chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | rozhovor Banana Zeros - Živá vystoupení je to, proč tu muziku děláme (28. 02. 2009, 15:00)

MusicZone | rozhovor Banana Zeros - Živá vystoupení je to, proč tu muziku děláme (28. 02. 2009, 15:00)

ROZHOVOR

Veronika Prokopcová (28. 02. 2009, 15:00) Banana Zeros - Živá vystoupení je to, proč tu muziku děláme

Banana Zeros

Banana Zeros jsou novým projektem Honzy Vozáryho (ex-Oceán, Fiction). Kapela patří mezi unikáty na naší hudební scéně, protože hraje muziku, která spojuje hned několik žánrů. Sama ho nazývá progressive cyberpunk. Obecně však jejich styl zapadá do elektronické hudby. Povídala jsem si s klávesistou kapely Romanem Špičkou především o plánech Banana Zeros na tento rok a o jejich tvorbě.

Jaké nové písně jste natočili ve studiu? Připravujete další demo nahrávku pro vaše fanoušky?
Pro rok 2009 připravujeme novou demo nahrávku, kde bude celkem šest písniček. Budou tam starší skladby jako "Pain In My Dreams", "My Sweet Hellraiser" a "Voices", z nových věcí potom písně "Million Days", "Be Down" a "Under Skin". V některých skladbách se již objeví i rapper Petr Toušek. "Million Days" a "Pain In My Dreams" bychom už chtěli natočit opravdu kvalitně, v podstatě jako takový singl, který bude ale jen pro naše vlastní užití. Nahrávat se chystáme na přelomu února a března.

Jaké máte naplánovány zatím koncerty pro tento rok?
V tomto roce máme naplánovanou tradičně Electro party v klubu K2 v Českých Budějovicích a to prozatím na 7. března a 16. května. Na tuto akci si zveme spřátelené kapely a DJ’s a koná se čtyřikrát do roka. Další Electro party pak budou v září a v listopadu. Koncem března se také chystáme na malý festival StrangeFest v Pelhřimově. V dubnu ještě navštívíme Strakonice, konkrétně Rock Klub Křemelka, kde budeme hrát s punkovou kapelou Píchlá duše.

Dostali jste pozvánku na nějaký letní festival či do zahraničí?
Zatím máme potvrzený O2 Sázavafest v Kácově a agentura In Promotion, která nás zastupuje, jedná o dalších festivalech. Pozvánka do zahraničí zatím nepřišla, ale až natočíme nové demo, tak ho plánujeme rozeslat i do zahraničí, a proto chceme ty dvě zmiňované písně nahrát opravdu kvalitně, aby se daly rovnou použít i pro rádiové vysílání.

Na jakém pódiu se vám doposud hrálo nejlépe a kde vás nejlépe přijali i lidé?
Největší ohlas na naší muziku je vždy v domácím klubu K2. Na poslední Electro Party přišlo přes 400 lidí. Dobrý ohlas byl také na Strahov Open Air 2008 v klubu 007 nebo na Podzimním Sázavafestu 2008, což nás moc potěšilo. Pro nás je ale každý koncert zážitkem, protože živá vystoupení jsou to, proč hudbu děláme.

Plánujete příští rok nějakou novou vizuální pódiovou prezentaci? Nové klipy?
Pódiovou VJ prezentaci má na starosti Vašek Seidl, který má pseudonym Raptor. Letos by měla nastat menší změna v tom, že už jednotlivá videa budou ucelenější. Doposud klipy souvisely s tématikou písničky, ale spíš byly na bázi improvizace. Jinak začínáme shánět sponzory na videoklip, který bychom chtěli natočit k písničce "Million Days". Klip by měl být gothicky laděný.

Stále jsou pro vás prioritou živá vystoupení než vydání desky?
Živé vystoupení je to, proč tu muziku děláme, protože to nás baví nejvíc. Není pro nás prioritou vydat desku, ale užít si ty koncerty.

Vnímáte z publika, jaké vaše písně jsou oblíbené?
My po koncertě chodíme mezi lidi, takže nám řeknou sami, co se jim líbí. Hodně teď reagují na píseň "Be Down", a proto ji také chceme natočit na naše demo. Líbila se i lidem na Depeche Mode Party. Reagovali na ni dokonce víc než na coververze od Depeche Mode.

Jaké máte plány s rapperem Petrem Touškem, který vám nyní dělá podporu během koncertů?
Petr už je regulérní člen Banana Zeros. Bude už celé vystoupení s námi na pódiu. V některých písničkách bude rapovat, a dále bude obsluhovat sampler a gramofon, takže bude i scratchovat a pouštět samply.

Čerpáte inspiraci u jiných slavnějších kapel?
Nyní nás hodně ovlivňují hardcorové a nu-metalové kapely jako třeba Slipknot nebo Linkin Park, také samozřejmě Depeche Mode.

Jaké je ústřední téma vašich písniček?
Budu citovat slova Honzy Vozáryho: "Vyhýbáme se politickým a ekologickým tématům, která jsou v poslední době dost moderní, spíše řešíme tajemno skryté v lidské duši. Pátráme a dotýkáme se různých aspektů z oblasti psychologie, duchovna a filosofie." V písních řešíme, co je v nás, pocity, démony apod. Texty píšeme všichni společně a jsme s nimi ztotožněni. Základní hudbu dělá Honza Vozáry a aranže si každý připravuje sám. Každý dá do písničky kus sebe.

Jaká si myslíš, že je v současné době pozice elektronicky laděné hudby v České republice?
Já si myslím, že není úplně dobrá, protože lidi hodně ovlivňují média (televize, rádio), kde z české produkce dostává nejvíce prostoru takový ten rockový pop. Elektroniku lidé poslouchají spíš sami od sebe, fanoušků má ale určitě hodně. Třeba skupině Skyline se podařilo prorazit, vyprodat Lucernu, jejich písničky se hrají někdy i v rádiích, ale to je spíš zatím u nás výjimka.

Jaké máte vytyčené cíle s kapelou pro rok 2009?
Natočit demo, koncerty, festivaly, víc se prezentovat v tištěných médiích a na internetu.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

designer bridesmaid dresses (16. 11. 2012, 00:53) wholesale sundresses

Wow! Thank you! I always wanted to write in my site something like that. Can I take part of your.

http://www.noondresses.com/

PHONETIX-Robert (28. 02. 2009, 21:57) ZDRAVÍM...

a přeji hodně hudebních i textových inspirací.

Efendy (28. 02. 2009, 15:46) Pochvala

Hezký rozhovor... Hlavně ať to hraje kluci... !!!

Těšíme se na Electro Party !!!

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.