chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž Recoil (Alan Wilder), KC Vltavská - Praha, 17.duben 2010 (27. 04. 2010, 11:00)

MusicZone | reportáž Recoil (Alan Wilder), KC Vltavská - Praha, 17.duben 2010 (27. 04. 2010, 11:00)

REPORTÁŽ

Tomáš Havlen (27. 04. 2010, 11:00) Recoil (Alan Wilder), KC Vltavská - Praha, 17.duben 2010

Adam WilderPo lednovém koncertu samotných Depeche Mode v Praze byla návštěva Alana Wildera jednoznačně tou druhou nejdůležitější událostí pro fanoušky této legendární formace v letošním roce.

Celý večer odstartoval projekt Michala Pavlíčka a Načevy, sál už v té chvíli začínal praskat ve švech a fanoušci velice netrpělivě čekali na příchod Alana Wildera. Ačkoliv je projekt Pavlíčka a Načevy jedním z těch zajímavějších projektů české scény, jejich vystoupení před Recoil byl jeden velký přešlap. Nikdo snad nemohl čekat, že sál plný natěšených fanoušků DM bude se zaujetím poslouchat klubové akustické vystoupení Pavlíčka a Načevy. Intimní koncert v malém klubu pro 50 lidí musí být neuvěřitelný zážitek, ale jako support pro tisícovku lidí před Recoil opravdu ne.

Na pražské vystoupení Recoil se dá spíše než na koncert pohlížet jako na setkání pravých fanoušků Depeche Mode. Párty, která byla i přes plný sál kulturního centra mnohem komornější než kterýkkoliv koncert DM. Z tisíců se tu vyfiltrovaly stovky těch opravdu nejvěrnějších. Otázkou samozřejmě zůstává, kolik lidí by přišlo, kdyby za sebou neměl Wilder armádu ortodoxních fanoušků Depeche - ale tu je asi lepší ponechat nezodpovězenou.

Recoil začali zlehka otvírákem ze své poslední placky "subHuman" a pomalu nechali lidi unášet na záplavě podmanivých rytmů. Celý set přibližně kopíroval skladby z nové výběrovky "Selected", která mapuje tvorbu Recoil až po rok 92 a album "Bloodline" s jeho největším hitem "Faith Healer". Alan Wilder se svým parťákem Paulem Kendallem servírovali lidem o něco tanečněji laděnější verze svých hitů - což bylo na jednu stranu pozitivní, ale na druhou stranu se pod útokem basů ztrácela drobnokresba Wilderových písní, což je jeden z hlavních faktorů, které Alana odlišují od zbytku elektronické scény.

Koncertní set měl původně doplnit Douglas McCarthy z Nitzer Ebb, který ale nakonec díky islandskému vulkánu nedorazil. To bylo asi největším negativem celého vystoupení, protože by tím finále ve formě skladeb "Stalker" a "Faith Healer", které Douglas nazpíval, mohlo získat další rozměr a být něčím víc, než jen perfektně provedeným audiovizuálním DJ setem. Vizualizace, které Recoil doprovázely jsou kapitolou samy o sobě - abstrakce industriálního ražení jak se patří, za kterou z části stojí Igor Dvorský, bubeník českých Lakeside X.

Lakeside X potom byli už jen příjemnou a nenáročnou živou tečkou za celým večerem a sál se na jejich vystoupení začal velice rychle vyprazdňovat - což bylo také způsobeno tím, že většina lidí odběhla za Alanem Wilderem, který za sebou do backstage nechával pouštět svoje fanoušky.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

Pink Short UGG Boots (16. 11. 2012, 16:59) Really Cheap UGG Boots

I completely agree with the above comment,.

http://www.conboots.net/

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.