK - Vetřelci (Naquei Manou)
  • 7)Picore - Cuerpos y Fuerzas
  • 8)Picore - Paralímpico

ZÁVĚR

"We are you" je fantastická záležitost, i když je člověk fanda jen jedné kapely, dozví se o třech dalších, takže to funguje na více frontách. A poslední argument ke koupi: Na obalu žádné jiné desky se nesejdou Peter Sellers, Dr. Manhattan a Toma Araya. Jo a taky budou brzo Vánoce, žejo. * * * * * * *

INFO

Interpret: Familea Miranda/ Lyssa/ OTK/ Picore
Album: Somos Tú - My jsme ty - Som Tu
Žánr: post hardcore alternative
Celkový čas: 00:00:00
Rok: 2012
Vydavatel: Silver Rocket Records

Čtyři kapely, tři města, dva státy. Kolektivy, které spojuje status v kontextu jejich scény, se spojily, aby daly vzniknout ne úplně tradičnímu formátu – dvanáctipalcovému splitu čtyř kapel. Výsledkem je nádherná záležitost pro fandy, pestrá, ať už hudebně, tak i jazykově. Dohromady to funguje nádherně, separátně možná ještě líp. Familea Miranda+ Lyssa +OTK + Picore = VSL prostě.

1) Familea Miranda : První dvě skladby splitu obstarali Familea Miranda, incká krev usazená ve Španělsku. Ve srovnání s basou je kytara spíše subtilní a vokál na půl cesty mezi vypjatostí a rezignovaným řečnictvím - záruka kvalitního posthardcorového standartu.

Nechtěl jsem se k tomu dostat tak brzo, ale navzdory tomu, že všechny skladby na splitu jsou kvalitní, OTK a Lyssa poráží Picore s Familea Miranda na prdel. "Nabroušený šavle a ochabnutý penisy" zní v první skladbě Lyssa - kdyby Elton John objevil post punk a nosil normální hadry, napsal by tenhle song. Abych byl fakt upřímný, Lyssa mě nikdy doopravdy nebrala, nepropadl jsem tomu tak, jako jiným Silver Rocket věcem v době, kdy jsem to všechno objevil. Ale "Raptoristan P." mě donutil si znova naposlouchat všechno, co od nich mám. Fantastická skladba. "A pak to rozjedeš a doufáš!" , skoro nejsilnější okamžik splitu, nádhera.

Na nahrávky OTK jsem se těšil nejvíc na světě a jelikož jsem vůl a ANI JEDNOU je nestihl naživo, "Srdce", který už nějakou dobu hrajou na koncertech, mě totálně odrovnalo. Nepopsatelně silná skladba, lyrika repetivního "Ani ne, ani ne" má sílu pětadvaceti mladých mezků. Top skladba letošního roku, bez diskuze. Srdcové eso přebijete těžko, ale OTK ho i tak pojistili pikovým králem, coververze Naquei Manou je roztomilá jako pozadí sousedovic Maruny.

Split uzavírají svojí dvojicí skladeb Picore, dobře utřepaný šejkr Shellac, Polvo a třeba Television. Radost na poslech, s pamětí to už bude horší.

"We are you" je fantastická záležitost, i když je člověk fanda jen jedné kapely, dozví se o třech dalších, takže to funguje na více frontách. A poslední argument ke koupi: Na obalu žádné jiné desky se nesejdou Peter Sellers, Falco, Ginsberg, Dr. Manhattan a Tom Araya. Jo a taky budou brzo Vánoce, žejo.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.