chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž Finále Jim Beam Music 2004: the.switch, Lus3 a Kollerband (22.11.2004, Lucerna) (26. 11. 2004, 05:00)

MusicZone | reportáž Finále Jim Beam Music 2004: the.switch, Lus3 a Kollerband (22.11.2004, Lucerna) (26. 11. 2004, 05:00)

REPORTÁŽ

hujer (26. 11. 2004, 05:00) Finále Jim Beam Music 2004: the.switch, Lus3 a Kollerband (22.11.2004, Lucerna)

Koncert skupiny kolem Davida Kollera spojený s finále soutěže Jim Beam Music se konal ve Velkém sálu pražské Lucerny. Úvodem předešlu, že v těchto prostorách jsem do té doby absolvoval bezpočet maturitních plesů a jeden koncert pražské kapely Wohnout a osobně tento sál nepovažuji za příliš vhodný pro koncerty tohoto typu. Při vyšší návštěvnosti pokulhává ventilace a občerstvení. Tento večer to ale nebylo tak hrozné, neboť počet lidí byl subjektivně sotva poloviční v porovnání s již zmíněnými Wohnout a v Lucerně se tedy dalo hýbat, dýchat a občerstvení se člověk dočkal v rozumném čase.

finalejbm2004_lucerna_switchPořadí dvou finalistů spravedlivě určoval los. Zahájení se tedy museli chtě-nechtě chopit příbramští the.switch – kapela pohybující se ve škatulkách emocore a crossover. Někteří sice označují jejich tvorbu za nu-metal, ale já si nemyslím, že by to styl této kapely vystihovalo. Nu-metal je totiž ošidný pojem a hudby podobné Linkin Park se od the.switch rozhodně nedočkáte. Našli si vlastní tvář, podle které je spolehlivě poznáte. Charakteristická rytmika i harmonie a vysoké hráčské nasazení doplněné slušným nástrojovým zázemím slibuje této kapele nadějnou budoucnost. Pro bližší informace navštivte web kapely: http://www.theswitch.cz

Začátek jejich představení byl poznamenán slabším zvukem, což ovšem kapele neubralo na energii ani nasazení. Předvedli výborný set, zahájený intrem a písní "Beautiful" ze stejnojmenného (již druhého) alba kapely. V režii tohoto alba se vlastně odehrávalo celé vystoupení, ze starších skladeb došlo na Kimono z první desky M.A.D. Návštěvnost na začátek koncertu nebyla nejvyšší, lidé se teprve počínali trousit, a tak se příbramákům bohužel nepovedlo přimět fanoušky k pořádnému kotli, jak se na tento styl hudby sluší a patří. Přesto měli svých příznivců rozhodně dost, což dokládá prosba předních řad o přídavek. Organizace byla ovšem neúprosná a nastal čas dát prostor druhým finalistům.

finalejbm2004_lucerna_lus3Pražskou kapelu Lus3 si pamatuji ještě pod názvem The Lustry, kterak brázdili pražské kluby a klubíky hrajíce nevýrazný punk-rock. To však bude již šest nebo i více let a za tuto dobu kapelou prošlo dost hudebníků a Lus3 rozhodně nezaháleli. S The Lustry se jejich tvorba srovnávat nedá, sázejí na popově-taneční hudbu. Se zaškatulkováním tady budu mít trochu problém, pro přiblížení snad zmíním, že bubeník Petr Pour a kytarista Jakub Zachoval působili nějaký čas v kapele Skyline.

Sál Lucerny byl o poznání více zaplněný, když nastoupili na pódium a nejednoho heterosexuálního muže hned upoutal projev zpěvačky Kláry, která si umí svůj zpěv náležitě užít. V taneční hudbě je nejdůležitější rytmika, která kapele rozhodně patřične šlape. Bubeník ve shodě s basistou prohlašují na webových stránkách (http://www.lus3.cz) kapely, že méně je někdy více. Výsledkem jejich spolupráce je tedy jednoduchý taneční rytmus, žádné zběsilé exhibice se nekonají, což by ostatně u takovéhle hudby ani nikdo nemohl očekávat. Trochu zklamáním pro mě byla kytara, která byla místy až moc jednoduchá a často se omezovala na pouhé vyluzování nekytarových doprovodů a zvuků pomocí syntezátoru. Ohlas publika byl ovšem kladný, těžko říci, jestli více zaujala hudba nebo zpěvačka Klára. Myslím, že kapela má šanci na své místo na slunci, ale měli by ještě vyzrát, zejména skladatelsky a aranžérsky. V jejich skladbách mi chybí napětí a dost často sklouzávají do jednotvárnosti či přílišného opakování.

finalejbm2004_lucerna_vyhlaseniNadešlo všemi očekávané vyhlášení vítězů soutěže. Ze zákulisí k nám prosákla informace, že panu Korálovi se Lus3 moc líbí, a proto jsme tak nějak očekávali jejich výhru. Vyhlášení nás ovšem příjemně zaskočilo, vyhrála kapela the.switch! Gratulujeme! Při vyhlášení bylo vidět, že kapela Lus3 měla daleko větší podporu publika - těžko říci, jestli měli na koncerte prostě více fanoušků, nebo jestli jejich hudba byla pro lidi dorazivší na Kollerband více stravitelá. Podle mého názoru vyhráli the.switch naprosto zaslouženě, jejich tvorba je zkrátka promakanější a ucelenější.

finalejbm2004_lucerna_kollerbandPoté již přišla na řadu hlavní hvězda večera, all-star team Kollerband, postavený na sutinách slavné Lucie za vydatné pomoci známých českých a slovenských hudebníků. Hned zkraje si dovolili malý žertík, muzikanti totiž nastoupili v maskách Davida Kollera. Snad to byla snaha o sebeironizaci, mnohým se zdá název Kollerband trochu Koller-egoistický. Jednu z kytar drtí Tomáš Vartecký (Kurtizány z 25. avenue), který plní úlohu doprovodného kytaristy. Na druhou kytaru fortelně sóluje a exhibuje Olda Krejčoves (Monkey Business). Za bicími se střídali zpívající David Koller a Tomáš Marek (Lucie), který ve volném čase doprovázel na perkuse a na basu hraje Kollerův slovenský objev Marek Minárik. Tuto sestavu ještě doplňuje Honza Křížek (ex-Walk Choc Ice, Blue Effect) doprovodným zpěvem a hrou na klávesy. Podle mého názoru ovšem těmto profesionálním muzikantům jejich záverečný koncert poněkud skřípal. Možná se na pódiu neslyšeli, ale bylo to poznat i na gestech kapelníka Davida Kollera. V jejich setu jsem našel docela dost neshod a zádrhelů, které by si profesionální kapela tohoto formátu neměla dovolit, i když většina publika je asi ani nepostřehne. Zvukově koncert také nebyl nejlepší, perkuse často zanikaly a doprovodný zpěv Honzy Křížka místy vypadával. Dost bylo nedostatků, publikum se rozhodně bavilo. Po více než hodinovém setu, při kterém došlo i na staré dobré hitovky od Lucie, si vyžádalo ještě několik přídavků.

Pak se Lucerna vyprázdnila a hudebníci se přesunuli do nedalekého restaurantu Černý kůň oslavovat vítězství the.switch. Ale to už sem nepatří...

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

also help you keep your hands warm. Even1most of the dresses to wear to a wedding1during winters are those with shrugs and1jackets.
So if you are planning to1have a winter wedding get tips from the1above paragraphs and have your dress1designed in the best way. Choose one of1the best winter wedding dresses 1http://www.toodress.net/ 1http://www.toodress.net 1http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-Lace-Wedding-Dresses.html1 1http://www.tomdress.net/Evening-Dresses.html1 1http://www.toodress.net/Prom-Dresses.html1 finish the look with right accessories1 Mattoni MusicZone reportáž Finále1Jim Beam Music 2004 the switch Lus3 a1Kollerband 22 11 2004 Lucerna 26 11 2004 05 00
(26. 07. 2011, 05:15)
light green cocktail dress

http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-... http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-... little black dress should not be too serious and conservative. You can try a fashionable little black dress with some fringes http://www.toodress.net/Wedding-Dresses-... if your dress has no fringe http://www.toodress.net/Flower-Girl-Dres... http://www.toodress.net/Mother-Of-The-Br... then add some fringe accessories. And exaggerated necklace is indispensable.
As for your shoes you can wear high-heeled sandals. Suede fabric is the best choice. Do not choose shiny patent Mattoni MusicZone reportáž Finále Jim Beam Music 2004 the switch Lus3 a Kollerband 22 11 2004 Lucerna 26 11 2004 05 00

KOn (21. 12. 2004, 12:44) Kollerband

Vynikající kapela,kdyby bylo po mém slavík vy byl pro kollerband jasný

Jim (21. 12. 2004, 12:08) fokin haa cee

Vsechny vas miluju!!

Scatman John (20. 12. 2004, 14:21) wes

vím jinak bych to nepsal...poď si povídat ftipy:-)

WeS (20. 12. 2004, 12:18) Scatman

...si fakt vtipnej

Scatman John (19. 12. 2004, 11:09) wes

a není to na tom právě to parádní?

taky jednou umřeš :-)

fik (19. 12. 2004, 10:56) .

L

Piper (18. 12. 2004, 20:23) No

Fik:No holt nějak to z těch tvých názorů něšlo poznat,asi máš zvláštní způsob souhlasu.

Jediný co sem chtěl vysvětlit,je,že když za mnou přijde kamoška a řekne,potřebuju nějakou novou hudbu.Řeknu fajn,co posloucháš?Aha popík.Tak pak by stála za řeč Aneta Langerová.

Přijde další ,řekne,chci nějakej rockec,ale ať to není moc alternativní.Fajn jsou tu Gaih Messiah.Přijde další s alternativnějším folkem. Fajn Navarová,Bittová...atd.Většinou sou spokojený.Kdybych jim na žádost o něco dobrýho vypálil třeba ty Fantomas,asi by nebyli zrovna nadšený.Ale jak to vždyť je to dobrá hudba,tak jaký škatulkování???

Sere mě,holt,že spousta lidí přestane ve 20ti poslouchat hudbu.A má ji buď jen jako kulisu.Anebo dokolečka sjíždí 3 kapely,které si zamilovali v pubertě.(Např.PJ,Nirvana)

Proto rád sháním lidem hudbu a sem rád,když to někoho znova zaujme.Škatulkování se mi líbí a nevím,asi zde stejně nemá cenu psát,protože ať tady napíšu cokoliv,vyzní to moc afektovaně,nebo v tom najde někdo něco,co tam vůbec není a zaútočí na mě.

Tož poslouchejte,co se vám líbí,já zrovná sjíždím Emotive od APC a je mi fajn.

WeS (18. 12. 2004, 16:16) ha

4 fík-dobrej nápad (i s tou vanou ;) ) ovšem mam ten pocit že Scatman před lety umřel...

4 jana-venku je zlo! :P

John Scatman (18. 12. 2004, 15:44) fik ho tam

účel splněn ... hohoho :-)

brutusacek (18. 12. 2004, 14:33) :o)

fik :o))

jana: switch se nebojí že skončí v klubech, oni z toho klubového vystupovaní vzešli a mají tam velmi dobrou, stabilní pozici :o), s mnoha věrnými fans

fik (18. 12. 2004, 13:25) !

aaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrgggggggghhhhhh h!!!!!! (s pomalu se stisujicim efektem jak odbiham od pocitace a strhavam ze sebe obleceni a topim se ve vane...)

Jana (18. 12. 2004, 13:16) ještě

Tak to já se drze zksuím vyjádřit k tématu:

Jak mám důvěřovat podobnejm soutěžím, když ve finale(!!!) se sejdou:

- Lust3, ktery jsou naprosto tuctovej a nudnej pop, kterej nesaha po kotniky ani takovejm Roe-Deer (a ze ti je nemaji nijak vysoko)

- The Switch jsou proste o ničem a vedle takových Wollongong působí směšně. Jsou to navíc ustrašený kloučci, co se bojej, aby náhodou neskončili v klubech pro pár nadšenců, a z jejich muziky je ten strach zatraceně slyšet...

- a Kollerband jako host je sice kapela, která je složená z hvězdných jmen, ale která by podle mě měla obdržet titul "zklamání roku", protože s takovýmhle potenciálem, co ty lidi maj, dělat takovej odvar, to je fakt smutný...

Jana (18. 12. 2004, 13:08) Týýý joóóó

A k tomuhle jste se dostali na foru o Lus3, Koller bandu a Switch??? Doooobrýýýý... :-)

fik (18. 12. 2004, 12:28) ...

musim to priznat, jedinej clovek co se tady projevuje normalne je v podstate scatman john. ostatni jste uplne mimo. piper si do tedka neuvedomil, ze s nim souhlasim akorat mu davam najevo dal svuj nazor na dane tema. ostatni tady mate prispevky v podstate k nicemu, pokud se na tuhle diskuzi nedivame jako na stupidni a infantilni flame. a taky si teda myslim, ze nejvetsi masakr je scatman john, nebot je to ten nejbrutalnejsi vokalni hardcore. myslim, ze by ho nekdo nekde mel najit a doporucit dillingerum, to by se pak vsichni podelali.

Scatman John (18. 12. 2004, 09:03) brutus

snažíš se bejt ftipnej?

Scatman John (18. 12. 2004, 09:02) Kluci jako buci

pro mě je tvrdá hudba Scatman John ok ...mám potřebu to říct, když si tady hrajete jak kokosové se slovíčkama pořád řešíte neřešitelný. HIGHSCORE pyčo

Piper (17. 12. 2004, 21:10) Jezus máriaaaaaaaaááá

Tohle není přednáška na MAT-FYZu tohle je chat o hudbě.Fík tvrdil,že nemůžeš kapely rozdělovat na to,která je melodičtější a která ne. Já tvrdím,že jo a že mám sice originální a alternativnější věci,ale co jsou pořád melodická.Proto holt si sice občas poslechnu Fantomas,Dillinger Escape Plan,ale moje nej kapely to nikdy nebudou.Aneta je pomalejší,melodičtější. V Soulfy je sice taky nějaká ta melodie,ale určitě ne tolik.To ti rozliší i dítě z materšký!!!!Co je na tom k nepochopení.Tak proč,kurva,proč,nemužeš napsat,že Soufly nejsou tak melodický jako A.L. Stejně jako,že APC či MV jsou melodičtější než SONIC YOUTH či MUdhoney.Já už fakt nevím,jak to jinak vysvětlit.Chyba není na mém přijímači.

chiibo (17. 12. 2004, 19:48) to piper

No tak myslim ze nejsem chiico ale chiibo ale o to ted nejde.Hudba je neco co nejde uchopit nemuzes ji snist nebo ji videt muzes ji jen slyset a urcite hudebni styly slouzi pouze jako jakesi berlicky k rozpoznani neceho co vlastne fyzicky neexistuje.Ale ted uz vazne sme prece lidi .... rozumni jeste porad si myslis ze jde srovnat anetu a soufly to fakt promin ale nejak sem tuto jednoduchou premisu nepochopil......

Piper (17. 12. 2004, 19:15) Víš

Chiico:Víš mě by se taky líbili metafory ohledně hrachové polévky i vtípky ohledně podobnosti The Swith a Billa Gatese,kdyby to nebyla reakce na mé názory a to tak,že tyto názory jsou brutálně přetvořeny tak,jak dotyčný potřebuje.Jinak proti humoru nic nemám a máš pravdu,že jako komik bych sem se už uchytil,ale komik života,ne ten estrádní či televizní.Zatím mě to stačí.

Chiico,Fík a další: S títmo názorem jsem se setkal už 1000krát.HUdbu nemůžeš dělit.Omyl,nemusíš.Ponechejme stranou odborníky z konzervatoří a tak,kteří prostě musí hudbu nějak dělit,musí ji popsat,rozdělit...atd.I tak,já se zajímám o historii hudby a hlavně rocku.Mě baví poslouchat tu a tu kapelu a opravdu slyšet,že se inspirovala tou a tou kapelou.

Mě prostě baví vývoj,baví mě to hledat,stejně jako ve filmu a literatuře.Já jsu rád,když recenzent napíše jakej je to přibližně styl.Že je to dobré,to mi nic neřekne,protože to může bejt styl,kterej se mi prostě nelíbí.Já vás prostě nechápu.Když vás tohle rozebírání a škatulkování hudby nebaví,tak to nedělejte.Nepište sem. Poslouchejte hudbu,pro vás dobrou a je to.Jak se chcete bavit hlouběji o hudbě,když neuznáváte to,že by se měla dát jakkoliv popsat?

S radostí očekávám vaše exceletní ideje,jen si asi zítra pustím Prima vařečku.To abych měl pořádnej slovní background a rozuměl vašim exceletním metaforám :-)))Studiu zdar!

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.