chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž Astronautalis, Bene & Roland Kánik, Prodavač - 1.5. 2013, Lucerna Music Bar Praha (04. 05. 2013, 08:00)

MusicZone | reportáž Astronautalis, Bene & Roland Kánik, Prodavač - 1.5. 2013, Lucerna Music Bar Praha (04. 05. 2013, 08:00)

REPORTÁŽ

Radiomir (04. 05. 2013, 08:00) Astronautalis, Bene & Roland Kánik, Prodavač - 1.5. 2013, Lucerna Music Bar Praha

Nejsem si jistý, jestli je na místě pořekadlo o dobrých holubech. Středeční večer v Lucerna Music Baru ukázal, že podniky s ne úplně jistou návratností občas vycházejí – a to pouze díky vlastní práci a iniciativě. Astronautalis do České republiky přijel kdysi (už se může říkat kdysi?) jako prakticky neznámý rapper a díky každoročnímu návratu a objíždění každé větší obce, která byla schopná poskytnout alespoň improvizované podium, se v zemi zmobilizovala fanouškovská základna, která podle mě u interpreta typu Astronautalise minimálně u nás má jen minimální obdoby. Nicméně Lucerna se mi zpočátku jevila jako malinko mimo. Je jasné, že Astronautalis vyrostl, ale až takhle?

astro2

První rána: Prodavač je neuvěřitelná kapela. Nevěřil jsem tomu, naživo jsem ho viděl někdy předloni v brněnském Boru, kde ho doprovázel jen Kluk na bicí. EP Duchové mám rád a Místo, kde si plnim svý sny miluju, ale přece jenom jsem si tehdy říkal, že jako jenom prima fajn. Čtyřčlenná sestava nabízí plnější zvuk – alespoň papírově. Ve skutečnosti jsem se během setu málem posral blahem. Prvotní dementně blažený úsměv jsem si ještě uvědomoval, ale už během druhého songu (Místo, kde…) se přistihuju, že mám zavřené oči a zpívám každou slabiku. Chvilku jsem se pak ujišťoval, že se mi nikdo nesměje, ale bylo to v pohodě. Králové popu, stadiony.

Druhá rána: Se slovenským rapem mám pořád trochu problém, a Bene není výjimka. Nicméně jeho unikátní dikce, kterou nepotlačuje, ale staví do popředí, je zábavná stejně jako celý středeční set. Roland Kánik ho střídmě doprovázel odlehčenými jazzovými výpady a Petru Fialovi, kterému se během té minuty, kterou u podia strávil, živě natřásala bunda, se to asi taky líbilo. Je to hrozná zábava, Beneho texty jsou životní pravdy pro fotry i intoše.

Třetí rána: nechci říct, že Lucerna byla natřískaná, ale plno bylo. Andy (další známka popularity u nás, většina lidí, ačkoliv ho osobně nezná, ho zmiňuje jako Andyho, než Astronautalise) se hned vyznal, že je to největší klub, kde headlineoval a radost z přijetí davem šla vidět po celý set – z celé kapely čpěla spoko atmosféra až ke kouřícím na balkoně. Hity, pravěké songy, novinky a zase hity – přídavková Trouble hunters měla tak šílený ohlas, že sem tomu fakt chvíli nevěřil. Koncerty mi dlouho nezvedaly náladu, ale tady ta kolektivní radost čpěla ze všech, ať už z těch pravověrných, kteří Astra viděli na každé pražské zastávce od roku 2009, nebo ti noví, kteří zády k podiu líbají nezletilou slečnu. Kamarád si posteskl, že už to není ten "jeho Astronautalis", ale s tím se nedá nic dělat. Na druhou stranu, komu to přát víc, než kamarádovi všech, který si za úspěch může jen a jen sám, žejo.

Foto: Tereza Odehnalová

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.