chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze The Canyon Observer - Chapter II: These Binds Will Set You Free (16. 04. 2013, 06:00)

MusicZone | recenze The Canyon Observer - Chapter II: These Binds Will Set You Free (16. 04. 2013, 06:00)

RECENZE

Agáta (16. 04. 2013, 06:00) The Canyon Observer - Chapter II: These Binds Will Set You Free

  • 1) Part I: As We Surrender To Lust
  • 2) Part II: And The Pleasure Of Pain
  • 3) Part III: We Can Descend Into The Unknown
  • 4) Part IV: And Drift Away

ZÁVĚR

Tohle EP patří mezi věci, které si člověk rád poslechne. Nepřichází s ničím převratným, ale moment překvapení nepostrádá. Skladby na sebe vzájemně navazují, čímž vytváří výjimečný celek. * * * * - - -

INFO

Interpret: The Canyon Observer
Album: Chapter II: These Binds Will Set You Free
Žánr:
Celkový čas: 00:00:00
Rok: 2012
Vydavatel:

V pořadí druhou kapitolu otvírá slovinská pětičlenná kapela The Canyon Observer, která je pod křídly Kapa Records. Nemůžu si pomoct, ale grupy z tohoto labelu mají někde uvnitř něco jedinečného. Něco, co je spojuje a ty hned víš, odkud vítr vane. Hudbu The Canyon Observer nemůžeme hodit do žádné škatulky. Využívá prvky metalu, noise, HC a pokaždé dokáží překvapit tím, co zrovna z těchto škatulek vyloví a použijí. A oni sami se označují jako post-metal/sludge. Kapela působí od roku 2011 a za tu dobu už stihla vydat EP "Chapter I.: The Current of Her Ocean Brings Me To My Knees", s kterým vyrazila i na první větší turné. "Chapter II: These Binds Will Set You Free" je tak již jejich druhým vydavatelským počinem. Zdá se však být umírněnější a méně agresivní, zato zpěv je naléhavější a vše halí do temna, které je teď více komplexní. Inspirací je jim všemožná zvrácenost, psychedelie, témata, kterých se mnozí lidé straní.

Hned u prvního válu tě přivítá těžká údernost. Pomalu prostupuješ do světa The Canyon Observer. Napjatě čekáš, co přijde. V druhé minutě se napětí stupňuje, aby tě z očekávaní vytrhnul našeptávač, který se vzápětí mění v zběsilý vokál. Ujistí tě, že jsi tady správně. Je to jakási jednoduchost, která si tě získá. Zavři oči a nech se unášet. Do pekla? Klidně. Nezbývá ti nic jiného, než se zaujetím prostupovat všemi čtyřmi částmi. Zjišťuješ, že si s tebou kluci pohrávají. Nebojí se přeskočit z jedné strany na druhou, kdy se poklidné pasáže střídají s naléhavostí vykřičeného vokálu. Ale tobě je to vlastně jedno. Jsi v jejich světě, kde nemáš chuť odporovat.

Tohle EP si můžeš poslechnout na bandcampu. Kluci právě vyrážejí na turné a zavítají taky k nám. Možná si je ještě někdo pamatuje z loňského roku, kdy se u nás taky objevili. Vše podstatné se dozvíš TADY.

Rozpis tour :

24. 4. Artklub, TRNAVA

25. 4. Klub Luč, TRENČIN

26. 4. Angels, BARDEJOV

27. 4. Tabačka, KOŠICE

28. 4. Plan B, OSTRAVA

29. 4. Music Bar Jam, OPAVA

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.