chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | reportáž Duran Duran, T-Mobile Arena 10. 6. 2005 (17. 06. 2005, 13:00)

MusicZone | reportáž Duran Duran, T-Mobile Arena 10. 6. 2005 (17. 06. 2005, 13:00)

REPORTÁŽ

Goethe (17. 06. 2005, 13:00) Duran Duran, T-Mobile Arena 10. 6. 2005

Duran DuranUž jsme je tu jednou měli, mocipáni ještě před listopadem milostivě svolili a v Praze se uskutečnil jeden z mála koncertů zástupců skutečně relevantní pop-music. Bylo to na sklonku osmdesátých let, Duran Duran sice už byli v té době lehce za zenitem, ale stejně! Britská kapela v Praze.

Teď přijeli znovu, v rámci comebacku v původní a nejslavnější sestavě tři Tayloři (Roger, John, Andy), Simon Le Bon a Nick Rhodes. Záda jim krylo jednak zvedené album "Astronaut" a jednak pocit, že už nemusí nikomu nic dokazovat. Však to na kapele bylo znát, hrála naprosto v pohodě, lehce, s radostí a přitom s nasazením.

Duran DuranZačalo se stejně jako na posledním albu razantním otvírákem "(Reach Up for the) Sunrise", z něhož zazněla ještě krásně vyklenutá "What Happens Tomorrow", hybná "Taste the Summer", "Chains" a "Nice". Zbytek setlistu tvořily, jak jinak, legendární hity ze zlatých časů. V okamžiku, kdy zazněla památná dunivá šleha "Wild Boys", ubránil se slastné husí kůži asi jen málokdo. A což taková "The Reflex", funkovina "Notorious" či nádherná megabalada "Ordinary World"? Po pisatelových zádech mašírovala v tu chvíli stáda mravenců a neubránil se návalu dojetí. Když pak ještě kapela přihodila skvostnou "Save A Prayer", bylo takříkajíc vymalováno.

Duran DuranTeprve živě můžeme zcela docenit, jak rafinovaně vystavěné mají Duran Duran písničky, jak zabírají i po letech a jak energicky je kapela dokáže podat. Jeden by řekl, že už musí mít kapela stokrát obehraných hitů plné zuby. Možná že ano, ale každopádně to na sobě nedává znát ani v nejmenším a zas a znovu se do nich pokládá s maximálním nasazením. Simon Le Bon je navíc rozený frontman, který dokáže celou dobu perfektně pracovat s publikem. V jeho projevu přitom není ani stín laciného podbízení se.

Unáhlené soudy o pětici manekýnů, hrajících podbízivý popík pro malé holčičky už naštěstí dávno odvál čas. Duran Duran model 2005 jsou plnokrevnou kapelou, schopnou odehrát suverénní, profesionální a zábavný koncert. Řečičky o zkostnatělých dinosaurech si nechme od cesty.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

jožan (09. 07. 2008, 19:27) k

k

Goldner (27. 04. 2006, 16:30) Zlatá slova

Co dodat?

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.