chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze Znouzectnost – Tvrdí kluci nepláčou! (02. 12. 2002, 00:00)

MusicZone | recenze Znouzectnost – Tvrdí kluci nepláčou! (02. 12. 2002, 00:00)

RECENZE

Triffid (02. 12. 2002, 00:00) Znouzectnost – Tvrdí kluci nepláčou!

 • CD A: Akutní
 • 1) Nevadí
 • 2) Hrdinská
 • 3) Květa
 • 4) Hurvínkovy trable
 • 5) Ovečky
 • 6) Zátoka stínů
 • 7) Bujonet
 • 8) Suchozemský muž
 • 9) Časy zlý
 • 10) Letadlo
 • CD B: Bonusní
 • 1) Čísla
 • 2) Austrálie
 • 3) Alois Veliký
 • 4) Popelka
 • 5) Chameleon
 • 6) Mašina
 • 7) Trolejbus
 • 8) Obrazárna
 • 9) Čerti
 • 10) Z.I.M.A.

ZÁVĚR

Nepláčou, ale hrajou. A hrajou dobře. * * * * * - -

INFO

Interpret: Znouzectnost
Album: Tvrdí kluci nepláčou!
Žánr: punk-rock-folk
Celkový čas: 01:00:05

V rádiu jste je v životě neslyšeli a přesto se stali v Čechách i na Moravě punkovou legendou. I když punk už vlastně nehrají. Tříčlenná (plus dva stálí hosté) plzeňská kapela vydala po dvou letech další album ve svém originálním mixu punku a popu, a tentokrát je to rovnou dvojcédéčko. Ne tak úplně standardní dvojcédéčko, ale budiž. Copa nám ti tvrdí kluci tedy přichystali tentokrát?

Jak se píše v (po grafické stránce mimochodem stejně jako u předchozích Písní instantního štěstí vynikajícím) bookletu, kapela se tentokrát v odpověď na kritické připomínky k minulým deskám rozhodla, že bude krátit. Vyškrtali nakonec celou polovinu nahraných písní a aby mohli posluchači posoudit, nakolik se to povedlo, všechen vyškrtaný materiál je k nalezení na druhém bonusovém CD. Koneckonců, proč ne :). Myslím, že ale ničemu neublížím, když budu obě poloviny brát jako jedno album.

Už od Bomboniéry! prezentuje Znouzectnost pozoruhodnou směsku „měkkého“ punku se saxofonem a příčnou flétnou. Zvláštní kombinace se překvapivě ujala, a i když dnes už na koncertech neuvidíte ani jedno číro, našel si nový styl svoje posluchače. Písně instantního štěstí ještě trochu ubraly na dravosti, ovšem ne na kvalitě. A teď jsou tady Tvrdí kluci, kteří opět trochu zklidnili.

Za začátku se mi album jevilo jako zklamání. „Nevadí“ i „Hrdinská“ přece jen nepřinesly nic moc nového a „Květa“ je sice originální, ale přece jen variací na totéž. Než jsem začal tolerovat démonický (čti: hrůzný) vokál v „Hurvínkových trablích“, trvalo to několik poslechů, i když teď už se mi docela i líbí. „Ovečky“ jsou zase u Znouze tak oblíbené feudální téma, i když zase tak nějak o tom samém. Tvrdé kluky jsem vlastně začal uznávat až od perfektního šestého tracku, „Zátoky stínů“, který příjemně kombinuje pomalejší i tvrdší části. Až do konce prvního CD tady máme zase starou dobrou Znouzi, která na svém písečku pár akordů pořád ještě dokáže přijít s novými nápady. Znají své pískoviště opravdu dobře a vědí, do čeho se pustit. Snad jenom „Letadlo“ působí trochu rušivě.

Druhé CD, tedy „Bonusní“, je paradoxně lepší než to první („Akutní“) – na rozdíl od něj nekulhá ani chvilku. Otvírá se návratem do starých punkovějších časů, který představují „Čísla“, a pokračuje „Austrálií“, která nabízí jeden z nejsilnějších refrénů na desce. Ještě silnější se objeví o dvě písničky dál, a to v jednom z nejlepších míst alba, „Chameleonu“. Stejně jako u Písní instantního štěstí, neodpustila si Znouze ani tady dvě podivné (pošahané?) písničky, „Mašinu“a „Čerty“, a jsou zase velmi dobré. Podobně překvapí středověký folk (to jsem si vymyslel) v „Obrazárně“, na bývalou punkovou kapelu pozoruhodný minimalismus kytara – flétna – ženský hlas.

Tak si to sečtěme. Neznám jinou kapelu, která by u nás dělala něco takového, jako Znouzectnost, a zákonitě jsou tedy nejlepší :) I když Tvrdí kluci nepláčou! není zejména zpočátku tak dobré, jako byla Bomboniéra! nebo Písně instantního štěstí, pořád ještě je to velmi kvalitní deska – a dodejme přízemně za velmi příjemnou cenu. Snad jenom pokud nemáte k dispozici CD měnič, tak vás ten vtípek se dvěma CD přestane časem bavit :)

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

ballgown wedding dresses 2012 (14. 04. 2013, 03:55) evening wedding gowns

Thank You For This Post, was added to my bookmarks.

http://www.relatedress.net/

ugg boots australia outlet store (16. 11. 2012, 20:06) boots for women

Wow! Thank you! I always wanted to write in my site something like that. Can I take part of your.

http://www.conboots.net/

cheap uggs online (13. 10. 2012, 09:22) cheap ugg boots for kids

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.

http://www.agoboots.com/

piaget watches (13. 10. 2012, 07:03) zenith watches

Awesome Blog. I add this Post to my bookmarks.

http://www.figwatches.org/

Harlin Christian (16. 07. 2012, 09:21)  

Coach Outlet (15. 06. 2012, 10:46) http://www.coachfactoryonlinecoachoutlet.com

Just come to our http://www.coachfactoryonlinecoachoutlet..." title="Coach Factory Outlet">Coach Factory Outlet to get your favorite bag. There are many kinds of designs of coach products for you to make choice.Designs of this season give you the unlimited cool feelings in this cool summer. The new designs of Coach products in the http://www.coachfactoryonlinecoachoutlet..." title="Coach Outlet">Coach Outlet enrich our daily life.Several days ago, my friends recommended http://www.coachfactoryonlinecoachoutlet..." title="Coach Factory">Coach Factory online to me, which provides women with cheaper Coach goods, better service and faster delivery.

cheap nike air max (16. 04. 2012, 10:45) http://www.cheapnikeairmaxfactory.com

coach outlet online (20. 03. 2012, 10:29) coach outlet online

Coach Outlet Online Store guarantee that all the coach handbags offered are own high quality. In addition , all of them are sold at an unexpected low price.If you want to purchase, just visit their website.

coach outlet (17. 01. 2012, 07:52) http://www.coachoutletonlinestoretime.com

Mamlas (17. 09. 2006, 21:43) RE: MP3

Jo, kdyby snad vsechny, je toho neco malo pres polovinu.. rekl bych :)

gSeep (26. 06. 2006, 11:12)  

myslím si, že síla ZNC je právě v kombinaci různých druhů hudby tedy již zmiňovaný Punk, Folk, Rock ... A to se mi na tom líbí ze všeho nejvíc

Luckanouze (15. 05. 2006, 17:31)  

Znouze je skvělá!!!!!!!!!!

Lucík (12. 05. 2006, 09:13) mp3

Tady sou snad úplně všechny mp3 Znouzectnost http://www.znc.cz/ra/ra.htm. Užijte si to!! :-))))

K2 (14. 01. 2006, 15:50) Shanka!!

Pls Shanim Mp3 Znc-OBLUDNY NEZNALEK-Krysar!!!Kdo to ma pls poslete mi to na e-mail...DIky!!

hladový děti (08. 10. 2005, 12:23) z nouze znouze

Je tomu už hezkých pár let kdy sem našel pod kobercem špinavou kazetu s tajemným napisem ZNC a od té doby i já patřím do početné znouzí rodiny.Neni to už sice takový nářez,ale nikdo uz nejsme nejmladší a je dobře že nás na koncertech šetřite.BA NÉ KECÁM doufam že ty stuhlý kosti přiště ve Mlejně pořadně omlátime.PROČ NEHRAJOU...........?HRAJTE!

KurtKobejn (18. 12. 2002, 19:22) punk-folk-rock

to nevím, jestli hrajou zrovna takovou kombinaci, ale sem rád , že zrovna tahle kapela má takové koncertní úspěchy

Lucas (06. 12. 2002, 08:25) ZNC - stálice naší scény

Podle mě nejde už o to co hrajou. Protože je už hodně let stejný. Ale myslím si, že taková kapela se jenom těžko najde, která bude nevim kolik nsad 20 let jezdit po turné a každej rok se bude vracet na stejný místa a každej rok bude mít vždy nabouchanej sál. KLOBOUK DOLU CHLAPI, a děvče samozřejmě.

To nejlepší nakonec: Kolikrát jste je za dobu co hrajou v televizi. Já asi 2x. Klípek myslim -Černej šerif- Je sqelý že po tak dlouhý době nepropadnou komerci:o)

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

 • spotřebitelský rozhodce
 • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.