chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž Tommy Emmanuel & The Eve Quartet Prague, Kongresové centrum, 21. listopad 2008 (06. 12. 2008, 11:00)

MusicZone | reportáž Tommy Emmanuel & The Eve Quartet Prague, Kongresové centrum, 21. listopad 2008 (06. 12. 2008, 11:00)

REPORTÁŽ

V.Silver (06. 12. 2008, 11:00) Tommy Emmanuel & The Eve Quartet Prague, Kongresové centrum, 21. listopad 2008

Tommy Emmanuel

Není tomu zase tak dávno, co do našich končin naposledy zavítal Tommy Emmanuel, a zřejmě i proto se rozhodl svou už tak naprosto pekelnou show něčím "zpestřit". To něco byl asi půlhodinový set, při kterém jej doprovázely sličné slečny z pražského smyčcového Eve Quartetu. Avšak abych nepředbíhal, vše začalo přibližně šest minut po osmé hodině večerní, kdy na se na pódiu sálu pražského Kongresového centra objevil všestranný muzikant a bluesman i se svou doprovodnou skupinou. Ne, toto ještě nebyl Tommy Emmanuel, ale jeho "předkapela" Steve White. Tento svérázný Američan zvládal v jednom okamžiku hrát na harmoniku, kytaru a ještě se k tomu doprovázet poklepáváním nohy, na které měl připevněny rolničky. Celý sál byl zvědavý, jak to tedy bude s tou jeho skupinou, jelikož hned na začátku prohlásil "It’s an honor for me and my band to play on this stage.", proto asi po čtvrté písničce uvedl věci na pravou míru "Now I have a moment to introdukce my band:" (zvedá levou nohu) "This is Lefty. Thank you!". Zahrál ještě jednu píseň a o půl deváté odchází.

Po dvaceti minutách už se na scéně objevuje ten, na kterého všichni tak netrpělivě čekali - samotný Tommy Emmanuel. Jak už prohlásil konferenciér ve své úvodní řeči: Tommy Emmanuel není muzikant, to je přírodní úkaz. A všichni, kteří toho večera přišli na jeho show, se o tom mohli přesvědčit na vlastní oči a uši. Pravda, slovo "show" není zrovna tím správným výrazem, měl bych použít spíše výrazy jako "neskutečný výkon" nebo "kytarové orgie". A nejenom, že Tommy dokáže neskutečně komplikované kytarové party bezchybně zahrát, on k tomu zvládá ještě dělat show, všechno si dost osobitým bezprostředním způsobem užívat a bavit obecenstvo. Toto krásně předvedl, když si před "Michelle" vyměnil svou kytaru za jumbo model (= za větší) a Beanovsky přitom pronesl "The big one!". Dále "skóroval", když pronesl "These ladies and gentlemen want me to play ‚Somewhere Over The Rainbow‘ – should I play it? I’ll play anything you like! ‚Somewhere Over The Rainbow‘ – thank you!". Pak zahrál "Habana Haba / Little By Little", "The Robin" a ve hře na kytaru pokračoval metličkou, kterou běžně používají spíše bubeníci. Ale když se to tak vezme, Tommy Emmanuel dokáže kytaru skvěle použít i jako perkusivní nástroj. A nejen kytaru – chvíli bouchal i čelem o mikrofon. Poté už ale na scénu přicházejí Eve Quartet a spolu s Tommym rozjíždí "Endless Road", následovanou "La Visitá". "This is one of my crazy songs: The Sanitarium Shuffle." řekl Tommy a předvedl, co si představuje pod pojmem "crazy". Někteří z nás by použili spíše výrazu "insane". Dostalo se i na nádhernou "Morning Aire", kterou věnoval svým irským přátelům, po níž z Tommyho vypadl další neskutečný výrok "Some people ask me: ‚Do you improvise?‘ and I say ‚No, I just play guitar.‘.", načež přichází Steve White se slovy "Now we are two bands!" a hrají "Working Man Blues".

Po ní Steve opět odchází a Tommy hraje a zpívá "Angelina" pro svou devítiletou dceru, která na něj čeká v Anglii. Při "Since We Met" už se přidají i Eve Quartet. "It’s time for ‚Classical Gas‘!", při němž Tommy dělá, že si nemůže vzpomenout, jak ho má vlastně hrát, a tak zazní i melodie z Bondovek nebo Růžového pantera. Poté odchází, ale vrací se a s Eve Quartetem přidávají ještě jednu bonusovou skladbu na závěr. Ve 22.40 tak končí koncert, ke kterému se každý z diváků bude ve vzpomínkách velmi rád vracet.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

deb prom dresses (14. 04. 2013, 02:57) lace wedding dresses uk

These are best used with minimalist outfits, especially dresses or gowns.

http://www.relatedress.net/wedding-dress...

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.