chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž OFF festival, Katowice aneb Turn me OFF – část první (15. 08. 2011, 06:00)

MusicZone | reportáž OFF festival, Katowice aneb Turn me OFF – část první (15. 08. 2011, 06:00)

REPORTÁŽ

Mrkev (15. 08. 2011, 06:00) OFF festival, Katowice aneb Turn me OFF – část první

sdew

Den první

Protože jsou Katowice, kam se kvůli nepřízni vedení města Mysłowice festival před rokem přesunul, jen nějakou tu hodinu a půl busem od hranic, je OFF pro Severomoraváky, jako jsem já, ideální festivalovou destinací, paradoxně bližší než většina zajímavých hudebních akcí v ČR. Přesto byli hned první spolunávštěvníci, kteří se nás zeptali na cestu do areálu, Britové a hned po nich Maďaři. Teda jestli se sem všichni trmáceli takový kus světa, tak to prostě letos musí stát za to.

A taky že stálo.

Hned první koncert, legend undergroundové muziky, Current 93, v čele s renesančním Davidem Tibetem, nasadil laťku proklatě vysoko. Posluchači se poslušně usadili do křesel Centra kultury Katowice, reflektory zhasly a v tu chvíli spustilo "Rivers of Babylon" od Boney M. "No co to do pekla...," prolétlo mi hlavou, ale to už na pódium pod hávem tmy postupně přicházeli členové kapely, včetně potrhlé Baby Dee. A než se ve světle vycházejícího ze zákulisí mihl sám Tibet, proměnili se Boney M v kakofonický hluk a všechno začalo dávat smysl...

V jednotlivých skladbách sice probleskávaly známé verše, ale pokud jste neznali většinu produkce kapely nazpaměť (a to půjde jen těžko, i Tibet před sebou měl rozložený sešit s texty), měli jste mnohdy problém poznat, o jaké písně se jednalo, protože byly často oblečené do jiného hávu, než jaký uslyšíte na deskách. Když ale David v předposlední skladbě začal, "The twisted wings and cluds unfold," věděli jste, že Lucifer už je nad Londýnem a že váš osud bude brzy zpečetěn.

V průběhu koncertu se světla reflektorů postupně rozjasňovala a na plátně neslyšně blikaly roztroušené komety, které se k sobě, zrovna když jste se nedívali, pomalounku přibližovaly, až vytvořily kruh s kříži, jako je na přebalu nové desky. To vše spolu s tlumeným zvukem zavřeného koncertního křídla a nezaměnitelným prorockým hlasem Davida Tibeta tvořilo náladu téměř osudovou. Jen těžko se při klavírní lince u skladby Pomegranate dalo ubránit třasu, všechna mozková zákoutí zůstala obnažena, až do posledního tajemství, které jste si schraňovali v nejtemnější hloubi duše. Když jste na konci přídavku už podruhé vestoje tleskali, David Tibet o vás věděl všechno. Sbalil si své texty do plátěné tašky, nasadil klobouk a odešel. Bosý a s nehty na nohou namalovanýma na červeno.

Protože ve čtvrtek se konaly jen koncerty Trembling Bells a Current 93 a ty měly jen omezenou kapacitu, skončil první festivalový den v poklidném očekávání největší vlny návštěvníků, která se měla dostavit až v pátek, kdy už byla na programu jména jako The Jon Spencer Blues Explosion, Mogwai a Low, jedni z mnoha tahounů festivalu.

Den druhý

Vezměme to tedy popořadě. Pro mě ten den začal vystoupením Glasser. Pod tímto pseudonymem se skrývá jemná dlouhovláska jménem Cameron Mesirow, která ale hned několik vteřin poté, co přišla na pódium (v jakémsi bizarním barevném pytlovitém kostýmu a síťkou přes obličej), dokázala, že není žádná trasořitka, a spustila silným melodickým hlasem, který nezaváhal ani ve vysokých zavýsknutích, jakých najdete na albu spousty. To v kombinaci s hravým popem se spoustou bicích nástrojů a prvky elektroniky už od začátku slibovalo kvalitní hudební zážitek.

Jediné, co vám mohlo kazit legraci, byl postupný úbytek kyslíku, kterým bohužel obě stanové scény na OFFu trpěly. Domyslete si k tomu semknutý dav a slunce a může vám být jasné, že nejeden návštěvník musel jít ještě před koncem chytat kyslík ven. A ač by bylo řešení trapně jednoduché – stačilo by odstranit několik bočních dílů stanu, nebyly naše telepatické prosby vyslyšeny.

Warpaint, partička slečen z Brooklynu, následovala v těsném závěsu. Přestože byl všemi kolem mne jejich výstup vychválen do nebe a přiznávám, že i mně se docela zalíbila živá verze obecně asi nejoblíbenější skladby z alba, "Undertow", zbytek koncertu pro mě byl zklamáním. Nazvučení bylo snesitelné jen vepředu, pokud jste stáli dál, obě kytary splývaly v jeden těžko rozluštitelný blob. Tomu nepomáhaly ani členky kapely natahováním písní svými kytarovými dvojsóly, u kterých sice poskakovaly a upřímně se bavily, ale já celou dobu slyšela to samé – znuděné Sleater-Kinney, co vleže naslepo brnkají na kytary, jen aby se neřeklo. Něco jako kdyby hnutí riot grrl zapomnělo, že rock'n'roll je i o něčem jiném, než kytarách. Ale zpívaly slušně, to se musí nechat.

U hopsavých diskotékových Junior Boys jste chtě nechtě začali během jedné či dvou písničcek poskakovat do rytmu. A pokud jste se tomu oddali a odhopsali se vyřádit do davu pod pódiem, mohli jste se u Junior Boys docela slušně pobavit. Je mi ale záhadou, proč hráli zrovna na hlavní scéně, nějaká menší, například klubová, by jim slušela daleko lépe.

Když jsem po Junior Boys u piva čekala na Meshuggah, představovala jsem si slušnou metalovou nálož. To, co ale přišlo po úvodních činelech, mě přinutilo zůstat za plotem v bezpečí gastrozóny. Nenechte se mýlit – hrálo jim to dobře a mně se dvě jejich alba, která jsem si před OFFem stihla poslechnout, líbila, jenže v tu osudovou vteřinu, kdy se všichni členové Meshuggah začali v krabích postojích na pódiu klátit a točit hřívami, je odsoudilo k nechápavým pošklebkům a parodiím neustávajícím až do konce víkendu.

Mezitím, co se na lesní stage odehrával tenhle metalový očistec, zapadlo slunce a nebe potemnělo, nastal tedy čas na hlavní hvězdy večera. A přestože jsem byla z naší české výpravy asi jediná, kdo se šel kabaretnímu králi Polska, Czesławu Śpiewa (vlastním jménem Czesław Mozil), podívat na zoubek, není pochyb, že se tenhle sympaťák v mikině a čepici mezi hvězdy řadí. A to nejen díky tomu, že je v Polsku celebritou se vším všudy. Letos to bylo potřetí, co se Czesław na festivalu OFF objevil. Poprvé to bylo před třemi lety, kdy si střihl výstup se svým tehdy čerstvým sólovým albem Debiut (2008), loni se mihl na pódiu jako host Efterklang a letos s sebou přivezl Tesco Value, čtyřčlennou kabaretní partičku z Dánska, jejímž členem býval, když ještě sám v Dánsku žil. A tak spolu zpívali, tančili a střídali nástroje jako o život. A publikum jim zobalo z ruky.

Pokud máte rádi kabaretní hudbu s prvky tanga a akordeonem, je Czesław něco pro vás. Jen se obávám, že kvůli tomu, že jsou texty z jeho sólových desek většinou polsky, málokdo ty kouzelné příběhy o štěrkacích mašinkách a žabkách, co se propadly do vlhkého betonu, ocení.

Nakonec jsem ani nepočkala, až Czesław dozpívá poslední píseň, a nechala publikum, ať na něj dál ukazuje srdíčka ze spojených dlaní (no vážně, celebrita jako blázen), a spěchala k vedlejší scéně, kde už se schylovalo k bluesové explozi. A ta, když přišla, hned zkraje shodila bubeníkovi jeden z bubnů. On, jako by se nic zvláštního nestalo, dál mlátil v podstatě jen do kotle, zatímco se zoufalý bedňák snažil situaci napravit, přestože to působilo vlastně úplně zbytečně.

The Jon Spencer Blues Explosion udeřili jako dělová koule a lomcovala s lidmi až do samého konce, který ne a ne přijít, natahovali totiž, co a jak se jen dalo. Mohli jste jen hypnotizovaně čekat, jestli do těch kytar hrábnou ještě jednou, a oni vás nezklamali. A i když se zdálo, že bombardování bylo učiněno zadost, stejně zpocený bubeník ještě jednou vběhl na pódium, kde se už se sklízelo vybavení, čapnul činel a v extázi do něj mlátil, až mu paličky odletovaly z rukou. Lepší název byste si pro tuhle kapelu ani nemohli přát. Jacípak staří páprdové.

Přijít v takovém rozpoložení ("mám chuť rabovat, pojďme ukrást auto!" – a to si nevymýšlím) na post-rockové Mogwai si koledovalo přinejmenším o zívací seanci, ne-li o postupné usínání/umírání vsedě na trávníku. A to obzvlášť pokud patříte do skupiny, která říká, že Mogwai jsou nudní i na albu, co invenčního by asi tak mohli předvést na kocertě? Popravdě? Nic. Ale stejně to byla paráda. Klidný a melodický výbuch světla se špetkou noisu, který stále někam směřuje. Přesně takový, jaký má post-rock být.

Pro fanouška skvělé vystoupení. Pro nefanouška nuda. A pro mě dokonalá jednohubka s dávkou zasněnosti přesně odměřenou tak, abych se správně naladila na Low, pro mě osobně to nejlepší, co letošní OFF nabídl.

Začali nelítostně – s mantrickou "Nothing but Heart", ve které jsou díky šestiminutovému opakování téhle prosté repliky a stupňujícímu se kytarovému hluku post-rockové hrátky s napětím vyvedené do extrému. Legrace ovšem spočívá v tom, že očekávaný výbuch se nedostaví. Ve chvíli, kdy kytara burácí ostošest a všechny hlasy v dokonalé harmonii křičí, že nejsou nic než srdce, a vy si myslíte, že teď, každou chvíli už to přece musí přijít, všichni teď určitě zmlknou a nechají nástroje v naprostém chaosu ta napjatá srdce pod pódiem explodovat... – tak přesně v tu chvíli hudba začne pomalu utichat, hlasy slábnout a vy místo, abyste kolem sebe sbírali kousky sebe sama, vydechnete. A chcete víc, další!

Ač se nakonec sem tam nějaká ta exploze dostavila, zbytek koncertu Low se od úvodní písně v mnohém nelišil. Chtělo se mi létat, brečet nebo chytit nejbližšího člověka, třást s ním a křičet, "copak ty ty anděly nevidíš?" a u závěrečné "Murderer" jsem zadržovala slzy tak silně, až jsem měla problém se nadechnout.

Co přesně to všechno znamenalo a proč nechali Low posluchače v očekávání hladovět po dalších a dalších tónech, mi dochází až teď, s odstupem. Cílem cesty přece není její konec, ale samotná cesta! A vždyť je to tak jednoduché. So now, now, You See Everything.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

grey tall uggs (16. 11. 2012, 19:31) classic tall ugg boots

I stumbled on this article on Yahoo despite the fact that I was looking for something similar, but I just wanted to say excellent stuff and I 100 % agree. Is there any way to subscribe to fresh content?.

http://www.conboots.net/

Replica Titoni watches (13. 10. 2012, 09:47) bvlgari watches

Valuable info. Lucky me I found your site by accident, I bookmarked it. .

http://www.figwatches.org/

maxi summer dress (13. 10. 2012, 09:30) cheap a line wedding dresses

Great. found your site on del.icio.us .

http://www.zoomdress.net/

sff (24. 02. 2012, 06:48) asdsf

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/ Wholesale NFL JerseysWholesale NFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/ Cheap NHL JerseysCheap NHL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/ MLB Jerseys SupplyMLB Jerseys Supply

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... NFL JerseysNFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... Wholesale NFL JerseysWholesale NFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... Cheap NHL JerseysCheap NHL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... MLB Jerseys SupplyMLB Jerseys Supply

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... MLB JerseysMLB Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... NFL JerseysNFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... Wholesale NFL JerseysWholesale NFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... Cheap NHL JerseysCheap NHL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nba... NBA JerseysNBA Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... NFL JerseysNFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... Wholesale NFL JerseysWholesale NFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... Cheap NHL JerseysCheap NHL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... MLB Jerseys SupplyMLB Jerseys Supply

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nhl... NHL JerseysNHL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nhl... NFL Jerseys NFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... Wholesale NFL JerseysWholesale NFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... Cheap NHL JerseysCheap NHL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/nfl... MLB Jerseys SupplyMLB Jerseys Supply

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/can... Canada GooseCanada Goose

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/can... NFL Jerseys NFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/can... Wholesale NFL JerseysWholesale NFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/can... Cheap NHL JerseysCheap NHL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/can... MLB Jerseys SupplyMLB Jerseys Supply

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/hat... HATSHATS

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/hat... NFL Jerseys NFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/hat... Wholesale NFL JerseysWholesale NFL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/hat... Cheap NHL JerseysCheap NHL Jerseys

http://www.nfljerseyswholesalexo.com/hat... MLB Jerseys SupplyMLB Jerseys Supply

nike tn (16. 02. 2012, 05:56)  

ray lewis jersey (13. 01. 2012, 08:37) http://www.shopravens.com/ray-lewis-jersey

von-miller-jerseys (10. 01. 2012, 08:32) http://www.shop-broncos.com/von-miller-jerseys

http://www.shop-broncos.com/jay-cutler-j... Jay Cutler Jersey

http://www.shop-broncos.com/tim-tebow-je... Tim Tebow Jersey

http://www.shop-broncos.com/von-miller-j... Von Miller Jersey

http://www.shop-broncos.com/broncos-jers... Broncos Jersey

http://www.shop-broncos.com/brady-quinn-... Brady Quinn Jersey

http://www.shop-broncos.com/brandon-lloy... Brandon Lloyd Jersey

http://www.shop-broncos.com/brandon-mars... Brandon Marshall Jersey

http://www.shop-broncos.com/brian-dawkin... Brian Dawkins Jersey

http://www.shop-broncos.com/broncos-cust... Broncos Customized Jersey

http://www.shop-broncos.com/champ-bailey... Champ Bailey Jersey

http://www.shop-broncos.com/demaryius-th... Demaryius Thomas Jersey

http://www.shop-broncos.com/dennis-smith... Dennis Smith Jersey

http://www.shop-broncos.com/eddie-royal-... Eddie Royal Jersey

http://www.shop-broncos.com/elvis-dumerv... Elvis Dumervil Jersey

http://www.shop-broncos.com/jake-plummer... Jake Plummer Jersey

http://www.shop-broncos.com/javon-walker... Javon Walker Jersey

http://www.shop-broncos.com/john-elway-j... John Elway Jersey

http://www.shop-broncos.com/john-lynch-j... John Lynch Jersey

http://www.shop-broncos.com/karl-mecklen... Karl Mecklenburg Jersey

http://www.shop-broncos.com/knowshon-mor... Knowshon Moreno Jersey

http://www.shop-broncos.com/kyle-orton-j... Kyle Orton Jersey

http://www.shop-broncos.com/ryan-clady-j... Ryan Clady Jersey

http://www.shop-broncos.com/selvin-young... Selvin Young Jersey

http://www.shop-broncos.com/shannon-shar... Shannon Sharpe Jersey

http://www.shop-broncos.com/steve-atwate... Steve Atwater Jersey

http://www.shop-broncos.com/terrell-davi... Terrell Davis Jersey

http://www.shop-broncos.com/tom-jackson-... Tom Jackson Jersey

http://www.shop-broncos.com/willis-mcgah... Willis McGahee Jersey

louis vuitton (17. 10. 2011, 07:26) louis vuitton

coach factory outlet (20. 09. 2011, 11:20) http://www.coachoutletonline-factory.net

eeee (15. 09. 2011, 05:51) http://www.uniformjersey.com

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... NFL Player

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Aaron Rodgers Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Adrian Peterson Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Barry Sanders Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Bo Jackson Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Brandon Jacobs Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Brett Favre Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Brian Cushing Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Carson Palmer Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Dallas Clark Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Dan Marino Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... DeSean Jackson Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Dez Bryant Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Donald Driver Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Donovan McNabb Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Drew Brees Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Eli Manning Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Hines Ward Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Jared Allen Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Joe Flacco Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Joe Montana Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... John Elway Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Ladainian Tomlinson Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Larry Fitzgerald Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Marion Barber Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Mark Sanchez Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Maurice Jones-Drew Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Miles Austin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Patrick Willis Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Percy Harvin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Peyton Manning Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Philip Rivers Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Ray Lewis Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Reggie Bush Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Reggie Wayne Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Tim Tebow Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Tom Brady Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Tony Romo Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Troy Polamalu Jersey

http://www.uniformjersey.com/nfl-player-... Walter Payton Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... NHL Player

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Ales Hemsky Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Alex Ovechkin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Alexander Semin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Alexandre Burrows Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Alexei Kovalev Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Andre Fleury Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Andrei Markov Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Andrew Ladd Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Antti Niemi Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Bobby Clarke Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Bobby Hull Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Brian Gionta Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Brooks Orpik Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Chris Pronger Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Claude Giroux Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Daniel Sedin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Derek Boogaard Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Dion Phaneuf Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Drew Doughty Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Ductin Byfuglien Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Duncan Keith Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Eric Staal Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Evgeni Malkin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Gordie Howe Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Henrik Lundqvist Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Henrik Sedin Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Henrik Zetterberg Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jamie Langenbrunner Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jarome Iginla Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jaroslav Halak Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jason Spezza Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jeff Carter Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Joe Sakic Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Joe Thornton Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... John Tavares Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jonathan Cheechoo Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Jonathan Toews Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Kris Letang Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Kris Versteeg Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Marc Savard Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Mario Lemieux Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Martin Brodeur Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Martin Havlat Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Maxime Talbot Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Michael Cammalleri Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Mike Green Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Mike Modano Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Mike Richards Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Milan Lucic Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Nicklas Backstrom Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Nicklas Lidstrom Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Nikals Hjalmarsson Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Niklas Backstrom Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Patrice Bergeron Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Patrick Kane Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Patrick Marleau Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Patrick Sharp Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Pavel Datsyuk Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... PK Subban Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Rick Depietro Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Rick Nash Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Roberto Luongo Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Ryan Getzlaf Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Ryan Kesler Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Ryan Miller Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Scott Gomez Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Shane Doan Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Shea Weber Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Sidney Crosby Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Simon Gagne Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Steve Yzerman Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Steven Stamkos Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Thomas Vanek Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Tj Oshie Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Vincent Lecavalier Jersey

http://www.uniformjersey.com/nhl-player-... Wayne Gretzky Jersey

ropák bez zobáku (24. 08. 2011, 16:49)  

Skvělý report, díky. Je vidět, že jsem se rozhodl špatně a nejel jsem na OFF. Příště snad.

sadfasdf (17. 08. 2011, 11:38) welded stainless steel pipe

ugg boats (15. 08. 2011, 10:31) http://www.uggsbotas-es.com

Pawlenty dijo "Esa no es a punto de ser a menudo adecuadas destinadas a nuestros candidatos pertenecientes a presidente de Estados Unidos respecto a la nación", explicaron . "El estadounidense, [url=http://www.uggsbotas-es.com/]botas ugg[/url] , las personas sin duda supondrá mucho más junto a requerir mucho más. Y la verdad es que todos tenemos a alguien que es capaz de comparar mediante

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.