chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Witches Of Malibu/Mr. Nobody & The... (Nobodies) Split 10" (02. 09. 2014, 18:00)

MusicZone | recenze Witches Of Malibu/Mr. Nobody & The... (Nobodies) Split 10" (02. 09. 2014, 18:00)

RECENZE

Honza Štelcík (02. 09. 2014, 18:00) Witches Of Malibu/Mr. Nobody & The... (Nobodies) Split 10"

  • Witches Of Malibu
  • 1) Behold The Golden Dawn
  • 2) Ghost Dog
  • Mr. Nobody & The... (Nobodies)
  • 1) Birth
  • 2) Humans Vs. Nature
  • 3) Black Sun
  • 4) Lajka Space Blues (Voice Of The Voiceless)

ZÁVĚR

Zbordelená a lascivní deska, která má v sobě (jako vždycky) něco, co na moc dalších deskách v ČR zrozených nenajdete. * * * * * * *

INFO

Interpret: Witches Of Malibu/Mr. Nobody & The... (Nobodies)
Album: Split 10"
Žánr: alternative/electro/dance/noise/punk
Celkový čas: 00:00:00
Rok: 2014
Vydavatel:

Sedmý štěnátko Dog Lovers records se vylouplo na svět násilně, hlučně, industriálně i melancholicky. Prosím, přivítejme 10" split Witches Of Malibu/Mr. Nobody & The (Nobodies).

Witches Of Malibu je parádní název. A první ze dvou skladeb na splitu s Nobodies s názvem "Behold The Golden Dawn" otevírá strašně krásnej kytarovej riff. Ten riff mi připomíná Arana Epochala na jeho sedmipalcích (hlavně Neklanku na splitu se Sporto). Aran mi připomíná Tima Remise. Tim Remis mi připomíná Austina Lucase, ten Chucka Ragana atakdále. To je ale jenom úvod. To co následuje, už s Aranem ani dalšíma moc společnýho nemá. Vytrvalost úvodního riffu se krásně protáhne do trvalosti tracku a sráží mne na kolena, kde mne dorážejí hlukový signály. FM Lomoz a elektro/noise jako debil. Název a vlastně částečně i atmosféra (zvláštní) mi připomíná "Goldenbrown" od The Stranglers (to je hodně zvláštní), což je výrazný osobní bod navíc. "Ghost Dog" prostě atmosféricky proplyne. Jako éterická Enya. Rozhodně trvalá, vysoká a pevně vystavěná hluková stěna. Ale "G.T.G.D" je lepší.

Mr. Nobody & The... (Nobodies) od minule celkem podstatně rozšířili featuring a ansámbl. Hostují Sh Sh (Remek/Gattaca/Marnost), Cmiter (Remek/Marnost), Tessa, Fat G (Inspiral Picnic Punx & Studio). Základním stavebním kamenem zůstává Blondie a Mr. Nobody. Tahle strana je ta víc násilná a trojice tracků dává tušit proč. Vytušíte i vy po přečtení bookletu, kterej se opět mimořádně povedl. O úpadku a o tom, jak zabijíme tuto planetu. Tak o tom to je. A scream je to řádně nahlas. "Birth", "Humans vs Nature" a hlavně závěrečná "Lajka Space Blues" (Voice Of the Voiceless). Song o posledních momentech Lajky před chcípnutím v prázdnotě. Tohle je hlas němejch! A nikdo jinej než Blondie prostě nedokáže tak procejtit ten závěr.

Dog Bless You je jeden z mála labelů v Evropě, který vydává tuhle šílenou muziku a jejich releasy mají odbyt zejména v zahraničí. Krom totální poctivosti (výtěžek z prodeje desek jdou do dalšího releasu, podpora benefitů apod.) a lásky k muzice (pro někoho nestravitelný - zkuste to znova) je vidět za lidma a psama z DBY hlavně zápal, chuť a radost. Tahle recenze je vážnější než jsem chtěl a vážnější než byly ty předchozí. No, naštěstí ještě přijde recenze na nový 7" Plack Blague. A tam už to nebude prdel.

Zbordelená a lascivní deska, která má v sobě něco, co na moc dalších deskách v ČR zrozených nenajdete. Ukázky tracků na https://soundcloud.com/dbyrecords. Ptejte se na dby@dogloversrecords.net

Top songs: "Behold The Golden Dawn" (Witches Of Malibu) / "Lajka Space Blues" (Mr. Nobody & The... (Nobodies)

dogloversrecords.net/dogblessyou/

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.