chyba/2@/mnt/data/webhosting/ftp/musiczone/www.musiczone.cz/lib/musiczone.php:16 : opendir(./advertising) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory MusicZone | rozhovor Keftes Party: Sme zatím víceméně ve spoku (24. 01. 2012, 06:00)

MusicZone | rozhovor Keftes Party: Sme zatím víceméně ve spoku (24. 01. 2012, 06:00)

ROZHOVOR

Richard Kutěj (24. 01. 2012, 06:00) Keftes Party: Sme zatím víceméně ve spoku

trewqa

I přijeli Slezané z Mamamrdí Lhoty a jejího okolí do Brna, aby zde šířili kulturu D. I. Y., noise, hudbu experimentální, punkovou, alternativní, ba i na "one-man pičuse" občas došlo... Keftes Party jsou jeden z nejmladších pořadatelských kolektivů u nás, který se ale s akcemi vůbec nemazlí a sází vždy na kvalitu a zajímavost. Partu tvoří čtyři kluci ze Slezska, které v tuto dobu osud zavál do Brna, kde taky své koncerty pořádají. O strastech i radostech kolem pořádání live setů "nezávislé" scény je i tenhle náš rozhovor. Keftes Party tvoří Toro, Křenek, Klajban a Palo. Na otázky ale odpovídali jako jeden muž. Tedy, parta.

Keftes Party operují na území Brna, pokud ale vím, tak přímo z Brna všichni nejste. Jak se tedy Keftes Party dali dohromady a co vás přimělo začít koncerty pořádat? A Brno zůstane vaší domovskou stanicí napořád, nebo zvažujete dělat akce i v jiných městech?

Nikdo nejsme z Brna, všichni jsme ze Slezska. KP se dali dohromady v červnu loňského roku na křtu knížky Tomáše Přidala. Předtím ale dělal koncerty sám o sobě různě po Brně Křenek a tak samo fungovali Palo s Torem pod hlavičkou MMM. Motivace pro pořádání koncertů byla u každého asi jiná, nicméně se dá říct, že společné bylo pro všechny najít legitimní důvod proč si zaliskat. Zatím zůstávame v Brně, ale je možné, že až nás tohle město pošle do prdele tak se se svými pořadatelskými aktivitami posuneme někam jinam. Třeba do Adamova a tam si to rovnou hodíme.

Výčet akcí, které máte zatím v plánu během letošního roku, je parádní a kdo má zájem, najde je na www.keftesparty.cz. Vy ale máte za sebou už i několik koncertů z minulosti. Můžete krátce vzpomenout, co vše už jste tedy uspořádali?

keftes1

Jako Keftes za sebou máme 10 akcí. Dělali jsme jak kapely tak i různé one-man pičuse. Namátkou to byli Lyssa, Cars and Trains (USA), Nathan Bell (USA), AVaspo (Litva), Nikki Louder (Slovinsko) atd.

Loni v září proběhl také hodně slušně obsazený Keftes Party Fest. Budete ve festivalu pokračovat? A neláká vás třeba udělat podobnou akci i někde venku v létě?

Zajímavé je, že tenhle Fest původně žádným Festem být neměl. Náš původní záměr byl udělat koncert jenom pro Lyssu, ale postupně se nám začali ozývat ostatní kapely až se to ustálilo na šesti věcech a snad chápeš, že se přímo nabízelo hodit na to nálepku festivalu. Pokračovat v tom v plánu nemáme, ale je docela dobře možné, že se podobná situace bude opakovat, takže určitě nějaký Keftes Fest vol. 2 bude. Udělat nějakou venkovní akci láká jenom Tora, ale to proto, že si není schopný připustit základní pravidla trhu.

Koncerty děláte většinou kapelám ze zahraničí, které jsou v dané době zrovna na turné. Podle čeho si kapely vybíráte a jak s nimi komunikujete a domlouváte se? Vybíráte si je sami, nebo vám třeba něco doporučí i známí, anebo je to taky vzájemná přátelská výpomoc a spolupráce s jinými pořadatelskými kolektivy, kdy společně pomáháte kapele na turné?

Kapely si vybíráme podle toho, jestli se nám líbí, ale svou roli hrajou taky prachy a taky to, jak máme zaplněný plán na nejbližší kvartál. Obecně platí, že čím později se někdo ozve, tím spíš ho musíme odmítnout. Brno není nafukovací a poslední dobou je termínově přesráno. Hlavně po prázdninách, kdy chce v Brně hrát každá piča, co přes léto natočila nejlepší desku na světě a považuje za automatické, že se z ní poserem i my.

Našim úkolem je pak oddělit zrno od plev a vybrat fakt to, co považujeme za nejlepší. Pak nastává kolečko komunikace, nejčastěji mailem, hlavně s americkými one man pičusy, protože ti zásadně nemají mobily a jezdí vlakem, a domlouvání prachů, jídla a spaní (přesně v tomhle pořadí), což je nejnepříjemnější část procesu. Když je všecko dohodnuté, tak si začnou Keftesáčci představovat, jaký to bude dým a kolik lidí na to přijde. A nakonec provaří jak páni, ale všichni jsou spoko. Jako perličku zmíníme, že s balkánskými kapelami komunikujem chorvatsky, pičo, protože na to máme kapacity. Tím jsme jedineční v celé republice.

A co se týče toho výběru, občas nám pošle nějaký tip třeba Aran, to byli všichni ti one man pičusáci, občas nějaký kámoš, který to zrovna z nějakého důvodu udělat nemůže, to je nejčastěji proto, že ví, že na to nikdo nepřijde a my jsme takoví kokoti, co to udělají vždycky. Občas se nám taky ozve kapela, kterou jsme už dělali dřív. Nejhorší je, když se ozve booking agent, to je pak jasné, že to bude průser jak Brno. Naprostá většina těch agentů totiž tu kapelu třeba ani neviděla, ale píšou, jak je to super, že to musíme mít i v našem městě a pak napíšou blbost jako "true diy kapela, stačí jim jen na benzín, cca 300 éček a catering pro sedm lidí plus vyhřáté postele". A ta kapela to třeba ani netuší. Stalo se už několikrát. Největší dementi jsou agenti z Beneluxu.

Noise, experimentální scéna, punk, D.I.Y. a podobně. Takový je okruh kapel, které "děláte". Všichni víme, že s návštěvností těchto akcí to někdy nebývá zrovna slavné. Jak jste zatím spokojeni s návštěvností a zájem o tyhle kapely v Brně?

Stojí to za piču, ale není se co divit, protože v Brně, jak řekl nějaký pičus z Flédy, není na kvalitní muziku kam jít. Naše akce mají řekněme průměrnou návštěvnost kolem 40 lidí včetně kapel a nás, většinou jsou ty provary únosné. Rekord zatím drží Brokolis a Bob Vrátníček, kterým na akci přišlo 6 platících. My sme zatím víceméně ve spoku.

Koncerty pořádané Keftes Party se odehrávají v brněnském klubu Boro. Jak tahle spolupráce vznikla? A popište lidem, kteří na vaší akci ještě nebyli, trochu samotný klub a jeho "genus loci"?

keftes2

V Boru dělal už dřív koncerty Křenek, potom, co skončil na Skleněné louce a to místo šlo totálně do prdele. V Boru jsou vstřícní a mají nás rádi, nebyl důvod jít někam jinam. Klub je ve sklepě a je tam toho k vidění hodně, od rozverné obsluhy, svérázných hajzlů přes solidní výběr chlastu a piv až po šukání u pingpongového stolu. Aaron, co šoféruje projekt 2econd class citizen Boro na svém blogu popsal jako bizarní kosmickou loď. Je to tam spoko jak cyp, neměnili bysme a i když Toro furt kecá o Vegalité, technické možnosti v Boru jsou o několik tříd lepší. Toro tam chce cpát akce jen proto, že se tam vaří, aby nemusel vařit pro kapely on.

Na území Brna působí i další pořadatelské party, zejména kolem D.I.Y. punku, crustu, hard core a podobně. Znáte se navzájem, komunikujete spolu a snažíte se spolu i nějak domlouvat, aby se nestalo, že v Brně budou dva podobně orientované koncerty ve stejný den a podobně?

Známe se, hlavně s Abbou a Brokoliskem. Abba dělá spíš bizarní záležitosti a Bob a Bro popové věci a my všecko ostatní. Většinou se nestane, že bychom si navzájem vybombili akci, a když jo, tak to většinou nějak spojíme. Například spolu s Brokoliskem a Apačkou budem dělat v květnu Trigger Effect. Myslím, že v tomhle rozměru komunikace funguje parádně.

Teď trochu méně příjemné stránky pořádání koncertů. Co si budeme povídat, mimo jiné tady hrají důležitou roli i peníze ze vstupného, aby pak kapely dostaly, co bylo domluveno a podobně. Jak jste na tom zatím po téhle stránce? Daří se vám držet alespoň přiměřeně vyrovnaný rozpočet? Nebo pořádání koncertů holt musíte občas brát jako příjemný ale někdy i finančně náročný koníček?

Jak už jsme řekli, většinou provaříme. Vyloženě výhra byl Keftes Fest, který nám pak zaplatil provary až do konce roku. S kapelama jednáme férově a co bylo domluveno, to vždycky dostanou, pokud to jde, tak i něco navíc. Kromě Keftes festu jsme si nikdy žádné prachy nenechali, a i tam kapely dostaly každá podstatně víc, než bylo domluveno. Do jednání s kapelou jdem s tím, že jí hned řeknem, kolik si můžem dovolit. Když chce nějaký islanďan sto éček jako kompenzaci za to, že nemůže být se svými dětmi, pošlem ho samozřejmě do prdele. Když dělám rokenrol, nedělám si děcka, ne. Finančně je to náročné dost, když jsi student, ale vzhledem k tomu, že neděláme nic jiného, tak se to dá zvládnout. A taky neriskujem jak blázni, většinou, a neděláme to, co by mohlo znamenat, že budem rok žrát čočku s kečupem. Teda kromě Tora, ten od doby, co stáhli ze Sparu levné rybí prsty, žere jen tohle.

Nepříjemná dokáže být při pořádání akcí i OSA. Jaké jsou zatím vaše zkušenosti s touto organizací? Je dosud vše v pohodě, nebo jste už museli něco řešit i s nimi?

OSA zatím problémy nedělala.

A pojďme zpět k příjemnějším věcem. Portugalský večer, který chystáte zanedlouho, jsme si už na stránkách musiczone.cz blíže představili. Pojďte nás ale nalákat a říci i pár slov o těch dalších kapelách a jejich koncertech, které máte zatím letos v plánu…

Takže 19. Února to bude Coma Stereo ze Slovinska. Natočili novou desku, jmenuje se 1000 Mest a je to ten případ, kdy zrno bylo natolik jasné, že jsme to museli vzít. S nima tam bude Calvera, one man pičus z Prahy, jinak Michal z Fetch!. Dál to bude 25. 3. Dvojice dánských kapel My Polaris Artillery a Governor of Alaska, potom 9.4. slovinci the Canyon Observer a s nima brněnská premiéra kapely Lapa, kde hrajou tři borci z Gnu. 14. 4. Tady budem mít zhmotnělý sex v podobě britské electro/rock kapely the Oscillation, ke kterým jsme pozvali brněnské kocoury Dirty Picnic, kteří se představí poprvé v nové sestavě a s novým matrošem. No a nakonec 15.5. už zmiňovaná akce s Trigger Effect, kterou děláme spolu s Apačkou a Brokoliskem. O supportu zatím jednáme, ale můžeme říct, že už je potvrzená kapela Planety, což je nový band na MMM, v němž se sešli Orel a Maňa z Lechristů, Bejbiš z Tremola a Firanga, jediný bubeník v Jablunkově, který hraje třeba v Laundered Syrup z MMM. Víc toho na první pololetí neplánujem.

Předpokládám, že Keftes Party není vaší jedinou aktivitou, která se týká hudby a věcí kolem ní. V kterých kapelách nebo i jiných aktivitách kolem muziky (fanzin, label apod...) můžeme členy Keftes Party ještě najít?

Palo a Toro mají míň než kapelu Stevie Brufen, které snad letos vyjde deska. Toro ještě hraje v Plešaté zpěvačce a v Boss a Sekretářka. Křenek přestal liskat a to ho teďka zaměstnává víc než dost. A Klajban je knihovník. Chystáme taky vydat vlastní zin, takovou ročenku Keftes Party za rok 2011, kde bude shrnutí celého toho roku. Jo, a Palo je ještě akcionářem Lokal Rekorc.

Mně se vždycky při rozhovorech hrozně baví ptát i na to, jaké kapely, projekty a interprety mají zpovídaní lidé nejraději. Jak je to tedy u vás? Koho si nejraději pouštějí členové Keftes Party?

Klajban má rád Vlastu Redla a prý by chtěl taky takový knírek. Toro je metalista, takže Kissáky a tak. Palo poslouchá chorvatské lidovky a Křenek náboženskou hudbu, protože je religionista. Nekecáme slova půl.

A úplným závěrem… Můžete vyjmenovat 1-3 koncerty a 1-3 desky, které vás nejvíce dostaly v loňském roce?

Křenek: Melvins v LMB, Keftes fest a Tim Remis + Aran Epochal/Satan v Boru / desky: Fetch! – Parfum et koteka, Bonus – Náměstí míru, Astronautalis – This is our science a černý kůň vesmíru je dívčí kapela Wild Flag, kde se sešly bývalé členky z kapely Sleater Kinney.

Palo: Koncerty: festival v Brance, Avaspo a Kontroll v Boru, Keftes fest / desky: Fetch! – Parfum et koteka, Robots in Disguise – Album 4, Lyssa – El Clásico; můj černý kůň pro tenhle rok je jednoznačně Stevie Brufen, protože jestli to vyjde tak, jak chceme, tak nám začnou domů chodit členské karty do golfových klubů.

Klajban: Lyssina, Sirénová Zkouška, UNNA. /koncerty: Keftes Fest, FreeDimFest, UNUR + Piča z Hoven ve Vegalité.

Toro: desky: Ed Vedder – Ukulele Songs, Professor leopard – Burry Me with Mr. Werner, The Drain – EP /koncerty: kukuřičné pole na Sun Wu Kung Festu, ČokoVoko na Flédě, Komunisti na svatbě Indoše a Palmy.

Partnerem MusicZone.cz je AUDIOTEK MUSIC CENTER - music megastore.

Diskuzní fórum

ohio (22. 05. 2013, 13:44)  

Beats Br Dr Dre : http://www.2buybeatsbydre.com/ on sale

Ken Griffey Jr Shoes: http://www.2buykengriffeyjrshoes.com/ online shop

Cheap MBT Sandals : http://www.mbtfootwearfreeshipping.com/ sale

faye (21. 05. 2013, 11:41)  

It's really a great post. I am sure that anyone would like to visit it again and again. After reading this post I got some very unique information which are really very helpful for anyone. This is a post having some crucial information. I wish that in future such posting should go on.

http://perfectvids.org/

Lululemon Sale (13. 05. 2013, 08:32)  

bridesmaid dress as wedding dress (14. 04. 2013, 04:00) a line wedding dresses

I think am just having some problems with subscribing to RSS feed here.

http://www.relatedress.net/

www.ahome-world.com/ (13. 04. 2013, 15:44) http://www.ahome-world.com/

I would like to say thank for sharing this great article. We can’t get this kind of information from

jimmy choo boots (28. 03. 2013, 02:53) miu miu footwear

I just entered a long and coz prehensive comment, and when I hit the submit button my FireFox hung. Did it come though or is it lost and I have to do it again?

http://www.fiershoes.com/miumiu.html

North Face Down Hoodie (25. 03. 2013, 08:38) http://www.clearancethenorthfaceoutlet.org/mens-outlet-north-face-down-hoodie-c-47_65.html

I pay a quick visit day-to-day some websites and information sites to read articles or reviews, except this website provides feature based articles.

brides dresses (12. 01. 2013, 02:13) little brides dresses

A. He wanted to get to the second-hand shop!

http://www.askdresses.org

bgbgbgbb (07. 01. 2013, 07:17) bgbgb

sac longchamp pas cher (27. 12. 2012, 09:11) sac longchamp pas cher

étapes vérifiés et des idées destinées à la commercialisation à longchamp, vous avez besoin du bon sac longchamp conscience et ainsi comprendre ce qui est en général sac longchamp pas cher réalisable. En outre, vous devez également utiliser sac longchamp délicate généralement là parce que vous voulez un autre endroit sac longchamp. http://www.saclongchampsoldes2012.net/

sac lancel pas cher (27. 12. 2012, 08:55) sac lancel pas cher

Les mesures éprouvées et des idées pour faire de la publicité et du marketing sur lancel, Vous devez ?avoir l'idéal sac lancel sensibilisation ainsi que de comprendre ce qui est réellement sac lancel pas cher probable. De même, vous avez besoin d'sac lancel fonction de la même manière maintenant, il est très difficile parce que vous nulle part ailleurs sac lancel. http://www.sac-saclancel.com/

cheap ugg boots (27. 12. 2012, 08:40) Cheap ugg boots

Acquire forever associated with Gain by using uggs outlet promotion, Endorsing everything on-line without resorting to cheap ugg boots advertising can be quite complicated, in case you wish to appeal to do it again prospects. If you would like your current concentrate on visitors to respond rear, next buy them in the loop by way of ugg boots. http://www.bootsonsale4u.com/

uggs on sale (27. 12. 2012, 08:30) uggs outlet

Having the Most Out of Your own uggs on sale advertising and marketing, You can be certain that uggs outlet advertising is going to be all over for the long time cheap ugg boots. promoting will help you encourage everything online uggs outlet, that serves to likewise make use of it. http://www.classicuggsonsale.com/

uggs outlet online (27. 12. 2012, 08:19) uggs outlet online

Obtaining Most Out of Ones uggs outlet store marketing, No matter what improvements ugg classic short may occur with the internet, something that is certainly continuous could be the fact that ugg outlet online promoting. It doesn't matter what you could be offering, uggs outlet online advertising will assist you to get it done more ugg outlet online effectively. http://www.australiabootsonsale2012.com

longchamp (25. 12. 2012, 10:14) longchamp

Ce produit longchamp Ce produit ou service va faire des choses dont vous avez besoin, et beaucoup d'articles ne sera jamais require.However, prenez note sac longchamp dont Acronis pouvez créer un plein de votre sac longchamp pas cher plus t?t vous gérez cette méthode. En faisant cela, vous avez un clone complet de vos fichiers de données respectifs uniques en plus de l'installation pour vérifier avec en ce qui concerne proche avenir unique fichier de données sac longchamp. http://www.saclongchampsoldes2012.net/

http://www.saclongchampsoldes2012.net/

http://www.saclongchampsoldes2012.net/

lancel (25. 12. 2012, 09:53) lancel

Un autre nouveau point sur elle peut être lancel n'utilise pas beaucoup de ressources de votre système lorsque vous opérez that.You doit trouver un plan qui va faire exactement ce dont vous avez besoin, ce qui Genie sac lancel Office manager va faire, mais il va vraiment bien sac lancel pas cher beaucoup, vous n'avez pas besoin d'avoir. n'est pas aussi dynamique que la fonction supplémentaire sac lancel, mais parce qu'il est facile à utiliser, il est vraiment préféré parmi beaucoup de gens. http://www.sac-saclancel.com/

http://www.sac-saclancel.com/

http://www.sac-saclancel.com/

cheap ugg boots (25. 12. 2012, 08:54) cheap ugg boots

Carrying this out forces you to seem uggs outlet of poor quality.These are important cheap ugg boots factors to consider in case you really would like to aid Ones Company.uggs is usually a strong number one ally for Your uggs Small business. http://www.bootsonsale4u.com/

http://www.bootsonsale4u.com/

uggs on sale (25. 12. 2012, 08:35) uggs on sale

It will be possible if you can't listing the uggs on sale webpage they're going to ignore all your uggs outlet sales message. When you have the cheap ugg boots page you will definitely often be a lot more gonna build a successful Business enterprise.Really don't design your uggs outlet website pretty much an individual. http://www.classicuggsonsale.com/

http://www.classicuggsonsale.com/

http://www.classicuggsonsale.com/

uggs outlet online (25. 12. 2012, 08:23) uggs outlet online

The way to Use uggs outlet store in order to develop Your current ugg classic short Company Connections, If you have been often unwilling to do one thing for ugg outlet online concerning uggs outlet online Business enterprise, its time for it to go on. It's not your ugg classic short position just by persons aiming to spend time or hook-up as well as ugg classic short what ever. http://www.australiabootsonsale2012.com

http://www.australiabootsonsale2012.com

cheap christian louboutin shoes (14. 12. 2012, 07:18) cheap christian louboutin shoes

Novinky e-mailem

INZERCE

Polí pět

INZERCE

  • spotřebitelský rozhodce
  • Rozhodčí řízení (též arbitráž) je profesionální řešení sporů, které je: rychlé, levné, snadno vymahatelné, neformální a jednoinstantnční.