chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž Finále Jim Beam Music 2004: the.switch, Lus3 a Kollerband (22.11.2004, Lucerna) (26. 11. 2004, 05:00)

MusicZone | reportáž Finále Jim Beam Music 2004: the.switch, Lus3 a Kollerband (22.11.2004, Lucerna) (26. 11. 2004, 05:00)

REPORTÁŽ

hujer (26. 11. 2004, 05:00) Finále Jim Beam Music 2004: the.switch, Lus3 a Kollerband (22.11.2004, Lucerna)

Koncert skupiny kolem Davida Kollera spojený s finále soutěže Jim Beam Music se konal ve Velkém sálu pražské Lucerny. Úvodem předešlu, že v těchto prostorách jsem do té doby absolvoval bezpočet maturitních plesů a jeden koncert pražské kapely Wohnout a osobně tento sál nepovažuji za příliš vhodný pro koncerty tohoto typu. Při vyšší návštěvnosti pokulhává ventilace a občerstvení. Tento večer to ale nebylo tak hrozné, neboť počet lidí byl subjektivně sotva poloviční v porovnání s již zmíněnými Wohnout a v Lucerně se tedy dalo hýbat, dýchat a občerstvení se člověk dočkal v rozumném čase.

finalejbm2004_lucerna_switchPořadí dvou finalistů spravedlivě určoval los. Zahájení se tedy museli chtě-nechtě chopit příbramští the.switch – kapela pohybující se ve škatulkách emocore a crossover. Někteří sice označují jejich tvorbu za nu-metal, ale já si nemyslím, že by to styl této kapely vystihovalo. Nu-metal je totiž ošidný pojem a hudby podobné Linkin Park se od the.switch rozhodně nedočkáte. Našli si vlastní tvář, podle které je spolehlivě poznáte. Charakteristická rytmika i harmonie a vysoké hráčské nasazení doplněné slušným nástrojovým zázemím slibuje této kapele nadějnou budoucnost. Pro bližší informace navštivte web kapely: http://www.theswitch.cz

Začátek jejich představení byl poznamenán slabším zvukem, což ovšem kapele neubralo na energii ani nasazení. Předvedli výborný set, zahájený intrem a písní "Beautiful" ze stejnojmenného (již druhého) alba kapely. V režii tohoto alba se vlastně odehrávalo celé vystoupení, ze starších skladeb došlo na Kimono z první desky M.A.D. Návštěvnost na začátek koncertu nebyla nejvyšší, lidé se teprve počínali trousit, a tak se příbramákům bohužel nepovedlo přimět fanoušky k pořádnému kotli, jak se na tento styl hudby sluší a patří. Přesto měli svých příznivců rozhodně dost, což dokládá prosba předních řad o přídavek. Organizace byla ovšem neúprosná a nastal čas dát prostor druhým finalistům.

finalejbm2004_lucerna_lus3Pražskou kapelu Lus3 si pamatuji ještě pod názvem The Lustry, kterak brázdili pražské kluby a klubíky hrajíce nevýrazný punk-rock. To však bude již šest nebo i více let a za tuto dobu kapelou prošlo dost hudebníků a Lus3 rozhodně nezaháleli. S The Lustry se jejich tvorba srovnávat nedá, sázejí na popově-taneční hudbu. Se zaškatulkováním tady budu mít trochu problém, pro přiblížení snad zmíním, že bubeník Petr Pour a kytarista Jakub Zachoval působili nějaký čas v kapele Skyline.

Sál Lucerny byl o poznání více zaplněný, když nastoupili na pódium a nejednoho heterosexuálního muže hned upoutal projev zpěvačky Kláry, která si umí svůj zpěv náležitě užít. V taneční hudbě je nejdůležitější rytmika, která kapele rozhodně patřične šlape. Bubeník ve shodě s basistou prohlašují na webových stránkách (http://www.lus3.cz) kapely, že méně je někdy více. Výsledkem jejich spolupráce je tedy jednoduchý taneční rytmus, žádné zběsilé exhibice se nekonají, což by ostatně u takovéhle hudby ani nikdo nemohl očekávat. Trochu zklamáním pro mě byla kytara, která byla místy až moc jednoduchá a často se omezovala na pouhé vyluzování nekytarových doprovodů a zvuků pomocí syntezátoru. Ohlas publika byl ovšem kladný, těžko říci, jestli více zaujala hudba nebo zpěvačka Klára. Myslím, že kapela má šanci na své místo na slunci, ale měli by ještě vyzrát, zejména skladatelsky a aranžérsky. V jejich skladbách mi chybí napětí a dost často sklouzávají do jednotvárnosti či přílišného opakování.

finalejbm2004_lucerna_vyhlaseniNadešlo všemi očekávané vyhlášení vítězů soutěže. Ze zákulisí k nám prosákla informace, že panu Korálovi se Lus3 moc líbí, a proto jsme tak nějak očekávali jejich výhru. Vyhlášení nás ovšem příjemně zaskočilo, vyhrála kapela the.switch! Gratulujeme! Při vyhlášení bylo vidět, že kapela Lus3 měla daleko větší podporu publika - těžko říci, jestli měli na koncerte prostě více fanoušků, nebo jestli jejich hudba byla pro lidi dorazivší na Kollerband více stravitelá. Podle mého názoru vyhráli the.switch naprosto zaslouženě, jejich tvorba je zkrátka promakanější a ucelenější.

finalejbm2004_lucerna_kollerbandPoté již přišla na řadu hlavní hvězda večera, all-star team Kollerband, postavený na sutinách slavné Lucie za vydatné pomoci známých českých a slovenských hudebníků. Hned zkraje si dovolili malý žertík, muzikanti totiž nastoupili v maskách Davida Kollera. Snad to byla snaha o sebeironizaci, mnohým se zdá název Kollerband trochu Koller-egoistický. Jednu z kytar drtí Tomáš Vartecký (Kurtizány z 25. avenue), který plní úlohu doprovodného kytaristy. Na druhou kytaru fortelně sóluje a exhibuje Olda Krejčoves (Monkey Business). Za bicími se střídali zpívající David Koller a Tomáš Marek (Lucie), který ve volném čase doprovázel na perkuse a na basu hraje Kollerův slovenský objev Marek Minárik. Tuto sestavu ještě doplňuje Honza Křížek (ex-Walk Choc Ice, Blue Effect) doprovodným zpěvem a hrou na klávesy. Podle mého názoru ovšem těmto profesionálním muzikantům jejich záverečný koncert poněkud skřípal. Možná se na pódiu neslyšeli, ale bylo to poznat i na gestech kapelníka Davida Kollera. V jejich setu jsem našel docela dost neshod a zádrhelů, které by si profesionální kapela tohoto formátu neměla dovolit, i když většina publika je asi ani nepostřehne. Zvukově koncert také nebyl nejlepší, perkuse často zanikaly a doprovodný zpěv Honzy Křížka místy vypadával. Dost bylo nedostatků, publikum se rozhodně bavilo. Po více než hodinovém setu, při kterém došlo i na staré dobré hitovky od Lucie, si vyžádalo ještě několik přídavků.

Pak se Lucerna vyprázdnila a hudebníci se přesunuli do nedalekého restaurantu Černý kůň oslavovat vítězství the.switch. Ale to už sem nepatří...

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

WeS (08. 12. 2004, 12:37) :)

...hmmm...co by to mohlo bejt?napadá mě tak maximálně chlupatej pupík :D aaaaa, mám to, oba maj tetování :))) a oba sou z pr...ééé z menšího města? :) jj, switch sou celý Limp Bizkit...

hugh_ (07. 12. 2004, 23:27) ...

mam pocit ze switch se tu chvalej mozna jeste od dob minulych rocniku JBmusic...aspon toho minulyho...inak stepan/durst?;) kravo,lol jak svine....nevim esi nekdy delal naky hratky s prostrednikem, hopsal jak simpanz nebo chodil po podiu jak namrdanej kacer..taky nerika snad za kazdym slovem fuck/shit/motherfucker atd......tak podle ceho soudis voe?

karbo (07. 12. 2004, 16:38) to piper

mám takovej dojem, že kdyby do tý soutěže nikdy the.switch nešli, tak bys je hrozně vychvaloval, jak je to skvělá ALTERNATIVNÍ kapela.. nebo je to jinak? dokázal bys ocenit kvalitní hudbu, která bude ke slyšené v tv?

brutusacek (07. 12. 2004, 14:25) hehe

stepan a fred durst, teď pro koho je to pocta :o)))

switch a mix deftones a LB, nevim co na switch vidíš takový že by to bizkit připomínalo já teda vůbec nic..

prekladatel (07. 12. 2004, 13:21) alternativni scena

na trutnove stala za prd vole! nesnasim ceskou mutaci zastydlejch hipiku tvoricich v zachvatu radoby originality nudnou mazlavou sr.c.u!

Piper (07. 12. 2004, 12:10) Nemá

cenu se tady hádat s fanoušky,či přímo členy kapely.A propos: Já netvrdím,že tak vypadá!!

A faktem,je že ty Deftones to taky připomíná.Tak takovej kříženec Defones a LB,každopádně celkově nic originálního a jak už sem napsal:Snad všechny kapely co hráli na Trutnově v alternativní scéně byly lepší,to si nemůžu pomoct!!!

WeS (07. 12. 2004, 09:47) ha

Štěpán=Fred Durst???LOOL, tak to je zase jednou perla, to už ten Kuba vypadá víc jako Avril, haha :D

Scatman John (06. 12. 2004, 18:01) R7+T11=666

Kua doufám že na ně pojedu taky :-)))

hujer (06. 12. 2004, 15:46) a ja si zase myslim,

ze nejlepsi ceskej Fred Durst je Yarrdesh od nas z kombuchy, Davca - nas druhy zpevak - jakoby z oka vypadl Chesteru Benningtonovi a nas druhej kytarista Kuba je uplna Avril Lavigne...

karbo (06. 12. 2004, 15:45) to piper

jako durst? ty voe.. no nezlob se na mě, ale kdybych zpěváka switch měl k někomu přirovnat, tak je v něm spíš slyšet chino moreno z deftones než durst...

Piper (06. 12. 2004, 12:21) To si piš kámo

Rozhodně netvrdím,že je to taková piča(neznám ho),ale pódiový projev i zpěv má hodně podobnej.(bez sladkejch pasáží).Byl sem na nich těďkom nedávno,takže vím o čem mluvím.Jak píšu ze všech těch kapel tam byli nejlepší,ale i tak o dost horší než spousta uskupení co hrála například na Trutnově na alternativní scéně.Nebo třeba Ravelin 7,na který se teďkom chystám.Tvrdý a přitom nejsou nudný,prostě jim to daleko víc šlape a zněji originálněji.

Sebastian Nietzsche (05. 12. 2004, 18:16) TO PIPER:

Jasne,Stepan z the.switch je celej Fred Durst;-)Tyyy voe,to prece nemuzes myslet vazne kamo??!!

Piper (05. 12. 2004, 17:59) Co dodat

Kollerband: Tragédie tří egocentristů zápasících o místo na výsluní stránek BRAVO(Koller,ten zpěvák z W.Choc Ice a Vartecký).Nuda,bez invence,prázdnota.

Lus3:Tragédie,kterou by zachránilo jen kdyby zpěvačka při koncertě dělala stiptíz(a i pak by ta hudba musela být dost potichu)

Switch: Zní to tvrdě,má to sice relativně svůj zvuk,ale je to nemastný neslaný a zpěvákův hlas i projev to táhá zpátky ke kopírkám Limp Bizkit a spol.

Sebastian Nietzsche (05. 12. 2004, 15:19) HUJER

Chcete spravnackou recenzi na Tezkej Pokondr?Pustte na to Hujera!Vem si ho hujerku,sopak,vem si ho!!!!:)));-)

Jim (05. 12. 2004, 14:50) woof

Spravne jen tak dal... chcete spravnackou recenzi? Pustte na to hujera... vem si ho hujerku, supak, vem si ho! ;)

hujer (29. 11. 2004, 15:40) hm..

překladatel ignored;

Přemek Vaněk: óoo děkuji a slibuji, že sem budu pravidelně a zodpovědně přispívat, snad pak i kvalita mých článků bude míti tendenci vzestupnou.

překladatel (29. 11. 2004, 15:23) *

hujere metelesku blesku (jděte si po svejch hujer)

Přemek Vaněk (29. 11. 2004, 14:12) sem se preklik voe se nepo.....

povysil samozrejme!!! Komu z vas se neco takovyho este nestalo, tak vezte, ze to brzy prijde:-)

Přemek Vaněk (29. 11. 2004, 14:12) sem se preklik voe se nepo.....

povysil samozrejme!!! Komu zvas se neco takovyho este nestalo, tak vezte, ze to brzy prijde:-)

Přemek Vaněk (28. 11. 2004, 23:40) Hujer bud nam vitan.....

Timto si oficialne povisil z oblibeneho komentatora na oblibeho redaktora. GRATULUJEME!!!

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.