chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž Finále Jim Beam Music 2004: the.switch, Lus3 a Kollerband (22.11.2004, Lucerna) (26. 11. 2004, 05:00)

MusicZone | reportáž Finále Jim Beam Music 2004: the.switch, Lus3 a Kollerband (22.11.2004, Lucerna) (26. 11. 2004, 05:00)

REPORTÁŽ

hujer (26. 11. 2004, 05:00) Finále Jim Beam Music 2004: the.switch, Lus3 a Kollerband (22.11.2004, Lucerna)

Koncert skupiny kolem Davida Kollera spojený s finále soutěže Jim Beam Music se konal ve Velkém sálu pražské Lucerny. Úvodem předešlu, že v těchto prostorách jsem do té doby absolvoval bezpočet maturitních plesů a jeden koncert pražské kapely Wohnout a osobně tento sál nepovažuji za příliš vhodný pro koncerty tohoto typu. Při vyšší návštěvnosti pokulhává ventilace a občerstvení. Tento večer to ale nebylo tak hrozné, neboť počet lidí byl subjektivně sotva poloviční v porovnání s již zmíněnými Wohnout a v Lucerně se tedy dalo hýbat, dýchat a občerstvení se člověk dočkal v rozumném čase.

finalejbm2004_lucerna_switchPořadí dvou finalistů spravedlivě určoval los. Zahájení se tedy museli chtě-nechtě chopit příbramští the.switch – kapela pohybující se ve škatulkách emocore a crossover. Někteří sice označují jejich tvorbu za nu-metal, ale já si nemyslím, že by to styl této kapely vystihovalo. Nu-metal je totiž ošidný pojem a hudby podobné Linkin Park se od the.switch rozhodně nedočkáte. Našli si vlastní tvář, podle které je spolehlivě poznáte. Charakteristická rytmika i harmonie a vysoké hráčské nasazení doplněné slušným nástrojovým zázemím slibuje této kapele nadějnou budoucnost. Pro bližší informace navštivte web kapely: http://www.theswitch.cz

Začátek jejich představení byl poznamenán slabším zvukem, což ovšem kapele neubralo na energii ani nasazení. Předvedli výborný set, zahájený intrem a písní "Beautiful" ze stejnojmenného (již druhého) alba kapely. V režii tohoto alba se vlastně odehrávalo celé vystoupení, ze starších skladeb došlo na Kimono z první desky M.A.D. Návštěvnost na začátek koncertu nebyla nejvyšší, lidé se teprve počínali trousit, a tak se příbramákům bohužel nepovedlo přimět fanoušky k pořádnému kotli, jak se na tento styl hudby sluší a patří. Přesto měli svých příznivců rozhodně dost, což dokládá prosba předních řad o přídavek. Organizace byla ovšem neúprosná a nastal čas dát prostor druhým finalistům.

finalejbm2004_lucerna_lus3Pražskou kapelu Lus3 si pamatuji ještě pod názvem The Lustry, kterak brázdili pražské kluby a klubíky hrajíce nevýrazný punk-rock. To však bude již šest nebo i více let a za tuto dobu kapelou prošlo dost hudebníků a Lus3 rozhodně nezaháleli. S The Lustry se jejich tvorba srovnávat nedá, sázejí na popově-taneční hudbu. Se zaškatulkováním tady budu mít trochu problém, pro přiblížení snad zmíním, že bubeník Petr Pour a kytarista Jakub Zachoval působili nějaký čas v kapele Skyline.

Sál Lucerny byl o poznání více zaplněný, když nastoupili na pódium a nejednoho heterosexuálního muže hned upoutal projev zpěvačky Kláry, která si umí svůj zpěv náležitě užít. V taneční hudbě je nejdůležitější rytmika, která kapele rozhodně patřične šlape. Bubeník ve shodě s basistou prohlašují na webových stránkách (http://www.lus3.cz) kapely, že méně je někdy více. Výsledkem jejich spolupráce je tedy jednoduchý taneční rytmus, žádné zběsilé exhibice se nekonají, což by ostatně u takovéhle hudby ani nikdo nemohl očekávat. Trochu zklamáním pro mě byla kytara, která byla místy až moc jednoduchá a často se omezovala na pouhé vyluzování nekytarových doprovodů a zvuků pomocí syntezátoru. Ohlas publika byl ovšem kladný, těžko říci, jestli více zaujala hudba nebo zpěvačka Klára. Myslím, že kapela má šanci na své místo na slunci, ale měli by ještě vyzrát, zejména skladatelsky a aranžérsky. V jejich skladbách mi chybí napětí a dost často sklouzávají do jednotvárnosti či přílišného opakování.

finalejbm2004_lucerna_vyhlaseniNadešlo všemi očekávané vyhlášení vítězů soutěže. Ze zákulisí k nám prosákla informace, že panu Korálovi se Lus3 moc líbí, a proto jsme tak nějak očekávali jejich výhru. Vyhlášení nás ovšem příjemně zaskočilo, vyhrála kapela the.switch! Gratulujeme! Při vyhlášení bylo vidět, že kapela Lus3 měla daleko větší podporu publika - těžko říci, jestli měli na koncerte prostě více fanoušků, nebo jestli jejich hudba byla pro lidi dorazivší na Kollerband více stravitelá. Podle mého názoru vyhráli the.switch naprosto zaslouženě, jejich tvorba je zkrátka promakanější a ucelenější.

finalejbm2004_lucerna_kollerbandPoté již přišla na řadu hlavní hvězda večera, all-star team Kollerband, postavený na sutinách slavné Lucie za vydatné pomoci známých českých a slovenských hudebníků. Hned zkraje si dovolili malý žertík, muzikanti totiž nastoupili v maskách Davida Kollera. Snad to byla snaha o sebeironizaci, mnohým se zdá název Kollerband trochu Koller-egoistický. Jednu z kytar drtí Tomáš Vartecký (Kurtizány z 25. avenue), který plní úlohu doprovodného kytaristy. Na druhou kytaru fortelně sóluje a exhibuje Olda Krejčoves (Monkey Business). Za bicími se střídali zpívající David Koller a Tomáš Marek (Lucie), který ve volném čase doprovázel na perkuse a na basu hraje Kollerův slovenský objev Marek Minárik. Tuto sestavu ještě doplňuje Honza Křížek (ex-Walk Choc Ice, Blue Effect) doprovodným zpěvem a hrou na klávesy. Podle mého názoru ovšem těmto profesionálním muzikantům jejich záverečný koncert poněkud skřípal. Možná se na pódiu neslyšeli, ale bylo to poznat i na gestech kapelníka Davida Kollera. V jejich setu jsem našel docela dost neshod a zádrhelů, které by si profesionální kapela tohoto formátu neměla dovolit, i když většina publika je asi ani nepostřehne. Zvukově koncert také nebyl nejlepší, perkuse často zanikaly a doprovodný zpěv Honzy Křížka místy vypadával. Dost bylo nedostatků, publikum se rozhodně bavilo. Po více než hodinovém setu, při kterém došlo i na staré dobré hitovky od Lucie, si vyžádalo ještě několik přídavků.

Pak se Lucerna vyprázdnila a hudebníci se přesunuli do nedalekého restaurantu Černý kůň oslavovat vítězství the.switch. Ale to už sem nepatří...

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

Piper (15. 12. 2004, 08:13) Tak na závěr

už mě to nebaví.Píšu sem,když se chci dozvědět zajímavé názory někoho jiného a na to sem tady nenarazil.Jen abych to shrnul,protože je neuvěřitelné,co mi tady všichni podstrčili za názory a jakoukoliv očividnou snahu o ironii zřejmě taky nikdo nepochopil.Takže polopatě: S tím od dob Nirvany sem si dělal prdel,vychvaloval sem tím the Switch,takže každej musel pochopit,že si dělám prdel,když sem je před tím kritizoval.Nicméně nestalo se tak(zdravím Fíka :-))),Vše to začalo přirovnáním zpěváka k LB(z kterého se pak stal kytarista),nakonec sem přiznal,že spíš se to blíží i těm Deftones,což zase není taková urážka.Pro mne to stále není nějaká extra kapela,ale nikomu tady ten názor nehodlám vnucovat.Hudba rozhodně není tak špatná,jen ten zpěvák... uvedl sem i jiné alternativy(např kapely z Trutnova).That´s all.

Honza B: Nijak sem tě nechtěl očernit,jen pokud si pamatuješ,co bylo v tom příspěvku,tak sem chtěl ukázat, jak jednoduché je zmanipulovat cizí názor.

Takže příště prosím bez cenzury,i když pokud by zase polovina lidí nepochopila,že to byla sranda,tak pak je lepší,žes to vymazal :-)))

fik (14. 12. 2004, 19:38) he...

tady uz je to vazne asi az moc srandovni. je tady totiz piper a piper ocenuje mudhoney a sonic youth, pritom ale posloucha mars voltu a perfect circle a to mu vnucuje pocit menecennosti, nebot si mysli, ze tyto dve kapely se daji srovnavat s temi predeslymi. kdokoliv kdo muze vubec z huby vypustit to, ze mars volta nejsou zadny sonic youth by se mel zamyslet nad tim, co tim opravdu mysli...a protoc pozaduji vysvetleni. pak je tady frody, frody ma rad converge, ja mam taky rad converge. ahoj frody! hrozne by me zajimalo proc mas potrebu sem napsat at se lidi vyserou na switch a jdou si poslechnout converge. vysvetleni nepozaduji, nebot ani zadne nemas ba mozna ani neexistuje. pak ale nasleduje naprosto brutalni prokec pipera, proti kteremuz nic nemam a vubec ho neznam atp. a to "ze od dob nirvany tady nic tak originalniho nebylo" z cehoz je pro me pochopitelne, ze nirvanu respektujes za to co se jim povedlo udelat. to je pro me fascinujici ve chvili kdy vim, ze znas a mas rad mudhoney a sonic youth. nebot prave nirvana je jen surovym odvarem toho co tyhle dve kapely ustanovily jako kult. je sranda jak si se svym obsourny ramcem vedomosti schopen se tady hadat o tom zda a) ci b) ve chvili, kdy bys sis mel byt jisty tim, ze a) nebo b) je spravne a mel bys byt schopen to ostatnim racionalne a bez afektu nastinit... zaujimave.

brutusacek (14. 12. 2004, 17:53) piper

koukam že jsi uplně mimo mísu... :o/

Honza Binder (14. 12. 2004, 17:21) piper

No, byla tu zpráva, která byla podepsaná mým jménem a já ji nepsal. Jelikož ještě nemáme blokovaný přezdívky, tak jsem to smazal. Jestli jsem se nějak utnul, tak promiň.

Sebastian Nietzsche (14. 12. 2004, 16:39) ......

Piper:Nechci zasahovat do diskuse,hadejte se o cem chcete,ale prosim slusne,jo?

Piper (14. 12. 2004, 12:22) Škoda

že mě zradil internet,protože sem měl připravenou měnší názornou ukázku ala Honza Binder,tak jak to vidím já,ale možná to bylo jen cenzurováno.(Ač nic vulgárního tam nebylo).Každopádně se takovejma demagoušema(tím teď nemyslím H.B)nemá smysl hádat.

Ano Prodigy a Scooter to by šlo,i když Prodigy mi evokujou spíš Bjork :-))),

P.s:No ano všiml sem si,že vaše přízpěvky jsou o poznání vyšší intelektové úrovně...Ty čůráku,ci si hraješ na alternativce, ty pako ,co poslouchá Nirvanu...atd....jen tak dál drazí odborníci. :-)))

Jim (14. 12. 2004, 10:38) omfg

pipere ty mas ferove duto... myslis ze by se treba Prodigy dali prirovnat ke Scooter protoze maj elektroniku? :)) Ja vim cim to je - majklac ma stejnou kytaru jako wes (borland) ;)

hugh_ (13. 12. 2004, 17:51) piper

no...esi chces prirovnavat zpevaka switch k durstoj, radsi si ty moudra vazne nech...kdo vi co by z tebe vypadlo priste...ze Ozzy napodobuje Cobaina, protoze ma dlouhy vlasy?;-)

Honza Binder (13. 12. 2004, 17:22) Piper

Já jsem tu diskusi nečetl. To nebyla narážka na nikoho, a rozhodně ne na Tebe. On mě ho vážně připomíná.

thomas (13. 12. 2004, 13:36) 2piper

kamo mas v tom chaoz. Ja pouzivam OS9.

Piper (13. 12. 2004, 11:35) Hm

H.Binder:To bylo sice vtipný,nicméně už se to vůbec nevztahovalo k tomu, co se napsal já.Já mám taky rád vtipky,ale když reagujou na mě a dá se z nich pak vyčíst:

Já tvrdím,že kytarista Switch vypadá či hraje jak LB a pouslouchám jenom Nirvanu.To už jsme ale někde jinde,ne?No evidetně se bavíte lépe pokud si moje názory přispůsobujete tak,aby se na ně dalo vtipněji reagovat,takže bude lepší abych se vám tady svými vlastními názory nepletl ne? :-)))

P.s:Menší typ: Stačí napsat do kolonky jméno místo vašeho,to moje(Piper)

a pak to bude vypadat,že sem to skutečně psal já.Názorně vám to ukáži.

WeS (12. 12. 2004, 18:28) LOL

:))))))))))))))))))))))

Honza Binder (11. 12. 2004, 14:14) the.switch

Já mám v redakci Majkláče, kytaristu the.switch. Ale toho jste si jistě všimli... Když s ním mluvím, tak mě nepřipomíná žádného muzikantů (natož LB LP, Korn a bůhví co ještě), nýbrž Billa Gatese.

WeS (11. 12. 2004, 13:46) ha

...to byl vtip vole, všimni si třeba toho smajlíka na konci, ironická narážka na ironickou narážku Pipera, nejdřív čti a pak pruď...a nejsem chlap...:P

wolker (10. 12. 2004, 18:35) blah

wes:"sou nad veci a doufam neposlouchaj nirvanu"??To si trochu odporujes v jedny vete,ne?Kdybys byl chlape tak huste nad veci, tak by ti podle me bylo uplne jedno, jestli tu Nirvanu poslouchaj nebo ne, ne??:))Prides mi spis decente mimo...

WeS (10. 12. 2004, 13:40) 4 Piper

...nasraně tady spíš zněj příspěvky odpůrců the.switch než jejich fanoušků, to bude asi tim, že ti (the.switch i fanoušci) sou nad věcí...a (doufam) neposlouchaj Nirvanu :P

Frody (09. 12. 2004, 14:15) switch

a co misot podelanejch switch posledchnout radeji Converge

karbo (09. 12. 2004, 13:31) to piper

tak to jsem rád, že nejsi "anti" .c)

Piper (09. 12. 2004, 09:49) Hihihihi

když už mluvíme o zaujatosti,doufám,že tady ty věrné obhájce dá kapela na questlist,když se tady tak rozčilujou.

Karbo:Jak by to bylo,to samozřejmě nikdo neví.Ale rozhodně nejsem ten typ,kterej si přečte která kapela je nejvíc nezávislá a pak je začne kecat ty plky o tom,že to je pravá hudba a nikdo tomu nerozumí.Naopak,já v hudbě vždycky potřebuju hodně líbivosti,takže proto se mi líbí věci jako Mars Volta či Perfect Circle,což jsou sice originální kapely ale žádný Sonic |Youth či Mudhoney to nejsou. K Trutnovu,mě si ty kapely opravdu líbili,přirovnání k Hipíkům je liché,neb vím minimálně o pár členech,kteří to slovo berou taky jako nadávku(Přitom pro mě naopak nic hanlivého neznamená a mám hipíky rád).Byla tam spousta směru až skoro k rock-popu(Albion i když jen v náznacích)až po hodně tvrdý Locomotive,mě se asi nejvíc líbili L´Point.To je asi tak vše,THE SWITCH jsou pochopitelně nejlepší a hrozně originální kapela,od dob Nirvany tady nic takovýho nebylo.

deeder (09. 12. 2004, 09:40) r.i.p

Sorry, nevim kde se dá založit nová diskuze, takže to hodim sem: Včera ňákej americkej kokot zastřelil Dimebaga Darella z Pantery - přímo na koncetě jeho nový kapely... plus další čtyři lidi :(((((

http://www.punknews.org/article.php?sid=...

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.