chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž Silver Rocket Summer Six Six Six, nádvoří hradu Točník, 29. červenec 2006 (31. 07. 2006, 11:00)

MusicZone | reportáž Silver Rocket Summer Six Six Six, nádvoří hradu Točník, 29. červenec 2006 (31. 07. 2006, 11:00)

REPORTÁŽ

Tonda Kocábek (31. 07. 2006, 11:00) Silver Rocket Summer Six Six Six, nádvoří hradu Točník, 29. červenec 2006

Točník 2005Pokud je vám z programů některých domácích festivalů lehce nevolno - a nejen proto, že tam objevujete stále tatáž jména - máte dvě možnosti. Buď takový můžete navštívit a pak - třeba na svém blogu - fňukat, jak tam byli všichni zoufalí a jak je to v tom Česku hrozné, a nebo si prostě uspořádat svoji akci, se svými oblíbenci a po svém. Případně alespoň nějakou podobnou objevit a užít si ji. Parta z okruhu malého vydavatelství Silver Rocket přesně na takovém myšlenkovém základu postavený mejdan pořádá, a letos to bylo už počtvrté.

I když to na poslední chvíli vypadalo dost nahnutě, a ještě odpoledne před akcí se středem Čech prohnala po dlouhodobém vedru vlna více či méně silných přeháněk, nakonec počasí vydrželo a většina těch, kteří se do kopce na půl cesty mezi Berounem a Plzní vydrápali, a dřevěný most přes příkop s medvědy překročili, rozhodně nemusela litovat. I přes to, že na rozdíl od loňských jistot dostala letos šanci spíše méně známá jména, nabídnutá porce byla vydatná a bylo jen na každém aby si vybral to svoje.

Kačkala - SRS666, Točník Večer otevřelo americko-české dámské vokální kvarteto Kačkala z Tábora. Pádná odpověď všem, kteří žijí v bludu, že label SR je jen jednostranně orientovaný. Dámy oděné do provokativních kostýmů nabídly skvělou show, cosi na způsob divadelně-hlasové performance. Zábavné na pohled, zajímavé pro soustředěný poslech. Ženské rýpnutí pod macho žebro bez špetky feminismu. Sentiment, smutek, ironie i černý humor zajímavě nadávkovány. Komický pohled na drsně vyhlížející týpky s nivým pohledem směrem ke křehké produkci na pódiu pod dřevěnou stříškou, byl pak jen další rozinkou.

Jestliže Kačkala jsou dámy v nejlepším věku, z následujícího bodu A Spoon Called Phranc se vylouply dvě velmi mladé slečny z Berlína. Ostrá kytara, baskytara občas vyměněná za druhou kytaru a nasamplované bicí. A primárně vstřícné písničky, často postavené na souznění dvou mladistvých, místy až odzbrojujících vokálů. Ze začátku působily plaše a zakřiknutě, jakoby ustrašeně, později získaly jistotu a odhodlání a se sonikovsky rozmazanou kytarou i potřebnou dravost. V několika skladbách si s nimi navíc zahostoval i bubeník někdejších L'Point.

Fetch! - SRS666 Jako první zástupci nastupující domácí generace, kteří na svůj zářez na pažbě pořádajícího labelu teprve čekají, bylo pražské trio Fetch!. Od té doby, co jsem je viděl naposledy udělali slušný skok kupředu. Noise-corové hutné vlny, které se valily směrem k několika stům návštěvníků, byly plné nečekaných rytmických zlomů a dalších překvapení, rezolutně vylučujících jakoukoliv monotónnost. Navíc měli tu výhodu, že z několika agresivně-energických part byli první, a uši všech přítomných tak byly ještě odpočaté.

Následující Balaclava (jejíž první album je po několika vinylových singlech na spadnutí) je už dnes skutečnou legendou domácí straight-edge scény. Rychlé a ostré old-school hardcore přineslo po Fetch! mnohem větší přímočarost, ale i plné a silné melodie. A bylo vidět, že maximální nasazení má pod pódiem nemalou odezvu. Zajímavé ovšem také bylo sledovat reakce publika na aktivistické proslovy mezi skladbami, ne nepodobné politickým proslovům.

Anyway - SRS666, TočníkVysoce nastavenou laťku rychlosti a nasazení udrželi a v mnohém i překonali Anyway. Chvílemi až hysterický noise-punk se opíral hlavně o jarní albovou dvojku, ale na nejlepší pecky z debutu došlo pochopitelně také. Ve srovnání s Balaclavou ovšem Anyway umějí i zvolnit, ze všech pánských spolků toho večera měli nejčitelnější zpěv, a pro mě osobně patřili k vrcholům. Třešničkou bloku, který si viditelně užili, byla i obvyklá coververze "Sugar Kane" z repertoáru Sonic Youth. V závěru byli odměněni i divoce tančícími slečnami přímo na kraji pódia.

Vas SzuszanneVeselé a optimisticky působící mělnicko-pražské kvarteto vystřídali "borci jak cyp" z Kopřivnice Vas Szuszanne. Temní, a bez přehánění apokalyptičtí. Až neuvěřitelně hutná a hypnotická jízda jakoby chtěla smést všechno a všechny. A nešetřila nikoho. Nasazení opět stoprocentní a koncentrace hudebního materiálu taková, že v mžiku vyplnila každý kout hradního nádvoří. Jen jsem se nemohl zbavit dojmu, že uzavřený prostor klubu je pro ně přece jen vhodnější. Není tam kam utéct. V každém případ jsou VS důraznou pobídkou všem starším kolegům, že flákat se nevyplácí neboť (jak praví klasik) "kdo chvíli stál již stojí opodál..."

Závěrem dostal slovo opět Tábor a "bass&drum&bass" Deverova chyba.Deverova chyba, SRS666, TočníkI v pozdní hodinu tak vydatná porce energie, jakou by výrobci baterek do králíků i nápojů, co dávají perutě, mohli jen tiše závidět. Přestože jízda dvou baskytar v nových skladbách více přidala na důrazu i melodiích a trochu se tak vzdálila původním instrumentálním hrátkám, patří "Deverovka" stále k technicky nejzajímavějším úkazům na téhle scéně - a to nejen na našem malém písečku. I oni se ještě letos chystají vypustit další album a soudě dle odehraného materiálu, je na co se těšit. Na závěrečnou "Jeď na Miláno" si přizvali k mikrofonům i čtyři členky Kačkaly a speciální verze uvedla neumdlévající dav takřka do extáze. Úplný konec tak byl odložen až po několika přídavcích. Tak snad zase za rok.

Autorem fotek je Juro Olejník z metalopolis.net.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

joan (06. 07. 2013, 07:17) velký

Na základě připomínek tohoto článku, jen dokazuje, že články a informace na těchto stránkách dává čtenáři užitečné nápady.

http://activerain.com/blogs/joanvonnegut

edward (05. 07. 2013, 04:44) velký

Jsem ohromen obsahu stránek. Myšlenky a myšlenky autora je opravdu dobrý. Děkujeme vám za sdílení s ostatními. http://www.hamaki.me/board/index.php?sho...

prom dresses 2012 for cheap (13. 04. 2013, 16:48) long red prom dresses

I join bbwatches.com. It was and with me. Let's discuss this question.

http://www.banddress.com/

winter long dresses on sale (16. 11. 2012, 03:26) winter dresses for the beach

I join bbwatches.com. It was and with me. Let's discuss this question.

http://www.noondresses.com/

jojo (16. 08. 2006, 09:10)  

už se těším na sobotu na Střeláku...

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.