chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž OFF festival, Katowice aneb Turn me OFF – část druhá (26. 08. 2011, 06:00)

MusicZone | reportáž OFF festival, Katowice aneb Turn me OFF – část druhá (26. 08. 2011, 06:00)

REPORTÁŽ

Mrkev (26. 08. 2011, 06:00) OFF festival, Katowice aneb Turn me OFF – část druhá

sdew

Kolegyně Mrkev byla na cestách tak až teď dopsala druhé pokračování svého psaní o parádním fesťáku Off v Polsku. Tady je.

Den třetí

Jak už to na festivalech bývá, člověk toho kvůli slunci deroucímu se mu svými přehrátými prackami do stanu moc nenaspí. Než ale nastal čas koncertů, přišouraly se předpověďmi slibované mraky a začalo pršet. Co naplat, řekla jsem si, nasadila pláštěnku, nazula gumáky a vyrazila na první koncert – Londýňanů Dry the River, které jsem si stihla poslechnout až těsně před odjezdem na OFF. Épéčko mě příjemně překvapilo (indie folk jako šitý pro moje ucho) a oficiální stránky festivalu je vychvalovaly do nebes – prý, nenechte si jejich koncert ujít, jinak budete litovat, že jste je neslyšeli, protože až nahrajou desku, budou z nich hvězdy. No to by tak hrálo, abych na ně nešla.

No a co myslíte – voni měli pravdu! Písničky zněly živě ještě lépe než na EP, všechno to dohromady krásně šlapalo – kytary, housle a ten zpěvák taky vůbec nezpíval špatně. I přes ten pitomý déšť a brzkou hodinu, která klukům vůbec do karet nehrála, to byl skvělý koncert. A v červnu prý začali nahrávat desku, takže nevím jak vy, ale já napjatě čekám.

Po zklamání, jakým byli Blonde Redhead (pořád nevím, jestli to bylo tím špatným zvukem nebo tím, že ty svoje kontemplační náladovky, kterým poslední dobou holdují, hráli za plného světla, ale nepomohl jim ani fakt, že přestalo pršet), špatně špatných Male Bonding (nechápu, proč jsem jediná, komu to připadalo jako úděsně nazvučený pankrok pro děcka) a mezeře v programu kvůli v dopravě se zaseknuvších Polvo (tak si mezitím dáme zapiekanku a Mirindu, ne?) nastal čas na YACHT.

Hrom aby do toho praštil, nechápu, jak mohlo tolik lidí v tom céódvě stanu zůstat celý koncert, přisámbů, že kdybych tam byla jen o vteřinu déle, všechny moje varovné kontrolky spustí "system failure, insert oxygen immediately," já zrudnu, zalknu se a bídně zhynu na zemi pod nohama davu. O to víc mě to štve proto, že tahle dvojka z Ameriky (na koncertech bývají čtyři), hrála hravý, elektronický pop chytlavý až hanba a ještě do toho předváděla synchronizované tanečky. A zpěvačka? No řekněte, komu by mohla vadit excentrická blondýna se sestřihem na Annie Lennox, co se na hopsavou hudbu svíjí skoro až smyslně? Bylo těžké od ní odtrhnout oči, fakt. Jenom ten kyslík, ten kdyby tam byl!

Nutno uznat, že se mi hudba líbila i zvenčí stanu, a tak bylo nasnadě zůstat tam, kam až jsem se s nedokysličenou hlavou zvládla došourat, opřít se o vrbu a počkat si na Neon Indian. Ale jako by těch zklamání za jediný den nebylo až až, hned po jedné písničce mě neonový indián donutil k útěku. Já vím, že dneska ty návraty do éry syntetizátorů a chytlavých diskotékových melodií frčí a je fakt, že včerejším Junior Boys se to povedlo bez chyby. Jenže Neon Indian byl přesně jako jeho pseudonym – nesourodý slátanec v discoosmdesátkovém kabátě sešitý z kousků toho, co mělo být zapomenuto ve chvíli, kdy celý svět křičel, "šťastný nový rok 1990!" Kýč. A přitom by člověk myslel, že to lidi za těch 20 let pochopí.

Po neonovém retro fiasku jsem se nemohla ublánit pocitu, že už mě ten den nic dobrého nečeká, obzvlášť proto (nebo přesto), že už se na hlavní scéně chystali Gang of Four. S těmahle "starýma" kapelama je totiž potíž. Máte je rádi dlouhé roky, posloucháte jejich písničky a sledujete stařičké živáky s pochmurnou nostalgií, jakou člověk může zažít jen u vzpomínek, které nikdy neprožil, protože tou dobou, kdy se udály, jeho rodiče ještě možná o dětech ani neuvažovali. Vnímáte je pořád jako ty mladé rozcuchané pankáče plné energie, co v těch videích se špatnou kvalitou řádí, jako dneska málokdo. A oni se mezitím rozpadli, zestárli, prošedivěli a jediné, co po nich zůstalo, jsou ta řadová alba s číslovkou 7 nebo 8 na místě označující desetiletí.

Pak se stane nevídaná věc, kapela vyhlásí reunion a rozjede se do světa znovudobíjet srdce svých stárnoucích fanoušků. A vy postáváte ve festivalovém areálu, pročítáte si těch několik málo vět, které vám o nich naservírovali pořadatelé do pamfletu s programem, a nevíte, co máte čekat. Nebudou staří? Nebude to stát za houby? Bude to po těch letech vůbec mít nějaký říz? Není už na vyvolávání duchů starých 30 let trochu pozdě?

Většinou je to padesát na padesát. Občas odejdete zklamaní, jindy si odnesete vědomí, že nic není nemožné a že tihleti pánové (případně dámy) to zdaleka nemají za sebou a čert ví, jestli vás ještě nepřežijou.

A přesně tak to bylo i s Gang of Four (a hned další den i s Public Image Ltd., ale o těch později). Na ulici byste možná ani nepoznali, čím se tihle pánové živí, ale když se postavili na pódium, bylo jasné, že tam prostě patří. Jon King běhal po pódiu, jako by nikdy v životě nedělal nic jiného, a když do něj v koncertním zápalu vrazil McNiece, který oproti zbytku kapely působil jako mladíček, nenechal si to jen tak líbit a herdu mu se vší parádou vrátil. Ještě chvíli a strhlo by se nahoře pogo. Skoro mi připadalo, že od vydání alba "Entertainment" nemohlo uběhnout více než pár let, a když pánové ke konci zahráli "Demaged Goods", nemohla být nálada lepší. Rock'n'roll se vrátil, a kdo to necítil, přišel o hodně.

Duch festivalu se vrátil.

Hned co na hlavní scéně skončili Gang of Four, zahráli na vedlejší, experimentální scéně, svůj podivně melodicky nemelodický set Xiu Xiu (jak se to vlastně čte?). Viděla jsem sice jen půlku (resp. slyšela, to už je ale úděl lidí pod stosedmdesát), ovšem bylo to přesně takové, jak jsem čekala – zvláštní, hýbavá a setsakradobrá slátanina všemožných zvuků a hluků, Jamie Stewart měl správně divný hlas a experimentální scéna by měla letos dostat pochvalu za dobré nazvučení snad všech koncertů.

Nad Destroyerem nakonec zvítězil nebeský cheeseburger s hranolkama (a nelituju toho!) a koncert Primal Scream mě nebavil. Na velké pódium se sice hodili, ale kdyby si k připomenutí slávy 90. let vybrali jiné album než Screamadelicu a nevycucali z většiny písniček veškerou energii rozplizlými koncertními verzemi, udělali by líp. Jak jinak to lépe popsat než nesmrtelnou citací: "koncert Primal Scream trval o tři týdny déle, než měl." Možná bych z nich pak nebyla tak ospalá.

Je ale dost dobře možné, že Primal Scream byli jen tichem před bouří, která se měla brzy strhnout na lesní scéně. A že to byla nějaká bouře. Nechá si říkat Dan Deacon a rozmetá, na co přijde. Únava nehraje roli, bolavé nohy jdou stranou (a nebo každá na úplně opačnou), nic není nemožné. Když se kormidla ujme tenhle vousatý šílenec, můžete si být jistí hned několika věcmi. Za prvé, nejspíš ho vůbec neuvidíte, protože jak už má ve zvyku, i na OFFu si nechal svůj pultík se zázraky (a neodmyslitelnou zelenou lebkou) postavit doprostřed davu. Za druhé, občas se vám nad hlavou mihne stagediver. Za třetí, přestože jste to zpočátku neplánovali, ocitnete se uprostřed electroclashpunkového moshpitu, či přesněji, vy a všichni kolem vás se tímhle moshpitem jaksi stanete. Možná nakonec někomu dáte čelo, kleknete si do bahna, necháte se vtáhnout do tanečního kruhu a před hecujícím publikem zatančíte, jak jste ještě netančili. Když vás potom tahle bouře vyplivne, jediné, co vám zbyde, bude v unavené euforii umřít v louži vlastního potu na trávníku opodál. Dan Deacon je magor. Bez legrace.

Kéž by mi nějaká energie zbyla na Polvo, kteří kvůli už zmiňovaným problémům s dopravou zahráli až ve 3 ráno. Byla to plejáda dokonalé kytarové souhry s minimem textů a písničkami roztahanými na čtvrt hodiny (možná i víc, ale kdo ví, já to prospala). Po hudební stránce dokonalý koncert. Jenže co z toho, když je i na jednom z kytaristů vidět únava, vám padá hlava tak, že už ani nemůžete předstírat, že se kývete do rytmu, a polovina stanu je tam jen proto, aby se na dřevěné podlaze vyspala. Pak jde hudba do háje a člověk je nakonec rád, když to skončí.

Den čtvrtý

Zažili jste už někdy moře ve stanu a déšť s hromy, blesky a poryvy větru blížící se svou silou menší apokalypse? Ne? Tak to nevíte, co to znamená festival. Ovšem přes veškerou srandu a dobrodrůžo, které tenhle soukromý konec světa nabízel, to znamenalo prošvihnout první koncerty.

Co naplat, bez Ringo DeathstarrJunip se svět nezboří. Jediné štěstí bylo, že se to odehrálo poslední den a po koncertech stačilo sbalit věci, dát si pivo a v 6 ráno dát Katowicím sbohem.

I přes počáteční trable s přírodou ten den vypadal nadějně a jako úvodní koncert večera, kdy má člověk energie na rozdávání, byli Liars ideální. Vypálili zčista jasna, dřív než člověk stačil říct "bacha, letí šutr". Ví bůh, co by lítalo z nebe, kdyby nepřestalo pršet.

Zjistila jsem, že fanoušci Liars se dělí na dva tábory. Ten první holduje starším deskám a loňské "Sisterworld" na chuť nepřišel, zatímco ten druhý to má přesně naopak. Možná by se proto mohlo zdát, že se bude v průběhu koncertu dobrá nálada přelévat z jedné půlky na druhou, neboť Liars vybírali setlist spravedlivě z desky nové i oněch starších, ale že by Liars byť na vteřinu nudili, to se nedá říct. Minimálně grohlovsky zarostlého Anguse Andrewa jak skáče po pódiu, huhlá do mikrofonu a háže hlavou, byla radost sledovat. Očekávaný loňský hit "Scissor", který se pyšní epickým videem s vražednými mořskými kameny, byl trochu zklamáním. Ono chybějící zadní vokály a hoboj v originální verzi tak mistrovsky dotvářející napínavou atmosféru udělají svoje. Krom toho ale Liars není moc co vytknout. Snad jen že hráli za světla. Ale to si člověk holt nevybere.

Oneida zahráli povedený set, a protože mi v mnohém připomněli Polvo, vzpomněla jsem si na několik detailů, které mi včera kvůli pozdní hodině utekly. No ještě aby pak to polokóma, do kterého člověk onehdá upadl, zase jednoho nenamíchlo. Ale mávat pěstí ve vzduchu nemělo smysl, stačilo si užít sehrané Oneida, kde, jak jsem vypozorovala mezi rameny vyšších spolunávštěvníků koncertu, hrály dvoje bicí v dokonalém unisonu. Rocková nálož s nádechem elektronického experimentu a improvizacemi, kde "po téhle písničce půjdeme," znamenalo odejít až za dvacet minut. Žádná nuda.

Po nutné pivní pauze a nonšalantním hromadném nasazování pláštěnek nastal čas bohů. Déšť se sice nepodařilo zastavit ani charismatu Toma Barmana, ale i přes kapky, co mi z kapuce kapaly rovnou do obličeje (grrr), jsem koncert dEUS zahájila v roztřeseném očekávání. Bodejť by ne, poslední album je přece nabité hitovkama, ostatně jako i zbytek diskografie, a "Instant Street" znám nazpaměť tak, že bych si při ní připadala jako ta nejpraštěnější fanynka, a tak pro jistotu držím ústa a nezpívám. Jenže brzy po úvodních písních, fórku s Blues Explosion a Barbarou Straisand a parádní "The Architect" mi došlo, že i když hrajou, jak hrajou, vůbec se nebavím tak, jak jsem myslela, že budu. Barmanovy manýry mi připadaly přitroublé, melodie nebraly za srdce, jak měly, vedle tančící holka s polosloženým deštníkem působila směšně a všechny ty stokrát čtené reporty o duševním splynutí, když dEUS spustí „Suds & Soda“, se rozplynuly v nenávratnu. Hrome. Přehnaná očekávání si vybrala svou oběť a já z údajně skvělého vystoupení odešla naštvanější, než jsem kdy po jakém koncertu byla. Dá-li bůh, sejdem se znova a já třeba změním názor. Pevně v to věřím.

Nevím, zda jste četli nějaké reporty z koncertů Public Image Ltd., které letos nabídl snad každý větší festival široko daleko, ale vesměs všechny je hodnotily kladně. S tím se nedá než souhlasit, ostatně když na vás John Lydon hned zkraje svým nesmrtelným punkovým projevem spustí "This Is not a Love Song", nemůžete se na jakýkoli odpor a srandovní sako i fakt, že je Lydon už je dávno přitloustlý obstarožník, nemůže nikomu vadit. Většina písní PIL na koncertě dostala nový, o něco tanečnější kabát, ale to jim rozhodně na kvalitě neubralo, právě naopak. Lu Edmonds a jeho elektrifikovaná loutna byli kapitola sama o sobě a to, jaké se z oné loutny linuly zvuky a jak se starouš Lu v klobouku na pódiu kroutil, byla záležitost hodná podivu. Takže jestli máte kapelu a hledáte vzor, naražte si na hlavu hučku, čapněte loutnu a utíkejte dobývat stadiony. Sex Pistols si můžou klidně zhnít v zapomnění, PIL ale žijou dál. A doufám, že ještě dlouho budou.

Konec OFFu patřil Sebadoh a nutno říct, že to byl konec, jak se patří. Nemůžu sice soudit z pohledu dlouholetého fanouška, protože tak dlouho je bohužel neznám, ale to, co znám, upřímně miluju a na kolena mě to srazilo spolehlivě. K slzám chybělo málo.

Protože už bylo pozdě, vydrželi do koncertu Sebadoh jen ti nejbližší. Možná právě proto všechno objímala taková soudržnost a ony chytlavé písničky vyzněly snad ještě lépe, než kdyby poloprázdná louka za mnou byla plná fanoušků. Náladu dotvářely roztomile zmatené proslovy mezi písničkami – jen málokdo například zareagoval na Barlowovo, "I have rabies, stay away from me." Ze všechno toho čišela jakási skromnost a bezprostřednost, skoro jako by si z toho kluci vůbec nic nedělali. Ostatně ještě před koncertem, kdy se před zábranami tísnil hlouček nadšenců nemohouce se dočkat prvních tónů "On Fire", všichni tři vysedávali na pódiu a klábosili, jako by se nic nedělo. Představte si na stejném místě třeba Liars. A nebo Jona Spencera, jak po koncertě jako Lou Barlow sklízí vybavení.

Sledovat dojaté úsměvy lidí kolem sebe a slzy v jejich očích, když jim zahráli "tu jejich", byla už jen třešnička na dokonalém dortu. Ve chvíli, kdy se kluci naposledy mihli na pódiu a zmizeli v nenávratnu, mi bylo najednou strašně smutno. Je to kýč jako blázen, ale stejně – byli jsme tam totiž všichni spolu a mohlo to tak klidně zůstat napořád.

Tak příští rok za se znova, Katowice.
Nemůžu se dočkat.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

Nike Dunk SB (09. 09. 2013, 05:44) Nike Dunk SB

The seller was wonderful to work with and gave me a quick reply when I had a question. So I bought the perfect size one. Thank you!

http://cheapnikeshoes-2013.com/ cheap nike shoes

http://cheapnikeshoes-2013.com/ cheap nikes

http://cheapnikeshoes-2013.com/ cheap jordans

http://www.cheapnikeshoes-2013.com/nike-... Nike Dunk SB

http://www.cheapnikeshoes-2013.com/nike-... Nike Shox Shoes

http://www.cheapnikeshoes-2013.com/puma-... Puma Shoes

http://www.cheapnikeshoes-2013.com/nike-... Nike Air Max Shoes

619weiyi (05. 08. 2013, 09:51) Samsung Galaxy S4 Case

Neil Mawston, an analyst at Strategy Analytics, said: "This was the largest number of units ever shipped by a smartphone http://www.iphonecaseno1.com/product/buy..." title="NFL iphone 5 Case">NFL iphone 5 Case vendor in a single quarter. Despite tough competition in stores and

courtrooms, Samsung continued to deliver numerous hit models."

Samsung shares full details of Galaxy S III Premium Suite upgrade

Samsung has finished sharing full details of http://www.iphonecaseno1.com/" title="Samsung Galaxy S4 Case">Samsung Galaxy S4 Case the Galaxy S III Premium Suite upgrade.

Samsung teased the Galaxy S III Premium Suite upgrade on Friday, sharing the first set of features under categories "Contextual awareness" and "Enhanced features". Monday's update lists 7 new

features under http://www.iphonecaseno1.com/product/buy..." title="cool Galaxy S4 Case">cool Galaxy S4 Case the heads "Powerful multimedia" and "New features better accessibility".

The Galaxy S III Premium Suite looks like a promising update for existing owners of Samsung's flagship smartphone. The update will add features like multiwindow support that we've seen in Galaxy

Note 800 (Galaxy Note 10.1) and Galaxy Note II. Other new features (see complete list below) include a new lowlight shot function and a "best face" features, that takes 5 consecutive shots for

times http://www.iphonecaseno1.com/" title="http://www.iphonecaseno1.com/ ">http://www.iphonecaseno1.com/ when someone or the other in a group photo blinks.

lights (25. 06. 2013, 16:36)  

Cheap MBT Sandals : http://www.salembtfootwear.com/ on sale

Michael Kors Handbags: http://www.michaelkorsbagshandbags.com/ for sale

fake oakley gascan (24. 06. 2013, 10:41) fake oakleys wholesale online for cheap

Recent memories of Tom Cruise – in specially customized O eyewear –http://www.oakleyscheapsite.com/oakley-g...">fake oakley gascan scaling buildings and battling massive hordes of ‘bad guys’ in the latest installment of the ultra famed Mission Impossible series, are a prime example of the brand’s immense presence in show business.But it’s not just combat troops and super heroes who rock their technologically superior and massively stylin’ Oakleys on the silver screen.Bradley Cooper, of The Hangover and The Wedding Crashers fame,http://www.oakleyscheapsite.com/oakley-h...">fake oakley hijinx just took moviegoers by storm with a leading role in the comedy film Hit and Run…in his customized Oakley Plaintiff sun eyewear, that is.

fake akleys (06. 06. 2013, 17:41) fake oakleys wholesale online for cheap

Bradley Cooper, of The Hangover and The Wedding Crashers fame,http://www.cheapflakjackets88.com">fake oakleys Watson's secret weapon Oakley (America) has focused

on the art and science and technology perfect union, reveal an unexpected, break through the limit of the brand spirit, enthusiasm for golf is also has gone way Beyond Reason

(Beyond Reason). In the enthusiasm,http://www.cheapflakjackets88.com">cheap oakleys professional Oakley golf clothing on innovation and quality to innovate:

fusion of the top O Hydrolix moisture management technology, the best not only to give comfort when wearing, at the same time guarantee in action.

fake akleys (06. 06. 2013, 17:41) fake oakleys wholesale online for cheap

Bradley Cooper, of The Hangover and The Wedding Crashers fame,http://www.cheapflakjackets88.com">fake oakleys Watson's secret weapon Oakley (America) has focused

on the art and science and technology perfect union, reveal an unexpected, break through the limit of the brand spirit, enthusiasm for golf is also has gone way Beyond Reason

(Beyond Reason). In the enthusiasm,http://www.cheapflakjackets88.com">cheap oakleys professional Oakley golf clothing on innovation and quality to innovate:

fusion of the top O Hydrolix moisture management technology, the best not only to give comfort when wearing, at the same time guarantee in action.

aaa (23. 05. 2013, 09:45) aaa

LLL-I appreciate for your kind and generous sharing.Shop online at http://www.clshoesonlinewebsite18.com/">christian louboutin mall for a great selection of http://www.clshoesonlinewebsite18.com/ch...">christian louboutin boots, christian wedding shoes,http://www.clshoesonlinewebsite18.com/ch...">christian louboutin ankle boots and sandals for girls,women and men with free shopping on all orders.Welcome to luxury http://www.clshoesonlinewebsite18.com/">christian louboutin sale online store.The best christian louboutin at best price, free delivery,easy returns & exchanges,100% quality guarantee!Save 82% Off.Cheap http://www.clshoesonlinewebsite18.com/ch...">christian louboutin daffodile makes a woman's feet dazzle and shine even after the twelve strikes of midnight.Own a pair of stylish and wonderful christian louboutin is women's lifetime pursuit. We offer http://www.clshoesonlinewebsite18.com/">christian louboutin shoes online shopping by an elegant but easy way. Shopping online at discount price for red sole signature designer.

http://www.clshoesonlinewebsite17.com/">christian louboutin sale is french hot brand in the world,We provide different kinds of http://www.clshoesonlinewebsite17.com/ch...">christian louboutin.Choose the woman wearing louboutin slingback,often has realised that many men somehow to high-heeled shoes have deep interest,wear cheap http://www.clshoesonlinewebsite17.com/">christian louboutin sales shoes can easily outright conquest many men,can easily get many men worship,can easily make many men excited.In fashionable arena occupies a place of christian louboutin ankle boot forever and always makes women fascination.http://www.clshoesonlinewebsite17.com/ch...">christian louboutin outlet

foot that one wipe enthusiastic red,no matter how plain clothes,they were unable to hide the hostess as fire the lively personality.http://www.clshoesonlinewebsite17.com/ch...">christian louboutin shoes is fashionable and beautiful, recently new appearance of new women's sandals,presenting an one colour profusion,design and material collocation also ingenuity, pretty,both restoring ancient ways,full of female lasting appeal,sweet call a person fondle admiringly

NIKE name, in the eyes of Westerners was very lucky, easy to read and easy to remember,it is known.http://www.nkshoesonlinewebsite16au.com/">nike shoes trademark symbol of the Greek goddess of victory wings of feathers,representing the speed, but also represents a dynamic and gentle.http://www.nkshoesonlinewebsite16au.com/">nike australia's trademark,the pattern is a small hook shape concise,rapid as lightning,and a look reminiscent of the speed and explosiveness of http://www.nkshoesonlinewebsite16au.com/...">nike shoes australia.For the first time named "Nike" athletic shoes, soles square convex tablets to enhance the stability, the body of the shoe on both sides of the knife-shaped curved hook,a symbol of the wings of the goddess.God's wings.http://www.nkshoesonlinewebsite16au.com/...">nike shoes online store for Australian consumers,sell http://www.nkshoesonlinewebsite16au.com/">cheap nike shoes.Our aim is to let people around the world dressed in Nike.

Nike as a historic brand is popular in all over the world,http://www.nkshoesonlinewebsite14au.com/">nike australia occupies a very important position. No matter what age the person will have a pair of http://www.nkshoesonlinewebsite14au.com/...">nike shoes. This shows that people love the Nike.http://www.nkshoesonlinewebsite14au.com/">nike shoes australia's success depends largely on accurate market positioning and excellent quality. A lot of people are eager to buy http://www.nkshoesonlinewebsite14au.com/">cheap nike shoes, stores often only discount after last season's, how to buy a pair of cheap Nike? Now you can come to http://www.nkshoesonlinewebsite14au.com/">nike shoes online store. You can buy an ultra-low price of one pair of the latest http://www.nkshoesonlinewebsite14au.com/...">nike free,Or the girls favorite http://www.nkshoesonlinewebsite14au.com/...">nike heels!

The spring came again, if you have love to choose a pair of http://www.clshoesonlinewebsite16.com/">christian louboutin shoes right now? http://www.clshoesonlinewebsite16.com/ch...">christian louboutin pumps daffodile match http://www.hlbandagedressofficialwebsite...">herve leger bandage will make you a shine at the moment.Don't do the most brilliant and also don't do the lowest. http://www.clshoesonlinewebsite16.com/ch...">christian louboutin sandals with its own language, confided women the curve of the gentle, sending out the mature female charm. http://www.hlbandagedressofficialwebsite...">herve leger replica a fair maiden temperament, both costly and qing li, both charm and cute. Thank you for giving the awesome suggestions for us to order. summer comes, want to follow the trend of the front line, still please read the article. http://www.clshoesonlinewebsite16.com/">christian louboutin sale and clothes, the fire and http://www.hlbandagedressofficialwebsite...">herve leger dress is popular all over the world. Women like the bandage as the sexy details, they use http://www.hlbandagedressofficialwebsite...">replica herve leger bundle out of sexy figure concave and convex have send.

design clothes (14. 04. 2013, 01:37) clothing stores online

My partner and i am not convinced if you actually be sure to take the time period to resolution peoples inquiries; but My husband and i will make an effort in either case. What kind of options would you generate regarding an individual who is trying to get get going in internet marketing promotions?.

http://www.frommarket.net/

fsz111 (09. 03. 2013, 15:38) NHL Jerseys

nike outlet (09. 03. 2013, 12:16) nike outlet

coach outlet online (26. 02. 2013, 06:57) coach outlet online

dr dre beats uk (26. 01. 2013, 12:42) dr dre beats uk

buyghd (26. 01. 2013, 09:19) CHI Hair Products

The feminine star pot brain locks.

Great set hairstyling seems increasingly [b][url=http://www.drdre-beatsusa.net]Dr Dre Beats Studio[/url][/b][b] [/b]more woman star pleasant, today for all to provide simply this kind of trend beautiful [b][url=http://www.hermesbirkinbags-usa.net]Cheap Hermes Bags[/url][/b] feminine star hair do, pan mind, in order to perform a trend beautiful dish locks, to link a such a fashion plate hair-styling yet [b][url=http://www.planchasghd-espana.net]plancha ghd[/url][/b] great. Fan Bingbing pan head hair pigtail form, can it be proper? Very good, [b][url=http://www.hermesbirkinbags-usa.net]Cheap Hermes Bags[/url][/b] [b][url=http://www.hermesbirkinbags-usa.net]Hermes Bag[/url][/b] having a bright red dress display charming side. Hsu Chi oblique hits locks bun skillet mind, with a more conservative african american skirt look, along with costly diamond necklace around your neck and also jewelry along with other diamond jewelry, grace and stylish temperament, very personality moulding

Pear mind of a face-lift result feel people have noticed the fat face, for females, it's really a [b][url=http://www.christianlouboutin-shoesaustr...]Christian Louboutin Sydney[/url][/b] very charming head of hair Also, in the event [b][url=http://www.chihair-usa.com]CHI Hair Products[/url][/b] that after some cautious modification, such pear mind gives individuals a lot more fashion sense, want face-lift and [b][url=http://www.christianlouboutin-shoescanad...]Christian Louboutin Heels[/url][/b] simply get it done. Maintain the pear brain end hair style is a good modified ladies face locks Also, as well as the woman's extended hits assembled girls fat face turns into a lovely oval deal with, captivating eyes as well as sexy mouth lip area more girl stunning alluring, heavy sensation complete hair locks pear [b][url=http://www.hermesbirkinbags-usa.net]Hermes Scarf[/url][/b] mind is so thin head of [b][url=http://www.drdre-beatsusa.net]Beats Monster[/url][/b] hair, thicker Qi Liuhai and two comfortable quick curly hair together with modified a lovely lady melon seed encounter, and wearing any white t-shirt a lot more charming.

buyghd (26. 01. 2013, 09:18) CHI Hair Products

The feminine star pot brain locks.

Great set hairstyling seems increasingly http://www.drdre-beatsusa.net">Dr Dre Beats Studio more woman star pleasant, today for all to provide simply this kind of trend beautiful http://www.hermesbirkinbags-usa.net">Cheap Hermes Bags feminine star hair do, pan mind, in order to perform a trend beautiful dish locks, to link a such a fashion plate hair-styling yet http://www.planchasghd-espana.net">plancha ghd great. Fan Bingbing pan head hair pigtail form, can it be proper? Very good, http://www.hermesbirkinbags-usa.net">Cheap Hermes Bags http://www.hermesbirkinbags-usa.net">Hermes Bag having a bright red dress display charming side. Hsu Chi oblique hits locks bun skillet mind, with a more conservative african american skirt look, along with costly diamond necklace around your neck and also jewelry along with other diamond jewelry, grace and stylish temperament, very personality moulding

Pear mind of a face-lift result feel people have noticed the fat face, for females, it's really a http://www.christianlouboutin-shoesaustr...">Christian Louboutin Sydney very charming head of hair Also, in the event http://www.chihair-usa.com">CHI Hair Products that after some cautious modification, such pear mind gives individuals a lot more fashion sense, want face-lift and http://www.christianlouboutin-shoescanad...">Christian Louboutin Heels simply get it done. Maintain the pear brain end hair style is a good modified ladies face locks Also, as well as the woman's extended hits assembled girls fat face turns into a lovely oval deal with, captivating eyes as well as sexy mouth lip area more girl stunning alluring, heavy sensation complete hair locks pear http://www.hermesbirkinbags-usa.net">Hermes Scarf mind is so thin head of http://www.drdre-beatsusa.net">Beats Monster hair, thicker Qi Liuhai and two comfortable quick curly hair together with modified a lovely lady melon seed encounter, and wearing any white t-shirt a lot more charming.

ugg boots clearance (24. 01. 2013, 07:57) cheap ugg boots clearance

[url=http://uggbootswholesales.webs.com]ugg boots wholesale[/url]

[url=http://uggbootswholesales.webs.com]wholesale ugg boots[/url]

[url=http://uggbootswholesaleusa.weebly.com]ugg boots wholesale[/url]

[url=http://wholesaleuggbootsusa.weebly.com]wholesale ugg boots[/url]

[url=http://uggaustraliaoutlet2013.weebly.com]ugg australia outlet[/url]

[url=http://uggaustraliasales.weebly.com]ugg australia sale[/url]

[url=http://uggbootsclearanceusa.webs.com]ugg boots clearance[/url]

[url=http://uggsforcheap2013.webs.com]uggs for cheap[/url]

http://www.nikeshighheelssusa.com nike high heels

http://www.bestpriceonuggboots.net ugg boots clearance

http://www.uggsaustraliaoutletstore.com ugg australia outlet

http://www.discounteduggbootssale.com discounted ugg boots

http://nikejordanheels2013.webs.com nike high heels

http://uggbootsonsale2013.webs.com ugg boots on sale

http://redbottomheelssale.webs.com red bottom shoes

http://cheapchanelbagsonline.webs.com chanel bags

http://cheaplouisvuittonsale.webs.com louis vuitton sale

http://karenmillenoutletuk2013.webs.com karen millen dresses

http://www.uggsbootsoverstock.net ugg boots overstock

http://www.wholesaleuggbootss.net ugg boots wholesale

http://www.uggsoutletwholesale.com uggs outlet

http://www.uggbootsonsaleau.com uggs on sale

http://uggbootssclearancesale.webs.com ugg boots clearance

http://nikeheelss2013.webs.com nike high heels

http://redbottomheelss.webs.com red bottom shoes

http://cheapchanelbagswholesale.webs.com chanel bags

http://louisvuittonsaleonline2013.webs.c... louis vuitton sale

http://karenmillendressesoutlet.webs.com karen millen dresses

http://www.highheels2013.net nike high heels

http://uggbootsclearancesale2013.webs.co... uggs clearance

http://cheapchanelbags2013sale.webs.com cheap chanel bags

http://nikehighheelsforwomen.webs.com nike high heels

http://redbottomshoesheels2013.webs.com red sole shoes

http://louisvuittonbagsonline2013.webs.c... louis vuitton online

http://karenmillendressesuk2013.webs.com karen millen outlet

http://uggsonsaleau.webs.com uggs on sale

http://www.uggretailer.com ugg boots clearance

http://uggbootsclearance2013.weebly.com ugg boots clearance

http://uggssclearance.weebly.com uggs clearance

cheap toms shoes outlet (15. 12. 2012, 16:33) http://www.besttomsshoesoutlet.com

North Face Outlet (11. 12. 2012, 12:36) North Face On Sale

http://www.northface2012.com North Face Outlet

http://www.northface2012.com Discount North Face

http://www.northface2012.com orth Face Jackets Women

http://www.northface2012.com Cheap North Face

http://www.northface2012.com The North Face Jacket

http://www.northface2012.com North Face On Sale

nfl jerseys china (11. 12. 2012, 12:18) cheap nfl jerseys from china

http://www.outletnflchina.com nfl jerseys china

http://www.outletnflchina.com authentic nfl jerseys

http://www.outletnflchina.com cheap nfl jerseys from china

http://www.outletnflchina.com Cheap NFL Jerseys

http://www.outletnflchina.com NFL Jerseys China

http://www.outletnflchina.com NFL Jerseys Sale

http://www.outletnflchina.com Discount NFL Jerseys

cheap christian louboutin shoes (11. 12. 2012, 09:11) ghd hair straightener

Todays busy lifestyles, anxiousness rrs really a effective along with natural Mother's Day for you Folks a clever appliances, moreover desire to http://www.christianlouboutin4saleonline...">christian louboutin shoes on sale lead http://www.ghdhairstraightener2cheap.org">ghd outlet to few enjoyment http://www.christianlouboutin4saleonline...">louboutin shoes sale of the http://www.christianlouboutinshoes-cheap...">christian louboutin sale canada the http://www.christianlouboutin4saleonline...">buy christian louboutin online female http://www.ghdhairstraightener2southafri...">GHD Specials been heavy once the workers finish. http://www.christianlouboutin4saleonline...">christian louboutin outlet store Multifunction http://www.ghdsouthafrica-hair.org">ghd south africa http://www.christianlouboutin4saleonline...">christian louboutin sale online microwave, cunning heater, robot toaster http://www.planchasghd2baratas.org">plancha http://www.christianlouboutinclearance.o...">christian louboutin discount http://www.christianlouboutin4saleonline...">cheap louboutin shoes shoes pelo ghd http://www.christianlouboutin4saleonline...">christian louboutin online store http://www.christianlouboutinclearance.o...">christian louboutin outlet online oven, toaster oven, juice extractor, most styles redesigned labor, the woman's momma freed from some http://www.christianlouboutinshoes-cheap...">buy http://www.christianlouboutinclearance.o...">christian louboutin us christian louboutin wearying wrinkle removing, much more time plus http://www.christianlouboutinclearance.o...">christian louboutin outlet store leisure time http://www.christianlouboutinclearance.o...">christian louboutin clearance everyday life and luxuriate http://www.planchasghd2baratas.org">planchas ghd in lifestyles. Good residential household appliances http://www.ghdhairstraightener2southafri...">ghd for sale http://www.christianlouboutinshoes-cheap...">christian louboutin on sale yesterday, pertaining to Mothering sunday open linked with smartly gizmos are almost always known as http://www.christianlouboutinshoes-cheap...">christian louboutin discount basic, http://www.christianlouboutinshoes-cheap...">christian louboutin outlet store regularly complete http://www.christianlouboutinclearance.o...">christian louboutin for cheap a http://www.christianlouboutinclearance.o...">christian louboutin shoes sale "one-button" functioning, extinguishing the call for mature mothers http://www.christianlouboutinshoes-cheap...">cheap christian http://www.christianlouboutinshoes-cheap...">christian louboutin online shopping louboutin shoes go through instructions and even system http://www.ghdsouthafrica-hair.org">ghd straightener ideas http://www.ghdhairstraightener2cheap.org">ghd sale effort.

burberry1 (07. 12. 2012, 03:26)  

Dark glasses - face pairing

http://www.authenticmoncleroutlet.com"> Moncler Outlet Online

1.The oval face: with square, or smaller is rectangle frames sunglasses. This face the most please, suitable for any kind of picture frame.

http://www.authenticmoncleroutlet.com"> Moncler Online Shopping

2. Round face: matchs lens large sunglasses, with the rectangle frames best, draw the outline of contour. http://www.authenticmoncleroutlet.com"> Moncler Jackets

3. Four square face: match round or oval frames, wide enough is enough light. http://www.authenticmoncleroutlet.com">Moncler Sale

4. Water caltrop face: matchs a chip shape picture frame. http://www.authenticmoncleroutlet.com

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.