chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | recenze DJ Bobo – Visions (04. 05. 2003, 00:00)

MusicZone | recenze DJ Bobo – Visions (04. 05. 2003, 00:00)

RECENZE

Triffid (04. 05. 2003, 00:00) DJ Bobo – Visions

 • 1) I Believe
 • 2) Rock My World
 • 3) Do You Remember
 • 4) One Vision One World
 • 5) Chihuahua
 • 6) Discovery
 • 7) Visions
 • 8) Change the World
 • 9) Let Me Be the One
 • 10) Let's Come Together (We Are Family)
 • 11) Angel
 • 12) Music Is My Passion
 • 13) I'm Living a Dream
 • 14) Like a Bird
 • 15) I Believe (Pop Version)

ZÁVĚR

Padesát minut veselého umělohmotného popíku. * - - - - - -

INFO

Interpret: DJ Bobo
Album: Visions
Žánr: pop
Celkový čas: 00:50:37

Za své nejslavnější éry v devadesátých letech byl nazván králem diskoték. A už je tady zase, chtělo by se říct, tentokrát o něco modernější a blyštivější, ale přece jen věrný starým dobrým časům. Mimochodem, taky vám slovo diskotéka zní tak strašně jako mně?


Když napíšu, že mě DJ Bobo upřímně překvapil a přišel s něčím neotřelým, novým a báječným, tak budu nestoudně lhát. Protože jestli „Visions“ něco není, tak něco neotřelého, nového a báječného. „Vize“ DJ Boba mohly totiž docela klidně vyjít v roce 1996, akorát bez těch dvou tří tracků obohacených o rap, který tenkrát nebyl ještě mainstreamový. Když si poslechnete „Visions“, neuslyšíte nic revolučního. Uslyšíte klasické a ozkoušené smyčky bicích a všudypřítomné syntetizátory, celé obalené v happy-go-lucky póze svobodných a šťastných sborů („Free like a bird“, „We are family“, znáte to). Uslyšíte hloupoučké texty. Uslyšíte pozlátkový popík, který už má sice lehce po sezóně, ale nikomu to zřejmě nevadí.

„I believe in visions“, otvírá DJ Bobo svou desku, a navzdory své kritické náladě ani nechci komentovat celkovou nesmyslnost tohoto sdělení. Ostatně si tenhle track vychutnáme ještě jednou v „pop verzi“ jako bonusový. Tahle písnička najíždí jako druhý singl, a je vcelku o ničem, ostatně posuďte sami z ukázky. To „Rock My World“ je něco jiného, protože už tady se dočkáme rapu. Pomalu čekám, kdy začne rapovat i Ilona Csáková, protože poslední dobou je to v popu zdá se módní. Výsledek nestojí za moc. „Do You Remember“ začíná kytarou jak ukradenou od Santany, a je to ploužák. Nuďák.

„One Vision One World“ je zase jednou taková masová oslava radostných dnů. Následující „Chihuahua“ je první singl, postavený na latinizujícím rytmu a singalong refrénu. Klasický letní hit, navíc potěší každého milovníka mrňavých psů svou glorifikací čivav. Mezi tímto a následujícím trackem („Visions“) je krátká předělová skladbička „Discovery“ a pak už se DJ Bobo vrhá po hlavě do sborových popěvků. Názvy jako „Change the World“ nebo „Let‘s Come Together (We Are Family)“ totiž mluví úplně za všechno. Ostatně totéž dělá „Let Me Be the One“, podle mě vůbec nejhorší místo „Visions“, hardcore popík, místy to zní jako Pomáda (ano, pověstný gel na vlasy je s námi už dlouho) a místy jako… jako DJ Bobo na začátku kariéry :)

U dalšího tracku se zastavím, ne snad proto, že bych nějak bral na ohrané španělské motivy, ale protože píseň „Angel“ nedávno natočila jako duet s DJ Bobem mladá česká zpěvačka – Kristýna (její druhé album má na Musiczone recenzi). Nahrávka bude mít svůj klip a bude jako bonus na české verzi desky. Rozhodně to je úspěch a Kristýně tedy gratulujeme. Co si o té písni myslím já je ovšem druhá věc.

Dosud jsem se vyhýbal slovu strašlivý, a nějak to snad půjde i do konce. „Music Is My Passion“ je další radostný koncertní singalong, „I‘m Living a Dream“ je bohužel zase jeden rap a „Like a Bird“ je závěrečná optimistická sborovka. Ani jedna z těchto písní není dobrá. „I Believe“ v popové verzi jsem porovnával s nepopovou verzí a kromě jinak instrumentovaného intra nenašel podstatného rozdílu. Ale budiž.

Závěrem bych řekl asi tohle - pokud je vám dvanáct, nebo pokud vám bylo dvanáct v devadesátých letech a ještě vás to nepustilo, „Visions“ je deska pro vás. Za sebe můžu DJ Bobovi jen doporučit odpočinek. Má na něj právo a my ostatně také.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

best winter dresses (16. 11. 2012, 01:20) sexy cocktail dresses

Any way I will be subscribing to your feed and I hope you post again soon.

http://www.noondresses.com/

Valda (06. 12. 2007, 15:15) podoba!!!

Bobo mi vzhledem připomíná Aleše Valentu :D

STRESNA (06. 12. 2007, 10:23)  

Hele proč si o ten článek psal když to neposloucháš DJ BOBO je king

CAmal (29. 10. 2007, 18:00) Tuto recenzi nenapsal nikdo zkušený

Kdo to psal, má asi vyhraněný styl, který poslouchá. Nemá rád změny a neumí se vžít do textů songů. Profesionál by takový článek, ale nenapsal.

RF (04. 01. 2007, 14:31)  

Cesi ¨se muzou jit vycpat s takovym hulvactvim. Kdyz se nekomu DJ BOBO nelibi tak at ho neposloucha.

debaser from elevator (27. 12. 2006, 13:36) Jak pravil klasik:

DJ Bobo je piča! :-D

koucas (26. 12. 2006, 21:28) DJ BOBO

a ty ten největší blbe! Za hranicema maj určitě spousty "kvalitních" hvězd, tak se tam odsťěhuj a užívej si konzumní zábavy až do sytosti, blbečku...

Christina (12. 10. 2006, 16:35)  

je sexy

Christina (12. 10. 2006, 16:34)  

je super

johncass (08. 07. 2006, 11:12) DJ BoBo

Za hranicema je hvězda!!z Visions Tour získal cenu za nej koncert roku!!!!!!češi jsou pitomy!!

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

 • spotřebitelský rozhodce
 • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.