chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | rozhovor Illegal Illusion: Někdy je potřeba všechno na čem pracuješ hodit do hajzlu, protože to zkrátka nefunguje (díl 1.) (07. 09. 2011, 06:00)

MusicZone | rozhovor Illegal Illusion: Někdy je potřeba všechno na čem pracuješ hodit do hajzlu, protože to zkrátka nefunguje (díl 1.) (07. 09. 2011, 06:00)

ROZHOVOR

Richard Kutěj (07. 09. 2011, 06:00) Illegal Illusion: Někdy je potřeba všechno na čem pracuješ hodit do hajzlu, protože to zkrátka nefunguje (díl 1.)

trgfveartgeasr

"A Band from a little fucking town" Illegal Illusion patří mezi spousty výborných kapel, které zná o hodně méně lidí, než by si zasloužila. Už více jak 15 let hrají tihle kluci nepolapitelně pestrou směs ostré a tvrdé muziky aniž by zapomínali na melodie a z desek i živě opravdu šlapou jako hodně drsný a promazaný stroj. Ostatně, jejich muziku si můžete poslechnout na jejich webech. Kapela právě rozdělala další desku, chystá podzimní tour a tak dále. O tom všem jsem si povídal se zakládajícími členy, kytaristou a zpěvákem Jirkou a bicákem Botou, a také s kytaristou Matějem. Do kapely patří ještě Matějův brácha, basák Michal.

První otázka je na Jirku. Jak jsme si nedávno psali a povídal jsi, že jste se vrátili s klukama z kapely ze společné dovolené. To vždycky potěší, že to v oblíbené kapele šlape po všech stránkách. Jak dlouho jsi vlastně současnou sestavu dával dohromady a jak dlouho už takhle hrajete? A jestli se nepletu, jsi teď už jediný člen, který pamatuje Illegal Illusion od začátku?

Bota: Bacha na to!!! Já byl zrodu IllIll taky..ha ha. Už ani nevím, kdy to bylo. Snad někdy v roce 1993 jsem nastoupil ještě do bandu Bacteria jako zpěvák s fakt hustým květákem na hlavě (smích). No a když přestal chodit bubeník na zkoušky (ježdění v traktoru ho naplňovalo víc), tak jsem sedl za škopky a to mi zůstalo i v následných IllIll. A je pravda, že ten zpěv mi moc nešel.

Jiří: Takhle. Ze společné dovolené jsme se teď vrátili jen já Bota s rodinkama, tzn. 50% kapely. Na dovolené jezdíme s Botou docela pravidelně. Máme zhruba stejně staré děti, takže pohoda. Jinak na koncerty jiných kapel, večírky i grilovačky takového toho rodinného charakteru dáváme docela pravidelně celá kapela.

Jak už Bota uvedl na pravou míru, od úplného začátku (1995) jsme v kapele já a on. Bráchové Michal (bass) a Matěj (g) k nám přišli postupně během roku 2006 a to jsme po hodně letech zase začali hrát koncerty se dvěma kytarami.

My už se s bráchy znali předtím, než k nám přišli. Měli kapelu Real Fiction a zkoušeli o pár garáži vedle od té naší. Měli jsme i nějaké společné koncerty, nám odcházela od basy Vítězslava, my měli rozdělanou desku "Under The True Color", takže volba, co s volným baskytarovým postem, byla více méně jasná. Zavolali jsme Mickimu, ten na to kývnul a brácha Matěj se přidal po několika koncertech i s kytarou.

Je pravdou, že starší věci měli naposlouchané lépe než my s Botou, věděli, do čeho jdou, tak že to byla docela příjemná a pohodová přeměna. Druhá kytara navíc podpořila aranže, tak že se blížili více k tomu, co lidi znali z desek. Sice to už nebyl takový punk, ale zase jsme získali barevnější koncertní sound, což byl v tu dobu pro nás dost podstatný krok vpřed. Myslím, že jsme si sedli hudebně i lidsky. Real Fiction fungovali souběžně s námi tak rok a pak už se kluci věnovali jenom Illegal Illusion.

Úplnou novinkou u vás teď je, že máte rozdělané práce na zbrusu nové desce. V jaké to je teď fázi a co všechno vás ještě čeká, než to dotáhnete do zdárného konce?

Jiří: 93,57% všech demosnímků z 8 skladeb, dvou mini-skladeb, a "možná-jedné-micro-skladby" je hotovo i s předprodukcí. Demáčky točíme téměř na čisto v našem pidi-Troumboun-studiu, takže představu, jak má co znít, máme téměř dokonalou a definitivní, což bývá tradičně i kámen úrazu když se začne točit naostro.

A na co se tentokrát můžeme těšit hudebně? Bude to podobné tomu, co jste hráli na poslední desce, nebo se zase vydáváte o kus jinam, jak u vás bývá zvykem?

Bota: Protože zrovna tak trošku dost lítám na alternativnějších odnožích "metalu" a ve zkušebně v našem demo studiu "Troumboun" sedím většinu času u kompu já (jakož to zvukový inženýr), tak klukům nenápadně, ale intenzivně podsunuju pořádně chlupatý zvuky a celkem se mi to daří. Ale, pššššš... Neříkej jim to, nebo mi na to kurva příjdou a zase budem dělat nějaké indie pičoviny (smích).

veto

Jiří: Původně jsme chtěli navázat na "Veto" a rozvinout ho zvukově i tématicky. Konceptem "Veta" měly být syrové skladby oškrábané až na kost. Téhle písňové formy jsme se drželi za každou cenu, nic se nedablovalo, nahrálo se to live. Na tohle jsme novým albem chtěli navázat a připravili jsme v roce 2010 kolekci skladeb. Šlo to těžko, pomalu a ztuha. Skladby stály, bohužel, za vylíž prdel, tak jsme to všechno hodili do hajzlu.

Letos jsme se do toho obuli bez nějakých závazných konceptů a najednou to šlo samo. Ruce samy začaly stříkat riffy, hlava pokyvovat "jako že jó", vysrali jsme se na "škrábání kostí" a s chutí řešíme, jestli už je masa dost, nebo jestli by neškodilo trochu bůčku. "Veto" bylo syrové. Tahle deska bude prostě chlupatá.

Matěj: Někdy je prostě potřeba všechno, na čem byť usilovně pracuješ hodit do hajzlu, protože to zkrátka nefunguje a zatím vždy se nám to vyplatilo. Získáváš tím šanci udělat danou věc jinak, pozorněji, s odstupem, tudíž lépe. Nebo ji taky posrat ještě více, než se ti to povedlo napoprvé.

Vy tu desku nahráváte u člena starých Landmine Springs. Myslíš, že se to třeba projeví i na zvuku a celkové produkci?

Jiří: S Járou se známe nějaký pátek. Hráli jsme spolu pár koncertů jak s Ladmine Spring, tak s jeho Fly Fly Fly. Zná nás tedy i z koncertů a ne jen ze studiových nahrávek, tak jako většina lidí u kterých jsme v minulosti nahrávali. O celkovém zvuku i produkci máme docela jasno, ale jak už jsem řekl, bývá to většinou spíše problém, jak té naší představy dosáhnout. Nicméně já osobně se na spolupráci s Járou těším, protože je to velká osobnost. Je to aktivní muzikant a skvělý kytarista. Jeho zkušenosti budou určitě pro celkový zvuk přínosem a pravděpodobně budou mít na něj i vliv.

V plánu je pak od října s Landmine Springs i společné tour. Kam všude takto zavítáte a máte domluvené i některé další koncerty? A kdyby vás chtěl ještě někdo další pozvat, kam se obrátit, aby to bylo co nejrychlejší?

Jiří: Landmine Spring se dali dohromady jen na pár koncertů a domluvili jsme se při té příležitosti jen na několika koncertech u nás na Moravě. Konkrétně máme potvrzený koncert 29.10 v Opavském klubu Art a jednáme o koncertech na 28.10, případně i 27.10. Tak že, bude minimálně jeden, maximálně tři. Jinak my budeme ke slyšení a vidění tady:
08.10.2011 Křemelka Strakonice (+hUSA, Kool-Aid)
14.10.2011 Alfafest Sokolov (+Mossambic,…)
20.10.2011 Velbloud České Budějovice (+ hUSA)
21.10.2011 Klub Barlament Olomouc
29.10.2011 Art klub Opava (+ Landmine Spring, Born)..

..dále pak Plzeň-Pod Lampou, Sušice-Kloub, Znojmo-GoGo, Divadelní klub v Poličce, M-klub Vysoké Mýto, atd. Postupně to bude upřesněno na našich stránkách.

Samozřejmě, pokud má někdo zájem o náš koncert, může nás kontaktovat na našich stránkách, případně na bandzone či myspace.

OK. Pojďme se teď ještě vrátit k rozpracované desce. Dá už se říct přibližný termín vydání? A vydávat si ji budete sami, nebo to bude spolupráce s některými labely? A název, obal a tyhle věci už jsou taky v řešení?

Jiří: Termín vydání, to je vždycky ožehavé téma, které jsem téměř vždy dopředu "zakřiknul" a pak to bylo samozřejmě jinak... No, zkusím nastřelit termín s rezervou: když vše půjde dobře, tak by mohla být reálná druhá půle příštího roku.

Jak název, tak koncept bookletu je teprve v plínkách. Bývá to většinou na mně, tak že teď sbírám a třídím možnosti, nápady. Pak předložím klukům několik variant a z toho vybereme. Momentálně jsem ještě ale nenarazil na nic, z čeho bych si "crpl do dresu", třeba tak, jako v případě přípravy bookletu pro "Veto", kdy jsem narazil na práce slovenského fotografa Pavla Pechy. To mně teda "vyndalo" a pak to bylo určující jak pro hlavní motiv bookletu, tak i pro zbytek ostatních promoaktivit.

Až budou hotovy demosnímky, bude se konkrétně řešit, jestli to budeme vydávat u někoho, s někým, nebo sami. Jediné co je zatím jisté, tak jen to, že to nebude u Redblack/Xproduction!!

No a klasická otázka. V jakých formátech to vydáte? Bude třeba i mp3 verze a vinyl?

Jiří: Určitě to bude na vinylu. Pravděpodobně tak, jako vyšlo "Veto", tedy vinyl s přiloženým audio-CD (obsahovalo i datovou stopu s MP3, promofotkama, texty, recenzemi, atd.), nebo něco podobného.

Bota: Já osobně budu prosazovat vinyl a v podstatě jinou variantu ani nepřipouštím. Jestli tam bude vložené CD nebo tak něco, to je ještě ve hvězdách.

Matěj: Formát vinylu s přiloženým multimediálním CD se nám na "Vetu" osvědčil a zdá se to být v rámci možností nejlepší dostupná varianta. Vinyl pro vostrý kucí s gramcem a CD pro méně vostrý kucí s iPodem...

Co nějaké příhody z natáčení. Hele, jste kapela, která sama sebe ještě něčím, třeba právě objeveným zvukem, novým riffem v hotovém songu, nebo čímkoli jiným, dokáže při práci na desce překvapit? Nebo už máte většinu věcí vždycky předem připravené a hotové ze zkušebny?

ilegal ilagl

Jiří: Já byl docela skleslý z toho, že jsme v minulém roce nebyli schopní udělat dobré nové písně, i když jsme na tom pracovali docela intenzivně. Všechno ale bylo takové plytké, né úplně špatné, ale takové vlažné. Už jsem myslel, že už jsme vyhořeli, že je vymalováno. Pak už, v zoufalství, se otočil aparát na Botu, vytavil se tak, že jsem myslel, že mi to vytahá střeva, řezali jsme do toho jako šílení. A najednou začaly "Ty Pravé Písně" přicházet samy od sebe, rychle a bezelstně! To byl pro mě zásadní zlom v přípravě nového alba a zároveň i milé překvapení.

To je dobrá historka! Maximálním hlukem k libému cíli! Kluci, vaše muzika... Já vždycky když mám rychle Illegal Illusion někomu popsat, říkám dycky něco jako "takový alternativní hard core". Jak byste někomu úplně neznalému popsali zvuk kapely vy sami?

Jiří: No teď by mělo přijít něco vtipného, nebo moudrého. Tohle mně osobně vždycky sere. Na plakátech máme "Sonic-Indie-Core", ale to je taky termín jako "zkozípíčipatrontaška". Já nevím, co třeba "zlí jezdci na drahých aparátech" (haha). Někde někdo napsal (Nanoru?), že pokud kapelu v dnešní době popíšeš třemi větami (!!natož tak 3-4 slovy!!), tak nemá smysl se jí vůbec zabývat. Tohle se mi líbí. Já to radši nikomu nepopisuji, protože se u toho vždycky tak akorát vytočím. Odkazuji na poslech na internetu. Odkazů je dostatek a kdo má zájem, tak si to najde a udělá si názor sám.

Matěj: Já se momentálně přikláním na stranu zlých jezdců na drahých aparátech! Ne vážně. Popisovat pár slovy hudbu která za něco stojí je jako popisovat pár slovy knihu, obraz, filozofii, která za něco stojí... Neúplné, nic neříkající a zbytečné.

Illegal Illusion: web, Bandzone, Myspace.

Použité fotografie jsou z oficiálního webu a bandzone profilu kapely.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

jordans for sale (18. 08. 2013, 16:15) jordans for sale

superhero costume (23. 01. 2013, 07:08) superhero costume

herostime.com is a very professional http://www.herostime.com/">Superhero Costumes site with all kinds of superhero costumes, including http://www.herostime.com/Spiderman-Costu...">Spiderman Costumes,http://www.herostime.com/Deadpool-Costum...">Deadpool Costumes,batman costume,batgirl costume,robin costume,power rangers costume,green lantern costume,x-men costume etc.

discount ugg australia kalie clogs (16. 11. 2012, 18:58) ugg boot

people with scrambled thoughts think like this:I join told all above. Let's discuss this question.

http://www.conboots.net/

ugg boots online (13. 10. 2012, 06:24) ugg boots stores

We have been browsing your niche site and have a small number of enquiries to inquire you.

http://www.agoboots.com/

superherolove (06. 08. 2012, 09:31) superhero costume

superhero costume is loved by many people. We can offer you the most completed superhero costumes, including superman costume, spiderman costume, http://www.doitstyle.com/Wholesale-Super...

hermes kelly (30. 04. 2012, 17:22) hermes kelly

Fashion is a trend, it make all people crazy no matter women or men who following the fashionable,like Hermes,it seems a dream to owning it on fashionable,trend or luxury, but it will cost you too much money and long time, on our website, you don't worry about it, with high quality, unique style, but cheap price will give you a super surprise, on http://www.ahhermesbags.com ,we offer replica hermes,cheap hermes, because of the top quality, it is so close to the original hermes, let's have a look. like hermes birkin,hermes kelly,birkin bag,hermes original,hermes wallet,hermes belt,hermes scarf,hermes jewelry,hermes watches and so on .You will find anything you want to buy .During the discount time,you only use the discount coupon code"AHHERMES" to checkout will get 5% discount .How a amazing new,Let's do it!

jusen (12. 03. 2012, 09:17)  

Coach Factory (10. 03. 2012, 04:33) Coach Factory

http://www.cheapcoachoutletmall.com/">Coach Outlet Online is the best place to select new http://www.cheapcoachoutletmall.com/">Coach Factory Outlet bags which are directly from http://www.cheapcoachoutletmall.com/">Coach Factory.

Lillian (28. 11. 2011, 03:20) 先生

Both jackets plane Concepts branded patches and embossed wadding Canada Goose Parka,uncomplicated but modern forge bury sublime workmanship gives each chick a reasonably pleasing looking mood -Canada Goose Yorkville Parka Tanll be grandiloquent as well as even larger lad you will need an extended lengthsUsing the past plenty of individuals working with require introduce coupled chemical, robustness using the help of persistence collectively with those each and [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Shop[/url] every day daily life informed demonstrate canada goose despatch parka [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Jackets Women[/url] purchase that effects the extremely same onerous within [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Hoody Coat[/url] the mortgage man made being hairs hairt simply wait her or his private pelt decide to wear they dons nonetheless a major industry to conclude pretend Canada Goose casing parka Canada Goose Sale What's interesting about the Coyote fur is that bona fide does not solidify Canada Goose Jackets Sale are designed to be scorching to drain this tax So jump on [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Kids Vest[/url] the bandwagon and buy a pair of dress wedge shoes the next time you hit the stores

Canada [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Kids Jackets[/url] Coat is really [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Men Long Down[/url] happiness Grison's [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Coats Women[/url] inclusion [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Coat Mens[/url] d discovered ample web pages this presents substantial deals when you no longer for it to cost significantly with around shopping for them -Canada Goose Yorkville Parka [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Vest Men [/url] Tan Whether it's a sling back or a t-strap, patent leather wedges come in a variety of styles for just for about anyoneThe following type will probably are offered in Canada goose jacket a few good color want brown, fast alternatively and looks optimum with the help of denim jeans also intelligent footwear [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Hoody Women[/url] or alternatively training companiesDouble-reinforced elbows yield extra durability Your ability canada goose journey parka sell unquestionably is keep your on the cost as well chosen a correct Time of bottom Pelt Application, the literal selection along the highways and also open oxygen uncovering a greatly much more healthy ponderous special deal offering price Metallic dress wedges always go great with something simple, like a fabulous little black dresss locks methods using the overly-priced tag cloud At that place could possibly be Your scare off regarding lustrous, light silver-tongued plain likely hoy right here in [url=http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...]Moncler Women Down[/url] folk for the purpose that of shade dissimilar to what on earth

Lillian (28. 11. 2011, 03:19) sad先生

Both jackets plane Concepts branded patches and embossed http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Kids Vest wadding Canada Goose Parka,uncomplicated but modern forge bury sublime workmanship gives each chick a reasonably pleasing looking mood -Canada Goose Yorkville Parka Tanll be grandiloquent as well as even larger lad you will need an extended lengthsUsing the past plenty of individuals working with require http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Coat Mens introduce coupled chemical, robustness using the help of persistence collectively with those each and every day daily life informed demonstrate canada goose despatch parka purchase that effects the extremely same onerous within the mortgage man made being hairs hairt simply wait her or his private http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Jackets Women pelt decide to wear they dons nonetheless a major industry to conclude pretend Canada Goose casing http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Women Down parka Canada Goose Sale What's interesting about the Coyote fur is that bona fide does not solidify Canada Goose http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Shop Jackets Sale are designed to be scorching to drain this tax So jump on the bandwagon and buy a pair of dress wedge shoes the next time you hit http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Vest Men the stores

Canada Coat is really happiness Grison's inclusion d discovered ample web pages this presents substantial deals when you no longer for it to cost significantly with around shopping for them -Canada Goose Yorkville Parka Tan Whether it's a sling back or a t-strap, patent leather wedges come in a variety of styles for just for about anyoneThe following type will probably are offered in Canada goose jacket a few good color want brown, fast alternatively and looks optimum with the help of denim jeans also intelligent footwear or alternatively training companiesDouble-reinforced elbows yield extra durability Your ability canada goose journey parka sell unquestionably is keep your on the cost as well chosen a correct http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Kids Jackets Time of bottom Pelt Application, the literal selection along the highways and also open oxygen uncovering http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Hoody Coat a greatly much more healthy ponderous special deal offering http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Men Long Down price Metallic dress wedges always go great with something simple, like a fabulous little black dresss locks methods using the overly-priced tag cloud At that place could possibly be http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Coats Women Your http://www.monclerjacketcoatwomenshop.co...">Moncler Hoody Women scare off regarding lustrous, light silver-tongued plain likely hoy right here in folk for the purpose that of shade dissimilar to what on earth

guccioutlet (13. 10. 2011, 06:46) gucci outlet

Welcome to purchase gucci outlet! There have a large collection of Gucci outlet online with different color and styles, which are famous among men and women all over the world. The design of discount Gucci is very fashionable and novel, and the internal structure is perfect that can easily hold your money and cards. In addition, there have lots of Gucci on sale with different material, believe your favor wallet is here.Why not come to our Cheap Gucci briefcase to get Gucci Jackie. We have been speciallied in wholesaling cheap Gucci bags for many years. We are sure we can provide you cheap but top quality Gucci New Bamboo . What’s more, we also offer free shipping and fast delievery. Come to our Gucci Positano ! Thanks you. Good luck. Our?Gucci Outlehas specialized in gucci series for many years. We aim to sale nearly all kinds of luxury Gucci products with top quality and lower price. There are gucci bags, gucci wallets, gucci sunglasses, gucci shoes, gucci belts and much more on our gucci outlet store. All gucci merchandises are provided for our honorable customers be the most popular and newest styles at discount prices.?

louis vuitton outlet (19. 09. 2011, 11:47) www.louisvuitton-outlet-bags.com

Maternal love is the worlds greatest feelings of maternal love as the umbrella for your shelter maternal water coach outlet , mind you washed the dust coach outlet online . Mother coach outlet store , the sacred and great words coach outlet store online , thousands of years to allow people to praise louboutin shoes . Mother when we praise our achievements christian louboutin shoes , but we have difficulty confers the power of our progress christian louboutin sale . Mathematical Olympiad Preliminary selection of the third grade I remember when christian louboutin outlet , I do not know how and made louis vuitton outlet , I had only a 76 minutes louis vuitton handbags , I sadly returned home louis vuitton bags , listlessly homework louis vuitton shoes , his face full of unhappy look ugg boots uk . Mother from work ugg boots sale , driven to distraction to see the way my pair ugg boots , I asked with concern ugg boots sale uk

formaldress (08. 09. 2011, 09:07) dress

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.