chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž Piper Fest 2012, 2. června, Kopřivnice, chata U červeného kamene (07. 06. 2012, 06:00)

MusicZone | reportáž Piper Fest 2012, 2. června, Kopřivnice, chata U červeného kamene (07. 06. 2012, 06:00)

REPORTÁŽ

Richard Kutěj (07. 06. 2012, 06:00) Piper Fest 2012, 2. června, Kopřivnice, chata U červeného kamene

piiiipp

"Dobrou akci poznám i podle toho, že je mi na druhý den smutno, protože už je po ní".

Nevím už, jestli je to zcela správně a doslova, ale takhle nějak se vyjadřoval kdysi dávno v nějakém rozhovoru Kuba-Zákeřná svině z kapely Slut. Každopádně, mně v neděli trochu smutno bylo. Že už tam nejsem a že už je po ní. Po akci nazvané Piper Fest. Optimismu do žil mi ale dodávala jedna ze vzpomínek na tuhle parádní party, kde hudební vkus a láska k věci všech pořadatelů, vyhrávaly nad vším ostatním. Totiž, když jsem se občas v areálku chaty U červeného kamene nad ránem setkal s šéfem Piper Records Vladem, ze kterého čišela radost a zasloužená spokojenost z podařeného festivalu, a na můj dotaz, jestli spolu s dalšími půjde i do dalšího ročníku odpověděl s úsměvem: "Teď už asi jo".

Asi takhle. Piper Fest se svým prvním ročníkem ihned zařadil mezi fakt "velké" festivaly. Nemyslím tím počtem diváků ani množsvím otvíráků na pivo nebo sraček v plechovkách, které jinde rozdávají mohutní sponzoři. Piper Fest byl "velký" tím podstatným. Vyváženým line-upem, takřka rodinnou pohodovou atmosférou a především tím, jak tam všechno dokonale fungovalo a klapalo. "Festival postavený na D.I.Y. základech, ale s profesionálně zvládnutým zázemím," shrnul to stručně a jasně jeden z mých známých a já jen podtrhuji a podepisuji.

Reporty z mých oblíbených fesťáků mně jinak moc psát nebaví. Protože je beru spíše jako velký radostný mejdan s oblíbenou muzikou a známými, než místo, kde by měl člověk nějak dumat nad tím, jak to zrovna ten den hrálo těmhle a jestli a proč se na chvilku rozhodila rytmika tam těm. Kapely ale tvoří to hlavní, proč tam jezdíme, takže ať to máme rychle za sebou.

PIIIIIIIIIIIIIIIIIIP Dead Blues byli ten nejlepší možný nášleh a nájezd na začátek. Na elektronickém podkladu hraný blues punkový nářez nařezaný přímo ze života, zábavné melodie i texty a prostě, fakt pohoda. Na tuhle kapelu si dejte bacha. A já se těším, jestli někdy vydají desku. The Finally pak oproti rozjetým před kolegům hodili atmosféru do většího klidu a bylo to vůbec ne špatná, poklidná kytarovka. Jen se více vyhrát a živě zatlačit na pilu a pak se uvidí. Kauflant předvedli svůj punkem i Teplicemi ošlehaný nářez a stejně jako na desce i živě je pro mě asi největší hit ten song o tom, že nevěděl, že oči umírají poslední...

Při vší úctě k ostatním, LU pak zahráli vůbec jeden z nejkrásnějších koncertů na tomhle festu. Zvukově vymazlené, hudebně krásně hladící a procítěné a navíc i při těch docela náročných pasážích, které LU hrají, byla ze všech cítit a vidět i obrovská pohoda a uvolněnost. Jo. Takhle nějak si představuji festivalový koncert moji oblíbené kapely. A to, že se jim tady hrálo fakt dobře si pak z pódia při loučení pochvaloval i bubeník, takže to vazbilo na obě strany. Ty pocity...

Pisskit pak oproti uvolněným LU předvedli v některých pasážích neuvěřitelný masakr a tlak, kterému ale možná až zbytečně braly vítr z plachet ty výjezdy až někam ke crossoverově znějícím vyhrávkám. Zůstaňte spíše masakr chalani, alespoň mně se to tak jeví. Na Dikolsona jsem se docela těšil, na Piper Festu to ale nebylo ono. Nejenže až trochu neohleduplně dlouze zvučil. Ale i. Zkrátka, z desky a při správné náladě je tahle elektronika, ale třeba třeba i jazzem a dalšími prvky nakolážovaná muzička, luxusní a vymazlená. Na živo ale taková snaha o studiovou dokonalost zavání spíše chladem, navíc ke smůle věci oběma pánům na pódiu sem tam i vypověděla službu některá z mnohých krabiček a udělátek. Na B4 jsem se těšil ještě více a tady to těšení za své nevzalo. Na pódium se zase vrátil život, improvizing, radost a hraní si. Já tyhle mé domácí poslechové oblíbence viděl živě prvně, jak mi ale říkal Vlad, co koncert, to jiný úlet a totální svoboda a hraní si po svém. Líbilo se to i v Kopru a navíc to ani nemělo šanci sklouznout do stereotypu, protože to zkrátka bylo i tak akorát dlouhé.

Murky Ajar prý hráli svůj úplně poslední koncert, ale u těch pošuků od MámaMrdáMaso člověk nikdy neví. Kytary a každopádně největší "bordel" a "fuck you" přístup festu. V podstatě pravý opak Dikolsona dá se říct a k tomu rambajs, noise, kytary, bubeník bez paličky a grázlovsko-brigošský rock n roll kluků od nás ze Slezska.

A bacha. OTK předvedli set plný nových songů. A myslím, že srdce nejednoho fanouška téhle kapely zaplesalo. Pánové se nově pouští do ještě větších a hlučnějších sonických dobrodružství a pasáží, které bych klidně nazval "avantgarda". Proč zkrátka držet něco pod pokličkou, když to může zcela svobodně vyvřít na povrch! U OTK je to navíc zase mixováno s těmi jejich až hymnickými refrény, co tě prostě polapí a už nepustí, a na které mají OTK svůj trade mark, takže i pro ty, kdo to nemají rádi "tak horké" to stejně zas budou hity jako kráva! Nová deska se už doufám chystá a já se na ni vyloženě těším.

Sheeva Yoga hrála už hodně ráno. A mně se zdálo, že jejich crust-grind-psycho nářezy znějí tak nějak méně zběsile, propracovaněji a jsou i delší, než jsem byl zvyklý z předchozích let. Skulda mně pak ale když jsme vedle sebe poklimbávali ve vlaku domů "uklidnil", že to bylo jen tím, že hráli vždycky více songů dohromady. Ať tak či tak, únava už si brala svou daň a já už takový nátěr po několika hodinách různé muziky úplně nedával a část koncertu jsem sledoval spíše z dálky. O úplnou tečku se pak postaral Aran Epochal se svým "country". Hele fór, ale osamělý, dumavý chlápek s akustickou basou a jeho zadumané, ale ne temné, nebo tak něco, songy byl fakt tou nejlepší a vyklidňovací tečkou celého festu, kterou prý takhle vymyslel další z pořadatelů Maxim z diycore a FullMoonu. A měl pravdu tenhle Max i Aran.

Bylo nějak po půl třetí ráno, když se skončilo. Pak se ještě hodně dlouho sedělo u ohně, valilo na španělky a tak. Ne, já tam nebyl, neveselil se a koláče nejedl, takže vám už skoro nic nepovím. A navíc. Magie těchhle dojezdů se přeci musí zažít a ne o ni někde žvanit.

Milé děti, tak už jen opět na závěr. Vladovi, Maximovi i spoustě dalším, kteří přiložili ruce k dílu, se podařilo udělat "velký" "malý" festival, které tady naštěstí pořád jsou a naštěstí jsou pořád tolik jiné, než 90 procent toho ostatního, co se za hudební festivaly v téhle republice prohlašuje. Pokud to bude příští rok, bude to jen dobře. A ještě líp, pokud na Piper Festu bude zase fungovat nejen ta láska k věci a vkus při sestavování line-upu. Prosil bych si i opět ten sympatický Nora Bar i další tohle zázemí, tu výbornou čajovnu s nakopávajícím maté i chutově parádním nápojem, který už nevím, jak se jmenoval, ale byl to fakt hutný mix ibišku a zázvoru. Samozřejmě i kluky z Vrahu a jejich legendární veganský falafel i bagety a to ostatní už pak příjde samo. Takže doufám, že snad zase za rok budu jednu červnovou neděli lehce posmutnělý...

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

clarisonic mia 2 plus sale (25. 04. 2013, 02:33) clarisonic mia 2 plus sale

A Cuckoo MomentThe imaginative jewels and accessories featuring leathers of rare http://www.miaclarisonicsale.net/">cheap clarisonic plus beauty by the brand a cuckoo moment are designed by Lia Fallschessel to complete one's look in a precious and original way, Bangles in python or ostrich (two of the brand's favorite materials), enriched with sapphires and topazes in the same shades or in contrasting colors are alluring and captivating.A Cuckoo MomentThe imaginative jewels and accessories featuring leathers of rare beauty by the brand a cuckoo moment are http://www.miaclarisonicsale.net/clariso...">clarisonic mia 2 plus sale designed by Lia Fallschessel to complete one's look in a precious and original way, Bangles in python or ostrich (two of the brand's favorite materials), enriched with sapphires and topazes in the same shades or in contrasting colors are alluring and captivating.

short party dresses (13. 04. 2013, 16:12) prom dresses 2013 sale

I just book marked your blog on Digg and StumbleUpon.I enjoy reading your commentaries.

http://www.banddress.com/

bagsaletime (23. 01. 2013, 13:10) bagsaletime

I really enjoy your articles. Very well written.Hope you'll post again soon.I'll pay more attention to it. http://www.bagsaletime.com

beats audio (12. 01. 2013, 10:44) GHD South Africa

Well-known Hollywood stars choose,christian louboutin outlet ,but all men who are actually bearing or style may be the tendency of the season with the most advanced.

http://www.planchasghd4baratas.com

http://www.ghdsouthafrica-store.com

http://www.christianlouboutinclearance.o...

http://www.louboutinshoes-online.org

http://www.christianlouboutinshoes-cheap...

http://www.monsterbeats-headphones.us

dsfdsfhghgfh (11. 01. 2013, 09:23)  

I have always wondered at the passion arbitrary covers a acceptable acceptability for customization cheap supras because a amount of

more friendly look-these are actually an effective Supra 2013 way that you may defense the mindset on the tough rays out of your solar.

artlessly because a amount of have bought designer 2013 Supra have praised the quality, the handwork as well as the zippers and logos,

Seeing as summer time is arriving, in most cases an awesome idea for starters trying to find 2012 hyperdunks for a number of backyard activities.

which was loved and hated by females until now These lunar hyperdunk can be available wherever you may wish to find them be it in shops or on the streets

Both someone else who actually got along prior to turned at beneath fear mainly because nike lunar hyperdunk 2012 stayed put to sleep boot for sale.

kevin durant 4 in different size that I can not wear This helps to showcase Bardot's high-quality fabrics and blends

They show the world a mask, often an impressive on, but take care to conceal their real selves. They play the part that is expected from nike kevin durant acquire by being able to tell your friends that you know famous men proves only that you are yourself of small account.

The celebrated develop a technique to deal with the persons nike kd 4 come across. them, and with practice learn to play it very well,

nike lebron 10 are stupid if you think that this public performance of theirs corresponds with the man within.

I have been attached, deeply attached, to a few people; but I have been interested in men in general not for their own discount nike lebron x, and since they have never been in the public eye

lebron 10 shoes with a veterinary surgeon than with a prime minister nike galaxy is an assurance of the accurate affluence from sports shoes industry.

Andre Johnson Jersey (25. 12. 2012, 04:25) http://www.houstontexansstoreonline.com/andre-johnson-jersey

sole (03. 12. 2012, 14:53)  

Silver Evening Dresses (03. 12. 2012, 09:07) Finding Love though Bingo

north face outle (03. 12. 2012, 03:17) http://www.lovetnf.us

Down North Face Clearance Mens Yellow: Tibetan for "west peak", Nuptse is a mountain that lies just over a mile http://www.lovetnf.us">north face outle southwest of Mt. Everest and is considered to be the western peak of this climbing gold mine. A coveted jacket among outdoor enthusiasts, the Nuptse Jacket is a classic puffy jacket that thrives in cold weather conditions, such as those found at a Tibetan base camp.

north face pink ribbon (01. 12. 2012, 03:44) http://www.breastcancertnfpinkribbon.com

wholesale jerseys (30. 11. 2012, 07:48) www.cheapjerseyswholesalexo.com

This style is defined by high responsiveness, but low demandingness. Permissive parents are very indulgent and respond well to their child's desires and have very http://www.maccosmeticsartts.com/">Wholesale MAC Cosmetics few http://www.wholesalejerseysof.com/women-...">Women Nike NFL expectations. The three restaurant chains were originally http://www.wholesalejerseysof.com">Cheap NHL Jersey spun out of PepsiCo, and the company is doing well http://www.maccosmeticsartts.com/">wholesale mac makeup as a whole. But the fourth moniker isn't adding any brand equity, Gregory says.

sac longchamps pas cher (26. 11. 2012, 10:49) longchamp pas cher

Sac de la jeune http://www.yoursaclongchamps.com/">sac longchamp pliage fille est toujours pas trop, costumes différents, saison différente pouvez choisir différents sacs de beau, dans cet hiver froid, vous serez en mesure de choisir leurs propres http://www.yoursaclongchamps.com/">sac longchamp pes cher un des sacs de mode appropriés, le style généreux particulièrement populaire avec chaque jour qui passe, aux États-Unis sacs de sourcils vraiment deviner le secret n'est pas fini, les cosmétiques, les téléphones portables, bloc-notes et ainsi de suite, à chaque fois le sac ouvert http://www.yoursaclongchamps.com/">sac longchamps est une surprise, regardez petit maquillage recommandent ces "grands" ont dans le sac parfait?

nicy (26. 11. 2012, 09:30) adidas js wings

Keep up with the conversion of the season, cheap adidas originals in the early summer, May beach juvenile timely launch of a new ultra-lightweight JS series is a heated topic of controversy, especially in the http://www.cheapjeremyscottshoessales.co... originals jeremy scott wings shoes most of the design ideas.

Sac Longchamp Solde (26. 11. 2012, 06:44) Sac Longchamp Solde

Les gens de sac Chanel vont adorer la hâte de "Unlimited" (pas de limite) montre http://www.damesacpascher.com/sac-longch...">sac longchamps Embroidered la série.

 

Cette série est des caractéristiques les plus intelligents, http://www.damesacpascher.com/sac-longch...">sac longchamps Jacquard Tote est la conception et la modélisation multiple. D'un début 30000 multiple sac faisceau bouche, sacs à main, portefeuilles mini http://www.damesacpascher.com/sac-longch...">sac longchamps Footprint Stampa ou grande, et même porter robe de vêtements pour couvrir, si vous la vie ou de voyage, il est   adapté pour les accessoires. Il ya caché sac à fermeture éclair, multiples à l'intérieur du sac, et facile à trouver les clés et bague de retenue ... Les détails de la réflexion, etc

north face clearance (26. 11. 2012, 03:44) http://www.findtnf.us

The last available cheap north face denali you'll ever need. Built with quick-drying technology and insulated fabric http://www.findtnf.us/">north face clearance so you can wear it anywhere or and weather, whether you're up on the mountain or down in the snow winter. Zip and patch storage chest pocket; capacity storage and hand pockets; self encased rib cuffs http://www.findtnf.us/">north face clearance and waistband; machine wash, now you can get the coveted north face jackets cheap sale, breathable well and keeps you warm at the same time so it's good to go wherever you go.

ugg outlet (18. 11. 2012, 04:45) http://www.uggbootsclearance-outlet.org ugg

Pink Ribbon North Face (18. 11. 2012, 04:38) http://www.northfacepinkribbonwomens.com

http://www.northfacepinkribbonwomens.com North Face Pink Ribbon

http://www.northfacepinkribbonwomens.com North Face Pink Ribbon Jacket

http://www.northfacepinkribbonwomens.com Pink Ribbon North Face

sales (14. 11. 2012, 09:56)  

Moncler Online (14. 11. 2012, 09:09) http://www.moncleroutletonlinetrade.com/

number of splash related to option. produced for aural wears to adventurous address apparatus of the jackets or coats. A double breasted Cotton Trench Coat for men View to joining

http://www.moncleroutletonlinetrade.com/

t8ankyun (06. 11. 2012, 09:49)  

http://www.canadagoosejacketx2u.com/" style="color: rgb(255, 0, 255);">Canada Goose Sale offer discount canada goose to worldwide with 3-8 working days delivery.Winter must come take a look at it!http://www.canadagoosejacketx2u.com/">Click here.Winter must come take a look at it!From here to go http://www.canadagoosejacketx2u.com/">Home Page...http://www.canadagoosejacketx2u.com/">www.canadagoosejacketx2u.com.

To be an elegant lady,please choos http://www.cgparka2u.com/" style="color: rgb(255, 0, 153);">Canada Goose Outlet shop!More new http://www.cgparka2u.com/" style="color: rgb(102, 51, 255);">Canada Goose Parka will be updated weekly.http://www.cgparka2u.com/" style="color: rgb(255, 0, 255);">Canada Goose Sale and so does each jacket unique.Two upper fleece lined pockets of http://www.cgparka2u.com/trillium-parka-...">Canada Goose Trillium Parka offer a perfect place to tuck hands in to keep them warm,versatility and a hidden snap secured collar made for rejecting outside cold.http://www.cgparka2u.com/">www.cgparka2u.com

http://www.canadagoosejacket2012x.com/" style="color: rgb(255, 51, 51);">Canada Goose 2012 give you a warm winter.Arrived at our online shop to buy genuine cheap http://www.canadagoosejacket2012x.com/" style="color: rgb(0, 255, 0);">Canada Goose Jackets at discount prices.http://www.canadagoosejacket2012x.com/ca..." style="color: rgb(102, 0, 255);">Canada Goose Chilliwack are invaluable when worn in freezing cold temperatures.Now http://www.canadagoosejacket2012x.com/" style="color: rgb(0, 255, 0);">Canada Goose Outlet provide for a wide range of options to make a good contrast or keeping you warm everyday.To be an elegant lady,please choose our shop!http://www.canadagoosejacket2012x.com/">www.canadagoosejacket2012x.com.

There are simply no better judges of the quality of http://www.canadagoosejacketoutletx.com/" style="color: rgb(255, 0, 204);">Canada Goose parka and http://www.canadagoosejacketoutletx.com/">Canada Goose Jackets designed to withstand the coldest temperatures than the people who live and work in them.Canada Goose Ladies Kensington Parka Navy,A modern,yet classic look from http://www.canadagoosejacketoutletx.com/" style="color: rgb(0, 0, 255);">Canada Goose Outlet[http://www.canadagoosejacketoutletx.com/..." style="color: rgb(51, 102, 102);">Canada Goose Expedition]http://www.canadagoosejacketoutletx.com/">www.canadagoosejacketoutletx.com.

http://www.cgjacket2012.com/" style="color: rgb(255, 255, 0);">Canada Goose 2012 is a proven coat that will keep you warm through the toughest winter days mother nature throws at you.This means that there is serious money in counterfeit http://www.cgjacket2012.com/" style="color: rgb(0, 255, 51);">Canada Goose Jacket.you can save a lot of money buying http://www.cgjacket2012.com/canada-goose...">Canada Goose Chateau Parka from our website.Now http://www.cgjacket2012.com/" style="color: rgb(0, 255, 0);">Canada Goose Outlet provide for a wide range of options to make a good contrast or keeping you warm everyday.http://www.cgjacket2012.com/">www.cgjacket2012.com.

Isabel Marant has dedicated to design the most fashionable and comfortable shoes for ladies.http://www.isabelmarantsfr.eu/" style="color: rgb(0, 102, 255);">Isabel Marant Sneakers are not just the footwear,and they are your fashion weapons indicating your charm and fashion taste all the time.http://www.isabelmarantsfr.eu/" style="color: rgb(255, 153, 0);">Isabel Marant boots has enjoyed a good reputation and worn by many superstars.If the pieces of your heart desire for these shoes,you should take action now.Enjoy your time.http://www.isabelmarantsfr.eu/">www.isabelmarantsfr.eu

http://www.isabellemarant.eu/" style="color: rgb(255, 0, 153);">Isabel Marant is the cool girls go-to for Parisian insouciance.http://www.isabellemarant.eu/" style="color: rgb(255, 0, 153);">Isabel Marant Sneakerswill take you into fashion storm with luxury.http://www.isabellemarant.eu/">www.isabellemarant.eu

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.