chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž Coca Cola Popstar – hledáme novou muziku? (21. 05. 2004, 00:00)

MusicZone | reportáž Coca Cola Popstar – hledáme novou muziku? (21. 05. 2004, 00:00)

REPORTÁŽ

Anette (21. 05. 2004, 00:00) Coca Cola Popstar – hledáme novou muziku?

Coca Cola Popstar – hledáme novou muziku?Po slovenském vzoru se minulý rok i u nás objevila vyhledávací soutěž Coca Cola Popstar. Loni zvítězila mariánskolázeňská kapela 100°C a jako výhru si odnesla vydání alba u spolupořadatelské společnosti Sony Music/Bonton. Debut "Evergreen" vyšel na jaře letošního roku, a i když k němu kritici byli více či měně skeptičtí, kapela se stala letošním velkým objevem.

Stejnou příležitost dostali tuzemští muzikanti i letos. Ve finálovém kole soutěže se sešly čtyři skupiny od popu, přes písničkářství až k hospodskému rocku. Jako první se ve finále představila tajemná skupina Takahe. Velmi zajímavé seskupení, které krom klasických prvků (basa, bubny, kytary) využívá i dvou sličných vokalistek a perkusí, se chopilo příležitosti a snažilo se ze sebe vydat to nejlepší. Mohli bychom je přirovnat třeba k Tata bojs. Samply vkusně využívají k podpoře melodií, které znějí lehce písničkářsky. V popředí všeho stojí mírně excentrický zpěvák (tip Briana Molka) s nijak výrazným, ale ani ne vyloženě špatným hlasem. Zkrátka nic světoborného, ale nikoli nudné. U mě si vybojovali druhé místo.

Pro mě vítěznou kapelou se stali pražští Lus3, kteří ze všech čtyř finalistů předvedli výkon na nejprofesionálnější úrovni. Taky aby ne. Za sebou mají nespočet soutěží (včetně Jim Beam Music) a zkušenosti jsou znát. Kapela působí sehraně a přirozeně, navíc měla výtečný zvuk. Díky jejich rozmanitosti bych, co se škatulkování týče, nezůstala jen u popu a nebála bych se mluvit o crossoveru. Výraznou roli hraje kytarový synťák a výborná zpěvačka, která se může pochlubit čistým hlasem a dobrou angličtinou. Nicméně je možné, že právě angličtina byla tím zádrhelem.

Třetí v pořadí byli On Air. Jako by se ale ve finále ocitli omylem. Jejich tuctový rádiový pop není vyloženě bez nápadu (určitě je poslouchatelný), na druhou stranu, ale zavání stereotypem a není ničím originální. Jinak řečeno - takový boyband jsme tu už měli a netřeba dalších.

Poslední z finalistů UDG měli v publiku největší podporu. Kapela, která se do soutěže dostala díky hlasování internetových nadšenců, tak měla připravenou výbornou atmosféru. Nicméně nejlepší výkon podle mě nepředvedla. V jejich vystoupení jsem stejně jako u On Air neviděla špetku originality. Připomněli trochu lepšího Divokého Billa a slyšet byl i vliv Mňágy a Žďorp, které kdysi dělali předskokana. Akropoli dokázali dokonale strhnout a musí se jim nechat, že předvedli největší show. O tom ale přeci soutěž není, nebo jsem si to aspoň myslela.

Jako host se představil taneční projekt, kapela kolem Honzy Horáčka Space Junkie & Planet Savers. Honza Horáček, známý spíše jako postava producentská, prokázal, že umí i za mikrofonem (samozřejmě s kytarou v ruce). Vypomohla mu excelentní Tereza Nekudová (ex-Skyline) a černošský raper Henry D. Ke konci koncertu se objevil i Deph (ex-Chaozz) a svým raperským uměním oživil mírně skomírající koncert. Dokonce jsem si zatančila, ale pravdou je, že finálový večer by si určitě zasloužil větší tahák.

Hlasování bylo prý velmi těsné, ale porota nakonec rozhodla ve prospěch UDG. Nechtěla bych zpochybňovat její rozhodnutí. Rozhodla jak rozhodla a přejme UDG jen to nejlepší. Myslím si však, že se nenaplnilo motto soutěže 'Hledáme novou muziku'.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

Cheap Prom Dresses Sale (13. 04. 2013, 15:30) bridal dresses online

I just sent this post to a bunch of my friends as I agree with most of what youre saying here and the way youve presented it is awesome.

http://www.banddress.com/

http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-Corset-Wedding-Dresses.html1 1http://www.toodress.net/Bridesmaid-Dresses-Bridesmaid-Dresses-2011.html 1http://www.toodress.net/Wedding-Dresses.html1 1http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-Strapless-Wedding-Dresses.html1 cel of tunic and office against their1family intimacies with organic shapes.1Biz Chic Lit (fiction) and non-fiction1as well as books to help you travel 1decorate etc on a budget.
Venetian1masquerade ball gowns: if an fire is1meeting without an occasion 1http://www.toodress.net/news-Bridesmaid-Gowns-Which-Made-In-Chiffon-Taffeta-and-Satin-121.html you may quite get tungsten for1that bol. There was no bad material1between the overt and the Mattoni1MusicZone reportáž Coca Cola Popstar1 hledáme novou muziku 21 05 2004 00 00
(25. 07. 2011, 04:26)
lilac/lavandar flower girl dress

http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-... http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-... http://www.toodress.net/news-How-to-Choo... will be sure to pick a gown that everyone in the bridal party can comfortably afford. Always choose dresses that will not a financial burden to any one your bridesmaids.

Every last girl wants to be the most wonderful and shining bride on her wedding day. Without question http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-... http://www.tomdress.net/Wedding-Dresses.... wedding dress is an expression of her individuality and at some Mattoni MusicZone reportáž Coca Cola Popstar hledáme novou muziku 21 05 2004 00 00

Petr (24. 05. 2004, 10:46) LUS3 a cestina

To Annete: LUS3 si s cestinou muzes predstavit docela snadno. Jednu pisnicku maj v rodnem jazyce a zni to jako Anna K.

Pepik (24. 05. 2004, 08:10) Nechápu...

Má tohle být novinařina, nebo článek psala kamarádka LUS3?

Anette (23. 05. 2004, 09:49)  

Urcite.

SataN (22. 05. 2004, 23:59)  

Myslim, ze nezalezi na jazyce, ale na obsahu.

Anette (22. 05. 2004, 23:13)  

Jasne, co clovek to nazor. Ale s temi ceskymi texty nesouhlasim. Proc porad lidi kvuli tomu prudej? Vzdyt k ne kazde hudbe se hodi cestina. Nedovedu si predstavit LUS3 s cestinou, stejne jako si nedovedu predstavit UDG s anglictinou.

RFH (22. 05. 2004, 14:01) vidím to jinak....

vidím to jinak, byl jsem tam také... Můj názor: UDG je rozhodně novější muzikou než Lus3 (víc Cramberries už se do nich nenarve... navíc můj osobní názor - nová česká muzika - prosím s českými, původními texty. o.k.?). Je to ale fajn, že máme každý jiný názor a vo tom ta muzika sakra je, né?

brook (21. 05. 2004, 14:33)  

...pěkně napsané...byl jsem a viděl bych to přesně jako ty.

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.