chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | rozhovor Bonus: Já dělám vlastně pořád to, co mě zrovna baví a zajímá (21. 11. 2011, 06:00)

MusicZone | rozhovor Bonus: Já dělám vlastně pořád to, co mě zrovna baví a zajímá (21. 11. 2011, 06:00)

ROZHOVOR

Richard Kutěj (21. 11. 2011, 06:00) Bonus: Já dělám vlastně pořád to, co mě zrovna baví a zajímá

bonus3

Bonus je Bourek. A Bonus je jedna z Bourkových mnoha hudebních tváří. Právě teď je už několik dní "venku" zbrusu nová Bonusova deska "Náměstí míru". Věci, na kterých se Bourek hudebně podílí, většinou vždycky stály za poslech a byly něčím zajímavý a je jedno, jestli šlo o Ememvoodoopoka, Sporto nebo Komunisti. A stejně tak se to má i s Bonusem. Jenže. Bourek je nesmírně renesanční člověk a krom vlastní hudební produkce se zabývá i spoustou dalších věcí, jako třeba pořádání workshopů o hudební technice, grafikou, tetováním, psaním o tom, jak kapely vypadají po vizuální stránce a podobně. Několik listopadových večerů a nocí jsme si tak o tom všem povídali na skype a tady je konečný výsledek našich večerně-nočních seancí.

Nová deska je vydaná a ty máš za sebou i první koncerty s novou podobou Bonuse. Úplně první byl na 007 před Solem. Jaký bylo tohle poprvé? A měli jste třeba i nějaký problémy, které ještě budete vychytávat, nebo už vše klapalo podle představ?

Tim, že je to novej setup a novej zvuk, tak nemáme vůbec nic odzkoušenýho, takže teď nám bude ještě chvilku trvat, než narazíme na všechny potenciální zádrhele. Na sedmičce to nebylo podle našich představ ani zdaleka, ale o dva dny pozdějc, na benefitu Punk dětem, už to bylo mnohem lepší. Je tam pár takovejch pastí - a nejsou jenom z kategorie "zapomněl jsem zapojit MIDI kabel", kterejm je potřeba se vyhnout. Na tom druhym koncertě už jsme měli i svýho zvukaře Míru (Zkouška sirén) a bylo to o poznání lepší.

Když jste s Klukem a Peklem jezdili koncerty ke "Konci civilizace", šlo z velké části o improvizace, kdy ty jsi rapoval a kluci ti tam od mašinek "házeli" různé motivy a s přesnou podobou songů podle desky si nikdo moc hlavu nelámal. Album "Náměstí míru" je ale přeci jen více písničkové. Nakolik se tedy teď při koncertech držíte modelu desky? A jaký teď bude zhruba poměr živých nástrojů a mašinek?

Teď je to naopak tak, že se snažíme co nejvíc aranžím desky přiblížit. Peklo hraje na kytaru, já rapuju a občas hraju na piano, přibyl nám do party Machy (ex- Sulk), kterej hraje na basu. Z "Náměstí míru" jsme nazkoušeli 8 věcí, a k nim zatím ještě 4 starší, který jsme zvukově přiblížili nový desce.

Na písních z "Náměstí míru" jsi začal pracovat už někdy na jaře, což bylo v podstatě jen pár měsíců po vydání předchozí desky Bonuse "Konec civilizace". Kámo, vím, že se teď možná ptám trochu blbě... Ale kde se v tobě bere tolik energie a nápadů, že pár měsíců po jedné desce už makáš na další? V dnešní době si každý mezi alby dává klidně pauzy i několik let, ale Bonus je tady rok co rok.

Haha, to kdybych věděl... Na to je těžká odpověď. Asi nějaká šikovně namíchaná třaskavina. Jsem trochu hyperaktivní, nepiju, dokážu se soustředit, jsem celkem houževnatej a baví mě pracovat. Navíc mám takovou blbou vlastnost, že mě zajímá víc proces než jeho výsledky, takže i když se snažím dělat všechno jak nejlíp umím, tak ve chvíli, kdy je nějaká věc dokončená, tak mě nedokáže dál naplňovat. Neumím těžit a těšit se z toho, co mám za sebou, ale pořád se dívám dopředu.

A máš v sobě i nějakou autocenzuru a hlídáš si, aby to, co v tomhle hyperprocesu vyprodukuješ, fakt stálo za to?

Mám šílenou autocenzuru! Obracím každý slovo padesátkrát, všechny věci konzultuju a mám i velkej odpad. Já obecně nejsem nijak zvlášť spontánní. A i když některý ty věci vznikaj relativně rychle, tak je to zpravidla vždycky dost promyšlený. Pracuju hodně s nějakou jakoby konstrukcí. A osobní a autentický věci jsou jenom jedním z mejch prostředků.

A jak tě napadlo, že na "Náměstí míru" půjdeš zase úplně jinou hudební cestou, než na předchozí desce? Tedy že více než hip-hop a elektronika to tentokrát budou zase více "písničky"?

Já to úplně takhle neřeším a neškatulkuju to - tohle je hiphop, elektronika, písničky... Ale v podstatě za to může michal nanoru, kterej mě nasměroval k tomuhle zvuku. Soustředil jsem se jenom na ty skladby, snažil jsem se najít nějakou syrovou, čistou podobu.

OK. Ta předchozí deska "Konec civilizace" byla hodně úspěšná a jak jsme si už řekli, "Náměstí míru" je hudebně zase trochu někde jinde. Dokážeš si představit, že by ses "zasekl" a držel se jen jednoho hudebního modelu, který ty úspěchy přináší, tak, jako to dělá spousty jiných kapel a projektů čertu žel nejen v mainstreamu

Ale tak to je otázka, co je to úspěch. Když jsem točil Náměstí míru, řikal jsem každýmu: "hele, je to nejlepší, co jsem udělal, ale takzvaně komerčni sebevražda". Dokonce máme sázku s Peklem, kterou evidentně prohrávám... Ale nevím, jestli v tomhle měřítku je něco jako "úspěšnej" model. Je fantastický a fakt si vážim toho, že se prodá několik stovek vinylů, ale při pohledu zvenku je to stejnej underground jako kdyby jich bylo několik desítek nebo několik kusů. Takže myslím, že nějaký takovýhle uvažování ani nepřipadá v úvahu.

Jinak. Já dělám vlastně pořád to, co mě zrovna baví a zajímá. Souběžně s Náměstím míru jsem s Klukem rozdělali ještě techno desku pod jménem Pan Houba, samozřejmě jsou tu Komunisti...

Tak to je jenom dobře. Už jsi zmínil jméno michal nanoru, kterýho v souvislosti s "Náměstí míru" uvádíš jako jakého si navigátora desky. Já si ho pamatuji z doby někdy před 15 lety, kdy přispíval do Živlu i dalších magazínů hudebními recenzemi a články a šlo o chlapíka, který psal vždy poměrně originálně, odvážně a po svém. Jak jsi k téhle spolupráci na albu přišel ty?

Michal je dlouholetej kámoš. Já jsem s ním dělal časopis Hype, předtím mě natáh do Živlu. A myslím, že nás vždycky navzájem hodně zajímalo, co ten druhej dělá a vždycky když jsme to propojili, tak to nějak zafungovalo. To je zajímavý, protože světonázor máme dost odlišnej. Michal teď žije už asi čtyři roky v New Yorku. Jsme v kontaktu prostřednictvím občasnejch debat po skajpu, ve kterejch se řešej kulturní i politický otázky a jména dětí. Je to celý takový surrealistický, protože tady je brzo ráno a tam je pozdě v noci...

bonus1

A kdo další se ještě na "Náměstí míru" podílel, ať už přímo při nahrávání nebo třeba jako další konzultant?

Největší podíl má samozřejmě Gaex, kterej desku vymíchal ze všech těch lo-fi stop, přidal různý divný beaty a elektroniku. A samozřejmě všichni, kdo tu nahrávku obohatili: Lushlife, David Volenec, Lukáš Kytnar, Barbara Barros, Ondřej Ježek, Pe.Klo, Fanda Holý, Marek Čulen a Johana Švarcová.

Říkáš ze všech těch lo-fi stop... takže ona deska fakt převážně vznikala, jak se psalo v promech, že sis ji pomalu nahrával, jak jsi byl sám v práci a měl na to čas? A ten výsledný zvuk pak Gaex umixoval právě s toho??? Ptám se, protože podle mně ta deska hraje zvukově hodně pěkně a barevně a při tom i tak nějak čistě a silně. Takže v takovém případě před panem Gaexem opravdu klobouk dolů!

Jo, je to přesně tak. Zajímavý je, že způsob, jakym jsem tu desku nahrál, se hodně promítnul i do její nálady. Já jsem často ani nezavíral okna, nebo nevypínal rádio, to je tam všechno slyšet. Ale abych do toho dostal co nejmíň přeslechů, tak jsem všechno nahrával strašně zblízka. A mám pocit, že díky tomu všechny ty skladby zněj nebo působěj taky tak nějak víc zblízka - jak kdyby byly intimnější, křehčí.

Gaex byl na tohle ideální, protože jeho autorský věci právě pracujou hodně s takovýmhle materiálem - field recordings, chyby, nedokonalosti... Neumím si představit, kdo by to jako producent udělal líp, než on.

S tou větší intimností nových písní máš pravdu, oproti proti" Konci civilizace", který byl celkově drsnější a temnější, to takhle taky cítím. U tebe ale vždy hrály hodně důležitou roli i texty. A já mám dojem, že o něco křehčí a intimnější jsou na nový desce i ony. Zdá se mi, že ubylo sociálně-kritických a "buřičských" témat a zpívá se tady více o pocitech, různých podobách lásky a podobně......

Já myslim, že těch politickejch témat tam není míň. Jenom jsou promítaný víc jako na "osobní" rovině a není to tak polopatický. Společným tématem všech těch skladeb je myslím vášeň. Jsou to její různý podoby, a to se týká nějaký intimní roviny, veřejnýho prostoru i třeba nějakejch specifickejch oblastí, jako je třeba prostředí alternativní hudební scény. Stejně jako ta hudba je sice zdánlivě jednoduchá, ale přitom má docela zajímavou strukturu, tak i ty slova maj další intenzivní rovinu.

A prozradíš třeba i nakolik jsou ty texty zcela autentické a nakolik to jsou třeba popisy "příběhů" co jsi někde slyšel nebo je to úplná fikce?

Hm, určitě to není deník. Je tam spousta věcí, který maj reálnej základ. Ale někdy je to třeba jenom impuls, kterej tě navede, jindy je to poskládaný z několika různejch zdrojů, je tam podíl fabulace... Ale myslím, že to není zas až tak podstatný. Na mě když působí nějaký umělecký dílo, tak mě v podstatě jeho autenticita zajímá jenom do určitý míry. Tím, co dělám, něco sleduju, chci v ostatních vyvolat nějaký reakce, emoce nebo myšlenky, a samozřejmě k tomu používám různý prostředky, včetně určitýho podílu ověřitelnejch a nezpochybnitelnjech reálií.

O nové desce a muzice jsme si už toho řekli hodně. Ale ty neděláš jen do muziky. Už za tři týdny budeš hrát ve Znojmě na jedné dobročinné akci, kterou pořádá tamní tatér Ondrash, tetování sám máš i děláš. Kdy se v tobě poprvé objevila ta odvaha zkusit kreslit jiným lidem do kůže? A vím, že dříve jsi to dělal hodně D.I.Y. a punkovým přístupem, dokonce jsi spolupořádal i menší setkání, kde se dělaly "kérky" jen ručně bez strojků a tak dále.... Pokračuješ pořád po téhle linii, nebo jdeš v tetování, stejně jako v muzice, zase někam dál?

Tak to je celý taková spíš sranda, Outsider Tattoo Convention, kterej jsme udělali s Michalem Burdou z Triba, myslím odrážel vrchol toho zájmu o to. Není to žádnej trend, nebo něco čím bych se já nebo někdo jinej z nás, intenzivně zabejval. Určitě to ale reflektuje nějaký specifický vnímání tetování - estetický nároky ustupujou nejdřív významu, ale jde to dál, důležitej je společnej zážitek. Čili tetuješ jenom kamarády, mojí zatim poslední kérku shodou okolností nosí právě Gaex, producent Náměstí míru.

Co jsi mu dělal? A mimochodem, ty sám máš nejnovější tetování obal "Náměstí míru", že jo?

Dělal jsem mu na ruku jednoho space invadera. Jo máš pravdu, přesně tak, je to ta zadní strana obalu, postava, kterou (stejně jako zbytek) namalovala Sára Bergmannová.

bonus4

Vidíš. Na výtvarnici obalu jsem se chtěl zeptat už dříve a teď je ta správná příležitost. Vím, že sis jinak i tyhle grafický věci kolem desek řešil spíše sám, protože konec konců sám grafik a výtvarník jseš.... Co tě tedy vedlo k tomu, použít na novou desku práci někoho jinýho?

Práce na vlastních věcech je vždycky trochu složitější, protože nemáš dostatečnej odstup. Ještě lepší tak je s někým se spojit, dát mu důvěru a nechat ho dělat jeho práci. Mě tohle vyloženě baví a myslím, že nejsem vůbec špatnej "klient". Nevnáším žádný nápady, připomínky, maximálně respektuju vizi toho, komu jsem práci zadal. Takže: chtěl jsem, aby vizuální podobu dal Náměstí míru někdo jinej a byl jsem rád, že Sára souhlasila a šla do toho. Ona teprv studuje, ale strašně se mi líběj věci co dělá a jak o nich přemejšlí.

Ty jseš nejen muzikant a člověk, který umí dělat i ve studiu, ale rád se o svý zkušenosti a praxi z týhle oblasti dělíš i s dalšíma lidma. Kdysi vycházel na diycore.net tvůj seriál o práci s hudební technikou, teď zase pravidelně spolupořádáš hudební workshopy. Jak tyto akce probíhají, jak často a kde jsou a co si z nich třeba člověk, který v těchto věcech teprve začíná, může odnést?

Děláme to s Pe.Klem každej měsíc v Praze v Café na půl cesty. Chodí tak 10-15 lidí, vždycky máme nějaký témata, od kterejch se odpíchneme, ale pak řešíme většinou konkrétní problémy nebo dotazy, což je nejlepší, na tom se ukáže nejvíc. Doufám, že to někomu něco dává, ale lidi se vracej, takže asi jo. My jsme takový zmatený pedagogové, někdy se do toho zamotáváme, ale myslím, že věci co předáváme maj smysl. Já sám jsem se během těch workshopů naučil spostu věcí, nekecám. Myslim, že tohle je důležitý, sdílet know how. Chtěli bychom udělat i nějaký intro do grafiky, alespoň v tý praktický výrobní rovině - základní pojmy, formáty atd.

bonus2

Grafika a muzika... Tebe vlastně grafika svým způsobem i živí, jestli se nepletu? Bereš jí takhle pořád jako úplně svobodnej prostor pro své vlastní vyjádření? Nebo třeba někdy narážíš i na úplný nepochopení nebo jinej pohled na věc od lidí, pro které danou grafickou věc tvoříš, a vnímáš tak někdy tuhle tvůrčí činnost jako "jenom práci"?

No ne, to vůbec. Dělám to, co mě baví a zároveň jsem se dostal do bodu, že mě to i živí. Máme malý studio Carton Clan, práci si víceméně vybíráme, takže v podstatě neděláme kraviny, musí to pro nás mít nějakej smysl. Jasně, že ne vždycky se se všema shodneš, ale styku s marťanama se úspěšně vyhejbáme. Speciálně tohle je odvětví, kterýmu každej "rozumí", to by ses divil. Ale teď v létě bylo nějaký šílenství, kdy jsem chodil v 9 ráno do studia a ve 4 ráno ze studia domů a i přitom sem si říkal, že i tak mě to těší, že mám tu práci strašně rád.

Když se bavíme o grafice. Nakolik je podle tebe důležitá grafická stránka věci u muziky. Obaly alb, plakáty....... Myslíš, že třeba špatnej obal může někdy dobrou muziku i úplně "zabít" nebo naopak....?

Myslím, že je to hodně podceňovaný, přitom je to pro to vnímání hudby strašně důležitý. Obal je to první co vidíš a to ti vytváří nějakej první dojem, podle toho k tý hudbě přistupuješ. Nevím jak ty, ale já mám desky hodně spojený s barvama, do kterejch je laděnej obal třeba. Rozhodně tímhle způsobem můžeš ledacos doříct, nebo napovědět, posunout význam toho alba... Já si třeba vybírám muziku hodně podle obalů a musím říct, že málokdy šáhnu vedle a že je to něco jinýho než si myslím. Je určitě škoda že hezkejch obalů je fakt málo.

Stejně tak tě tedy asi zajímá i vizuální podoba samotných kapel. Soudím tak podle toho, že jsi sám psal některé kapitoly (o EOST, Night a Prince of Tennis) v knížce "Zde jsou psi", která se zabývala speciálně tímhle v kontextu český muziky. Nakolik tě tedy to, jak muzikanti na pódiu vypadaj zajímá a ovlivňuje. A jak tyhle věci vnímáš v celkovým kontextu toho, že na druhý straně je v punku a obecně DIY jedna z důležitých stránek věci, že muzikanti se zrovna tímhle způsobem od lidí pod pódiem neliší, protože jsou jedni z nich a hrajou a zpívají prostě v tom, v čem taky běžně chodí?

Ale to je zajímavá a dobrá otázka - tohle je jedna z věcí, který mě zajímaj. Já myslim, že DIY nemá za úkol reprodukovat nějakou kvazi autenticitu, ale vytvářet alternativní, nezávislou kulturu, která předává jiný hodnoty než mainstream. Zároveň používá stejný výrazový prostředky, jen třeba v jiným kontextu nebo za jiným účelem. Když se budeme bavit konkrétně, tak není to důležitý, ale i vizuální stránka kapel má vliv na to jak to vnímáš.

Projekce ti ale prohlubuje emoční zážitek z hudby, tím pádem ti víc utkví třeba nějaký poselství. Oblečení, co má ta kapela na sobě, ti podobně jako obal dává první dojem, reaguje na nějakou tvojí databázi předsudků. Dá se s tim pracovat různě. Můžeš to narušovat, zneklidňovat posluchače, nebo jim třeba napovědět. Obecně mě hodně baví, když ta kapela o tom přemejšlí a nějak s tím nakládá. Když to má hlavu a patu, od koncertu přes trička, obaly desek, až pro placky nebo plakát, když je vidět, že se tím někdo zabejvá a bere to vážně. Působí to na mě dobře. Naše kultura je primárně vizuální, a zatížená spoustou memů a když s tím dokážeš pracovat, má to sílu.

Mně ještě v souvislosti s tímhle napadá. Vzpomínám si, jak k nám na začátku 90. let začaly jezdit kapely "z venku" a mnohdy šlo třeba o grupky, které hudebně nebyly nějak dál nebo zajímavější, než některé domácí spolky. Hodně lidí z nich ale bylo na větvi, protože speciálně mnohé americké HC a punk partičky v tom klubu na pódiu naběhli jako pitbullové a i když třeba hrály průměrně, nakopali ten klub tou energií a suverenitou, jak to tam "dávaly". Sleduješ třeba na koncertech hodně i tyhle věci a dokáže tě třeba ovlivnit při vnímání muziky dané kapely, když tam třeba s prominutím stojí jako tvrdé Y a tváří se jako prvňáci u tabule, když maj odříkat naučenou básničku....?

Tak musí mě to bavit. Když se tam někdo trápí, tak je jasný, že to žádnej zážitek neni. Já třeba strašně cením kapelu Milencův dech v tomhle ohledu. To sou dvě holky, který jen tak mimochodem maj úplně skvělý písničky, ale při koncertech se jim to celý zpravidla dost hroutí. Jenže je to vůbec nerozhází a procházej tím s naprostou elegancí. Na druhou stranu, když jsem slyšel, co si musej někdy vyslechnout od pivem posilněnejch šovinistů, je hudební rozklad asi to poslední, co je rozháže. Ale pořád jsou lepší rozpačitý kapely než muzikantský kapely.

Jasně. A my půjdeme kámo pomalu do finále. A protože jseš krom všeho jiného pořád i velký hudební fanoušek, můžeš mi říct, co třeba nejraději posloucháš takhle poslední dobou a jestli jsi třeba letos objevil pro tebe nějakou úplně novou kapelu, která tě rozsekala?

Jamie Woon, MC Boss a Kojoti.

Desku "Náměstí míru" vydal label Starcastic: www.starcastic.cz

Autoři použitých fotografií jsou Prokop Hůla, Kuba Sláma a Martin Tvrdý

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

jordans for sale (18. 08. 2013, 15:58) jordans for sale

ugg boots for cheap (26. 12. 2012, 09:48)  

Here's what you need to figure out how to carry out accurately which ugg boots for cheap . If you'd like world wide webuggs boots on sale business dealings to be successful, you need to equally know and understand the actual essences connected with cheap uggs for sale .In this uggs on clearance post we'll check out a couple of conveniently used ideas that will assist improve the dividends you receive from the uggs on clearance advertising and marketing strategies.  http://www.australiabootsonsale2012.com/

uggs outlet (26. 12. 2012, 09:46)  

Earn forever of Benefit by using uggs outlet promoting, Truth be told, it's going to be very hard to build your on the webcheap ugg boots business productive without resorting to uggs outlet advertising and marketing. It is very helpful to offer an start line of interaction amongst mom and her prospects cheap ugg boots shoppers, and uggs on clearance offers you this specific.  http://www.bootsonsale4u.com/

uggs on sale (26. 12. 2012, 09:46)  

How you can make uggs on sale promoting Do the job, Just as one Internet uggs outlet marketer you are unable to simply construct an cheap ugg boots whilst quiet. It will take a number of savvy sac longchamp pas cher advertising and marketing practices for making the uggs on clearance be good enough.  http://www.classicuggsonsale.com/

longchamp (26. 12. 2012, 09:45)  

Travailler avec longchamp pour aider Faire un salon (blanc) La fa?on d'effectuer adéquatement sac longchamp sac longchamp pas cher Au sein de votre entreprise, alors pourquoi vous devez savoir sac longchamp pas cher les moyens appropriés nécessaires pour recevoir le meilleur longchamp outcomes.That ne néanmoins créer longchamp moins légitime. http://www.saclongchampsoldes2012.net/

uggs outlet store (26. 12. 2012, 09:44)  

En effet: vous pouvez uggs outlet store Pour obtenir un développement de l'entreprise ugg classic short , Exactement ce que ne finissent par être revendiqué sur la puissance ugg outlet online comme une tache pour la réalisation de uggs outlet online entreprise? uggs outlet online Est un aspect essentiel de la vie liés à des sommes énormes avec des hommes et des femmes uggs outlet online . http://www.australiabootsonsale2012.com/

casual wedding dresses for winter (16. 11. 2012, 02:07) cheap cocktail dresses

I have recently been searching all over for this info. Luckily I just discovered this at Google. Robert.

http://www.noondresses.com/

North Face Denali Jackets For Ki (06. 10. 2012, 03:31) http://www.northfacepinkribbonwomens.com/north-face-denali-jackets-for-kids-c-23.html

http://www.northfacepinkribbonwomens.com... North Face Denali Jackets For Kids

http://www.northfacepinkribbonwomens.com... North Face Jackets For Men

http://www.northfacepinkribbonwomens.com... North Face Jackets For Women

http://www.northfacepinkribbonwomens.com... North Face Vests

http://www.northfacepinkribbonwomens.com... Men's North Face Denali Jackets

septemberershiqi (27. 09. 2012, 08:24) Mrs

zby (24. 09. 2012, 09:01)  

ZBY_A lot of women like http://www.hervelegerdress-c.com">herve leger.This http://www.hervelegerdress-c.com/herve-l...">herve leger high neck dresses blue will make you very sexy and charming.Once you wear this beautiful,elegant, sexy and charming featured http://www.hervelegerdress-c.com/">herve leger dress in the party,http://www.hervelegerdress-c.com/herve-l...">herve leger square neck dresses Black make your choice to go in the fashion front,http://www.hervelegerdress-c.com/herve-l...">herve leger strapless dresses the pursuit of fashion on the interpretation of the fashion http://www.hervelegerdress-c.com/herve-l...">herve leger swimsuit .Herve leger long sleeve dresses green make your choice to go in the fashion front, the pursuit of fashion on the interpretation of the fashion, sexy, charisma, temperament and so on.has always been favored in recent years,http://www.hervelegerdress-c.com/herve-l...">herve leger round neck dresses Green is enjoy a great reputation in the whole world,http://www.hervelegerdress-c.com/herve-l...">herve leger single strap dresses refined and elegant style of popular fashionable tide of people’s affection.http://www.hervelegerdress-c.com/herve-l...">herve leger bandage dresses is the famous brand from France. http://www.hervelegerdress-c.com/herve-l...">herve leger double shoulder is committed to shape the women’s line beauty, and the dress is known as the bandage dress.

Once you wear this beautiful, elegant, sexy http://www.hervelegerdress-d.com/herve-l...">herve leger sale shop, you will immediately love it. Buy now cheap http://www.hervelegerdress-d.com/herve-l..."> herve leger shop enjoy take one week to your door. They have become the most loyal fans in http://www.hervelegerdress-d.com/herve-l...">herve leger dress sale. Herve leger is equal to the charm of the Hollywood stars. Buy now herve leger dress free shipping. You http://www.hervelegerdress-d.com/charlot...">herve leger dress clothing close friends as human beings, especially women, is necessary and important to the modern women http://www.hervelegerdress-d.com/herve-l...">shop herve leger dress.It is really nice of you to share the excellent shoes information to others.http://www.hervelegerdress-d.com">herve leger bandage dresses with beautiful clothes,http://www.hervelegerdress-d.com/christi...">herve leger dresses have the best durability, is to use artificial silk, nylon,http://www.hervelegerdress-d.com/roger-v...">herve leger dress shop spandex clothing popular with the people around the world of harmony. Ladies, show the perfect body for clothes.

The summer came again, if you have love to choose a pair of http://www.christianlouboutinshoes-a.com...">christian louboutin shoes right now? http://www.christianlouboutinshoes-a.com...">christian louboutin pumps daffodile match http://www.hervelegerdress-b.com/herve-l...">herve leger bandage will make you a shine at the moment.Don't do the most brilliant and also don't do the lowest. http://www.christianlouboutinshoes-a.com...">christian louboutin sandals with its own language, confided women the curve of the gentle, sending out the mature female charm. http://www.hervelegerdress-b.com/christi...">herve leger dress replica a fair maiden temperament, both costly and qing li, both charm and cute. Thank you for giving the awesome suggestions for us to order. summer comes, want to follow the trend of the front line, still please read the article. http://www.christianlouboutinshoes-a.com...">christian louboutin sale and clothes, the fire and http://www.hervelegerdress-b.com/">herve leger dress is popular all over the world. Women like the bandage as the sexy details, they use http://www.hervelegerdress-b.com/">replica herve leger bundle out of sexy figure concave and convex have send.

For nearly a century, http://www.montblanc-a.com/">Mont Blanc Pens has been well-known for its classic writing instruments around the world.The famous name of Mont blanc's represents the art of writing,symboled by hexagonal white star which is precisely the shape of Europe's highest mountain.Mont Blanc symbolizes the crown of Europe's highest snowy mountains that has the altitude of 4810 meters,and the figures are usually used for a variety of topics.http://www.montblanc-a.com/montblanc-bal...">mont blanc ballpoint pen are handmade with the 25 more process to create a pen point.That is why http://www.montblanc-a.com/montblanc-fou...">mont blanc fountain pen as writing instruments have the character of solidness and elegance.http://www.montblanc-a.com/">Mont Blanc,1906 in Hamburg, Germany,was founded by a stationer create the adoption of the company before the Montblanc trademark Simplo Filler Pen Company name was established in 1911.The company later by Dunhill all present for the Richemont Group, the formal part.

In 1908,Simplo Filler Pen Company published the first high-quality security pen - Red and Black.1910 to become an official trademark registration of "Mont Blanc".The 1924 classic http://www.montblanc-a.com/montblanc-rol...">mont blanc meisterstuck grand launch.1935 began producing small leather goods. In 1992, the great writer of limited edition series and patron of the arts series (also known as the Emperor series). In 1997, Mont blanc watch collection to enter the market.2000,http://www.montblanc-a.com/mont-blanc-cu...">mont blanc discount bohemia series to create a new chapter in the art of writing,design simplicity,compact and elegant,to become the new symbol of the modern pop culture.We slowed down and enjoy life "(deacceleration),the reliable quality of written and handmade quality,and long-standing emphasis on perfect sense, who insist on making Mont blanc,the emphasis on" high tech "society,the markedly precious.In people's minds,http://www.montblanc-a.com/bulgari-pens-...">fountain pen mont blanc has become a symbol of the aspirations of the "high feeling",a quality of life choice.

LYP (22. 09. 2012, 10:23)  

LYP-Nike as a historic brand is popular in all over the world,http://www.nikeshoesaustralia-d.com/">nike australia occupies a very important position. No matter what age the person will have a pair of http://www.nikeshoesaustralia-d.com/">nike shoes. This shows that people love the Nike.http://www.nikeshoesaustralia-d.com/nike...">nike shoes australia's success depends largely on accurate market positioning and excellent quality. A lot of people are eager to buy http://www.nikeshoesaustralia-d.com/wome...">cheap nike shoes, stores often only discount after last season's, how to buy a pair of cheap Nike? Now you can come to http://www.nikeshoesaustralia-d.com/nike...">nike shoes online store. You can buy an ultra-low price of one pair of the latest http://www.nikeshoesaustralia-d.com/nike...">nike free,Or the girls favorite http://www.nikeshoesaustralia-d.com/nike...">nike heels!

http://www.highheels-c.com/"> nike high heels as a classic in nike numerous series is popular in the majority of female friends.In 2012 summer,Nike released a slew of new,including http://www.highheels-c.com/nike-heels-20...">nike heels,http://www.highheels-c.com/jordan-heels-...">jordan heels get consumers alike.http://www.highheels-c.com/">nike high heels australia store have hundreds of styles,every http://www.highheels-c.com/nike-dunk-sb-...">nike dunk high heels are carefully selected.The feedback has been supporting our new and old customers,all our goods are at the lowest discount sales.And you do not have to worry about that we have any quality problems.Because all of our http://www.highheels-c.com/nike-high-hee...">nike high heels shoes are made ​​to order directly from the factory,no tax,so our prices are far lower than the stores.

NIKE name, in the eyes of Westerners was very lucky, easy to read and easy to remember,it is known.http://www.shoesaustralia-g.com/">nike shoes trademark symbol of the Greek goddess of victory wings of feathers,representing the speed, but also represents a dynamic and gentle.http://www.shoesaustralia-g.com/">nike australia's trademark,the pattern is a small hook shape concise,rapid as lightning,and a look reminiscent of the speed and explosiveness of http://www.shoesaustralia-g.com/nike-air...">nike shoes australia.For the first time named "Nike" athletic shoes, soles square convex tablets to enhance the stability, the body of the shoe on both sides of the knife-shaped curved hook,a symbol of the wings of the goddess.God's wings.http://www.shoesaustralia-g.com/nike-air...">nike shoes online store for Australian consumers,sell http://www.shoesaustralia-g.com/nike-air...">cheap nike shoes.Our aim is to let people around the world dressed in Nike.

Many people like the Nike,many people want to buy a pair of http://www.shoesaustralia-e.com/womens-n...">cheap nike shoes.Every year http://www.shoesaustralia-e.com/">nike australia will launch a lot of discount promotions.http://www.shoesaustralia-e.com/">nike shoes australia online store tailored specifically for the Australians,as long as you to our http://www.shoesaustralia-e.com/nike-bas...">nike shoes online store you can find that fits your style.2012 new http://www.shoesaustralia-e.com/nike-hee...">nike heels,http://www.shoesaustralia-e.com/nike-fre...">nike free,http://www.shoesaustralia-e.com/nike-air...">nike air max all arrive.Our goal is to make every Australian wear http://www.shoesaustralia-e.com/">nike shoes affordable.

Just do it!Like sports should have a pair of http://www.shoesaustralia-f.com/">nike shoes.You like to run it?Enjoy that feeling of freedom on the run.But many times because the expensive price prohibitive.Now have a new way to shop, you will buy one pair of your favorite http://www.shoesaustralia-f.com/nike-sho...">cheap nike shoes.2012 http://www.shoesaustralia-f.com/">nike australia has launched a lot of the latest style, basketball fans dream of http://www.shoesaustralia-f.com/nike-air...">air jordan series,like the http://www.shoesaustralia-f.com/nike-fre...">nike free running movement series,the influx of people love http://www.shoesaustralia-f.com/nike-dun...">nike dunk series.http://www.shoesaustralia-f.com/nike-hee...">nike shoes australia store audience are sold at a discount,you do not have to worry about quality.

North Face Clearance (19. 09. 2012, 02:40) http://www.northfaceclearancesaleonline.com

Synonymous with fashion, style and ability.in the great outdoors, The North Face has something for every

http://www.northfaceclearancesaleonline....

coach outlet online (06. 09. 2012, 05:03) http://www.buycoachoutletonlines.org/

Gucci Belt (04. 09. 2012, 10:23) Gucci Belt

If the fighters seeking to oust Mr. Assad http://www.coachoutletab.com/ Coach Factory Outlet sometimes portray their battle as a struggle for democracy, the Sunni Muslim children of the Zaatari camp tell a much uglier story http://www.coachoutletsitesa.net/ Coach Factory Online of sectarian revenge. Asked for their own views of the grown-up battle that drove them from their homes, child after http://www.coachoutletuser.net/ Coach Factory Outlet child brought up their hatred of the Alawites and a thirst for revenge. Children as young as 10 or 11 vowed never to play http://www.coachoutletonlinene.com/ Coach Outlet with Syrian Alawite children or even pledged to kill them.Parroting older relatives — some of whom openly egged them on — the http://www.coachoutletga.net/ Coach Outlet Online youngsters offered a disturbing premonition of the road ahead for Syria.Their unvarnished hatred helps http://www.coachoutletonlinedr.com/ Coach Factory Online explain why so many Alawites, who make up more than 10 percent of the Syrian population, have stood by http://www.guccibeltshe.net/ Gucci Belt Mr. Assad even as the world has written him off. They see him as their best protection against sectarian annihilation.Just as http://www.louisvuittonbeltsbl.com/ Louis Vuitton Belt the Syrian uprising began as a peaceful protest movement inspired by calls for democracy around the Arab world, http://www.coachoutletonlineie.com/ Coach Factory Outlet some children at the Zaatari camp sought to describe the struggle in ideological terms. http://www.louisvuittonbags2me.org/ Louis Vuitton Outlet The children’s refusal to share a playground or a classroom with Alawites dramatizes the challenge of http://www.coachoutletonlinebs.com/ Coach Factory Outlet ever putting together a political solution to the conflict. And the easy talk of blood and killing from such young children illustrates http://www.louisvuittonoutlethd.com/ Louis Vuitton Purse the psychic toll that the revolt and repression are taking on the next generation of Syrians.

burberry outlet (16. 08. 2012, 04:50) http://www.outletmulberrybagssale.com

Various fashionable [url=http://www.outletburberryonlines.com]burberry bags outlet[url] for the wonderful summer days.

The widely liked [url=http://www.outletburberryonlines.com]cheap burberry bags[url] are now available for you.

The designer [url=http://www.outletburberryonlines.com]burberry t-shirts[url] are brilliant choices.

Different styles of [url=http://www.outletburberryonlines.com/bur...]burberry bags[url] are in low discount.

The commen used [url=http://www.outletburberryonlines.com/bur...]burberry handbags[url] is becoming more and more popular.

The widely acclaimed [url=http://www.outletburberryonlines.com/bur...]burberry bikini[url] offers you various fashion styles.

The luxury [url=http://www.outletburberryonlines.com/bur...]burberry sunglassesl[url] may be your favorable chocies.

Latest [url=http:// www.burberrysaleoutletsonline.com/]burberry sale[url] are now available in low discount.

Luxurious [url=http:// www.burberrysaleoutletsonline.com/]burberry outlet online[url] of different elelgant styles.

The luxury and chic [url=http://www.burberrysaleoutletsonline.com...]burberry online[url] is a worthwhile collection for ladies.

Various fashionable [url=http://www.burberrysaleoutletsonline.com...]burberry bags[url] are available for you here!

The world renowned [url=http://www.burberrysaleoutletsonline.com...]Burberry Tie[url] are really hot online.

Chic and top quality [url=http://www.burberrysaleoutletsonline.com...]burberry women shoes[url] waiting for your selections.

Wonderful [url=http:// www.burberrysaleoutletsonline.com/burber...]Burberry Wallets[url] can be a great choice for the coming summer days.

Plese click the [url=http://www.burberrysaleoutletsonline.com...]Burberry Belts[url] to get more latest news.

The widely liked [url=http://www.outletmulberrybagssale.com/]mulberry outlet[url] are now available for you.

Popular [url=http://www.outletmulberrybagssale.com/]mulberry bags[url] products are all unique designed.

The fashionable [url=http://www.outletmulberrybagssale.com/]mulberry sale[url] are always nice chocies for summer days.

The stylish [url=http://www.outletmulberrybagssale.com/]mulberry handbags[url] are obtainable for you now.

Chic designed [url=http://www.outletmulberrybagssale.com/mu...]mulberry alexa[url] for fashion ladies to choose from.

We offer various [url=http://www.outletmulberrybagssale.com/mu...]mulberry bayswater[url] in reasonable prices.

The designer [url=http://www.outletmulberrybagssale.com/mu...]mulberry clutch bags[url] are brilliant choices.

Exquisite [url=http://www.outletmulberrybagssale.com/mu...]mulberry wallet[url] for individuals to select from.

qwe (13. 08. 2012, 08:56) qwe

etetg (11. 08. 2012, 11:34) dgwrhrehj

sdgewhg (11. 08. 2012, 11:28) christian louboutin's fashtional blog

123 (30. 07. 2012, 10:54) baidu

Chanel J12 (27. 07. 2012, 09:03) Chanel J12

Welcome to our website - Chanel J12 Store Online, http://www.chanelj12watches-snob.com

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.